Keresés

Részletes keresés

JGab Creative Commons License 2021.12.03 0 1 14047

Ezentúl mi dönthetjük el, hogy mennyit akarunk fizetni és hol a karunk nyaralni.

 

Ehhez mondjuk nem kell üdülési jog. Sőt. :)

Előzmény: tkisgyongyi (14046)
tkisgyongyi Creative Commons License 2021.12.03 0 1 14046

Tegnap megint hívtak telefonon, hogy a tulajdonos képviselője akar velünk beszélni és ajánlatot tenni. Ezentúl mi dönthetjük el, hogy mennyit akarunk fizetni és hol a karunk nyaralni....hát mondtam a hölgynek aki hívott, hogy ez vicces már és nem megyünk sehova, ez megint egy átverés! Szegény csak hápogott, de hát ez a munkája-tudom.

csaj54 Creative Commons License 2021.12.01 0 0 14045

Szia kakadu23!

 

Érdeklődnék, hogy az ismerősödnek sikerült a szerződéstől elállnia? Én is aláírtam sajnos, fizetni nem fizettem. Köszi a választ. 

Előzmény: kakadu23 (13622)
FNZ Creative Commons License 2021.12.01 0 0 14044

Az üdülési jogot részvénnyel vettük / vetették meg, vagyis azt is vissza kellene venniük szerintem, mivel akkor még enyém marad a jog a megmaradó részvényem miatt. vagy nem?

 

vannak az RCI-s üdülési jogok is (Bracs, Murau, stb), azok is részvényesek voltak, ha jól emlékszek.  A jog visszaadásánál azt is elvették anno vagy rosszul emlékszek?

Előzmény: bigdns (14042)
VayÁkos Creative Commons License 2021.11.29 0 1 14043

Hát nem tudom. De ha az üdülési jogtól lehetne szabadulni valahogy, akkor a részvények már a kisebbik gondot jelentenék. Tavaly vagy tavalyelőtt már kaptunk tőlük valami zavaros, olvashatatlan aláírású levelet, hogy fizessünk többet, mert elromlott a kazán, meg sok a kiadás, meg ilyesmi. Az egész förmedvény teljesen abszurd volt. Elküldtük őket a fenébe. Kíváncsi vagyok, most mivel állnak elő.

bigdns Creative Commons License 2021.11.29 0 0 14042

Azért még van egy  + gond is. Senki nem beszél a dematerializált részvényeink sorsáról aminek kezeléséért évente 6-10 ezer forintot is legombolnak.  Fizessünk változatlanul a nyilvántartásukért?, mert osztalékra ezektől ahogy eddig úgy a jövőben sem számíthatunk. Hogyan szabadulhatunk meg ettől a tehertől?

VayÁkos Creative Commons License 2021.11.29 0 1 14041

Ha szerződéstól való eltéréshez nem járulok hozzá, akkor a nyakamon marad a ,,jog" az idők végezetéig, és éppen ezt nem akarjuk már. Ami a jogászi hátterüket illeti, kétségkívül hétpróbásak ezen a téren, de erről az üdülési ,,jogról" már mindenki tudja, micsoda aljasság, és ezt a bíróságok is beszámítják talán. Hiszen már filmbeli poénokhoz szolgál, a Shrektől a Kegyenc fegyencig. 

Előzmény: bigdns (14040)
bigdns Creative Commons License 2021.11.29 0 1 14040

Talán a legegyszerűbb az lenne ha a szerződéstől való eltéréshez nem járulok hozzá- pereljenek ők a vélt igazukért egy 1959 !!!-es jogszabályra hivatkozva, ami vicc. De félő, hogy az a nagy jogászi háttér amivel az ilyen kétes üzletek jogi hátterét meg tudja alapozni a tisztelt társaság, évek múlva mégis elér valamit.

Előzmény: VayÁkos (14039)
VayÁkos Creative Commons License 2021.11.27 0 1 14039

FNZ, bigdns:

Olyan alapon emelnék, hogy nekik a jó Isten pénze sem elég. Egyébként meg az üdülési jogból befolyó összeg aligha kis részét teszi ki a szállodák forgalmának. Nagyon is nagy részét. Nem, nincs joguk az inflációtól eltérni, de eltérnek, és  ingyen (!!) elállnak a szerződéstől, mert tudják, hogy hiába pöröljük őket a fennmaradó vételárért, a jelen ,,jog"rendben reménytelen rajtuk bármit is behajtani. Texasban, Törökországban vagy Finnországban lelőnék őket, mint a veszett kutyát, de itt a bíróság elszórakozik az üggyel egy pár évig, és a fedezetelvonás tényálladéka csak a tankönyvekben szerepel, a gyakorlatban nem. Úgyhogy már annak is örülnünk kell, hogy ha ,,ingyen" elállnak a szerződéstől, és bennragad a vételárból időarányosan fennmaradó pénzünk.

FNZ Creative Commons License 2021.11.24 0 1 14038

igen, ingyért szüntetnék meg.

próbálkozni nem tudok, mert küldtek egy lemondó nyilatkozatot és vagy vissza küldöm vagy nem.

velem egyébként sem jártak jól, mert huszonpár évvel ezelőtt 250.000 körül vettem (most szerintem kérnének érte vagy 2 milllát minimum), most évente 15.000 volt a fenntartási költsége és ezt emelnék kb. 45.000-re.

 

bigdns:

az is igaz, hogy inflációtól nem térhetének el a szerződés szerint, de nem tudom mi alapján emelnék.

 

úgy vagyok vele, hogy nem akarok már ezzel a joggal foglalkozni, inkább ingyé is, de vegyék vissza.

vélhetőleg a deficit miatt akarják visszacsábítani tőlem, hogy másnak utána jó drágán eladják, de már nem érdekel az egész.

Előzmény: Replay (14036)
bigdns Creative Commons License 2021.11.23 0 1 14037

Nem tudom, hogy van-e joguk eltérni az éves infláció mértékétől, ami a szerződésben szerepel. Az üdülőhasználati joggal rendelkezők szerintem csak töredékét teszik ki a szállodai férőhelyeknek, így azokra terhelni a pandémia miatt elszenvedett veszteségeket nem lenne indokolt. Ráadásul ez az alap és erre jönnének a következő évek inflációs emelései, ami akkor sem változna ha közben nyereségessé válna az üzlet. Arról ne is beszéljünk, hogy az üdülőhasználati jog megszerzése milliós nagyságrendű részvényvásárlással történt. A részvényeket visszavásárolják?

Előzmény: Replay (14036)
Replay Creative Commons License 2021.11.22 -2 0 14036

Ingyért szüntetnék meg? Milyen nagyvonalúak akkor, mert mindig csak arról lehetett olvasni, hogy kemény pénzeket kértek az évek lecsökkentéséért bizonyos cégek. Én a helyedben bepróbálkoznék azzal, hogy ajánljanak fel bizonyos pénzösszeget és akkor boldogan aláírod a felmondást.

Előzmény: FNZ (14033)
FNZ Creative Commons License 2021.11.22 0 0 14035

még gondolkodok rajta, hogy a majdnem 3x-ra emelkedő fenntartási költségemet bevállaljam e :)

Előzmény: Jahno (14034)
Jahno Creative Commons License 2021.11.22 0 0 14034

Gondolom nem írtál vissza, hogy ezt nem szeretnéd és jogaid vannak :-D

Előzmény: FNZ (14033)
FNZ Creative Commons License 2021.11.22 0 0 14033

Sziasztok!

 

Van egy üdülési jogom Keszthelyen a Club Abbáziánál. Küldtek a napokban egy 2 oldalas levelet + felmondó nyilatkozatot, hogy idén december 31-el közös megegyezéssel megszüntethetjük a szerződést, ha szeretném.

Más is kapott ilyen levelet?

Nyasim Creative Commons License 2021.11.13 0 1 14032

BFCS, UKESZ  Gergelyfi Renátó , 2141 Csömör, Erzsébet u.60.  Fehér Audi Q5. Apuci Sportorvosi Klinikának álcázza a helyet. Ha valakit szintén átvert, lehet menni megbeszélésre hozzá.

cola1234 Creative Commons License 2021.10.13 0 0 14031

Sziasztok,téli szünet idejére keresek 1 -2 hetet.7attila4@gmail.com

Kilroy Creative Commons License 2021.10.09 0 0 14030

Igaz, ilyen értelemben valóban hibáztatható végülis az áldozat, hogy rajta is múlt, hogy meg tudták vezetni. Csak én általában nem egészen ezt értem 'áldozathibáztatás' alatt, azért nem értettem a dolgot.

Előzmény: oregbeatsuhanc (14029)
oregbeatsuhanc Creative Commons License 2021.10.09 0 0 14029

Amit kérdeztél arra ez is a válasz.

Megtévesztettek, átvertek, igy jártál. Körültekintőbbnek kellett volna lenned, amikor a szerződést aláírtad.

Ezt kapod az eljárás során és szépen érdemi vizsgálat nélkül lepattintanak, ha hagyod magad.

Esetemben pl. a főügyészségnél kellett megtámadni az elutasító határozatot.

Na, erre aztán mégis az eljárás lefolytatására kötelezték a nyomozó hatóságot, aminek eredményeként legalább jegyzőkönyvbe került a tévedésbe ejtés, megtévesztés.

Előzmény: Kilroy (14028)
Kilroy Creative Commons License 2021.10.08 0 0 14028

Mindezt, az áldozatok megtévesztését, tévedésbe ejtését én nem vitatom, eddig se vitattam. Viszont nem is ezt kérdeztem...

Előzmény: oregbeatsuhanc (14027)
oregbeatsuhanc Creative Commons License 2021.10.08 0 0 14027

Tévedésbe ejtés, vagy megtévesztés akkor történik, amikor a bepalizott üdülési jog tulajjal el tudják hitetni, hogy ha klub taggá válik, akkor csereként beszámítják, ill. eladják a meglévő jogát, a klub tagság feltétel, hogy egy másik jogra kell szerződni.

Akivel ezt megteszik azt tévedésbe ejtették.

A nyomozó hatóság nagy együttérzés mellett nem állapít meg bűncselekményt.

Viszont, a tévedésbe ejtés, megtévesztés megállapítása egy per indításhoz bizonyít áshoz elég.

Előzmény: Kilroy (14026)
Kilroy Creative Commons License 2021.10.08 0 0 14026

Na most ha a hatóság szerint tévedésbe ejtenek valakit, aki tehát emiatt (is) válik gondolom áldozattá, akkor nem egészen értem, hol van itt (akár burkoltan) áldozat-hibáztatás.

Előzmény: oregbeatsuhanc (14020)
ásítósmacska Creative Commons License 2021.10.08 -3 1 14025

Itt csodálatosan összerakta maga ellen a vádiratot.

 

És ezt csak most olvasom. :) 

Előzmény: JGab (14007)
ásítósmacska Creative Commons License 2021.10.08 -3 1 14024

Na igen, kellene olyan paragrafus, hogy a csalás miatt elítélt cégek vezetői/tulajdonosai pár évig ne alapíthassanak új vállalkozást.....

Előzmény: JGab (14005)
ásítósmacska Creative Commons License 2021.10.08 -3 1 14023

Hoppá..... 

 

(két hónap távollét után most olvasok vissza)

 

Ahogy nézem ez egy MTI hír... 

Ha valami oknyomozó riport lett volna, érdemes lett volna az UKESZ_összest elküldeni az újságírónak innen a topikról.

 

:)))) 

Előzmény: JGab (14001)
oregbeatsuhanc Creative Commons License 2021.10.08 0 0 14022

"Miután pár keresetlen szóval lecsaptam, még vissza akart hívni, de persze már nem vettem fel."

 

Jó kis kitartó szukát fogtál ki. :D

Előzmény: VayÁkos (14014)
oregbeatsuhanc Creative Commons License 2021.10.08 0 0 14021

"Egyébként még épp vagy pár hete hívott fel tőlük egy negédes hangú nő, hogy ők a károsultak szövetsége vagy mi... egy picit még ma is szégyellem, amit mondtam neki, mielőtt lecsaptam a telefont)."

 

Én az ilyeneknek minden szégyenérzet nélkül szoktam ajánlani az ősi, sarkon sétálgató mesterséget, azzal, hogy még az is tisztességesebb munka annál, amit a hozzá hasonlók művelnek.

A telefont ilyenkor nem én csapom le, megtetszik ők helyettem.

Előzmény: VayÁkos (14012)
oregbeatsuhanc Creative Commons License 2021.10.08 0 0 14020

"Az alkalmazó hatóság meg azért, mert ilyen explicit törvény nélkül is egyértelmű, hogy ez ordas nagy csalás, a tájékozatlan emberek direkt becsapása..."

 

Ez úgy működik a gyakorlatban, hogy csalás helyett a nyomozó hatóság tévedésbe ejtést állapít meg amikor egy további üdülési jogot sóznak rá a delikvensre.

Indoklásban ez azért nem csalás, mert valamit mégiscsak kaptál a pénzedért, tehát nem csalás, nem bűncselekmény.

Ez szerintem nem más, mint egy burkolt áldozat hibáztatás.

 

Előzmény: gyere a papához (14013)
oregbeatsuhanc Creative Commons License 2021.10.08 0 0 14019

"Nem azt mondom, hogy a hatóság nem lehetne határozottabb, de a dolog a törvényalkotón múlna szerintem (lehet, hogy tévedek persze, hiszen ahogy Gorcsev Iván mondta, tévedni emberi dolog, de néha még velem is előfordul), mert ha a hatóság egyértelmű törvényalkotói szándékot érezne maga mögött, akkor lehet, hogy keményebben lépne föl. Így úgy érzi, hogy mocsárban kellene gázolnia."

 

Röviden és tömören ez azért van, mert ki tudja miért, milyen érdekek miatt nem akar élni az állam állampolgárai védelmében az állam joghatalmával.

Előzmény: VayÁkos (14008)
oregbeatsuhanc Creative Commons License 2021.10.08 0 0 14018

Ha, jót akarsz magadnak szóba se állj ilyen cégekkel!

Ezek mind üdülési jog megélhetési bűnözők.

Előzmény: dimitrovmarcell (14017)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!