Keresés

Részletes keresés

czy Creative Commons License 2010.01.17 0 0 360
Én a gyakorlásnál szúrtam el :-( Most kezelem az ínhüvelygyulladásomat, pedig mondták, h max 2x 20 perc...
Előzmény: taszi2hu (351)
Zenész7 Creative Commons License 2010.01.11 0 0 359

Sziasztok!

 

Eladó sorba került kiváló klarinétom.

Selmer típusú 9-es széria, szép hangú, jó állapotban

Ár.: 150.000 Ft.

 

Akit érdekel hívjon

06 30/ 535-21-88

 

Kottákat is adok dögivel

 

Üdv

Péter

taszi2hu Creative Commons License 2010.01.10 0 0 358
Köszi, pont ezeket csinálom és akitől vettem a hangszert is kb. ue. mondta. Megnézem majd ez a kottát... gondolkoztam még az elődjén (Berkes). Most népdalok, meg ami jön, de óvatosan. Gyenge még a szám...., nem is szól igazán szépen a hangszer.
Klaritone Creative Commons License 2010.01.09 0 0 357
A fújásnál fontos, hogy a fúvókára ragassz fogvédőt, sokat számít a rezgések miatt., így a fogaid már nem fognak "sajogni".
Előzmény: taszi2hu (355)
Klaritone Creative Commons License 2010.01.09 0 0 356
A kezdetben a legfontosabb dolog,hogy a szájizom visszaerősödjön,ezt sok kitartott hang fújásával lehet elérni, közben figyelve a szájtartásra is. Ezt követően majd jöhet egy kis ujjgyakorlat, skála. vagy hogy annyira ne legyen unalmas 1-2 népdal, ismert dallam. Ajánlom: Kovács Béla: Klarinétozni tanulok című kottáját.
Előzmény: taszi2hu (355)
taszi2hu Creative Commons License 2010.01.09 0 0 355
Nem emlékszem. Valami Kis néger rémlik, meg Korszakov kották.... 25 éve volt...

Nekem az is ok, ha valaki valami "útvonalat" mond. Egyelőre szépen jönnek vissza a dolgok (bárcsak 4 nap), ahhoz képest, hogy először megfújni sem tudtam...
Klaritone Creative Commons License 2010.01.08 0 0 354
Meddig jutottál el a hét év alatt? Milyen előadási darabokat játszottál?
czy Creative Commons License 2010.01.08 0 0 353
Inkább ennyire kevesen járnak ide. Ha tudnék, segítenék :-)
Előzmény: taszi2hu (352)
taszi2hu Creative Commons License 2010.01.08 0 0 352

Ennyire nehéz amit kérdeztem?

 

Valaki nem tud segíteni?

taszi2hu Creative Commons License 2010.01.06 0 0 351
Szia! Neked és florgnak külön köszönet...

Kotta: gondoltam alapozásnak Berkes Klarinétiskola (sajnos nincs már meg, de sztem pár hónap alatt kivégzem), aztán, vagy akár mellette populárisabb fülbemászó dalokkal folytatnám tovább (motiváló a családnak is:-))... aztán jöhetne a dzsessz.

Természetesen tanácsokat is szívesen fogadok. Most egyelőre napi 15 percre korlátozom a gyakorlást, mivel utána sajog az egész szám, beleértve a fogaimat.
Előzmény: Longboat (350)
Longboat Creative Commons License 2010.01.06 0 0 350
Örülök, hogy találtál magadnak megfelelő hangszert, jó fújkálást. Kotta ügyben mit szeretnél (szint, stílus)?
Előzmény: taszi2hu (349)
taszi2hu Creative Commons License 2010.01.06 0 0 349

Megnéztem, de valami komolyabbat szerettem volna. Már meg is van. Mostmár kottákat keresek.... Ha valaki tud tanácsot adni, mivel érdemes újrakezdeni és honnan lehet kottákat venni, szerezni az megköszönöm.

Előzmény: Longboat (348)
Longboat Creative Commons License 2009.12.29 0 0 348
Nézd meg a 332-es hsz.-t.
Előzmény: taszi2hu (347)
taszi2hu Creative Commons License 2009.12.28 0 0 347
Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni. Újrakezdőnek (előtte 7 évig fújtam, viszonylag jól) milyen klarinétot ajánlanátok?
Használtra gondolok főleg, megbízható forrásból (ha az új és használt közötti árkülönbség tetemes...)
Köszi előre is.
nem2dom Creative Commons License 2009.12.25 0 0 346

Eladó Leblanc Esprit

          Selmer signet soloist

         Yamaha 34 IIs

         Buffet B12

 

klarinétok nagyon szép állapotban és barátságos árakon.

 

     clarinet4you@gmail.com

GeriTom Creative Commons License 2009.12.02 0 0 345
http://www.vatera.hu/schreiber_klarinet_157166235.html

Erről a klarinétról érdeklődnék!
Esetleg ha valakit érdekel!
Mennyi lehet manapság a max ára?
Válaszokat köszönöm előre is!
czy Creative Commons License 2009.11.23 0 0 344

e-mail ment

:-)

Előzmény: szsztücsi (343)
szsztücsi Creative Commons License 2009.11.23 0 0 343
Sajnos senkit nem találtam, de az ajánlat még áll ! :)
Előzmény: czy (342)
czy Creative Commons License 2009.11.20 0 0 342
Ebből lett valami?
Előzmény: szsztücsi (338)
nem2dom Creative Commons License 2009.10.26 0 0 341

Üdv minden klarinétosnak!

 

Eladó Selmer Sterling és Super console teljes fa klarinétok felújított nagyon jó állapotban.Mindkettő francia.

Ezenkívül Corton fa klarinét és Champion ezüstözött fém klarinét,ami nem reped a hidegben.Ritka és  különleges.Mindegyik gyönyörűen felújított.

Hozzáértőtől nagyon is megfizethető áron eladó.

Selmer 9-es,10g,55-ös BT csere szóba jöhet .Ha csúnya és rossz állapotú akkor is,kivétel ha a két fő rész repedt.

 

   clarinet4you@gmail.com

 

Stephen

pal007 Creative Commons License 2009.09.17 0 0 340
üdv mindenkinek!

-------------------------------------------------------------------------
Bb klarinéthoz használt fúvóka eladó!
-------------------------------------------------------------------------
Típus: Vandoren Prof. 88 B40
Ajándék: + bőrszorító!/kupak nélküli/ + 4 férőhelyes Vandoren nádtartó!

Fúvóka állapota: Kifogástalan parafázás, kopott felület.
Bőr szorító állapota: Helyenként kopott bőr, belső fémváz ragasztása elengedett, de maximálisan használható.
Nád tartó állapota: Megkímélt.

Igény esetén helyben, Debrecenben kipróbálható!

KÉPEk ITT: http://webflash.hu/elado_klarinetfuvoka/index.html
klarada Creative Commons License 2009.07.27 0 0 339

Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni, kedves fórumozók!

Van egy eladó Á-klarinétom...

Fontos tudnivalók hangszerről: Yamaha Custom SE modell, 8 éves, mind a fája, mind a mechanikája jó állapotban van, a párnái bőr párnák, szintén jó állapotban. Gyári Yamaha duplatok, valamint egy Vandoren B4013-as fúvóka jár hozzá.

Irányára 400.000.- Ft lenne...

Kérlek Benneteket, ha tudtok valakit (akár magatokat is :) ), akit érdekelne, ne restelkedjetek neki megadni az e-mail címemet: klarada@freemail.hu.

Köszi!

 

szsztücsi Creative Commons License 2009.07.16 0 0 338

Lenne valakinek kedve egy kis zenéléshez lehetőleg tolna megye környékén.

Bármi szóba jöhet, kapcsolat itt szszab@freemail.hu

cs.ádám Creative Commons License 2009.07.10 0 0 337
hello. kösz a választ : ) . nem tudom mennyit kérdhetnél a csurákodért, de ha jól emlékszem én is ilyenen tanultam. minden évben ki kellett tölteni vmi papírt, arról hogy nálam van a zenesuli hangszere, és kb olyan 80-100 eFt-ot írtak rá mindig a hangszer értékéhez. tiéd gondolom megbecsültebb példány mint a zenesulié. egész jó kottákat adsz hozzá, meg jó fúvókát, és egy kopp fa hangszert. szerintem 100-120 eFt-ért lenne érdemes. 100nál a vevő, 120nál te jársz jobban : ) 110 lehet a "kialkudott" ár.
sok sikert az eladáshoz. jó nyarat és jó fújást.

ádám
Előzmény: Longboat (336)
Longboat Creative Commons License 2009.07.09 0 0 336
Az én kérdésemre senki nem érzi magát hivatottnak válaszolni?

(Vagy már teljesen halott lenne ez a topik?)
Előzmény: Longboat (332)
Longboat Creative Commons License 2009.07.09 0 0 335
Méretben és húzásban van különbség. Ki kell próbálni többet, és a neked leginkább megfelelőt kell kiválasztani. Azt mondják, az új fúvóka akkor jó, ha jó náddal szépen szól, de kezdetben kicsit "erős", mert hozzáedződik az anzatzod.
Előzmény: cs.ádám (333)
cs.ádám Creative Commons License 2009.07.09 0 0 334
Sziasztok! Párszor már jártam itt, és írtam is. Lassan 10 éve klarinétozom, és tavaly kaptam egy saját hangszert (Amati ACL 601). Minden szuper, minden jó, csak mióta elhatároztam, hogy felvételizem a debreceni zeneművészeti szakközépbe (és napi kb 3 órát fújok) azóta érzem, hogy a gyári Amati fúvóka kicsit nehezen szólal meg és sok levegő kell hozzá. Használtam korábban tanárom B40-es fúvókáját még a zenesulis hangszeremhez, de most szeretnék egyet venni. Nem tudom mi a különbség a B40, B45 és a lyrás fúvókák között. Tudtok ebben nekem segíteni? Köszi előre is :)
cs.ádám Creative Commons License 2009.07.09 0 0 333
Sziasztok! Párszor már jártam itt, és írtam is. Lassan 10 éve klarinétozom, és tavaly kaptam egy saját hangszert (Amati ACL 601). Minden szuper, minden jó, csak mióta elhatároztam, hogy felvételizem a debreceni zeneművészeti szakközépbe (és napi kb 3 órát fújok) azóta érzem, hogy a gyári Amati fúvóka kicsit nehezen szólal meg és sok levegő kell hozzá. Használtam korábban tanárom B40-es fúvókáját még a zenesulis hangszeremhez, de most szeretnék egyet venni. Nem tudom mi a különbség a B40, B45 és a lyrás fúvókák között. Tudtok ebben nekem segíteni? Köszi előre is :)
Longboat Creative Commons License 2009.05.17 0 0 332
Sziasztok.
Van egy Amati Special B-klarinétom. A hangszert 1983-ban kaptam a szüleimtől újonnan és tizensok évig tanultam/játszottam rajta. Közben/utána pedig szaxofonoztam évekig. Szerencsére sok évvel ezelőtt sikerült szert tennem egy nagyon jó minőségű tenor szaxofonra, talán ezért van, hogy a tanuló kategóriájú Amatin már nem jelentett akkora örömet a játék, így hát a klarinétozás lassan elmaradt. Persze, ha nem ezt a pályát választja az ember, akkor egy hangszeren sem egyszerű annyit gyakorolni, hogy többé-kevésbé elégedettek lehessünk magunkkal.
Szumma, arra gondoltam, ne álljon itt a tokban, eladnám.

A teljes hangszer fából van, bal kéz Esz billentyűs, két hordót (zenekarban fontos lehet) és egy Vandoren B45-ös fúvókát adok hozzá. A mechanika jó, a párnák többsége rendben van (Esz trilla és Cisz billenytű hajlamos kicsit szörcsögni, de fednek), a hangszeren különösebb gépészkedés nélkül lehet játszani, de egy átnézetés minden bizonnyal ráfér. Annyit kell még tudni a csőről, hogy anno a tanáromnak jó kapcsolata volt a Triálnál (ők hozták be akkoriban a hangszereket) és egy nagy szállítmányból válogatott ki párat a tanítványinak, így ennek a példánynak - persze a típus korlátain belül - egészen szép hangja van.

Megvan pár régi kottám (Balassa-Berkes, Kovács, Jeanjean), meg egy ősi kottaállvány is. Ezeket is odaadom hozzá, több ezres tételt, és utánajárást lehet vele megtakarítani.

A neten körbepillantva rendkívül nagy szórásban láttam ilyesmi klarinétokat, bár nem sok darabot. Kérdésem az lenne, hogy közelítőleg milyen árat kérhetek érte, hogy a amolyan "winwin" megoldásként a potenciális vevő jól járjon, és én se kótyavetyéljem (nem kenyérre kell a pénz, ha nagyon nincs ára, akkor nem adom el) el hangszert.

Esetleg itt érdekel valakit?
(Bp.-en kipróbálható.)
Petyula Creative Commons License 2009.03.28 0 0 331

Szia Vera31 !

Itt jártál már ?  : http://www.musicteacher.hu/teachers/botzhu.htm   üdv : Péter

Előzmény: Vera31 (330)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!