Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2007.06.08 0 0 272
Ugyanaz, mint a múltkor. Kísértetiesen. Egymás után veszik el a nickjeimet, mert megtehetik. Ez jelenleg az utolsó, valószínűleg ezt is elveszik a szemetek, és az indára meg nem fogok újat regisztrálni.
Előzmény: Eorl (271)
Eorl Creative Commons License 2007.06.08 0 0 271
Szemetek.
Előzmény: Törölt nick (270)
jobbhíján Creative Commons License 2007.06.08 0 0 269
Elment a kedvem a viccelődéstől. Elvették. Rohadjanak meg.
Előzmény: Törölt nick (268)
jobbhíján Creative Commons License 2007.06.08 0 0 267
pl:

Előzmény: Törölt nick (266)
freyya Creative Commons License 2007.06.08 0 0 265
Ártani senkinek, de az ilyen képességeket bármire fel lehet használni.:-)
Tényleg, ha viaszból csinálok egy szúnyogot és azt böködöm tűvel, az vajon hatásos eszköz szúnyogirtásra? Bár egyelőre szerencsére nemigen vannak. Vagy te már böködtél?
Előzmény: jobbhíján (264)
jobbhíján Creative Commons License 2007.06.08 0 0 264
Te kinek akarsz ártani? :-)
Előzmény: freyya (259)
jobbhíján Creative Commons License 2007.06.08 0 0 263
Legalábbis olyant, amit kevesen próbáltak, és nem immunizálódtak ellene. Pl. modiformájú viaszbábukat teleböködöni tűvel. :-)
Előzmény: Törölt nick (262)
jobbhíján Creative Commons License 2007.06.08 0 0 261
Gondolod, hogy átok ellen is lehet immunizálódni? Basszus, valami újat kell kitalálnom.
Előzmény: Törölt nick (260)
freyya Creative Commons License 2007.06.08 0 0 259
Ha hatni fog, beiratkozom hozzád boszitanfolyamra.:-)
Előzmény: jobbhíján (258)
jobbhíján Creative Commons License 2007.06.08 0 0 258
Én meg jobbhíján egyszerre vagyok boldog a képek sikere miatt és kurva pipa a modikra.

Tudnám, miért jó az nekik, hogy elátkozom őket megint...? Egyszer úgyis hatni fog az átok.
Előzmény: Törölt nick (257)
jobbhíján Creative Commons License 2007.06.08 0 0 256
Köszi. :-)
Előzmény: freyya (255)
freyya Creative Commons License 2007.06.08 0 0 255
Gratulálok!:-)
Előzmény: jobbhíján (254)
jobbhíján Creative Commons License 2007.06.08 0 0 254
Had dicsekedjek egy kicsit; a Barcelonai albumom a webshots-on (Barcelona Mix) bekerült a feature albumok közé, és egy nap alatt cca. 13 ezren nézték meg. A kommentek se rosszak. Úgyhogy most happy vagyok, hogy jókat fényképeztem. :-)

Ja, Nameless kapott egy hónap letiltást a t szerkben, úgyhogy most én vagyok én, mert a fene se akar állandóan átjelentkezni.
freyya Creative Commons License 2007.06.05 0 0 252
Ezt most bóknak vagy sértésnek vegyem?
Előzmény: Törölt nick (251)
Nameless_ Creative Commons License 2007.06.04 0 0 248
Ha valamit nem tudok elkerülni, akkor belsőleg függetlenítem magam tőle.

Szerinted erre mindenki képes?
Előzmény: freyya (247)
freyya Creative Commons License 2007.06.03 0 0 247

Érzem talán a különbséget, ugyanaz, mint aközött, hogy életedben összesen 1-2 alkalommal lekeversz egy jól megérdemelt pofont egy gyereknek, vagy a benned lévő feszültségeket rendszeresen az ő püfölésével vezeted le.

Jó, akkor javítom magam: nem a fizikai erő kimutatása a tabu, hanem a feszültség másokon - akár fizikailag, akár lelkileg - való levezetése.

 

Ha valamit nem tudok elkerülni, akkor belsőleg függetlenítem magam tőle.

Előzmény: Nameless_ (245)
Nameless_ Creative Commons License 2007.06.03 0 0 246
Az erőszak a gyengék végső menedéke. /Asimov/

Ez így van. Csak kevés köze van az erő alkalmazásának tabu mivoltához.
Előzmény: freyya (244)
Nameless_ Creative Commons License 2007.06.03 0 0 245
Nem, nem kezdeményeztem még soha. Viszont vissza már ütöttem, még ha a kezdeményezés nem is volt fizikai erőszak. Érzed a különbséget? Nem hiszem...

Na ja, amit el tudsz kerülni, azt elkerülöd. Elméletben könnyű. De mit teszel, ha mégsem tudod?
Előzmény: freyya (243)
freyya Creative Commons License 2007.06.03 0 0 244
Más az erő és más az erőszak. Ezt Müller Péter magyarázza meg jól az egyik könyvében. Az erős embernek az ujját sem kell mozdítania, mégis mindent sikerül elintéznie. Az erőszakos ember valójában gyenge, azért kell ugrálnia és mutogatnia az "erejét".
Előzmény: freyya (243)
freyya Creative Commons License 2007.06.03 0 0 243

Nem tudom megmagyarázni. De irtózom a verekedés gondolatától is. Bunyózni  olyan prolis. A ravasz/aljas embereket nagy ívben elkerülni kell. Meg általában a verekedős embereknek nagyon alacsony a toleranciaszintjük. Nem csak akkor ütnek, amikor már a te zsebedben is kinyílik - csak elméletben, bármennyire próbálsz meggyőzni az ellenkezőjéről - a bicska. Vagy kezdeményeztél már felnőttként verekedést?

Előzmény: Nameless_ (242)
Nameless_ Creative Commons License 2007.06.03 0 0 242
Hát... ki tudnék találni nemegy scenáriót, ahol igen. Igazából nem értem, miért tabu a testi erő/ügyesség használata. Ha erőszakra lehet válaszolni ésszel, akkor ravaszságra/aljasságra miért ne lehetne erővel?
Előzmény: freyya (241)
freyya Creative Commons License 2007.06.03 0 0 241

Önvédelemből én is válaszolnék erőszakra az erőszakkal, az más kérdés. De neked eszedbe jutna fizikai erőszakot alkalmazni ott, ahol testileg senki nem fenyeget? Nem hiszem.

Előzmény: Nameless_ (240)
Nameless_ Creative Commons License 2007.06.03 0 0 240
Persze, hogy léteznek, senki nem mondta, hogy nem. Én csak annyit, hogy nincs természetes értékrend, hanem mindenkinek a sajátja az. Ez IQ-független. Amit te elvakultságnak mondasz, azt egy 'elvakult' talán fontossági sorrendnek mondaná. Ezzel meg ott vagyunk a kör elején, az értékrendnél.

Mellesleg nekem sem tabu - pedig IQ-m az van - az erőszak konfliktusmegoldásra. Gyanítom, könnyedén megölnék valakit, ha az rámtámadna, és innentől már tényleg csak fontosság, azaz értékrend kérdése, hogy mire használnám még az erőszakot.

Amúgy filmekről lévén szó, megnéztem a Karib-tenger kalózai első részét. Fanyalogtam kicsit, mert imádom a hajózós könyveket, ennek meg köze nincs ahhoz a hangulathoz, de azt mondtam, egye kutya, paródiának elmegy, néhol még mulatságosnak is mondható. Már nehezebben, de rávettem magam a második részére is, és változott a véleményem; ezt nem paródiának szánták, hanem komolynak, de annak meg bődületesen szar.
Előzmény: freyya (238)
freyya Creative Commons License 2007.06.03 0 0 239
Nem a szurkolást nézem le, a családunkban is nézik a férfiak a focit, de simán el vannak egy kanapén úgy, hogy az egyik az egyik csapatnak, a másik meg a másiknak drukkol, közben kávéznak, beszélgetnek, nevetnek, és eszük ágában sincs egymás nyakának ugrani.
Előzmény: Nameless_ (237)
freyya Creative Commons License 2007.06.03 0 0 238
Akkor rosszul fejeztem ki magam. Nem az értékrend erőssége, hanem az intelligencia különbözik. (Naná, az az értékrend is lehet nagyon erős, amelyik kimondja, hogy pusztuljon, aki a másik csapatnak drukkol). Nem a mérhető fajtájára gondolok, hogy megtalálja-e valaki a kakukktojást négy szó közül, vagy rájön-e a számsor következő tagjára. Talán az "elvakult" a kulcsszó, hogy az ilyen emberekben hiányzik a képesség és az igény, hogy a saját értékrendjüket, világnézetüket, elképzeléseiket, véleményüket folyamatosan felülvizsgálják, hogy többféle szemszögből megvizsgálják a dolgokat, mielőtt ítélkeznek. És talán az alacsony intelligenciaszinttel jár együtt az is, hogy nem tabu számukra a fizikai erőszak alkalmazása a konfliktusok megoldására. Hogy mindez veleszületett vagy nevelt dolog, fogalmam sincs. De hogy léteznek ezek a különbségek ember és ember között, az tuti, bármennyire próbálják a "mindenki egyenlő" zászlaja alatt folyamatosan eltusolni.
Előzmény: Nameless_ (237)
Nameless_ Creative Commons License 2007.06.03 0 0 237
Mondok én neked valamit. A lelátón őrjöngő fociszurkoló értékrendje semmivel sem kevésbé belső és erős, mint a tiéd, az enyém vagy Descartesé volt. Csak jólesik a sajátunkat magasabbrendűen belsőnek és erősnek tekinteni, mivel ez is az értékrend része, hogy hogyan tekintesz rá. Én is lenézem az elvakult drukkereket, ugyanakkor ismerem - belülről - az érzést, amitől ők elvakult drukkerek. Nem gondolkodás kérdése ez, vagy legalábbis nem elsősorban. Embertípusé. A valahová tartozás és a versenyszellem is. Veled születik vagy nem. Szerintem.
Előzmény: freyya (236)
freyya Creative Commons License 2007.06.03 0 0 236
Egészséges az, amikor az emberben van egy erős belső értékrend és kontroll, amikor ki tudja választani, melyik közösséghez érdemes tartozni, és mi az, amikor jobb egyedül küzdeni, illetve mikor érdemes küzdeni, és mikor sodródni. Vagy legalább is megvan az igény benne arra, hogy ezeken a dolgokon elgondolkozzon és ne rutinszerűen élje az életét, ahhoz csapódva, aki a leghangosabban áltatja valamivel. Aki elgondolkozik a saját és a mások motivációin is döntés előtt, aki semmit nem vesz készpénznek, de nem is utasít el semmit csípőből. Egy szóval: aki gondolkozik. Tudod, már Descartes is megmondta: Cogito, ergo sum.
Előzmény: Törölt nick (234)
freyya Creative Commons License 2007.06.03 0 0 235

Ez a legbosszantóbb az egészben, hogy újabban (sokszor kizárólag) attól lesz létjogosultsága valaminek, ha pénzt lehet csinálni belőle, ha minél többen fizetnek érte. Ezért nincs pénz tudományos kutatásokra, oktatásra, művészetekre stb., hiszen azért nem fizet a prolitömeg, ezért van tele minden olcsó kínai árukkal, amik lassan minden minőségi terméket kiszorítanak a piacról, ezért lehetnek "sztárok" a valójában semmihez nem értő, kész mondatokat felolvasó műsorvezetőcskék a tévében, és ezért lehet valaki milliomos pusztán abból, hogy egy labdát rugdos egész életében, miközben értelmes, és hasznos munkát végző emberek örülnek, ha megélnek.

Előzmény: Törölt nick (232)
freyya Creative Commons License 2007.06.03 0 0 233

Összekevered a dolgokat, vagy én nem voltam világos. A mániás közösséghez tartozási igény hátrányairól szóló szösszenetben nem a versenyszellemről, a sportról írtam, hanem a szurkolótömegekről, azokról az emberekről, akiket a versenysport kiszolgál, akik nélkül a sport nem lehetne üzlet.

Előzmény: Törölt nick (231)
freyya Creative Commons License 2007.06.03 0 0 230

Ezzel egyet is értek.

Előzmény: Törölt nick (228)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!