Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

utaznek Creative Commons License 2019.06.14 0 0 2822

Üdv! 1,6 Mjet Fiat Doblót vettem. Akik új ként vették azoktól kérdezném, hogy mikorra állt be a fogyasztás, és mennyi az átlag fogyasztás? Most értem el a 3000km-t és 7 liter az átlag. Ezt sokallom, ugy, hogy nem vagyok egy őrült gáznyomkodós fajta.

taninyo Creative Commons License 2019.06.04 0 0 2821

Sziasztok!

2006os 1.9-es multijet fiat doblo-hoz rádió kódot tud valaki?

G.Öcsibácsi Creative Commons License 2019.05.28 0 0 2820

Köszönöm!

Szép napot!

Előzmény: Shift+Enter (2819)
Shift+Enter Creative Commons License 2019.05.27 0 0 2819

Üdv! Üléselektronika/biztonsági elektronika bekötés, azaz foglaltság érzékelők és az övbekötés érzékelők kábelezése. Mivel a hátsó (6-7) üléseket a teljesen ki lehet venni, a kábelezést oldhatóra készítik. Ha valaki ül valamelyik ülésen, de nem kapcsolja be a biztonsági övet, elinduláskor jelzi a sofőrnek.

Előzmény: G.Öcsibácsi (2818)
G.Öcsibácsi Creative Commons License 2019.05.27 0 0 2818

Sziasztok,

 

Valaki tudja, hogy mi lehet a két pirossal karikázott vezeték a 6-7. ülések hátán?

Márkakereskedésben kérdeztem, hogy nem ülésfűtés, vagy valami biztonsági elektronika, de lövésük sem volt.

Igaz, nem a Doblo referenssel beszéltem.

 

 

Előre is köszi!

vberko Creative Commons License 2019.05.10 0 0 2817

Köszi a választ!

 

A tolóajtókban a billenő ablak nektek mennyire vált be ? Elegendő az átszellőztetésre ?

Én még mindig tartok tőle kicsit.

Előzmény: Törölt nick (2814)
vberko Creative Commons License 2019.05.10 0 0 2816

Köszi az infót.

 

Őszintén megvallva az Opel Combo Life és a Doblo Panoráma között vacillálunk.

A Doblo mellett az ára és a kiforrott 1,4 TJet motor a fő érv.

De most a megbízható motorral kapcsolatban kicsit elbizonytalanítottál.

 

Viszont továbbgondolva, ha jól értem a mai modern benzinesek egyike sem szereti az "ovi" járatot. Szívó benzines meg már szinte nincs is.

Ilyenkor mit tehet az ember fia ?

Vegyek lovaskocsit ? :) Mondjuk az üzemanyagárakat elnézve nem is lenne akkora hülyeség :)

 

Komolyabbra fordítva a szót.

A kinézett 1,4TJet nem MultiAir ha jól tudom.

A Lekormol/Kokszol pontosan mit jelent ? Már úgy értem a konkrét típus esetében.

Mivel járhat ? Okozhat maradandó problémát, vagy "csak" növeli a szervizköltségeket ?

Ha drágább lehet a szerviz emiatt akkor nagyságrendileg mennyivel ?

 

 

 

Előzmény: solct (2815)
solct Creative Commons License 2019.05.08 0 0 2815

Közvetlen befecskendezéses benzines motor nagy ellensége az "ovi járat".
Lekormol/kokszol, multiair hajlamos leragadásra.

Előzmény: vberko (2789)
Törölt nick Creative Commons License 2019.05.07 0 0 2814
Szia! Mi tavaly augusztusban vettünk új 7 személyes 1.4 benzines doblo-t. Suliba, oviba járás volt a fő cél. Nyári melegben klímával 8.2 a fogyasztás. A hátsó ülésen ülő lányom néha takarót kért annyira lehűlt a levegő. A téli fogyasztás 9.0 liter ami köszönhető a téli guminak. A fűtés tökéletes. Nem bántuk meg. Ajánlom!
Előzmény: vberko (2789)
kukucs33 Creative Commons License 2019.04.24 0 0 2813

Azért is tettem idézőjelbe, mert fogalmam sincs. Első körben az NKH-nál indítanék, aztán ha mégsem ők az illetékesek, akkor talán meg tudják mondani, hogy merre tovább. Anno a Mozaik utcában volt valami iroda a vizsgaállomás mellett, ahol ezt lehetett intézni, de már annak is több, mint 20 éve, hogy megváltam attól az autótól, így a részletek már kissé ködösek és amúgy is jobbára elavultak azóta.

Egy ilyen profilú cég nem csak a papírozásban lehet segítség, de műszakilag is tudhatnak mondani olyan minimum követelményeket aminek ha megfelelsz akkor OK a buli, de ha nem, akkor inkább ne is próbálkozz. Ha van rá lehetőséged, akkor érdemes lehet velük konzultálni.

Előzmény: JRevai (2812)
JRevai Creative Commons License 2019.04.24 0 0 2812

A "hivatal" az NKH vagy az okmányiroda?

Esetleg keresnem kellene olyan céget, aki ilyenek papírozásával foglalkozik. Egyszer láttam olyan hirdetést.

Ha még nincs rögzítési pont az nem okvetlenül gond, szerintem meg tudom úgy csinálni, hogy gyárinak tűnjön ;)

Inkább a papírozáson parázok.

Előzmény: kukucs33 (2811)
kukucs33 Creative Commons License 2019.04.24 0 0 2811

A padlólemezt kellene megnézni egy 5 személyesben, hogy megvannak-e ott a hátsó pad rögzítéséhez szükséges konzolok és az övek rögzítési pontjai (szerintem van esélye, hogy nem lesznek). Ha ezek mind megvannak, akkor tényleg csak legózás a többi (bár számomra a bontott biztonsági övhöz is erős bizalomhiány párosul). De talán legelső körben a "hivatalnál" kell rákérdezni, hogy átalakítási engedélyt hogy és mennyiért lehet egy ilyen műtéthez párosítani. A végére lehet, hogy nem is fogja megérni.

(Más autónál egy motor+váltó+futómű csere/átalakítás után mentem engedélyért, volt is para, hogy mi lesz, de szerencsére megkaptuk. Orbitális szívás lett volna ha nem, de volt rá esély és akkoriban még úgy általában lazábbak voltak a szabályok.) 

Előzmény: JRevai (2810)
JRevai Creative Commons License 2019.04.24 0 0 2810

Persze, én sem. Csak amíg nem írtad a Renault-t, nem volt világos miért van adagolós szívó.

Modernebb? Ajjaj. Multiba is a legelső 105 lovas volt a legmegbízhatóbb és a legtakarékosabb...

OK, szóval akkor szívódé nem erőltet.

 

Felnőttkorúak 7 személyesesítéséről senkinek nincs infó? Nem hiszem, hogy én vagyok az első, akinek eszébe jut. Az ülés meg az öv nem lehet drága bontottan, a papírozás az évjárat miatt kérdéses számomra: ha jól tudom, az elején csak 5-ösök mentek.

Előzmény: Törölt nick (2809)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.23 0 0 2809
Én még nem láttam közös nyomócsöves szívó dízelt.
A vw nek volt pd sdi ,de az más.
Az adagolós itt kevésbé megbízható renault motor.
A doblóban nem az a motor van mint a multiplában érdekes módon.
Modernebb.
Előzmény: JRevai (2808)
JRevai Creative Commons License 2019.04.23 0 0 2808

Az szép.

Nekem elég ha 110-et tud utazni.

A 100 lovas 1.9 jtd tippre legalább annyira örök életű, mint a Multipla 105-öse, de a szívó 1.9 gondolom még nem közös nyomócsöves mert Bosch meg Lucas adagolókról olvasok. Azok mennyire megbízhatóak?

Felteszem a régi szívó benzinesekkel nincs gond.

Előzmény: Törölt nick (2807)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.23 0 0 2807
A doblo 1,9jtd 5.ben éri el a 200at.
Előzmény: JRevai (2806)
JRevai Creative Commons License 2019.04.23 0 0 2806

Hmmm Multiplában ez nem volt gond, ott lehetett váltót, de legalább (vég)áttételt cserélni egészen más Fiatokkal. Ezek szerint ez nem "szabvány" Fiat?

Értelme? A gyári méretezésben szoktak lenni tartalékok: ha nem 4-ben éri el a végsebességet akkor itt is van (az 5. overdrive lesz). Az állandó sebességű haladáshoz nem kell nagy erő.

Előzmény: Törölt nick (2805)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.23 0 0 2805
Nem lehet de értelme sincs hosszabbat berakni ha a motornak nincs hozzá ereje.
Előzmény: JRevai (2804)
JRevai Creative Commons License 2019.04.23 0 0 2804

Sziasztok!

Sajnálatos módon elhalálozott családi Multiplánk helyére keresgélek valamit, ami (ha már így alakult) kicsit nagyobb. Méretre.

Ulysee - Doblo - Scudo (és variánsai) vannak porondon, nehezen tudok dönteni.

Kicsit ilyen szabadidő-autót szeretnénk: bicikli, motor, matracon alvás... Az első kettőt tudta a Multi is, de abba hosszában nem tudtunk belefeküdni.

Benzines vagy dízel? (az 1.9JTD-t nagyon szerettem, mondjuk fölöslegesen erős volt, de legalább takarékos és megbízható)

A gyengébb motoroktól azért tartok, mert ahogy látom marha rövid váltót tettek melléjük - nekem dinamika nem kell, de 110-120-as utazó igen - ott ne forogja szét magát. Gondolom lehet cserélni váltót, azonosak? pl. 1.9D-be JTD-ét vagy 1.2 benzinesbe valami hoszabbat.
7 személyesre nem nagyon van keret, utólag át lehet alakítani a régebbieket legálisan, vagy inkább gyűjtsek még?

prehi Creative Commons License 2019.04.17 0 0 2803

Sziasztok!

Ha érdekel valakit van 4 db eladó (30 km-t futott) Good Year Cargo Marathon 195/60 R16 C 99H T nyári gumim 2018/12-ben forgalomba helyezett Fiat Doblóról. Irányár: 16 999 Ft/db. Átvehető Budapesten.

Tel.:06308208936

Üdv:

András

Djozy Creative Commons License 2019.04.15 0 0 2802
Szia! Szalonban azt mondták,hogy kb 10e km-ig ne is várjam a jó fogyasztást. Elötte egy 1.4 es berlingom volt és attol valamivel többet fogyaszt most,de nem vészes. Most 1070km nél járok és ennek a 2/3 része város volt. Városi fogyasztás most kb 8-9 L. Ezt városira értem. Amugy nagyon jó az auto. Nem bántam meg. Söt örülök,hogy ezt választottam. Kérdez bátran,ha valamire kiváncsi vagy,igaz sok tapasztalatom még nincs!
Előzmény: vberko (2800)
unigeza Creative Commons License 2019.04.09 0 0 2801

Sziasztok!Segítséget kérnék egy 2008-as 1,6benzin-CNG Fiat Doblo Maxi hibájának megtalálásához illetve javításához.Az autó 5 éve van tulajdonomban és kezdettől fogva alapjáraton és alacsony fordulaton egyenetlenűl jár a motor mind benzin mind cng-gáz üzemben.Egyébként az autót 2éve már csak benzinnel használom.Magas fordulaton az autó jól húz nem tapasztalható egyenetlenség csak magas fogyasztás (vegyes használat)12L.Elég sok autószerelő nézegette már, sok okos elmélkedés de hiába. Hiba kód kiolvasáskor már többször volt dúsítási hiba.Kipufogó szaga nagyon benzines.Szivesen vennék hasznos tanácsokat.

vberko Creative Commons License 2019.04.09 0 0 2800

Szia!

Fogyasztásáról tudsz érdemben nyilatkozni ? Mennyire szomjas ?

Fűtés/Klíma tapasztalatod ? Bár gondolom nem túl sok, a kinti időjárásnak köszönhetően.

Tudom keveset mentél még vele de minden infó szívesen veszek akár privátban is.

 

Előzmény: Djozy (2797)
vberko Creative Commons License 2019.04.09 0 0 2799

Köszi az infókat.

A kereskedésben kaptam azt az infót, hogy az elektromos hátsó ablak az elektromosan buktathatót jelent.

A neten viszont tényleg lehúzható ablakokat látok több videón is.

Na még utánajárok.

Előzmény: Shift+Enter (2798)
Shift+Enter Creative Commons License 2019.04.06 0 0 2798

Szia! A Doblonál ha megrendeled a hátsó elektromos ablakot, akkor hagyományos, le-fel mozgó szerkezettel kapod és nem a kibillenthető verzióval. Az üveget meg majdnem teljesen le tudod engedni az ajtóba.

Az 1.4 Tjet meg egy nagyon jó, kiforrott motorkonstrukció. Nem kokszosodik.

Sokkal többet megtudhatsz róla, ha benézel és rákeresel erre a FIAT BRAVO 2007 topicban, mert szerelték azt a típust is ezzel a motorral. Remélem segítettem.

Előzmény: vberko (2792)
Djozy Creative Commons License 2019.04.06 0 0 2797

Szia! Nekem 1.4 t jet doblom van. Igaz még csak 950km van benne, de eddik teljesen elégedett vagyok. Gyors, nagy, kényelmes. Csak pozitiv a véleményem a gépről!

Előzmény: vberko (2789)
janos77 Creative Commons License 2019.04.03 0 0 2796

Üdv! Megtudná valaki mondani 2003-as 1,6 benzin 16v fiat dobloban hol találom a vezérműtengely érzékelő senzort?

kukucs33 Creative Commons License 2019.04.03 0 0 2795

Akkor az utolsó elvi akadály is elhárult az új autó beszerzése elől! :-)))

Előzmény: vberko (2794)
vberko Creative Commons License 2019.04.02 0 0 2794

"Én csak azt hiányolom , hogy hátra kell menni ha nyitni/csukni akarom, nincs 'távirányítója'."

Az újban lehet elektromosan nyitható billenőablakot is kérni :)

Potom 71 000 Ft

Előzmény: kukucs33 (2793)
kukucs33 Creative Commons License 2019.04.01 0 0 2793

A billenő ablak az egyik legnagyobb királyság. Úgy szellőzik, hogy közben nincs huzat a kocsiban és nem dübög a levegő az ablaknál (a műszerfali szellőzőket szoktam kinyitni, nem az oldalablakot letekerni, vagy csak résnyire). Nyilván, ez mozgó autóra vonatkozik, de állni lehet kocsi nélkül is :-). Én csak azt hiányolom , hogy hátra kell menni ha nyitni/csukni akarom, nincs "távirányítója".

Előzmény: vberko (2792)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!