Keresés

Részletes keresés

randomly Creative Commons License 2005.02.09 0 0 161
Hello :-)

Hát ....
Én azt mondtam/írtam hogy nekem a 64 helyett most elvileg 128 van de gyakorlatban 160kbps felfelé. (384 helyett 512 szüken)
Igérem nem írom le többször.

Meg azért is váltottam, mert 384-ről csak 512-re emelnek, az semmi ennyi pénzért, ráadásul a feltöltést nem emelik, pedig nekem az is fontos.

És hol van az a 1024/128 csomag, a honlapjukon nem lelem?

rand
Előzmény: Ferenc(hurrikán) (160)
Ferenc(hurrikán) Creative Commons License 2005.02.09 0 0 160

Jóhogy elolvasom!:) Csak hétköznp ritkán vagyok gépnél.

 

Hétfőn reggel 8:25-kor megkötöttem a szerződést 1024/128-ra 11900FT-ért, szerintem nagyon jó lesz. Jövőhétre meg is emelik a sebességet, mégcsak 512/128 lesz, de ha elér az emelés végre ide is(ha másnem akkor Április 30-ig) és akkor lesz végleg teljes értékű a sebesség azaz 1024/128 . Márcsak azért, mert ha most nem csinálok semmit akkor az emeléssel (ha másnem Április 30-ig) lesz 512/64 -es netem 9900FT-ért. NA most fizetek 2000FT-al többet és van mégegyszer ekkora netem!! Tehát mégegyszer annyi le és feltöltés 2000Ft-ért! Na ezért váltottam. Erre már aztmondom, hogy ,megfogja érni, mégha 2 évig is kell fizetni, mert úgygondolom, ezek után, hogy mostmár a megemelt sávot megvalósítják, olyan nagyon nagy radikális változás, mind árban mind sebességben nem lesz a közeljövőben! Meg azért is váltottam, mert 384-ről csak 512-re emelnek, az semmi ennyi pénzért, ráadásul a feltöltést nem emelik, pedig nekem az is fontos. DE ha alapból van 512/128-am ami már a jövőhéten meglesz(!), na és ha arra jön rá az emelés akkor 512->1024 na az már emelés!

Előzmény: randomly (154)
Ferenc(hurrikán) Creative Commons License 2005.02.09 0 0 159
Matávval én nem megyek semmire, szerintem 1024/128 Invitelnél 11900Ft-ért megéri, mert tényleg állandó a kapcsolat, 1 éve van adsl-em és nem is emlékszem olyanra, hogy nem lett volna elérhető az internet!! Tehát megbízhatóság szempontjából nagyon jók! Hétfőn reggel 8:25-kor váltottam 1024/128 -ra, a jövőhétre meg is emelik a netet, alapból mégcsak 512/128 lesz, de majd ha emel az Invitel akkor lesz teljesértékű a sebesség azaz 1024/128 -as, de az is meglesz max Április 30-ig!
florg Creative Commons License 2005.02.08 0 0 158
Jogos, csak nekem nem tűnt föl, mert én Matáv területen vagyok.
Előzmény: Törölt nick (157)
Törölt nick Creative Commons License 2005.02.08 0 0 157
Az általad említett oldalon van: "Az iDSL szolgáltatások a Matáv szolgáltatási területein érhetők el."

Egy dolgot el kell ismernem az Invitelnél: folyamatos a szolgáltatás. A Chello-sok, UPC-sek, tvnetworkösök állandóan panaszkodnak a kiesésekre. Gondolom, a kisebb szolgáltatóknál még rosszabb lehet a helyzet, csak ott nincs annyi ügyfél, hogy a hangjuk az égig érjen. Nekem a munkámhoz fontos az állandó kapcsolat, ezért is nem ugrálok annyira, bár én is utálom a cég pofátlanságát, meg hogy velünk fizettetik meg a vezetékes telefonálás visszaeséséből eredő bevételkiesésüket.
Előzmény: florg (156)
florg Creative Commons License 2005.02.08 0 0 156
Azért én nem hamarkodnám el azt a nagy változtatgatást.
Merthogy: http://www.idsl.hu/
És szerintem ez még csak a kezdet, fognak még jobban is lefelé menni az árak. És ahogy kedvenc cégünket (vagy akár a többit) ismerem, ha aláírsz két évet, bizony fizetni is fogod a megállapodott összeget, amíg le nem jár.
Törölt nick Creative Commons License 2005.02.07 0 0 155
Én megcsináltam ugyanezt, bár eléggé felháborított, hogy fizetnem kell azért, hogy többet fizethessek, meg még újra aláírnom a 2 évet. Ismét elhalasztódott két évre az álmom, hogy beviszem a telefonkészülékemet és boldog mosollyal az ügyfélszolgálatosnak adom. Legalább egy évtizede várok már a pillanatra. :-(
Előzmény: Ferenc(hurrikán) (153)
randomly Creative Commons License 2005.02.07 0 0 154
Hello! :)

Te elolvasod amit írok?
Nekem mostmár 512/128 van a 384/64 helyett!
Sőt felfelé talán 160 ami nekem jobban kéne.

rand
Előzmény: Ferenc(hurrikán) (153)
Ferenc(hurrikán) Creative Commons License 2005.02.06 0 0 153

Szia!:)

 

Na most kerestem utána, és ha jól nézem akkor a Téli adsl akció 2004.12.31-ig tartott, azaz mostmár nincs "akció"!!? Szóval bármikor lehet nagyobb cs9magra váltani, csak az egyszeri 8750Ft-ot kell kipengetni és már megy is a nagyobb adsl. És lekötöm újabb 2 évre, mert úgyérzem, 11900Ft-ért 1024/128 már igazán megéri, hisz 384/64-ért fizetek 9900Ft-ot, és azt emelik ha emelik egyszer netán 512/64 -re, tehát a feltöltést nem emelik, nekem az is fontos, így 2000Ft plusszért még 512 le és 64-es fel. Sőt ha nem emelnének, aminek szerintem megvan az esélye akkor 2.000Ft-ért 384->1024 és 64->128 -ra megy, ahhoz képest nem sok a plussz kettőezer! Szerintetek? Holnap hívom fel a 1233-at és megyek be személyesen, és ha lehet akkor már ezen a héten 1 megabites netem lesz!:)

Előzmény: randomly (152)
randomly Creative Commons License 2005.02.06 0 0 152
Hello :)

Én a nagy számok miatt azonnal arhiváltam.
Nem írok alá nekik még 2 évet.
Tehát nem mentem tovább a dologgal.

Most nekem 512/128 van elvileg a 384/64 helyet.
De ma is 5MB fel ment 160-al.
Kiérti ezt.... csak áprilisban nehogy több legyen a díj.

rand
Előzmény: Ferenc(hurrikán) (151)
Ferenc(hurrikán) Creative Commons License 2005.02.05 0 0 151
Na most mégegyszer elolvasva, nagy akció ez ha megkell várnom a 75%-ot, de ha jól olvasom akkor ha elmúlik ez a "Téli akció" akkor bármikor válthatok a 8750Ft kipengetése után 512-esre, ami mellesleg 1024/128-at takar ugye?
Előzmény: randomly (149)
Ferenc(hurrikán) Creative Commons License 2005.02.05 0 0 150
Szóval akkor lehetséges? Nekem most pont 1 év telt le azaz 50%? De én a jövőhéten akarok váltani, ki is fizetem azt a nyavajás 8750 bruttót, csak kapjam meg 11900Ft-ért az 1024/128-at! Bár megkell gondolni az újabb 2 éves hűséget, mert lehet 1 év múlva még sokkal jobb lehetőségek lesznek!
randomly Creative Commons License 2005.02.05 0 0 149
Tisztelt ELőfizető!

Jelenlegi Téli ADSL akciónkban Invitel területen új előfizetés esetén, illetve meglévő szerződésnél a kötelezettségvállalás 75 %-ának letelte után lehetséges a módosítás, csomagváltási díj ellenében, amely bruttó 8750 Ft.

Az akción kívül ADSL 512-re bármikor módosítható a szerződés, viszont amennyiben még nem telt le a
kötelezettségvállalás csomagváltási díj fizetendő, amely bruttó 8750 Ft.
Amikor a csomagváltás megtörténik a kötelezettségvállalási idő újra indul.

Díjcsomagok:
- Lakossági ADSL 512 - 1 év bruttó 12.900 Ft/hó
- Lakossági ADSL 512 - 2 év bruttó 11.900 Ft/hó

A téli ADSL akción kívül az ADSL 768-ra való módosítás csomagváltási díj nélkül megtehető.
Amikor a csomagváltás megtörténik a kötelezettségvállalási idő újra indul.

Díjcsomagok:
- Lakossági ADSL 768 - 1 év bruttó: 16.900 Ft/hó
- Lakossági ADSL 768 - 2 év bruttó: 15.900 Ft/hó

A módosítás igényelhető e-mailben ( info@invitel.co.hu ), vagy telefonos
ügyfélszolgálatunk 1233-as kék számán.

Tisztelettel:


Invitel Contact Center
Előzmény: Ferenc(hurrikán) (148)
Ferenc(hurrikán) Creative Commons License 2005.02.05 0 0 148
Mára sem emeltek!:(( Kezdem unni, ez nem net. Az a bajom, hogy a rabláncomból is mégcsak 1 év telt le, de én nemtudok mégegy évet várni, a sávemelés meg nem jön. Azt szeretném megtudni, hogyha nem telt le a 2 év, de én mégtöbbet akarok fizetni akkor jó-e nekik?? Azaz a mostani 384/64 -emet, leszeretném cserélni 1024/128 -ra ami 2 éves hűséggel 11900FT! Lehetséges-e ez?? Nekem ez is megérné.
Ferenc(hurrikán) Creative Commons License 2005.02.04 0 0 147
Mikor emelik már a net sebességét?? Szörnyű ez a 384/64 ami jó ha 350/45-ben megy nálam 10.000Ft-ért!!! Bp-n Matáv 3x gyorsabb ennyiért! Ezt nem tűrhetjük!!
Nasa(R) Creative Commons License 2005.02.04 0 0 146

Sziasztok!

 

Nem tudom Benneteket mennyire zavar de engem nagyon a következő probléma:

 

XXI. század elején Telekommunikációs cégnél (Invitel) nem lehet neten keresztül ügyeket intézni. Aszondja nekem a kiscsaj az ügyfélszolgáltanál, hogy mondjam meg a kivánt plusz emil cimet meg a hozzá tartozüó jelszót telefonba és majd Ő jól rögzíti azt, mert neten ilyet nem lehet csinálni.

 

Nem tom hogy megy ez, de sztem azzal hogy rögzítik a beszélgetést 3. személy számára hozzáférhetővé teszik az adataimat. A másik meg hogy a honlap használhatatlan hányadék, és a helpdeskre küldött levelek is mennek a /dev/null-ba

 

 

Annó mikor felénk még nem volt ADSL irkáltam nekik hogy szar a honlap, mert az oldalon ahol lehet kérni az ADSL-t minden megvan kivéve AZ ELKÜLD GOMB FORRÁSKÓDJA, MAGYARUL MINDEN CSILI VILI, CSAK A GOMBOT NYOMOGATHATOD FELESLEGESEN, MERT NEM MEGY. (bocs Caps lock de igy is jó ;-))

1 hónap után felhívtam őket hogy ugyan már mire irok én levelet ha baszanak válaszolni? Erre jött a válasz: pill megnézzük... majd 5 perc néma csend után a csávó mondja hogy ja tényleg ez nem megy... mondom és mikor fog? Hát ők azt nem tudják.

 

Lehet hogy szakképzetlen hülyéket tettek az informatika részlegre mert ők olcsók voltak?

onobody Creative Commons License 2005.02.03 0 0 145

Hogyhogy itthagyták a franciák?

Én ugy tudom most is francia tulajdonban van.

 

Előzmény: randomly (144)
randomly Creative Commons License 2005.02.02 0 0 144
Hello

Volt, szeged mellet 10km-re, nálam.
384/64 - 512/128-ra.

És olyan embertől tudom aki konfigurálja az új DSLAM-okat, hogy örülnek ha áprilisra kész lesznek.

Szerintem ez az emeléses dolog meglepte őket, és akárhogy kapkodnak már nem tudják behozni a lemaradást.
A remek franciák itthagyták ez a vacak DECT rendszert, gondolom az internet vonalaik is komplett cserét igényelnek.

És ha megnézitek a bix (internet kicserélő) adatait, azért szép lassan gyorsul az invitel is. :-)

INVITEL FORGALMA!

rand
Előzmény: Törölt nick (142)
onobody Creative Commons License 2005.02.02 0 0 143

Nálunk , Hodmezővásárhelyen nem volt , semmi jót nem várok egyébként!!!!!!

onobody

Előzmény: Törölt nick (142)
Törölt nick Creative Commons License 2005.02.02 0 0 142
Szegeden és környékén volt már gyorsítás valahol? Kaptam régebben egy e-mailt, hogy nálunk a múlt hét végéig fejezik be, de semmi változás.
kereskedo12 Creative Commons License 2005.01.21 0 0 141
Hello!


Bazsali21!Javaslom olvasd el a szerződést.Én sajnos már belefutottam.Ha megnézed nem arra vállanak kötelezetséget,hogy az index.hu milyen gyorsan jön le,hanem mennyi a hozzáférés sebessége.Ha 384/64 lenne korrekten az érték boldogabb lennél?Én nem,mert tudom,hogy a tartalom kiszolgálok a rendszer gyenge pontjai.Próbálj ftp-zni bármilyen szerverről.Ragyogóan jön le minden.Az a baj,hogy informatikai szabványokat próbálja mindenki ráeröltetni a távközlési szabványokra és ez nekem érthetetlen.Az tény,hogy voltak rossz időszakai az invitel net szolgáltatásának,de remélhetőleg a növelés után Te és én is elégedettek leszünk. :-)
Előzmény: Bazsali21 (137)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.20 0 0 140
Ha bemegyek a modem webes feluletere (SpeedTouch 530), ott irja ezt ki. Mas kerdes, hogy mukodni meg tenyleg nem lattam, atlag 8 KB/s-sel megy a feltoltes, 10 KB/s volt a maximum, ez meg 12 lenne.
Előzmény: randomly (139)
randomly Creative Commons License 2005.01.20 0 0 139
Hello :-)

Hát jó neked, hogy a feltöltésed sokkal jobb.
De szerintem azért olyan sokkal nem lehet jobb.
A TCP/IP protokol miatt van egy kicsit magasabbra rakva.
De ez off topic.

Más, Te mivel szeded ki ezt a beállítás infót?

rand
Előzmény: Törölt nick (138)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.20 0 0 138
64/384-re fizettem elő, az ADSL modemem státusz infója szerint a sebesség 96/416. Ez nem rossz, a feltöltés 50%-kal jobb, mint az előfizetett. Kíváncsi leszek a gyorsítás után mik lesznek az értékek.
Bazsali21 Creative Commons License 2005.01.19 0 0 137

Helló!

 

Kereskedo12!

A szolgáltatónak az a dolga, hogy szolgáltasson, mégpedig a szerződésben leírt feltételekkel jelen esetben sebességgel! Ezt a sebességet még az Invitel sebességmérőjével is elég nehéz megközelíteni, az pedig nem hiszem, h olyan nagyon távol állna az invitel hálózatától. Az megint csak nem tud érdekelni, h az invitelnek hány felhasználója van és hogy ez mennyire terheli le a cég vonalait valamint az sem, hogy mennyivel gyarapodik az userek száma. Azt hiszem, hogy elég pénzt fizetek be nekik és még rajtam kivül sokan hogy jusson a hálózat fejlesztésére is. Ezt tudod így kellene csinálni és nem minden pénzt zsebre rakni utána pedig szarabbnál szarabb érvekkel etetni a felhasználókat! Tudom hogy mo.gon növekszik az internetet használók 1ébként is népes tábora, de ezt kézben tartani megintcsak a szolgáltató dolga!

És azt se felejtsük el hogy európa jo néhány országában ezért a pénzért 10-15Mbites!! netelérést biztosítanak a szolgáltatók, ott, ahol az emberek 6szor többet keresnek mint itt. Szóval mintha kicsit pofátlanság szaga lenne a dolognak. Ezen el kéne gondolkozni!

 

kereskedo12 Creative Commons License 2005.01.18 0 0 136
még erre nem gondoltam.a nick nem a foglalkozásomra utal,hanem a becenem kibővített formája.
a topicban már leírták egy párszor,hogy a szolgáltatás milyenségén kívül a keresetekkel is probléma van.ha többet keresnénk nem tünne fel ez a havidíj és többen használnák az új technológiát és elöbb megtérülne.ezáltal egyre többet kapnánk u.annyiért vagy u.azt kapnánk kevesebbért és nem csak kereseteken kellene változtatni, hanem sok fiatal ma sem tudja mi az internet.annyit még az invitel és matáv közti különbségekre, hogy a matáv által kínált garantált sávszélesség kisebb vagy u.annyi,mint az invitelnél.
Előzmény: florg (135)
florg Creative Commons License 2005.01.18 0 0 135
"de nem panaszkodom"
Na itt a baj. Hogy 10000/hó/512+telefon-havidíj=kb. 14000 "nekünk" megfelel...

Javasolnám ezt a cikket: http://index.hu/tech/net/adessel0114/

Ha senki nem morog, úgy nyúlnak le minket, ahogy akarnak. Persze így is, sajnos. De legalább az az illúzió legyen meg, hogy ha többen morgunk, talán hamarabb változik valami.

Csak úgy zárójelben: egyébként mivel kereskedsz, ADSL-el? :)
Előzmény: kereskedo12 (133)
kereskedo12 Creative Commons License 2005.01.18 0 0 134
Ja még annyit,hogy:
ADSL=AsymmetricDigitalSubscriberLine
Tehát az up/down sávszélességek nem egyenlőek.Nyugaton már terjednek az új DSL szabványok,amelyek közt ott vannak a szimmetrikusak,de idő amíg elér ide is.
kereskedo12 Creative Commons License 2005.01.18 0 0 133
Ahoi!

Elnézést ha megszakítom az Invitel vagy más távközlési szolgáltatók gyalázását!
Ti sem vagytok igazán tisztában a távközlésel.Az ADSL szolgáltatásban a távközlési cég csak az elérésre vállal garanciát!Az elérési pontok pedig a DSLAM-ok.Onnan még hosszú út vezet a szerverekhez.Szerintem mindegyik ADSL szolgáltató rendelkezik a megfelelő kapacitással,de a kiszolgálók ezt nem tudják követni.Nézd meg a BIX-en mennyivel nő magyarországi internet forgalom,aztán egy érdekes dolog lenne,hogy mondjuk egy kiszolgáló szerveren mennyi torlódás van.Ma "csak" 20 percig tartott egy hírdetést feladni az expresszen,miközben elötte és utána az FTP átlag 350-355k-val jött.Nekem is invitel-es internetem van és nem mondom lehetne jobb is,de nem panaszkodom.A cimborám kábeles netje sem jobb (ha használtatok már chello-t akkor tudjátok miről beszélek).Állandóan leszakad,a sebesség hol jó,hol katasztrófa.

Na cső!
Kereskedo12
lűtyő Creative Commons License 2005.01.18 0 0 132
Az Invitelről csak annyit , hogy nálam két házzal odébb 3 hónapig tartott egy áthelyezés, és amikor reklamáltam, mindíg a Matávra kenték, hogy az azt mondta, hogy nincs az új címemen élő telefon vonal. Arra a kérdésre, hogy miért nem hívtak fel, hogy él-e a vonal nem tudtak mit mondani. A legszebb, hogy volt pofájuk a három hónap dzámláját kiküldeni , hogy azt majd jóváírják, de ÁFA nélkül.
Az biztos, hogy ahpogy lejár a szerződésem keresek egy másik szolgáltatót.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!