Keresés

Részletes keresés

Amadeus4 Creative Commons License 2005.01.16 0 0 163

Az említett link alatt én nem nagyon találtam konkrétumokat, igaz, csak párat olvastam el a hozzászólásokból. És... mivel sajnos még nem volt szerencsém a DT7-hez, nem tudom, melyik álláspont a szimpatikus.

De... azt hiszem, tényleg semmi jogunk arra, hogy felrójuk neki a végszóban leírtakat. Nem tudjuk, hogy mi késztette arra, hogy ezt fogalmazza meg.

...boneheaD, azért a DT7-ről szóló beszélgetésbe ne olvass bele. Tegnap nekem sikerült, és most verem is a fejem a falba, hogy hogyan lehettem ennyire türelmetlen :-/

Előzmény: -boneheaD- (162)
-boneheaD- Creative Commons License 2005.01.16 0 0 162
Gondolom nagyon spoileres, ugye? Mert engem érdekelne, és ha csak konkrétumok nélkül fogalmaznának benne, el is olvasnám...
Előzmény: Törölt nick (161)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.16 0 0 161

Ja, az említett topik itt található:

 

http://thedarktower.net/forums/index.php?showtopic=15352&st=0

 

A címe: King's Negative Attitude In The Afterword

 

Érdemes elolvasni...

Előzmény: Törölt nick (160)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.16 0 0 160

Már többször elhangzott az a vélemény, hogy miért van az, hogy a thedarktower.net olvasói szerint kiváló az utolsó könyv, néhány hazai renegát meg csalódottságának ad hangot.

 

Két dolgot szeretnék ezzel kapcsolatban mondani:

 

1. amikor azt mondom, hogy nem tetszett a 7. könyv, akkor a saját véleményemet mondom el. Ha én lennék az egyetlen, aki megdöbbent az író "árulásán", akkor sem változna meg a véleményem.

 

2. Olyan nagyon azért nem kell keresgélni a dt.neten sem ahhoz, hogy kiderüljön: bizony nagyon sok ember csalódottan tette le az utolsó kötetet.

 

Rengeteg ilyen hsz van, én most csak egyet idéznék ide, egyik kedvenc (kedvenc, mert foglalkoztat a címben felvetett probléma) topikomból:

 

 

 

 

SPOILER

 

 I think the final book could have been a lot better, and he realized this himself. Flagg's death was contradictory to the entire stephen king multiverse. Read every other book about Flagg before DTVII and you can see that he completely ignored everything he had ever written about regarding the character. Mordred's death is another example. The Dreaded Loop ending, why did he not make it the final loop for Roland, and not the one-before-last? Why was the Crimson King reduced to screaming, "EEEEEEEE!" and throwing sneetches from a balcony.....THAT was the dreaded Crimson King? THAT was the greatest threat to all Universes?!?!?! He reasoned that the endings are never as good as the beginnings, or the quest getting to the end... so why try? Bullshit. If endings weren't important, LOTR never would have ended.... and we all can agree that its ending was good, right?

He was in a hurry, plain and simple, and the last three books make it painfully obvious.

Is it still a good book and a good ending? Yes. But I think we all know it could have been much more, very easily. His ending was a cop-out in comparison.

If he can't handle criticism, boo hoo. I forked over the money to buy his books, now I'm going to bitch about it.

Amadeus4 Creative Commons License 2005.01.14 0 0 159
...és mennyire igazad van :) Ott a pont! Köszönöm.
Előzmény: Zealander (158)
Zealander Creative Commons License 2005.01.14 0 0 158
King nevét a New Yorki könyvesbolt étlapján látta pl...(W.O.T.C.-ban)
Előzmény: Amadeus4 (153)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.11 0 0 157
SPOILER!
Ez az a rész, amikor a szállodában megkapja King levelét?
Mert ha az, akkor szerintem úgy van, ahogy crimsonking mondja. A Salem`s Lot-ból ismeri Kinget, úgy rémlik még az is feltunik neki, hogy a recepciós híres íróról beszél, a SL borítóján meg egy kezdo írót emlegetnek. És ne felejtsd el, hogy Callahan-nel van Jake, akit elég komolyan foglalkoztat King személye...
Előzmény: Amadeus4 (153)
Amadeus4 Creative Commons License 2005.01.11 0 0 156
...de ezt egy fél mondattal megtámogatja Mr. King, és már nem kérdés. Visszakeresem, de ezen nagyon meglepődtem.
Előzmény: Törölt nick (154)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.11 0 0 155

A darktower.net szerint:

 

Bango Skank = Graffiti artist in New York City

már csak az a kérdés, hogy hogy tudhat akkor a bíbor királyról?:)

Törölt nick Creative Commons License 2005.01.11 0 0 154

Lehet, hogy nem jól emlékszem, de ő is látta a Salem's Lot könyvet és szerintem onnan... Különben meg azt is elmondhatjuk, hogy Jake sok mindenről tud anélkül, hogy beszélnének róla, mert erős nála az érintés képessége..

Előzmény: Amadeus4 (153)
Amadeus4 Creative Commons License 2005.01.11 0 0 153

Sziasztok!

 

Most rusnya kérdésem lesz... nincs meg valamelyikőtöknek a DT7  e-book formában? Egyelőre egyszerűen nincs pénzem arra, hogy külföldről megrendeljem, viszont épp egy órája fejeztem be a hatost, és már hiányzik a folytatás. Még akkor is, ha olyan, amilyen...

 

A másik:

"Had Stephen King sent this message? Jake doubted it. More likely one of the other players in the game - perhaps even Roland or Eddie -  had used the name to get his attention. [...] The second was that Stephen King was apparently still alive twenty-four years after creating Jake's traveling companion."
Lehet, hogy valamire nagyon nem emlékszem, de Jake honnan tud Kingről?...

Törölt nick Creative Commons License 2005.01.05 0 0 152

most jön a harmadik rész (In this haze of green and gold)

kösz az infot

Előzmény: Threepwood (151)
Threepwood Creative Commons License 2005.01.05 0 0 151

Louis MacNeice.

 

Hol tartasz a könyvben?

Előzmény: Törölt nick (150)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.05 0 0 150

igazad van semmi köze nincs a törőkhöz csak az agyam kapcsolta össze őket, mert már rég olvastam:)

Nem tudja valaki, hogy ki írt Robert Browning versének hatására hangjátékot?

Előzmény: Threepwood (147)
lujzalujza Creative Commons License 2005.01.05 0 0 149
Sziasztok!

Én most karácsonykor kezdtem el olvasni a Setét Tornyot, most járok a negyedik végén. Eddig tetszik, bár kicsit lassul a könyvek tempója.
Kérdésem az lenne, hogy itthon kapható-e valahol a 6. és a 7. könyv angolul, vagy csak interneten lehet megrendelni külföldről?
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.05 0 0 148
Asszem igazad van, most már inkább sajnálom Kinget :)))
Előzmény: -boneheaD- (144)
Threepwood Creative Commons License 2005.01.04 0 0 147

Igen, de azt mondják, hogy ahogy bontják ezt a sugarat, először a többi gyengébb törik meg.

a lehulló tárgyakra nem pontosan emlékszem, de nem rémlik, hogy közük lett volna a törőkhöz.

Előzmény: Törölt nick (146)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.04 0 0 146
ezt nem teljesen értem. A sugár, ami megszűnt létezni egy harmadik sugár volt nem? Hogy ha ezt a két sugárt akarják megbontani, akkor miért egy harmadik szűnik meg ami messze van tőlük? Az energia szétterjed a térben? Ja és az égből lehulló tárgyakról mi a véleményed (vagy azt csak beképzelem)?:)
Előzmény: Threepwood (145)
Threepwood Creative Commons License 2005.01.04 0 0 145

SPOILER

 

Nagyon jó a kérdésed, először én is egyértelmű hibának gondoltam ezt (mert ugyebár a logikus az lenne, ha az épp aktuális sugár alatt történik a bontás, és ekkor a sugárrengéskor konyec, meghal Ted Brautigan is, a legfontosabb), de valaki azt a magyarázatot adta a dologra, hogy a két megmaradt varázslatos sugár (a Teknős-Medve és Elefánt-Farkas sugarak) a lebontandó, és a t-m a gyengébb, ezért az alatt történik végig a bontás. Végül is elfogadható ez a magyarázat, de... erőltetettnek érzem.

Előzmény: Törölt nick (143)
-boneheaD- Creative Commons License 2005.01.04 0 0 144
Ez mindent megmagyaráz. :)
Előzmény: Törölt nick (139)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.04 0 0 143

de jó, hogy már alig emlékszem a kapcsolatos könyvekre.... a Black house-ból semmi nem maradt meg például. A törőkkel kapcsolatban egy dologra nem találok magyarázatot. Az Atlantisz gyermekeiben volt egy rész, amikor az égből estek le különböző tárgyak a végén. És ott valami olyasmi volt, hogy ez a Törők tevékenységével kapcsolatos (lehet, hogy rosszul emlékszem, mert régen olvastam). Erről eddig egy szó sem esett, lehet, hogy nem is fog.

 

SPOILER DT7!!

 

Kábé mennyi ideig tart egy Sugarat lerombolni? Szerintem jó ötlet volt belevinni a történetbe ezt a beamquake dolgot, de ez sincs átgondolva teljesen. Rolandék megérkezése Algul Sientoba és a beamquake között nem sok nap telt el. Ha azt a sugarat lerombolták a törők, akkor annak a sugárnak a mentén is kellett volna lennie egy Törő-településnek, erről azonban nem olvastam. Ráadásul egy sugár elpusztulásakor a sugár környékén hatalmas a pusztulás. Hogy tudták lerombolni azt a sugarat, ha nem voltak ott??? Vagy ott más törőket alkalmaztak? Ez is hülyeség.

--bAgA.. Creative Commons License 2005.01.04 0 0 142
Hónap végén jöna dt7-em... Remélem nem hiába pengettem ki éere egy vagyont.:)
Zealander Creative Commons License 2005.01.04 0 0 141

Asszem csak a vágyaimban szerepelt az 500 oldal.:):)

Köszi a helyreigazítást.

 

 

Zealander

 

Előzmény: Törölt nick (138)
Zealander Creative Commons License 2005.01.04 0 0 140

Hát lehet, hogy hülyeséget írtam:) Majd kiderül, mert hamarosan megrendelem azt a könyvet is. Mindenesetre annyi biztos, hogy bővített és a leírások szerint egységesebb. Bocsi az esetleges félretájékoztatásért...

 

 

Zealander

Előzmény: --bAgA.. (135)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.03 0 0 139

Szintén a Bev Vincent-féle könyvben találtam egy érdekes nyilatkozatot Kingtől:

 

"I've been working on these (az utolsó 3 könyvről beszél) Dark Tower books for about fifteen months now and all I've been listening to is Lou Bega Mambo No. 5. I've got a vinyl recording that's got four versions of Mambo No. 5- there's the radio version, there's the dance mix, there's a coupla instrumental [versions]."

 

Azt hiszem ez sok mindent megmagyaráz ;)


Törölt nick Creative Commons License 2005.01.03 0 0 138

Szó sincs 500 plusz oldalról:

The material is about an additional 10% (about 35 manuscript pages) with changes on almost every page. The increased length amounts to about nine thousand words,- but not all of changes are additions. King deleted some passages nearly a half page in length.

(Bev Vincent: The Road to the Dark Tower)

 

De ha ezt nem írná, akkor is egyértelmű lenne a dolog, nekem ui. megvan az újraírt Gunslinger. Szerintem a legnagyobb többletet a terjedelmes előszó jelenti (amit úgy tűnik Bev Vincent nem olvasott :)) A Darktower.net-et részletesen felsorolják a változásokat.

Előzmény: Zealander (132)
corsarulez Creative Commons License 2005.01.03 0 0 137
Én megnéztem a software station lapját (ha jól emlékszem) és ott az volt, hogy van átdolgozott kiadás az első négyhez. (úgy emlékszem) Sőt, volt kazettára (cd-re felmondott változat is! Nagyon kacérkodtam vele!!!!
Threepwood Creative Commons License 2005.01.03 0 0 136
A bővített Gunslinger kb. ugyanakkora, mint az eredeti, csak alaposan át lett dolgozva.
Előzmény: --bAgA.. (135)
--bAgA.. Creative Commons License 2005.01.03 0 0 135

Bővitett Gunslinger?? Már halottam róla hogy, megirta de azt hittem kb. 100 oldallal lett terjedelmesebb. Majd ha meglelem valszeg elolvasom...

Ki a kiadója?

Előzmény: Zealander (132)
Threepwood Creative Commons License 2005.01.03 0 0 134

"Mivel még nem olvastam az összes kötetet, ezért csak találgatni tudok, hogy mi lehet a magyarázata a "másik" Jake-nek. Sztem rengeteg elméletet lehet hozzá gyártani."

 

Ha majd olvastad őket, tényleg érdekel, hogy mit gondolsz a dologról. Az egyik alapvető magyarázat, hogy ahány világ, annyi formában léteznek a ka-tet tagjai, azaz Rolandon kívül senki nem egyedi. Ezzel az a gond, hogy nem ad magyarázatot a könyvesbolt-ügyre. Maximum isteni beavatkozásnak nevezhetjük a dolgot, de szerintem ez nagyon gyenge magyarázat (vagy, nagyon gyenge írói eszköz), gyakorlatilag egyenlő a hibával (szerintem).

Még visszatérhetünk erre a dologra részleteiben, ha akarod.

 

"Ne haragudj, de a neten az nem jellemző, hogy az emberek távol maradnak egy jó kis fikázástól."

 

Ez így van, de attól, hogy 80% imádja a könyvet, és hibátlannak tartja, az nem jelenti azt, hogy a könyv jó, sem azt, hogy hibátlan.

 

"Én arra gondolok, hogy nagyon kevés az akinek nem tetszik a DT életmű."

 

A dt.net-et elnézve stimmel.

 

 "Utolsó mondatod nagyon aranyos, mert ha magamra vonatkoztatom, akkor nem sok esélyem van. Vagy megtagadom a DT-t és akkor megértettem a sztorit. Vagy hülye vagyok, mert nem értem, hogy mi benne a hiba. (vagy észre sem veszem.)"

 

Nem, van egy harmadik lehetőség is, ez abban az esetben áll fent, ha nem különösebben szereted a kapcsolatos könyveket, kifejezetten a DT a rajongásod tárgya: lehetséges, hogy tetszeni fog a történet.

 

Majd akkor beszéljünk arról, hogy jó-e a történet, vagy sem, mikor végigolvastad a hetedik kötetet is, ugyanis a hatodik kötet végénél még nagyon vártam a hetedik kötetet, sokkal jobban, mint korábban, konkrétumok nélkül én sem értettem volna, hogy mi lehet a gond vele.

Előzmény: Zealander (133)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!