Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Boncz Bernie Creative Commons License 2011.06.20 0 0 241

Sziasztok!

Szükségem lenne egy kis segítségre!

Van egy SsangYong Korrandom,2.3 szívórettenet Trooper erőgéppel a motorháztető alatt!Már váltóhibásan vettem,de vettem hozzá egy másik váltót,hibásat!

Végülis a kettőből raktam össze egyet,de előbb utóbb esedékes lesz a csere,mert az egyikből sár folyt ki olaj helyett,meg az ötödik is rommá volt törve,a másik összes csapágya kivan:(!Sír a felező,sír az 5.,a 3-as,4-es szinkrongyűrü kuka!Van duplakuplung,gázfröccs,de még megy:D!A hátsó kardán vezető-perselye is lóg,dől belőle az olaj,hiába cseréltem szimmeringet!

Ja,azt nem mondtam,ez megegyezik a Trooper váltóval,terepváltóval,de még ilyen 5-ös váltót nem nagyon találtam!Már gondoltam rá,hogy veszek egy 4-es Midit,és összerakom,mert az 5. külön csavarozható rá!Ötletek,megoldások,váltók vannak-e?:D:D:D

JapFan Creative Commons License 2011.06.09 0 0 240

Remélem megírod majd,mi volt a baj...

Úgy érted egy elsőkerekessel offroadkodni? Felejtsd el!

:)

Láttam már ilyen kocsit sárban.Vagy mire gondolsz?Tempóval átengedni mindenhol?Sziklátmászni?

Öregesen...Azért csak 30 éves vasak.   Meg a 2.3 sem az az izomautó

Az összkerék is igazából homokra és hóra való,nem bírja ha ütöd(homokban is csattan olyat néha a féltengely....)  De ha van gumid meglepő helyeken át lehet vele kelni :)

 

De offroadon nem is gyári autók vannak.

Nincs véletlenül egy kép amivel gazdagíthanád itt az indexes trooperképgyüjteményt? :) 

 

 

Előzmény: Trooper 4x4 (239)
Trooper 4x4 Creative Commons License 2011.06.07 0 0 239

Egyébként egy mellékes kérdés. Szerintetek a Troopert lehetne használni offroadra, vagy inkább csak vadászni vagy más hobbinak jó??

Trooper 4x4 Creative Commons License 2011.06.07 0 0 238

köszi. amugy minden fále képpen szétszedem, és ha megtudom csinálni, akkor megpróbálom, ha pedig nem, akkor venni kell egy bontottat ugyanis ahogy mondtad nem terepjáró a terepjáró ha csak 2 kerék hajt (főleg az első kettő:S ) :(

 

Előzmény: JapFan (237)
JapFan Creative Commons License 2011.06.06 0 0 237

Ha az a 2.3 td motor úgy csörög mint az enyém akkor azért hangosan kellett csörögnie a váltónak is...

Ha meg mégsem csörög annyira akkor lehet nem darálódott meg csak kitudjamiért szétugrott ott egy csavar vagy valami(nem tudom még mi van ott nekem még műkszik)

Mondjuk ha nincs hátsó hajtás akkor nincs is értelme a 2wd-nek

 

De talán tudsz venni kispénzért bontottat,a 4 sebességes váltóért szerintem nem annyira kapkodnak...

 

 

Előzmény: Trooper 4x4 (236)
Trooper 4x4 Creative Commons License 2011.06.05 0 0 236

1986- os, 2.3- as turbo diesel. Egyébként halok egyfajta zörgést, és mikor benyomom a kuplungot elmúlik. De ez a jelenség lassan 4 éve így van.

Előzmény: troo (234)
dobozso Creative Commons License 2011.05.30 0 0 235

Sziasztok Troooper rajongók!

 

1987-es Isuzu Trooper 2254 cm3-es benzines-gázos (motorkód: 4ZD1-85) terepjárómhoz keresek motort (mert lehet hogy főtengely csapágyas) és porlasztót is.  A rlasztót a gáz lehet , hogy kinyírta.  A szerelő aki szokta javítgatni 100-150 e Ft-ra saccolja a motor javítást, ha csak köszörülni kell a főtengelyt. Tehát, ha valaki tud jó állapotú  OLCSÓ motort érdekel.

 

Üdv Zsobodo

 

70-373-1933

troo Creative Commons License 2011.05.30 0 0 234

hello˘! melyik tipusú váltorol van szó?valami hangot,csörgés zörgést hallani?szétszedni szétszedheted,de az alkatrészárak durvák!csak a csapágyak(jóminöségű)számoljúk amit érdemes kicserélni ijenkórú verdánál,föleg  ha szétvan már szedve.80-100e .forint.

Előzmény: Trooper 4x4 (233)
Trooper 4x4 Creative Commons License 2011.05.28 0 0 233

Hello!
Lenne egy problémám... Semmi előjel nélkül, felezőben maradt a váltóm, és csak az első kerekek hajtanak. Szerintetek mi lehet a baj? Megszorult a váltó? Vagy szét ugrott? Szedjem szét, vagy vegyek egy másikat?:S

JapFan Creative Commons License 2011.05.03 0 0 232

130 volt motorral...(ha jól emlékszem)

vagyis annyi is én vaciláltam sztem megvan még neki

ha nem olvasná ezt,írj és megkeresem az emailcímét

Előzmény: Temeszer (231)
Temeszer Creative Commons License 2011.05.03 0 0 231

Szia Troo!

 

Érdekelne a 2.8td váltó ha még megvan.

Írj légyszi a köv címre hogy hol és mennyiért?

A bontókban majdnem komlett autó áráért akartak adni!

gabor.ernszt@holcim.com

Köszi!

Előzmény: troo (229)
JapFan Creative Commons License 2011.04.06 0 0 230

Köszi.

A méretét azért kérdeztem hogy kell e hozzá tőcsavarokat cserélni vagy felmegy így simán.

A téligumik elég csirkék és akartam is csináltatni őszre pogikat.

Igazából minden érdekel és ha nem tudja senki hogy fel lehet e rakni 2.3 hoz a váltót akkor jó motorral együtt is...Nekem az úgyis AF-es

Csak azt nem tudom hogy az is turbós vagy sima szívó...?!?!

Írhatsz egy csomagárat is az egészre ha nem valami horror elképzelésed van

Szgabor69@freemail.hu ha oda szívesebben

Köszönöm Szia!

Előzmény: troo (229)
troo Creative Commons License 2011.04.04 0 0 229

szia JapFan!

a szélesités gyári!méretet nem tudok irni!de ha érdekel fényképet kűldök!árában megegyezünk!

nem bontos vagyok!nekem is isuzu-m volt.ha kellet valami akkor jobban megérte ha egyben veszek egyet.és marattak dolgaim! a 2.8-asmotor-fötengej csapágy gyanuval szétlet szedve, nincs rajt a fötengej de megvan,újj fötengejcsapágyak megvannak hozzá .felakartam újitani tartaléknak.csak idöközben eladtam az autot ,ugy,hogy ennyibe maradtt!5-ös váltóm 2.3 d-hez nincs,csak 2.8d-hez ami felvan ujitva !köszönöm érdeklödésed,űdv!

JapFan Creative Commons License 2011.04.02 0 0 228

Szia Troo!

Milyen vastag a szélesítés?Írsz rá valami árat?

5ös váltód esetleg amit 2.3td motorhoz lehet rakni?

Szólhatnál pár szót a 2.8 motorról is,ha tudsz róla valamit...köszönöm

 

 

Mellesleg a Lada Bilsten gátló pont bemegy az autó alá és olyan tartása lett tőle mint egy buggynak...

JapFan Creative Commons License 2011.04.02 0 0 227

Üdvözlöm csülök2 úr! :)

Igazából ha már olyan szerencséd van,hogy a trooperlelőhely mekkájában vagy akkor főként arra figyelj hogy körülekintően nézz szét mert ott ki lehet fogni jót belőle.gondolom laikusként és érzed a különbséget ha kipróbálsz 1-2 ilyet.

Mondjuk ha nagyon kerreg vagy sétál össze vissza...azt levágod.

Ha van lehetőség valahol homokon azt is megnézném hogy kapcsolja e rendesen az öszkereket .

Vagy netán még le is térdelnék alánézni hogy kiesel e belőle úgy rohad e vagy csak kicsit :p

Ha nem teszed meg utánna több hónapig térdelhetsz (vagy térdeltetsz valakit),mert hajlamos korrodálni

A fogyasztás nem merem megtippelni de kizárt hogy egy 3l-es 15 alatt harap,de itt írták hogy terepen 25 is.

De biztos lehet kevesebbel is,érdeklődj az eladóknál

 

Előzmény: csülök2 (225)
troo Creative Commons License 2011.03.21 0 0 226

űdv!Van egypár isuzu diesel alkatrészem!2.8td bontott motor,2.8td váltó,gyári 4x4 kapcsoló automaták aggyal egyűt,gyári hanselbeck szélesités,lámpák,generátor,öninditó,2.3d első hid föfékhangerek stb stb....

csülök2 Creative Commons License 2011.03.20 0 0 225

Tisztelt Szakértő Urak!

 

Nagyon töröm a fejem egy Trooper vételén, 3.0-ás motorral, valami ilyesmit szeretnék venni:

 

http://www.donedeal.ie/for-sale/commercials/1986186

 

Mire kellene figyelnem?

 

Teljesen bamba vagyok az autókhoz, s ez lesz a második kocsim életemben...az első egy 996 cccm-s kis röffencs.....szóval kicsit lehet nagy a lépcsőfok, de nagyon tetszenek ezek a dögök.

 

Fogyasztása mennyi egy ilyennek városban? Főleg ott használnám, melóba járáshoz....Bármilyen tanácsot jó szívvel elfogadok....

 

ELőre is köszönöm.

 

Üdv Írországból

JapFan Creative Commons License 2011.03.10 0 0 224

Jó,nem röhögök,senki se tökéletes.... :) Akkor az erőcske megjött csak megállni nem tudsz már...

A fék az dettó,csak nekem 1ik nem fogott a másik meg mindig.De nem nagy kunszt szétszedni és átjáratni(valami mobil satuval nyomkodd össze a munkahengert)

Sehol nem találom ,hogy írtad volna milyen ez a vas.

5 sebességes 2.0benzin az is?

Vagy milyen?Nekem is kell vennem egy 2.8td motort 5 sebességel.

De be sem tudtad indítani?Nemáááár hogy 2ért még zsákbamacsesz.

Reméljük a legjobbakat.

Ha rádjön a csendéletfotózhatnék dobhatnál fel képet a belsejéről(műszerfal ülés stb...)

 

Előzmény: komi6969 (223)
komi6969 Creative Commons License 2011.03.07 0 0 223

Neem, ez a motorvanautó. Sőt, ez a jómotarvanautó. Legalábbis a "fáma" szerint. De majd ha kicserélem megtudom. Most sajna arra már nem futotta.  :-(  40 lett volna a váló+motor csere. Majd a nyáron, vagy ha az erededi +hal. Addig pihen.

Végül nem kábel probléma volt, hanem elosztó fedél. Most lehet hogy hülyének fogtok nézni, de eddig három hengerrel mentem vele, azért volt oly gyenge. Főtengely csapágyra tippeltem.  Nem tudtam a motort felpörgetni, mert úgy elkezdett kopogni mintha kovácsműhely lenne a géptető alatt. Nos, az elosztófedél restaurálása után a kovácsműhely bezárt, s megismertem milyen mikor az üléstámla tartja a hátat...  :-)

Viszont az a hülye kutya +int szart valamit: az első fékdugattyúk szorulnak, a tárcsa már valósággal izzott, most állhatok neki annak is. /megfosztom a Döme névtől, csak a bajt hozza azb Isura/

Csak nem, nem tetszett a tükör hogy az oldalára akartad rakni? Van más módszer is a lecserélésére...  :-)

A féltengely csere is a kalandozás eredménye?

Donorból vannak alkatrészek, ami nekem nem jó, azoktól +válok mert kell a pénz. De hogy mik azok, még nem tudom. Majd utána járok. Megnéztem a Pirelli gumit, azt írják, felső kategóriás szuppi termék. Vigyázz rá...  :-)

Előzmény: JapFan (222)
JapFan Creative Commons License 2011.03.04 0 0 222

Jah ez annyira jellemző a "szerelőfiúkra":),,,,de örülök hogy újra egyben van!

Ne mondd már hogy megvettél horror pénzért egy donort és nincs rajta gy.kábel....

Vagy ez a motorsincs autó?:)

Nem gond a gumi,vettem rá nagyon jó Pirelli Scorpiókat 4/darab alkalmi áron,fognak ahogy kell,bár nem az a bárhol elmegy gumi de még nem volt gond vele

Futogat az enyém is(sőt már majdnem az oldalára is raktam egy lőti kalandozás során),most cserélik a féltengelyeket,reggel megyek érte(nem mertem én nekikezdeni)

De legalább kiderült hogy a 2.3 td és a 2.0 benzin féltengely ugyanaz....

Asszem a régit meg felújíttatom és megy le a pincébe tarcsiba.

Igazság szerint ki sem tudok szálni belőle :)

Fogyasztás is fasza:10,5 vegyes használattal.

Még egy pár pici heggesztés,aztán jöhetnek a luxuskiadások....:)

Ha esetleg maradt valami a donorból írd meg,hátha nekem nagyon kell :D

Szia!

Előzmény: komi6969 (221)
komi6969 Creative Commons License 2011.03.02 0 0 221

Áááááá, kicsit eltűntem. Annyi minden összejött, hogy még enni is alig volt időm. De a siker ideért hozzám is. Bár üröm is vegyült az orombe.  :-(

Szal: a Döme újra fut!! Ő az országutak lomhája. De megy. Végül is megvettem a Gyáli donort, így a váltó gond megoldodott. A szerelő fiukkal volt egy kis fennakadás. Gondolták meglepnek friss váltóolajjal (mondván amit leengedtek az minden volt, csak nem olaj) 2300/liter. Oszt mikor mondtam hogy akkor ezzel a lendülettel le is ereszthetik, még nekik állt feljebb. Hogy már bent van,- szupi minőségű,- meg szintetikus meg minden. De duzzogva leengedték. Majd az általam vitt nedüvel pótolták a hiányzó levet. Jó a váltó, nem dobálja ki, nem szalaszt, nincs hangja.

Most a motor rakoncátlankodik. 3,- 4,- 2 henger megy. Mikor milyen kedve van. Kiderült, gyújtó kábel. Szerintem valamit csináltak a srácok mérgükben. Szerinted? Tele volt a gáztartály, most üres, raktérben a szerszámok szerte-szét. Tanksapka gumi hiány. Apró bosszantó dolgok.

Nálad mizu? Gömbfejek lecserélve?

Sajnos, ebben a 60 ezres gumiban nem tudok segíteni. Mire írtad, már megegyeztem a donor gazdájával. De azért köszi.

Előzmény: JapFan (218)
JapFan Creative Commons License 2011.02.27 0 0 220

Azt kerek 6 éve írta:)

Előzmény: Szintis 2 (219)
Szintis 2 Creative Commons License 2011.02.27 0 0 219

Üdvözletem !

 

Nekem van ha még kell.

Előzmény: nyuszy (60)
JapFan Creative Commons License 2011.02.16 0 0 218

Várjál várjál!!!

Van a használauto.hu-n egy 120 000 é

asszem olyan mint a tiéd,legalább nézd meg,,,bár valahol az isten háűta mögött van de asszem a motor ugyanaz,,,meg gondolom a váltó.ha megnézed írj mert arról érdekelnek a gumik(az mondjuk +60000)

Tekintsd meg:)

Előzmény: komi6969 (217)
komi6969 Creative Commons License 2011.02.15 0 0 217

Naháát! Csak neem? Akkor most nyugodtan száguldozhatsz...  :-)

A vége?- hmm, :  kikiáltási ár...

Sajnos ami elromolhat, az el is romlik. Főleg ha már nem fiatal. De azért az az 1200000 brutális, nem?

Remélem az enyém kevesebben lesz.  Megnéztem a donort. Sajna a kasztni egérrágta, hátsó híd,- kardán,- kerekek leugranak róla. :-( De ha a többi alkatrészt tudom használni, szerintem megéri a két kilót. Igaz, úgy szedtem rá össze a zsét, innen ötöt, onnan tizet, amonnan huszat... ki mennyit tudodd adni. Már csak azt várom, mikor szól az ember: -Jöhet az autóér! Majd pikik-pakk beugrik a váltó a motorral, s robogunk ezerrel árkon bokron át...

Előzmény: JapFan (216)
JapFan Creative Commons License 2011.02.12 0 0 216

Nyah megpapírosodott.Kezdhetem cserélni a gömbfejeket,meg az összes szilentet:D

Eddig 1200000....

Szted hol van ennek a vége?:D

Előzmény: komi6969 (214)
JapFan Creative Commons License 2011.02.04 0 0 215

Köszi de azok az aszfalt mintásak nem tetszenek

Valami bütykösebb simex vagy kobra mintára gondoltam ami elmegy vizes agyagon is.vagy ami itt amit küldtél a goodyear wrangler de az látod 46eft

szóval ha ilyen és ebben a méretben ...(erre elég kevés a sansz)...azt megköszönném

Tavaszig csak találok

Előzmény: komi6969 (214)
komi6969 Creative Commons License 2011.02.04 0 0 214

http://www.argep.hu/trend/2657/265-75-r15.html

24.145 -ér találtam. Nem tudom áfás-e, vagy sem. A srácok még nem szóltak vissza hogy mennyiért lenne. Apropó: használt, vagy új érdekel?

Lehet, a Gyáli mellett döntök. Majd megkuksizom. Most rohanok.

Hali

Előzmény: JapFan (213)
JapFan Creative Commons License 2011.02.03 0 0 213

Kutya legyek ha értem,hogy hova viszik azt a sok hidat(mindig az hiányzik)

Szerintem a gyáli a megoldás,elfér az udvarodon egy roncs:)

meg ha kell féltengely ez az amaz stb

csak ha meg sose kell akkor meg ott fog rohadni

esetleg ha van rajta 265/75 r15 azt átveszem és máris olcsóbb:)

de szerintem levarázsolt róla minden értékesebb dolgot...ilyenek ezek a bontósok:(

azért előte mondj be egy 50 ezret debrecenbe vagy hova,mondd el van egy ilyen lehetőség de ha odaadja annyiért megveszed

az még kb reális is nem?!

hátha megjön az esze a komának:D

Én is dolgoztam kaszinóban,,,tiszteletem az idegrendszerednek...(mondjuk én a VIII.ker-ben)

Szóval szerintem a gyáli ha van még rajta eladható dolog

Ebayen néztem angliában olyan szépeket adnak 150-250-ig

mondjuk ott ezt a korosztályt meg bezuzzák,,,de szóltam egy ott dolgozó hangyának hogy tartsa rajta a szemét:)

nem mintha nagyon akarnékmég tartalék alkatrészeket vásárni

 

írd meg ha döntöttél...:)

ja meg ha esetleg van gumi(100 nál drágább nem érdekel)

köszi szia

Előzmény: komi6969 (212)
komi6969 Creative Commons License 2011.02.03 0 0 212

nNa, beszéltem az emberrel.

Debrecenbe kéne menni,

A Trooperbe váltót venni.

Vigyázz Kömi, nyolcvan a váltó

Kiugrik a pénztárcádból.

 

Ujjabb dilemma: kardán, h.híd nélküli Trooper kb. két kilóért, vagy váltó nyolcvanért...

Előzmény: JapFan (210)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!