Keresés

Részletes keresés

.osbourne. Creative Commons License 2023.10.21 0 0 4889

nekem nincs bajom vele.

 

rendszeresen utalok számlaszámokra, most fizettem eletronokis bankkártyámmal neten 1-2 órája és azzal sem volt baj.

Előzmény: prs (4888)
prs Creative Commons License 2023.10.21 0 0 4888

K@rva CIB-es app, a csodatechnika, amikor egy félóra az utalás, és közben eltűnik a levegőben a pénz...

 

Nem jön a push üzenet a jóváhagyáshoz, aztán még háromszor nem jön, majd beesik egyszerre az négy, de egyiket sem fogadja el.

Akkor legyen a QR kód, morgom fogcsikorgatva, erre valami regisztrációt akar az app, nem beolvasást, anyádat.

Majd végre az ötödik push üzenet megjön, pénzt levonja, de jön email, hogy sikertelen fizetés.

Fizetés nem történt meg, még egyszer fizetek, jön push üzenet, levonja, fizetés sikeres.

 

Félóra egy rohadt fizetés, és kétszer vonta le, az egyik összeg valahol a semmiben, számlán zárolva.

 

Szombat reggel későn kel a push üzenetet küldő CIB-es munkatárs, akinek kattintania kell, vagy mi af@sz?

nyman Creative Commons License 2023.10.12 0 0 4887

reggel 6 és 7 között nekem is volt két azonnali utalásom, egy rendszeres és egy átvezetés. Semmi gond nem volt vele.

 

Nekem az a tapasztalatom, hogy amikor akadozik, akkor az otthoni wifis netnél hosszú a válaszidő és mobilnetről csinálom.

Előzmény: Veszpremi (4885)
W211E320T4MATIC Creative Commons License 2023.10.12 0 0 4886

Épp most utaltam, semmi gond...

Előzmény: Veszpremi (4885)
Veszpremi Creative Commons License 2023.10.12 0 0 4885

Se este se

ma reggel semmi sem működik.

JeeEm Creative Commons License 2023.10.06 0 0 4882

Na mára elkészült, persze dátum szerint már régen elkészült, biztos csak rejtegették valamiért ;-)

Előzmény: JeeEm (4876)
V.Gy. Creative Commons License 2023.10.06 0 0 4881

Azért a 21. sz.-ban milyen csehszloválokos ennyi banki leállás/karbantartás, mint amit most is jeleznek!

 

Szerintem egyrészt jobb, ha jelzik, mi lesz, másrészt nyilván nem szórakozásból csinálják, hanem a saját és a mi érdekünkben. Amúgy meg ja, icaka csináljanak, amit akarnak.....

Előzmény: Veszpremi (4879)
W211E320T4MATIC Creative Commons License 2023.10.06 0 0 4880

Nekem pl eszem ágában sincs éjjel kettőkor számlákat utalgatni, nem is zavar a leállás. Nagyritkán reggel kicsit komótos az app, de tíz utalási gondból kilencszer a közbeiktatott barion, simple, és egyéb sz@rságok okozzák a galibát. Telekom számlának hatszor futottam neki az általuk preferált simple-n keresztül, hetedikre közvetlen cib kártyával csont nélkül fizettem...

Előzmény: Veszpremi (4879)
Veszpremi Creative Commons License 2023.10.06 0 0 4879

Azért a 21. sz.-ban milyen csehszloválokos ennyi banki leállás/karbantartás, mint amit most is jeleznek! Ma a folytonos-, leállás nélküli működés dívik a banki rendszerekben.

W211E320T4MATIC Creative Commons License 2023.10.05 0 0 4877

Nekem sem készült el, de nagy ívben lesza. Ettől még nyugodtan tudok aludni...

Előzmény: JeeEm (4876)
JeeEm Creative Commons License 2023.10.05 0 0 4876

Eddig mindig elkészült a bankszámlakivonatom (online) a hónap 2. napjára. Ma 5-e van, és még mindig nincs kivonatom folyószámlámról. Minden másról van (befektetési számlák) kivéve a bankszámlakivonat.

 

Másnak is hiányzik? Tegnap hívtam a bankot, azt mondták, hogy lehet, hogy késik. De ennyit?

Passzív befektető Creative Commons License 2023.10.05 -1 1 4875

A K&H-tól sokkal jobb a CIB, ha csak számlavezetésre kell akkor a CIB tökéletes, emellett a Gránit és az OTP Bank is kiváló. A K&H az amit érdemes messziről elkerülni emellett az MBH is mert le pen kampányát finanszírozta és neres bank tehát Orbán holdudvarához tartozik.

Előzmény: nátrudi (4874)
nátrudi Creative Commons License 2023.10.04 0 2 4874

Szaros 1 millió szabadfelhasználású hitelhez július vége óta heti-kétheti szinten kérnek be papirokat, adategyeztetés stb.. Rengeteg információ kimaradt a személyes ügyintézés folyamán.

Pl. 3 havi bér jóváirás egy új, direkt a hitelhez nyitott folyószámlán. Pipa. Erre a hitelbiráló a központban 3 havi lezárt számlaegyenleget szeretett volna.

Másfél hónapos munkáltató és ügyfél átvilágitás, hogy nem adózunk Amerikába.

A lefénymásolt munkáltatói és munkavállalói szerződést újra bekéri a hitelbiráló.. wtf..

Nem kértünk kártyát a számlához, mivel ez csak a hitelhez lett volna fenntartva, a hitelbirálónak ez is probléma..Illetve az is probléma, hogy új számla..Meg hogy nincs rajta kártyás(!) vásárlás. Nem is értem :')

 

A másik LAFO CIB-es számlánkat 20 évre visszamenőleg látják, hogy havonta milyen összegek mozognak rajta, jóváirás, terhelés stb, és hiába pozitiv, azt nem veszik figyelembe.

 

Az ügyintézők ügyfél informálása kritikán aluli..Egyik fixen állitotta, hogy egy mobilról az applikációval csak egy számlára lehet belépni. Két héttel később a kolléganője meg egy laza mozdulattal swipeolt balra, hogy igy lehet..

 

Felbontjuk a lekötött betétet és megoldjuk zsebből.

Nem beszélve a rengeteg push üzenetes és technikai problémáról.

 

Soha többé CIB.

 

 

 

V.Gy. Creative Commons License 2023.10.02 0 1 4873
V.Gy. Creative Commons License 2023.10.02 0 0 4872

Újabban botrányos az SMS küldés. Már másodszor nem tudok utalni miatta, mert nem jön.

 

Nálam ilyet a push is tud. 5-10 percig nem jön, aztán egyszerre beesik az összes, amit nyomkodtam.

Előzmény: Veszpremi (4869)
Veszpremi Creative Commons License 2023.10.02 0 0 4871

Az appletes verzióban van SMS.

Előzmény: dojcstomi (4870)
dojcstomi Creative Commons License 2023.10.01 0 0 4870

Tudtommal a CIB évekkel ezelőtt kivezette a tranzakciómegerősítő SMS-eket. Már csak Pusht küld.

 

Ha információs SMS-t akarsz, na az még SMS-ben jön, de azokért külön fizetni kell.

Előzmény: Veszpremi (4869)
Veszpremi Creative Commons License 2023.09.27 0 0 4869

Újabban botrányos az SMS küldés. Már másodszor nem tudok utalni miatta, mert nem jön.

nyman Creative Commons License 2023.09.23 0 0 4868

Nem lehet, hogy a sok csalás miatt ennyire paranoiások?

 

Persze egy banknál regisztrált telefonszámon történő megerősítésnek már elégnek kellene lennie. Ugyan a hívást is át lehet irányítani, de előfordul, hogy egyéb keresztkérdéseket is feltesznek.

 

Engem a héten az államkincstárból hívtak. Ott is van mostanában csalás.

Előzmény: Jimbo (4867)
Jimbo Creative Commons License 2023.09.21 0 0 4867

Kabaré.... Tegnap akartam utalni eurot, sikeresen el is ment,visszajelzés megjött. Majd aztán 5 perc múlva visszajött az üzenet, hogy nem tudták  elutalni. Hívtam az ügyfélszolgálatot 20 perc várakozás után már tudtam is ügyintézővel beszélni, kérdem mi van? Azt mondja az ügyintéző, hogy nem tudja mi törtöélnt, de ha gondolom, holnap felhív valaki és elmondja. Mondjuk ez alap lenne, hogy az én bejelentésem nélkül jelentkeznek, ha nem jó valami... Ma felhívtak a bankból, hogy én akartam-e utalni, mondtam, hogy igen. Azt mondja menjek be és írjak alá egy papírt, hogy tényleg én voltam. Mondom, most viccel, ugye? 2023-ban minden szaros utalás előtt/után be kell mennem a bankba és aláírni egy papírt?

Veszem is ki a pénzem, megyek máshova.

CsRob1 Creative Commons License 2023.09.07 0 0 4866

Folyószámla, hitelkártyaszámla, befektetési számla, NYESZ, TBSZ-ek forint és deviza. Vannak, amiken hónapokig nincs forgalom, de lehet az életben olyan helyzet, amikor fontos lehet, hogy ne legyen hiányzó kivonat.

Előzmény: dojcstomi (4863)
nyman Creative Commons License 2023.09.07 0 1 4865

ez a hat hónap még gondolom onnan rögzülhetett náluk, amikor még mágnesszalagra ment az archiválás a 90-es években. 

 

Párhavonta be szoktam ütemezni ezeket, a közüzemi számlákkal együtt. (munkahelyemen csinálom, "kellemest a hasznossal" elvek szerint :) ) 

Előzmény: JeeEm (4860)
JeeEm Creative Commons License 2023.09.06 0 0 4864

Nekem is rengeteg kivonatot kell mentenem, tisztában vagyok vele, cégesekről nem is beszélve.

 

Saját érdekedben mondom, hogy jobb ha lemented ezeket. Legrosszabb esetben elég mondjuk 5 havonta végigklikkelni, jöhet olyan helyzet az életben (jogi/adó), hogy kelleni fog az a kivonat.

Persze, ha nem sajánlod majd kivonatonként kifizetni a megfelelő összeget, akkor mind1.

Előzmény: CsRob1 (4861)
dojcstomi Creative Commons License 2023.09.06 0 0 4863

Hogy jön ki ez a havi 30? 30 ember cibes számlájáról van szó? Vagy ha feltesszük, hogy mindenkinek van egy sima, egy megtakarítási meg egy deviza a cibnél, akkor az fejenként 3, az akkor is 10 ember.

Előzmény: CsRob1 (4861)
zjakabfi Creative Commons License 2023.09.06 0 0 4862

Pedig lehet érdemes lenne ismerkedni vele.

Ne januar 1-jén feküdjön meg a rendszer a sok tesztelőtől.:)

Előzmény: CsRob1 (4861)
CsRob1 Creative Commons License 2023.09.06 0 0 4861

Havi 30 körüli számlakivonat megnyitása-megosztása-átnevezése-feltöltése sokkal több időt vesz igénybe, mint amennyit szánni szeretnék erre. 

Szerencsére csoportos beszedés és utalás max. 2-3 van havonta, így az a része nem kritikus nálam. A webes felületet még nem próbáltam, de az itt olvasottak alapján várok vele, amíg lehet.

Előzmény: dojcstomi (4859)
JeeEm Creative Commons License 2023.09.06 0 0 4860

Csoportos letöltés? Ugyan már!

 

Megőrizni is csak 6 hónapig őrzik, utána fizess ha kell visszamenőleg egy kivonat!

 

Sajnos havi rutinba be kell illeszteni a letöltést, vagy továbbra is érdemes kérni papíron, és akkor tuti nem felejted el :)

 

Biztos nagyon drága az adattárolás (ja, nem).

 

Előzmény: CsRob1 (4858)
dojcstomi Creative Commons License 2023.09.06 0 0 4859

Mivel egyszerre csak hat hónapot enged megjeleníteni, miből tart kézzel végigkattingatni és kiexportálni?

 

Nekem az volt inkább meglepő, hogy a csoportos beszedések adatait nem lehet exportálni. Muszáj voltam screenshotolni, hogy amikor lelövik szeretett javás netbankunkat, akkor meglegyenek az adatok.

 

A webes szarban az lesz a parádés, hogy egy akkora a felületen, amelybe eddig az egész javás netbank belefért, tizedannyi infó se lesz, lehet görgetni egy csomót, minden óriási méretben lesz és lesz egy pár full felesleges adatbekérő mező is, csak hogy nehogy már olyan egyszerű és átlátható legyen, mint eddig.

Előzmény: CsRob1 (4858)
CsRob1 Creative Commons License 2023.09.05 0 0 4858

Sziasztok! Bankszámlakivonatok csoportos letöltésére van lehetőség a CIB-nél? Azt el tudom fogadni, hogy a javas internetbankban nincs ilyen lehetőség, hiszen azt évek óta nem fejlesztik. A mobilbankban is csak egyesével tudom letölteni (megosztani). Hihetetlen, hogy egy ilyen egyszerű és hasznos funkciót nem tudnak/akarnak megoldani.

  

nyman Creative Commons License 2023.09.02 0 1 4857

Októbertben hat alkalommal lesz valamilyen fejlesztés. Már régen láttam ennyit. Lásd: Szolgáltatások elérhetősége (cib.hu)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!