Keresés

Részletes keresés

Zsuzsó62 Creative Commons License 2018.10.07 0 0 1980

Sziasztok! Csütörtökön műtöttek a Sasszemen (Margitsziget), Visumax HD-vel.

Másnap tök jól láttam,boldog voltam nagyon! De tegnap óta csak a tv távolság elfogadható, és a távoli is,meg a közeli is olyan,mintha ködös lenne.

Szerintetek ez jobb lesz? (vagy ne adj isten rosszabb is lehet?) Fogok élesen látni valaha? Hiszen ugye ez volt a cél 700 ezerért!

 

BulletproofCupid Creative Commons License 2018.09.27 0 0 1979

Sziasztok, a szegedi Klin Kft. szemműtéteiről van vkinek tapasztalata vagy műtette  már vki ott a szemét? Épp nézegettem, hogy ők Smart pulse és No touch módszerrel végzik a PRK-t, így gyorsabban gyógyul/hegesedik be a szem, nem is olyan kellemetlen utána az a pár nap. Most szeretnék alkalmassági vizsgálatra jelentkezni hozzájuk, de gondoltam érdeklődök róluk előtte itt is :)

lancsa85 Creative Commons License 2018.09.21 0 0 1978

Vááuuu, ez a műkönnyváltás hihetetlen :) Örülök, hogy lassan minden oké! Csak így tovább :) Dolgoztatni kell a szemet, az elmét, ne add fel, nélküled nem működik, hidd el :)

Előzmény: Leil (1977)
Leil Creative Commons License 2018.09.20 0 0 1977

Szia!😊Váltottam műkönnyet és valóban úgy tűnik,hogy jót tett....Egyébként voltam egy hónapos kontrollon,állítólag minden rendben.A két szemem között 1,5 dioptria különbség van,ezért zavaró főként a közép és közelre látás.Nagyon könnyen feladom,jól jön a bíztatás.Köszönöm!

Remélem,hogy jó lesz a végén!😊😊

Előzmény: lancsa85 (1970)
Szandra9000 Creative Commons License 2018.09.19 0 0 1976

Köszönöm szépen 😊

Előzmény: miauu201 (1975)
miauu201 Creative Commons License 2018.09.19 0 0 1975

Ezt kedden írtad, addig simán meg is gyógyulhatsz, csak vigyázz, mert a hétvégén jön az ősz :) 

Előzmény: Szandra9000 (1972)
Tapaszfy25 Creative Commons License 2018.09.19 0 0 1974

Prüszkölve szerintem nehezen lehet mozdulatlanul tartani a fejet

Előzmény: Szandra9000 (1972)
viki59 Creative Commons License 2018.09.19 0 0 1973

A várakozásra csak annyit írnék, hogy 6 hónapja volt a műtétem, és sajnos csak egyre rosszabb a látásom, mindkét szememre.

 

Előzmény: lancsa85 (1970)
Szandra9000 Creative Commons License 2018.09.18 0 0 1972

Sziasztok!

Jövőhéten lenne Visumax műtétem, fül gyulladásom van és kicsit meg is vagyok fázva. Igy is lehet műteni vagy nem ajánlott ebben az esetben?

Köszi 😊

 

Lizike83 Creative Commons License 2018.09.12 0 0 1971

Sziasztok!Ma voltam a St James Szemészeti Központban.PRK-val meg lehet műteni a szememet.Valakinek van tapasztalata a PRK-val kapcsolatban?Érdekel a pozitív és a negatív is (ha van ilyen).

lancsa85 Creative Commons License 2018.09.10 0 0 1970

Jeee, itt egy masik szemes forum.

Annyiban vitatkoznek veled hogy nem csak a megszokas miatt kell varni hanem tenylegesen annyi ido alatt regeneralodik minden. Meg addigra alakulnak ki ujra a biologiai dolgok. Nem vagyok orvos de a csaladban volt akinek tenyleg majd fel ev kellett mire beallt minden es nem olyan kezeles volt ami a ket szemet kulonbozore mutotte. A turelem es a mukonnyvaltas jot fog tenni.

Előzmény: Leil (1967)
viki59 Creative Commons License 2018.09.05 0 0 1969

Köszönöm a biztatást!

Előzmény: Leil (1967)
viki59 Creative Commons License 2018.09.05 0 0 1968

Igen, csak amikor közel egy millió ft-ét nem azt kapod, amit beígértek, akkor azért elgondolkodtató az a 100%-os látás, ami szerintem csak a vizsgálaton 100%, mert a valóságban egészen más sajnos.

Előzmény: miauu201 (1966)
Leil Creative Commons License 2018.09.04 0 0 1967

Kedves Viki!😊

Igazán sajnálom, hogy romlott a szemed......Én nem tudom,hogy mit jelent a 100 meg a 150 százaléknyi látás,de azt gondolom,hogy ha a látásod nem kielégítő és úgy érzed szemüvegre van szükséged a jó látáshoz,akkor ebbe a 100-as látásba nem kell belenyugodnod.....Abban egyetértek,hogy 6 hónapig még változhat a helyzet. Nekem is azt mondták az egy hetes kontrollon,hogy a 6 hónapot ki kell várni,és ha addig nem áll be  a látásom,akkor műtik csak újra.Igaz,hogy ők a megszokásra gondoltak,ami az "egyik szem ilyen,másik olyan"különbség miatt adódik.

Szóva,l nyugi,várd ki a 6 hónapot s ha nem változik,hadd műtsék újra!Persze garanciában.Mindenkinek kijár, hogy lásson,főleg egy ilyen műtét után! 

Szeretettel gondolom Rád!😊

 

Előzmény: viki59 (1964)
miauu201 Creative Commons License 2018.09.04 0 1 1966

vannak itt olyanok is akik gyorsan megbékélnének egy alsó hangon 100%-s szemüveg nélküli látással :) 

Előzmény: viki59 (1964)
Lizike83 Creative Commons License 2018.09.04 0 0 1965

Köszi!Jövőhèt szerdán megyek!

Előzmény: miauu201 (1963)
viki59 Creative Commons License 2018.09.04 0 0 1964

Sziasztok!

 

megtörtént a vizsgálat. Jól éreztem Én, hogy romlott a látásom. Doktornő is mondta, hogy most nem 150%-os, csak 100%-os. Nem tudja, hogy mitől romolhatott. Egyenlőre nem tett és nem tesz semmit, novemberben kell újra mennem és akkor kiderül, hogy romlik-e tovább vagy javulni kezd. Sajnos nincs már semmi ami megerősítene abban, hogy javulni fog, ha 4 hónap után már romlásnak indult. Bár a remény hal meg utoljára.

miauu201 Creative Commons License 2018.09.04 0 0 1963

Sok sikert! Voltál már vizsgálaton?

Előzmény: Lizike83 (1962)
Lizike83 Creative Commons License 2018.09.03 0 0 1962

A Saint James Szemèszeti Központnál írja a lèzerkezelès kizáró okainál a keloidra való hajlamot ès a nehèz sebgyógyulást.Bízom a legjobbakban!Köszönöm a választ!

Előzmény: Ryan111 (1961)
Ryan111 Creative Commons License 2018.09.03 0 0 1961

Szia, Nem a Saint James-ben csináltattam a szemeim, de mindenhol igaz az, hogy ha keloidosan gyógyulnak a sebeid akkor a prk műtétek kivannak zárva az esetedben. Kicsit száraz szem nem akadály, majd úgy is mondják, hogy hogy csepegtess esetleg a vizsgálat előtt pár nappal, és a műtét előtt is.

Szóval ha minden oké és műthetőek a szemeid akkor a drágább lézeres megoldások közül kell választanod ahol nem távolítják el a szaruhártya felső rétegét.

Előzmény: Lizike83 (1960)
Lizike83 Creative Commons License 2018.09.03 0 0 1960

Sziasztok!Valaki műtette a szemèt a Saint James szemészeti központban?Oda szeretnèk menni,de nem tudom,hogy az èn szememet lehet-e műteni.Kicsit keloidosan gyógyulnak a sebeim,de nem tudom,hogy ez még belefér vagy sem.Meg kicsit a szemeim is szárazak.Távolra nem látok.Már elegem van a szemüvegből!Nagyon sajnálnám ha nem tudnám megműttetni a szemeimet!

bambino69 Creative Commons License 2018.09.03 0 0 1959

Szia, délelőtt beszéltem vele, nos, nem fél év, hanem 4 hónap volt az a félév.

Egyébként utólag azt mondta, hogy úgy indult neki, hogy csak sima femtoja lesz, -5,25-s dioptriával, de aztán a vizsgálaton megtetszett neki, hogy van olyan eljárás a focusban, ami után majd olvasószemüveg se kell. Viszont a elvárása az azonnali tökéletes látás iránt bőven megmaradt, holott mondták neki, hogy itt tovább tart, mire a beáll az éleslátás. Türelmetlen volt ezért is panaszkodott, de szemüveget tényleg nem viselt utána sem. Viszont azt is mondta, hogy kétszer is váltott műkönnyet és végül a Vizol után, mintha a látása is javult volna. Szóval türelem, jó lesz.

Ezt mondogatom magamnak én is. :)))

Előzmény: Leil (1957)
viki59 Creative Commons License 2018.09.02 0 0 1958

Kösz a biztatást! Holnap már okosabb leszek, mert 4 hónapos kontrollra megyek a 6 helyett.

Előzmény: bambino69 (1956)
Leil Creative Commons License 2018.09.01 0 0 1957

Köszi,hogy leirtad a "titkárnő" történetét,ebből is erőt meríthetünk a látás tanulásban😊.

Való igaz,hogy én is szemüveg nélkül élek a műtét napja óta,pedig -4,50 illetve -5,25 -ről indultam s ehhez társul még az "öregszeműség".Vannak rosszabb és jobb napok.....Főleg a reggeli órákban nehezebb az alkalmazkodás.Ha ez igy van akkor türelmesnek kell lennem akár fél évig is......Ettől egyáltalán nem vagyok boldog😣😣.

Neked pedig sok szerencsét a műtéthez és kivánom,hogy mihamarabb beálljon a látásod.

Remélem még hallunk egymásról!💛💛

Előzmény: bambino69 (1956)
bambino69 Creative Commons License 2018.08.31 0 0 1956

Sziasztok, azért írok, mert én is ezt a közel-távol (femto lbv) eljárást ízlelgetem.

Voltam már vizsgálaton, alkalmas is vagyok, be is jelentkeztem októberre. Nálunk a titkárnő csináltatta meg a cégnél ugyanígy a szemeit. Úgy 4 hónapig elégedetlen volt ő is, mint itt páran, mert a szeme nehezen tolerálta ezt közelre így, távolra úgy megoldást. Hallottam is panaszkodni, bár láthatóan szemüveg nélkül dolgozott a műtét utáni naptól. Amit sokszor említett, hogy nem erre számított, bár ezt mondták neki, de valahogy más elméletben és más gyakorlatban. Tavaly nyáron volt a műtétje. Idén már nem panaszkodott és a vizsgálatom előtt meg is kérdeztem, hogy mi a helyzet a szemével, mert én is megyek. Azt mondta, hogy neki írd és mond 6 hónapba telt, mire jó lett a szeme, akkor már nem bánta meg, de egy darabig például gondolkodott az újraműtéten.

Én optimista vagyok és drukkolok nektek, hogy mielőbb megszokja a szemetek az új helyzetet. Remélem nekem is mielőbb beáll majd a látásom.

viki59 Creative Commons License 2018.08.30 0 0 1955

Köszönöm Aranyos vagy! Az a baj, hogy a 3 hónapos kontrollon is jeleztem ezt már a doktornőnek, hogy nem az igazi a látásom. Akkor azt mondta, ennél többet ne is várjak, mert ha egyik jobb lesz, az azt jelenti, hogy a másik romlani kezd. Most mindkettő romlott sajnos.( pedig előtte 1 hónappal azt mondta, hogy az agynak át kell venni a szerepet, és annak idő kell) Egy hónappal később, meg már ellenkezőjét állítja.Nem tudom hétfőn mit mond erre a helyzetre. Talán megműti még egyszer. Az is jobb lenne, mint amiben most vagyok. Olvasni és távolba látni is egyformán rosszabb lett.

Előzmény: Leil (1953)
Leil Creative Commons License 2018.08.30 0 0 1954

Szia!

Rendbe jött a látásod?Ha igen,mennyi idő után?Én is hasonló problémával küzdök,csak még nagyon az elején tartok!

Köszi!

Előzmény: Mini50x (1910)
Leil Creative Commons License 2018.08.30 0 0 1953

Nagyon sajnálom.....Az én helyzetem sem változott.Igaz még csak 3 hete műtöttek.....A távolra látásom az kielégítő, de a középtávolság és az olvasás nagyon nehéz.Lassan depis leszek miatta,nehezen tudom végezni a munkámat,a napi rutin is megterhelő.Hosszú távon ez nem müködik.Mindenki azt mondja,idővel jobb lesz. De a te eseted sem ezt mutatja.Írjál légyszíves,hogy mi volt a kontrollon.Az egy hónapos vizsgálat után majd én is írom, hogy mi az eredmény.Szorítok neked!😊

Előzmény: viki59 (1951)
viki59 Creative Commons License 2018.08.30 0 0 1952

Hyabak

Előzmény: Jezike (1945)
viki59 Creative Commons License 2018.08.30 0 0 1951

Szia!

 

Sajnos rosszabb  a helyzet.Most már ott tartok, hogy rengeteget romlott mind kettő szemem. Bejelentkeztem soron kívül controllra, mert így nem  tudok olvasni, távolba látni. Nagyon hamar el is fárad a szemem.  Este szinte semmit sem látok vezetésnél arra a szememre amelyiket távollátóra csinálta meg. Eddig reggel ha felébredtem megnéztem az órát, ma már csak azt is homályosan láttam.  Szóval teljes kétségbe vagyok esve. Nem látom a végét. Szóval borzasztóan megbántam, hogy megműttettem. Kiadtam érte közel 1 millió ft-ot és nem látok rendesen. Már a szemüvegemet is visszavettem, de ott is csak úgy van, hogy arra a szememre tudok olvasni, vagy távolba látni amelyiket és amire műtötték. Ebből is látszik, hogy romlott a látásom, mert pár hónapja próbáltam a szemüvegemet, és semmit sem láttam rajta. Most meg szinte tökéletes. Áprilisban volt a műtétem.

Előzmény: Leil (1940)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!