Keresés

Részletes keresés

wamzer Creative Commons License 2005.06.16 0 0 288
Meg Sólyom nem is túl sokmindent tehet, mint KE.  A leginkább érezhető jogosítványa az utólagos normakontroll, amivel visszahajíthat törvényeket, de ez is inkább időhúzásra alkalmas eszköz.
Előzmény: sziliria (285)
taknyosvarjú Creative Commons License 2005.06.15 0 0 287
Persze, hogy jót akar. Leginkább magának és az elvtársainak. Miért nem veszitek már végre észre, hogy ez egy buta majom.
Előzmény: krix_krax (283)
Tibó Creative Commons License 2005.06.15 0 0 286
Szerintem majd kiderul. A tettei, szvaai ugy is minositeni fogjak.
Igaz, neha olyan dolgok vannak a hatterben, amikrol mi nem tudunk, es befolyasolhatjak az ember tetteit...
Előzmény: sziliria (285)
sziliria Creative Commons License 2005.06.15 0 0 285
Nem értem, hogy mi az, hogy középen? Minden embernek van bizonyos értékrendje, amelyen feltehetően nem tud és nem is akar túllépni. Egy jogász számára azonban - úgy gondolom, Sólyom ilyen - mindenekelőtt a jogértelmezésből kell kiindulni, nem érzelmi alapon, kizárólag az Alkotmány szövege alapján ítél meg bizonyos dolgokat. Attól neki adott esetben lehet ellenkező véleménye érzelmi alapon. Amit mi csinálunk itt a fórumon, az nagyrészt érzelmi alapú politizálás. Nem érdemes azonban elvitatni azt, hogy létezik a jog tiszta értelmezése és hogy erre képesek emberek. A FIDESZ-nek korábban már volt baja Sólyommal, ugyanúgy ahogy az MSZP-nek is. Akkor, amikor túllépni szándékoztak az alkotmányban rögzített elveken. Sólyomot - úgy tudom - nem nagyon tudták megszorongatni, amíg az Alkotmánybíróság elnöke volt. Pedig nyilván próbálták, nem is egyszer. Elképzelhető, hogy mint köztársasági elnökkel is próbálkozni fognak, nem csak a Fityisz részéről. Itt nem számlabenyújtásról van szó. Arról van szó, hogy a mindenkori kormányok bizonyos esetekben szűknek érzik az alkotmány adta mozgásterüket és azt igyekeznek túllépni. Még egyszer! A FIDESZ csak Sólyom mellé állt, de Sólyom neve nem a FIDESZ agyából pattant ki. A Védegylet pedig, egy olyan civil szervezet, amelyben a politikai értékrendek igen széles skálája jelen van. Vagyis, ha már ragaszkodunk meghatározni a közepet, akkor feltehetően ők állnak ahhoz a legközelebb!
Előzmény: LK. (280)
Tibó Creative Commons License 2005.06.15 0 0 284
Fogalmam sincs mit akar Cs.-ne. En mostansag mar kevesbe bizom benne. Eleg sok rosszat hallottam mar rola ahhoz. O is csak politikus, akarki meglassa.
Előzmény: krix_krax (283)
krix_krax Creative Commons License 2005.06.15 0 0 283
Szerintem CS-né jót akar. De Nektek már ez sem elég jó. :P
Előzmény: Tibó (282)
Tibó Creative Commons License 2005.06.15 0 0 282
Ebbol meg nem derul ki Cs-ne mit akar...
Azt, meg hogy a termelok mit akarnak, eddig is tudtuk.
Előzmény: krix_krax (281)
krix_krax Creative Commons License 2005.06.15 0 0 281

Nyugodj meg, jó sokáig nem jön el a végnapja!

 

Amíg nem találnak neki megfelelő alternatívát, addig marad! Szerencsére....

 

 

Konzervgyár aggodalmaskodónknak némi infó, mert úgy látom egyesek csak fél szemmel, vagy még annyival sem figyelik a híreket:

A konzervgyár előző tulajdonosa mintegy 2 milliárd forint tartozást hozott össze, így a működtető cég ellen megy a felszámolás.

Ellenben mintegy negyven vállalkozó szellemű mezőgazdasági mufti összefogásával létrejött a NYíR-KERT-TÉSZ nevű konzorcium, akinek szóvívője a tegnapi Gazdasági Híradó -ban (MTV1) nyilatkozott, hogy szeretnék megvásárolni a Konzervgyárat, s az általuk termelt mezőgazdasági termékeket kívánják feldolgozni, s azt német, illetve olasz piacon értékesíteni.

A konzorcium bízik abban, hogy elővásárlási jogot kapnak, amire ígéretük van, hiszen a 2 milliárdos tartozást is átvállalnák, s azokat a konzervipari szakembereket, akiket eddig foglalkoztattak, továbbra is foglalkoztatnák.

 

Kérdés: Vajon a Konzervgyár megmentésére tett lépésekben mekkora közreműködése van Csabainénak, s vajon ő tényleg arra törexik, hogy az EKO bezárjon?

 

A válasz az Index Kelet itt található cikkében olvasható:

http://www.indexkelet.hu/rovatkeret.php?r=1&cikk=16810

 

 

Előzmény: Don Valentino (278)
LK. Creative Commons License 2005.06.15 0 0 280

Szevasztok, végre be tudtam regisztrálni az indexbe :-), mert a multkor a reg.-nél szükséges ellenörzőszöveget egyszerűen nem tudtam kiolvasni... így nem is sikerült a dolog.

 

Sólyommal annyi a bajom, hogy nyilvánvalóan nem középen áll, és ha akarna is, nyugodtak lehettek, hogy a Fityisz benyújtja a számlát a maga idején...sajnos.

Előzmény: sziliria (279)
sziliria Creative Commons License 2005.06.14 0 0 279
Jutkának már nem is tudom mióta, végnapjai vannak! De még meddig?
Előzmény: Don Valentino (278)
Don Valentino Creative Commons License 2005.06.14 0 0 278
Végnapja van ma is?
wamzer Creative Commons License 2005.06.08 0 0 277

így van. Meg ráadásul tudja is, miről van szó, nem csak aláírja majd azt, amit a hivatala csinál neki. Az ő esetleges beavatkozása a folyamatokba sokkal kevésbé lesz bármilyen oldai politikai irányultságú, mint amilyen lett volna SZK-é balról, illetve ezt nem lehet tudni, hogy ő ténylegesen mennyire tudott volna túllépni ezen, de ez az előítélet megmaradt volna támodási felületnek (főleg ha a következő kormány jobboldali lesz), ami egy ilyen elsősorban protokoláris, nemezetegységkifejező funkciónál nem valami túlontúl szerencsés.

 

Szal jó, hogy Sólyom.

Előzmény: sziliria (275)
wamzer Creative Commons License 2005.06.08 0 0 276
lehet, hogy van pol. múltja, de a rendszerváltáskori politizálás (főleg csak ilyen alapítás szintjén) nem összetévesztendő a mostani sárdobálással. Ez szeritnem nagyon nagy külömbség, ezért (is) volt Szili nagyon rossz jelölt.
Előzmény: dejo (271)
sziliria Creative Commons License 2005.06.08 0 0 275
"az Antallék idején benyújtott törvényességi felülvizsgálatokat zömmel elutasították, a Hornék idején benyújtotakat zömmel indokoltnak tartották és a törvényt megsemmisítették." Egyébként egyáltalán nem furcsa ez. Arról van szó, hogy Horn kormány folyamatosan szembement az alkotmánnyal. Antalék ezt még nagyon tiszteletben tartották, hiszen Antalnak ez volt az egyik vesszőparipája. Azóta, és ezt pont a Horn-kormánytól datálható folyamatosan próbál mindegyik kormánypárt eltérni az alkotmányosságtól. Pont ezért nagyon jó, hogy Sólyom lett az elnök. Remélem ad a pofájukra!
Előzmény: dejo (271)
sziliria Creative Commons License 2005.06.08 0 0 274

Itt alink, mindenkinek! Kicsit hosszú, de nagyon érdemes elolvasni!

http://www.ke2005.hu/iras.html

sziliria Creative Commons License 2005.06.08 0 0 273
Ajánlom, olvasd el azt a cikket, amit feltettem Sólyom Lászlóval kapcsolatban, ide a topicba. Pontosan érti a politika működését, ugyanakkor semmilyen szempontból nem politikus. A lehető legjobb választás volt. Civil szervezet dobta be a nevét és az egész életútja, szemlélete maximálisan alkalmassá tesz erre a posztra. Nem is kell átlépnie saját múltján, semmi oka nincs rá.
Előzmény: dejo (271)
Tibó Creative Commons License 2005.06.08 0 0 272
Azert irtam, hogy demagogia, mert nem Ungvart nem tudjak, hanem alapismeretekben van a hiba.
Es innentol ferdites.
Nem tudom milyen ember ez a Solyom, nekem ranezesre szimpatikus, de meg eddig nem hallottam rola.
Viszont, hogy Szili az nem egy elnok tipus, az szentszar.
Előzmény: sziliria (261)
dejo Creative Commons License 2005.06.08 0 0 271
Azért Laci báttyánk sem szűz politikai értelemben. MDF és Dunkör alapító volt. Ami ugyan nem bűn, de nehéz az embernek átlépnie saját múltján. Alkotmánybíráskodására is úgy emlékszem vissza, hogy az Antallék idejé benyújtott törvényességi felülvizsgálatokat zömmel elutasították, a Hornék idején benyújtotakat zömmel indokoltnak tartották és a törvényt megsemmisítették. Ez persze magyarázható azzal is, hogy Hornék kevésbé értettek a joghoz és az alkotmányhoz, de azért mégis csak fúrcsa. Ennek ellenére mondom, hogy a két jelölt közül én is Sólyomra szavaztam volna. Aztán lehet, hogy idővel meg is bántam volna.
Előzmény: wamzer (269)
wamzer Creative Commons License 2005.06.08 0 0 270
ez a védegylet linkje? Megjegyzem, az is jó, hogy alajaiban olyan civil kezdeményezés eredményeképp lett SL a president, ami pártfüggetlen, leglábbis van benne nyakas konzi (Makovecz "faragott turul" Imre), meg libsi (Majtényi ex ombucman László" is. Az, hogya  fidesz jelölte végül, így alakult, a fidesz Donald kacsát is jelölte volna, ha úgy ítéli meg, neki az a jó.
Előzmény: sziliria (267)
wamzer Creative Commons License 2005.06.08 0 0 269

Én inkább azt mondanám, hogy az alkalmas győzött. Don't be silly Katalin teljesen más kategória. Amúgy teljesen érthető volt az MSZP azon szándéka, hogy baloldali elnököt szavazzanak meg, erre minden esélyük és törvényes eszközük meg is volt, de rendesen elkúrták, ahogy Tóth W. írta ma, "százhetven csökönyös hülye nem hajlandó észrevenni, hogy nem egyedül vannak abban a kurva parlamentben".

 

Sólyom meg ráadásul teljesen odaillő faszi.

Előzmény: dejo (268)
dejo Creative Commons License 2005.06.08 0 0 268
Az egyértelmű, hogy a két jelölt közül az alkalmasabb győzött!
Az más kérdés, hogy a kormány pártok, vagy inkább csak az MSZP a mohóságának köszönhetően nagy presztízs veszteséget szenvedett el, de azt is megérdemelték.
Az ajánlott linket, feltétlenül el fogom olvasni, de munkaidőben erre most nincs időm.
Előzmény: sziliria (267)
sziliria Creative Commons License 2005.06.07 0 0 267
Én meg ezt ajánlom figyelmetekbe! http://www.ke2005.hu/iras.html
rács1 Creative Commons License 2005.06.07 0 0 266

http://www.csabaine.hu/parlamenti/206_ulesnap_58_felszolalas.pdf

Valaki kimoderálhatta a felszólalásból Juditka összekötő szavait ÖÖÖAAAÖÖÖÖ

rács1 Creative Commons License 2005.06.07 0 0 265
A fiataloknak még véletlenül sem csinálnának egy kultúrált szórakozó helyet.
rács1 Creative Commons License 2005.06.07 0 0 264

http://www.nyiron.hu/index.php?news_more=true&id=81587&kateg=1

Most olvastam ezta cikket a nyiron.hu-n, hogy hasznosítják a laktanyákat.

sziliria Creative Commons License 2005.06.07 0 0 263
Na, ezt most néztem az ATV-n!
Öreg nyugdíjas anyó zokogva telefonál:
Hogy ő fél. Hogy Sólyom László olyan mint Orbán Viktor! Hogy Ő ÉRZI NYAKÁBAN A KÖTELET!!!!!
Na, itt kell elgondolkodni azon, hogy miként lehet megfélemlíteni tudatlan embereket, pl. a fasisztázással, minden alapot nélkülözve. Ebben a szerencsétlen országban, minden vagy fehér, vagy fekete! Itt az egyik oldalon csak Jedik vannak, a másikon meg a gonosz Sithek! Hát nem lehetne egyszer elmondani, hogy nincs vegytiszta fehér meg fekete, hogy jó és gonosz, hanem olyan van ami magában hordozza mindkettőt és csak az ember értelmén múlik, hogy melyiket engedi a felszínre?
sziliria Creative Commons License 2005.06.07 0 0 262
Ja, hogy sokan bolsevikozásra használják fel ezeket a dolgokat? Teljesen igaz! Mint, ahogy a másik oldal fasisztázik, meg nácizik! A múltkor írtam erről egy cikket! A lényeg, hogy mindenkiben ott van az előítélet a másikkal szemben! Innentől kezdve számomra ugyanolyan az egyik, mint a másik! Tessék eldönteni, kinek van igaza?
Előzmény: dejo (258)
sziliria Creative Commons License 2005.06.07 0 0 261
Ja, még visszatérve Ungvárra! Szóval térképet is használhattak! Na most akkor itt hol van a demagógia? Itt egyszerű tudatlanság, nem odafigyelés - a kenyeret meg én keresem a pofádba, büdös kölyke! (Na, ez utóbbi demógia esetleg!) :)
sziliria Creative Commons License 2005.06.07 0 0 260
Hát azért Tibókám, szerintem az távol áll a demagógiától, hogy ismerem a hazámat. A fiam 8 éves és kapásból keni ezeket a dolgokat. Nehogy már "plázacicákban" gondolkodjunk. A másik, hogy a magyar politika következménye volt Trianon? Nyílván benne volt ebben a döntésben sok minden, de leginkább a féktelen rablóbéke kifejezés illik rá a legjobban. Ilyen kérdésekben nem ismerek pardont! Szó nincs revízióról, arról van szó, hogy legalább a történetírásban és a közvéleményben kerüljenek helyére a dolgok. A történetírásban ez már megkezdődött (a franciában is), az hogy a közvéleményben mikor fog ez jelentkezni? Gondolom jó sokára, de addig is, nem az a dolgunk hogy mi szégyeljük a magunkat ezért a döntésért! Épp elég dolog miatt szégyelhetjük magunkat!
Előzmény: Tibó (257)
Don Valentino Creative Commons License 2005.06.07 0 0 259
Jól beszélsz testvér.
Előzmény: dejo (258)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!