Keresés

Részletes keresés

Pitta2 Creative Commons License 2018.02.04 0 0 16823

Szégyen. Magyarország én így szeretem utálom.

Előzmény: Szabdej (16821)
malazs Creative Commons License 2018.02.04 0 2 16822

Épp linkelni akartam. sajnos sok meglepő nincs benne. A "gettóban" még mindig sok sz@r alak "melózik"

 

A gép ablakán kinézve, vagy a teraszról gyönyörűen látni sokukon a világ fájdalmát,az sem érdekli ha plusz erőfeszítés,de inkább dobálja a bőröndöt, mintsem 40cm-t csak odébb tegye. Lehet jönni azzal hogy sz@r meló, de akkor nem kell csinálni. A világ minden repterén ugyanaz a meló a poggyászrakodás.

 

Mellékesen jegyzem meg, január 4.-én volt az első alkalom BUD-on mikor is 1 órán belül sikerült hozzájutni a poggyászunkhoz, igaz épp csak 8 percen múlott az 1 óra.....

Előzmény: Szabdej (16821)
Szabdej Creative Commons License 2018.02.04 0 2 16821

Szétlopták a csomagokat Ferihegyen

Január 19-én több utas is azzal jelentkezett, hogy a Liszt Ferenc repülőtéren kinyitották feladott csomagjaikat és abból értékeket vettek ki

https://www.napi.hu/magyar_gazdasag/szetloptak_a_csomagokat_ferihegyen.656162.html

 

 

 

"Ez a LEGROSSZABB reptér a világon. A poggyászomat biztonsági lánccal lezárva adtam fel, de megérkezéskor nyitva találtam. Ellopták az órámat és beletúrtak az úszócuccomba. Dühös lettem, hogy valaki végigtapogatta a bikinimet, az alsóneműmet és a személyes tárgyaimat. A hazám nagykövetségének oldalára ki is tettek egy figyelmeztetést a budapesti repülőtéren tapasztalható lopások miatt. Azért, mert olyan sűrűn fordultak elő lopások! És a reptér nem igazán foglalkozik a témával. Ez volt a legrosszabb élményem. Gyűlölöm ezt a repteret."

 

https://444.hu/2018/02/04/volt-egy-januari-este-amikor-nagyuzemben-fosztogattak-az-utasok-csomagjait-ferihegyen

 

Annyira eldurvultak a Liszt Ferenc repülőteret jellemző poggyászlopások és kifosztások, hogy a budapesti dél-koreai nagykövetség január 19-én figyelmeztető posztot tett közzé a Facebook-oldalán, leírva, hogy az utóbbi időben több koreai utas értékei tűntek el a budapesti reptéren, így vigyázzanak és minden értéküket tegyék a kézben vitt csomagba. A posztban leírják, hogy az ellopott készpénzért nem kaphatnak kompenzációt.

 

Fast track Creative Commons License 2018.02.04 0 2 16820

Ahogy olvashattad, a napokban indult "új" VIP szolgáltatás a repülőtéren, ahol bizonyos összegért szolgáltatásokat lehet igénybe venni. Le lett írva magyarul értelmesen a teljesség igénye nélkül mik ezek. Rajtad kívül mindenki megértette, nem tudom melyik része nem világos még mindig? Mondjuk akinél a varsói az "warsói" és a "MAH gate crew" formájában új fogalmat ismerhettünk meg, már semmin nem lepődök meg.

Előzmény: Utas2 (16818)
KozO Creative Commons License 2018.02.04 0 3 16819

Mikor írtam neked bármit is amivel személyeskedtem? Arra se méltattalak, hogy a hozzászólásaidra válaszoljak olvass csak vissza, talán nem véletlen.

Igen most 2009 után ismét kivételt tettem, engem kérlek hagyj ki trollkodós, kötekedős hozzászólásaidból.

 

Ott a telefonszám hívd fel és kérdezd meg. Itt csak kommunikációra képtelen UB-s alanyok vannak.

Előzmény: Utas2 (16818)
Utas2 Creative Commons License 2018.02.04 -5 0 16818

Ez valami UB-s betegség, hogy képtelenek a normális kommunikációra az alanyok, csak (megint) személyeskednek? A szövegértés néhány topiktársnak nem az erőssége, de fussunk neki (megint):

 

UB-s topiktárs állítása szerint a VIP-en keresztül a 2006 előtti állapotok szerint lehet bevinni 90 juróért folyadékot.

 

A logika szabályai szerint ez azt jelenti, hogy nem kell 10x100 ml-es maximált bontásban bevinni a folyadékot, hanem mondjuk fél- vagy egy litert egyben is át lehet vinni (lásd 2006 előtti állapot.)

 

Na, erre kérdeztem rá.

 

ismétlem, kérdeztem, és nem állítottam. Lásd kérdőjel, a gyengébbek kedvéért.

 

szval jó lenne, ha a sok pontatlan butaság helyett a tényleges helyzetet megírná valaki.

 

köszi.

Előzmény: KozO (16817)
KozO Creative Commons License 2018.02.03 -1 3 16817

Amennyiben Utas2 azt állította, hogy a VIP-ben vizsgálat nélkül lehet bevinni folyadékokat, akkor nem.

Előzmény: Kenny___ (16816)
Kenny___ Creative Commons License 2018.02.03 -1 1 16816

Tehat akkor utas2-nek tokeletesen igaza volt.

Előzmény: KozO (16815)
KozO Creative Commons License 2018.02.03 0 0 16815

Minden folyadék meg van vizsgálva ami a repülőtér zárt területére kerül. Az hogy a szabályok ott engedik az egy dolog, hamarosan a többi ponton is be lehet vinni.

Előzmény: Kenny___ (16814)
Kenny___ Creative Commons License 2018.02.03 -4 0 16814

Termeszetesen. Hozzaszokhattal volna, hogy a szabalyok mindenhol lemennek kutyaba, ha villantod a zsozsot.

Előzmény: Utas2 (16812)
zerberus Creative Commons License 2018.02.03 -1 3 16813

Megint butaságot beszélsz.

Előzmény: Utas2 (16812)
Utas2 Creative Commons License 2018.02.03 -7 0 16812

Akkor halkan megkérdem, hogy ezek szerint 90 juró fejében játszhatok olyan keverékes folyadékkal robbantgató terroristát? 

 

Furi.

Előzmény: zerberus (16808)
zerberus Creative Commons License 2018.02.02 0 1 16811

Feladják a pogyód, csinos lányok kísérnek, VIP váróban korlátlan fogyasztás, minden folyadékot vihetsz magaddal mint 2006 előtt, külön helyen a váróból visznek be közvetlen a tranzitba, és külön visznek a repcsihez is,

Celebi esetében a GAT-os VIP busszal külön visznek a lépcsőig. Az ár lehet járatonként változhat, azt nem tudom, Ryanair esetében €90 volt.

Ott a szám hívd fel őket.

Előzmény: Kenny___ (16809)
altset Creative Commons License 2018.02.01 0 0 16810

Valami képjavító rendszerrel (nem a reklám helye) lefújták egy Tu-134-esről az eredeti festést fehérre.

2018-ban ez a reklám így, ebben a formájában... :-(

 

 

Előzmény: Kenny___ (16807)
Kenny___ Creative Commons License 2018.02.01 -1 0 16809

Tu-134.

 

Ebben a 90 ojroban az is benne van, hogy kikocsikaznak a gephez?

Előzmény: zerberus (16808)
zerberus Creative Commons License 2018.02.01 -1 0 16808

Ki az a kistusko?? 

 

Viszont lehet vinni folyadékot a fedélzetre, 27 ezerért (€90) elengedik a 100ml-es álomhatárt! Korlátlan fogyasztás viszont továbbra is csak a BUD:Vip váróban megengedett, elvitel nincs.

Előzmény: Kenny___ (16807)
Kenny___ Creative Commons License 2018.02.01 -1 0 16807

https://www.bud.hu/vip

 

Kurva aranyos, ahogy a szupercsilivili VIP szolgaltatast kistuskoval reklamozzak. :)

viricsi Creative Commons License 2018.01.17 -1 1 16806

Ugyan már U2, mi ebben a különleges? Régi motoros vagy, te is jól tudod előfordul ilyesmi még a legjobb családban is.

Előzmény: Utas2 (16799)
Color Star Creative Commons License 2018.01.17 -1 0 16805

Nyugello.

Utas2 Creative Commons License 2018.01.15 -6 0 16799

Felőlem megint jöhetnek a troll-ok, de sajna egy újabb sztori, ezúttal családi körökből:

 

BUD-RTM járat. 2018 január. Egy kifogástalan állapotban levő, üvegszálas Samsonite bőrönd kerül becsekkolásra, sértetlen állapotban, gyárilag erős zipzár, négy kerék, megjárt sok repteret. 4 éves, akkor került 500 juróba. Átlagos méret, súly kb. 20 kg ezen alkalommal.

 

Utas a BUD karámból indulna a Transavia gép felé, amikor észrevételezi a kupaktanácsot a madár másik oldalán - amelynek tárgya a kérdéses bőrönd, csak most már “picit“ más állapotban elterülve a ferihegyi betonon: az egyik keréknél a sarok teljesen eldeformált, totál benyomódva. Az ütéstől láthatóan a zipzár is szétnyílt, félig kinyilt. Mintha 3 emelet magasról direkt a sarkára ejtették volna a bőröndöt.

 

utas megdöbben a látványon, de a ground staff kész helyzet elé állítja: “nyitva van, így nem viszik el”. 

Magyarázat az eseményre nuku - ezek a bőröndök már csak ilyenek....

 

Utas kétségbeesetten próbálja visszazipzározni a sérült bőröndöt, kivesz belőle pár kilógó ruhát. Esélye nincs ennél többre, ha akadékoskodik, ő is ott marad.

 

nagy kegyesen a ground staff hajlandó berakni a bőröndöt a gépmadár gyomrába.

 

BUD airport Zrt. 2018 január. Somewhere in (East)-Europe.....

Zgabor62 Creative Commons License 2018.01.10 0 0 16798

Köszönöm, próbálkozunk !

Előzmény: KozO (16797)
KozO Creative Commons License 2018.01.10 0 2 16797

slf -> Security Lost and Found, a reptérhez tartozik.

A "Kedves Gabriella!" megszólítás megfelelő lesz.

Előzmény: Zgabor62 (16796)
Zgabor62 Creative Commons License 2018.01.10 0 0 16796

Sziasztok !

 

A vejem az UB ellenőrzés után a tálcában felejtette az óráját. Egy e-mail címet találtam, a slf@bud.hu címet,

ahol elvileg érdeklődni lehet az elveszett cuccok után. Ez a reptérhez tartozik, vagy melyik szervezethez ?

Már csak megszólítás miatt, kinek legyen címezve a levél.

 

Előre is köszönöm a segítséget.

 

 

Utas2 Creative Commons License 2018.01.09 -8 0 16795

Ahogy sejtettem. Biztos szünet volt a troll-iskolában.

 

 

 

Fast track Creative Commons License 2018.01.08 0 5 16794

MAH -> MGH

warsói -> varsói

Nem baj ha nem érted, lépj tovább. :D

Előzmény: Utas2 (16793)
Utas2 Creative Commons License 2018.01.08 -8 1 16793

Uhh, neked valóban komoly gondjaid vannak a szövegértelmezéssel....

 

Na akkor picit egyszerübben, hátha felfogod:

 

Hol írtam azt, hogy "warsói MAH gate crew" ? (kiemelés töled)

 

Elárulom: sehol.

 

Ha továbbra sem megy az olvasás-szövegértés, akkor le is rajzolhatom neked, de most megpróbálom a gyógypedagógus módszerrel...:

2 járatról beszéltem.Egymás melletti kapunál kezelték a két járat utasait.

Az egyiket - a KLM járatot - a MGH (neked: Malév Ground Handling. Malév, avagy MAH.)

A másikat - a varsóit - fogalmam sincs, ahogy  írtam.

És még mindig nem ez volt a lényeg a mondandómból... bár nem nyújtom tovább, mert az értelmezési képességeid láttán még a Swiss-t is belekavarod. Vagy a sajtkészítést.

Kapíse, legalább egy picit? Na...icipicit?

Előzmény: Fast track (16792)
Fast track Creative Commons License 2018.01.07 0 6 16792

Segítek egy kicsit mert látom nem megy

Előzmény: Utas2 (16791)
Utas2 Creative Commons License 2018.01.07 -7 1 16791

Őöö, dyslexia??? (Gy.k. Olvasás-zavar)

 

mert ilyet nem írtam......

 

a KLM-et ugyebár a MGH kezeli, míg a két huszonéves srác, akik a szomszédos kapunál ”ügyeskedtek”, céges hovatartozásáról nem szereztem infót (fura, felfújt frizurájuk volt, ez most valami hipszter divat? mindegy is)...

 

más kérdés a kacagás során?

 

bár BUD airportos potentátként inkább elgondolkodnék...

Előzmény: Fast track (16790)
Fast track Creative Commons License 2018.01.06 0 4 16790

"warsói MAH gate crew", ezen szétröhögtem magam! :D

Előzmény: Utas2 (16789)
Utas2 Creative Commons License 2018.01.06 -8 1 16789

Sorry, de valszeg a megérzéseim....hát azok nem csaltak.

 

A beszállítást a ground crewnak sikerült rendesen el....szni. Kezdődött azzal, hogy a warsói járat utasait a “figyelmes” gate alkalmazottak ráengedték az éppen kiszálló amszterdami utasokkal közös csőre (mi a viharért kell ugyanazon csövet használni, amikor buszos volt a LOT - tipikus Swiss cheese felállás, mert csak egy ajtót kellett nyitvahagyni, a lengyelországi utasok meg ballagtak tovább a KLM gép felé, szemben a kiszállókkal - úgy küldte vissza őket a holland személyzet...miközben a szomszédos kapuk meg totál üresek voltak)...és persze a két gate agent nem ellenőrizte a csövet, meg a terelőajtót a beszállítás előtt.....

 

A hollandok meg a szembeszél miatt siettek (volna) az indulással, de ez nem magyarázza, hogy miért kellett a Skypriority meg a normál sort egyszerre, egymással keveredve beszállítani, kicsit zavarban volt a MAH gate crew.....tapasztalatom szerint a prioritysok gyorsabban is szállnak be, így viszont lassabb is lett az egész procedúra, azon túl, hogy semmi értelme nem volt a külön soroknak, meg a priority státusznak. Nem is indultunk hamarabb.

 

na mindegy. Nem nagy deal, csak gondoltam, érdekes.

Előzmény: Utas2 (16788)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!