Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2014.04.12 0 0 1762
maya40.1 Creative Commons License 2014.04.09 0 0 1761

Bár mondjuk még itt is eléggé átjön az amerikai szőke-szépség ideál

 

Abszolút. Talán annyi most a fejlődés, hogy a pasi már nem az a nyálas szépfiú Hollywoodból, inkább egy olyan hú de tökös, amcsi katonatiszt a XIX. századból, ahogy azt a romantikus regényíró csajszik ott elképzelik.

 

Volt egy szégyenletes korszakom, amikor faltam ezeket a béna, szex-jelenetekkel megspékelt "történelmi ihletésű" románcokat, (Köbö, az Észak-Dél polg.háb. idejéről) a könyvborítókon voltak mindig ilyen masszív bátor tekintetű, határozott állú férfiembörök :D

Előzmény: Bela_Vak (1760)
Bela_Vak Creative Commons License 2014.04.09 0 0 1760

Bár mondjuk még itt is eléggé átjön az amerikai szőke-szépség ideál, de azért mégis természetesebbek

Pedig szokenek szokek :)

Előzmény: maya40.1 (1757)
maya40.1 Creative Commons License 2014.04.08 0 0 1759

És semmi farkasfej. Csak egyszerűen.

Tényleg jó ötlet így

 

Targok - abszolút igazad van. Eddig minden Aegon-ábrázolás ilyen testépítős szőke, még itt is befigyel a sportotosan férfias jelleg, Vadnyugat-hódítóan távolba néző tekintettel :D

De klasszisokkal jobb az eddigieknél szerintem

 

Nekem a könyv alapján egy teljesen más képem van róluk, mint a képek nagy részén. Inkább olyan ókori római birodalmárok, csak nem latinos külsővel. És lényegesen fejlettebb kultúrával, mint a westerosi

Előzmény: divaoni01 (1758)
divaoni01 Creative Commons License 2014.04.08 0 0 1758

Kisebb és vékonyabb hegyekkel tudnám elképzelni, melyek alig alig nyúlnának túl az abroncson.

 

Igen, a Targaryen-ek a W.A.S.P. hősök ebben az univerzumban. Amerikai fantasztikus irodalomban csaknem kötelező kellék. :) 

 

 

 

Előzmény: maya40.1 (1757)
maya40.1 Creative Commons License 2014.04.08 0 0 1757

Én is affelé húzok, bár az én elképzelésem szerint lényegesen nagyobb átmérőjű lenne, inkább a homlok körül futna körbe és így nem lenne olyan idétlen hatása annak a - tényleg életveszélyes - részletnek, hogy az abroncs alsó pereme alatt is hegyes részek vannak a fején.

 

Kb. így, mint Aegonnnál, csak persze az ék alakú ágakkal kövek helyett

 

 

(Mellesleg végre egy normálisabb ábrázolás a Targaryen tesókról, az eddigiek eléggé furák voltak, vagy túl csicsásak, vagy túl mangásak. Bár mondjuk még itt is eléggé átjön az amerikai szőke-szépség ideál, de azért mégis természetesebbek)

Előzmény: divaoni01 (1755)
maya40.1 Creative Commons License 2014.04.08 0 0 1756

A középkori uralkodók gyakran viseltek koronát köznapi viselet részeként is, legalábbis a Wikipedia ezt állítja és más forrásokban is olvastam erről

 

http://hu.wikipedia.org/wiki/Korona_%28fej%C3%A9k%29#T.C3.ADpusai

Ehhez még hozzátenném, hogy több forrás szerint a királyok a sisakjukon is viseltek speckó, csak arra való - nyilván tágabb - koronákat.

 

A sisakdíszekről már írt  Bela_Vak, gyerekkori lovagregényes olvasmányaimból én is úgy emlékszem, hogy a kényelem nem volt éppen szempont a páncéloknál, sem pedig a címerviselés módjainál. Ezen az alapon mondhatnád, hogy mért harcoltak 5-6 láb hosszú kardokkal, mikor a rövidebb könnyebb lett volna.

 

Ami Sansa lábait illeti, az észrevételed helyes, és köszönöm, hogy alaposan megnézted, de én nem az 1-3-3 aránnyal dolgoztam, mert az a fej 7X a testen, amit én használtam alapnak - mivel a színésznőről sajnos nem találtam megfelelő képet, ezért egy anatómiai tanulmányt vettem kölcsön - ott a fej 8X a testen arány érhető tetten. Nem szerencsés, elismerem, de lentebb már írtam erről a problémáról - már tudniillik, hogy nem vagyok annyira magabiztos anatómiából és a látszat utáni rajzolásból se, ezért folyamodtam segédletekhez

 

Előzmény: vau1111 (1752)
divaoni01 Creative Commons License 2014.04.08 0 0 1755

A másodikból már talán lehetne készíteni egy tényleg jót is.

 

 

Előzmény: maya40.1 (1750)
divaoni01 Creative Commons License 2014.04.08 0 0 1754

Na, ide is ! :) 4/1 az HBO-n.

 

SPOILER:

 

Amolyan bemelegítő darab volt, hozzászokhattunk az új Naharis-hoz vagy Oberyn herceghez.

 

Mondjuk a könyvben nem tűnt fel, hogy a then-ek embert is esznek, de persze simán belefér, hogy csak elkerülte a figyelmemet.

 

Arya jól halad a gyílkológéppé válás felé vezető rögös útján, Maisie meglepően gördülékenyen hozza a szerepet.

 

Az aranykéz felcsatolása eléggé átélhető volt. A sárkányok meg jól megnőttek. Érdekes, hogy Tyrion meglepően bizonytalan éppen és jóval kevésbé magabiztos mint eddig.

Sőt Tywin se az a gránit kemény jellem jelenleg.

 

Szép volt a részeges Dondó által Sansának felajánlott ékszer. Pedig volt egy olyan érzésem, hogy ezt a karaktert ki fogják hagyni a sorozat további részéből.

 

Homoki Ellaria és Oberyn elég meggyőzően hozza a túlfűtött feelinget, bár túlzásba most nem viszi az HBO, pedig arra volt már pár példa.... Más esetekben viszont, pl Danerys általában jóval szűziesebb itt a sorozatban, mint a könyvekben.

 

Tarthi Brienne-nek sokkal jobban áll a harc, mint a diplomáciai erölködés. :)

 

7/10

Bela_Vak Creative Commons License 2014.04.08 0 0 1753

Csak reszben tudok egyeterteni: pont agancsos harci sisakok a valosagban is leteztek.

A modern harcviseles elott is fontos volt a barat-elenseg felismerese, ill vezetok egyertelmu azonositasa. Mesterloveszek es hasonlok megjelenese elott pedig inkabb volt pozitiv erteke egy kirivo, harcteren tavolrol is konnyen beazonosithato vezernek (ill jo latni, hogy eppen elore fut vagy hatra :)).

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Honda_Tadakatsu 

http://en.wikipedia.org/wiki/Kabuto

Előzmény: vau1111 (1752)
vau1111 Creative Commons License 2014.04.08 0 0 1752

Hát nem tudom... Épeszű király nem hord mindenféle fejdíszt fölöslegesen, csak protokollalkalmakkor. Nehéz, kényelmetlen, stb.

A felkínált lehetőségek közül az első még csak-csak elmegy, az legalább csak a többiekre veszélyes. A második képen (ahol a fejet is mutatod), az már önveszélyes is. Kicsit lekoccolja a fejét, és már ki is lukadt a koponyája... :)

 

A fantasy-re amúgy is jellemző a külsőségek erősen eltúlzott hangsúlyozása. A könyvben idegesítően sok hülyeség található. Lásd pl. a szarvasagancsos sisakot, vagy az arany oroszlánfejes sisakot. Nincs az az ember, aki a fején akár mozdulatlanul meg bírna tartani egy hasonlót, a köny szerint meg ilyenekkel harcoltak. A filmben legalább kénytelenek voltak visszatérni valamennyire a realitások talajára.

 

A Sansa képen csak optikai csalódás, vagy tényleg túl hosszú a lába? Kimérve nem olyan nagy a különbség, de hirtelen ránézve a feje eltörpül a testéhez képest (a helyes arány 1-3-3, mint fej-törzs-láb)

Előzmény: maya40.1 (1750)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.07 0 0 1751

A várva-várt folytatás helyett a rajongók nagy részét egy megsemmisítő hibaüzenet várta.

http://www.hir24.hu/kultura/2014/04/07/tul-sokan-neztek-a-tronok-harcat-osszeomlott-a-hbo-go/

maya40.1 Creative Commons License 2014.04.07 0 0 1750

Szerintetek melyik inkább Robb koronája?

 

Őszintén szólva, én egyiktől se vagyok odáig, csak kéne valami viszonyítási alap, mert a filmben nem volt neki, ha jól emlékszem. Ellentétben Joffreyval, ő sose hordott semmi ékszert és még egy díszesnek mondható ruha is csak a Vörös Nászkor volt rajta. Kicsit szerintem túlspilázták a filmben az "északi ember, eccerű fajta" feelinget nem?

Szóval kéne valami iránymutatás, hogy ki milyennek képzeli el akár a könyv alapján. Ott, ha jól emlékszem, vasabroncs volt ék alakú, bronz ágakkal

 

maya40.1 Creative Commons License 2014.04.06 0 0 1749

Na még ezt az egyet, aztán ígérem nem zaklatlak benneteket ezzel

 

pancer1 Creative Commons License 2014.04.06 0 0 1748

Tökéletes, köszönöm :-)

Előzmény: maya40.1 (1739)
pancer1 Creative Commons License 2014.04.06 0 0 1747

Hát, ez a nap is eljött... Lannisterek kezében az ország :-)

maya40.1 Creative Commons License 2014.04.06 0 0 1746

Megihletett, mert tetszik az a kék ruha, hermelinszegéllyel - ötlet :D

 

Őszintén szólva én nagy élvezettel olvasom ezeket a fan-fikciókat, nagyon megmozgatja az emberek fantáziáját a sztori, sokkal jobban - nekem így tűnik - mint bármi más eddig. Gondolom, mert annyi benne a nyitott kérdés, annyira sokféle lehetőség van a szereplők sorsának alakulására és a történet egészére, hogy ennyi még egy történetben se volt.

 

Egyáltalán: létezik más olyan regényciklus, ami ennyire tv-sorozat technikájú? Nekem nem rémlik, de az újabban megjelenő könyveket én már nagyon szelektálom, valahogy nem mozgatják meg a kíváncsiságot bennem, pedig bi' isten lelkiismeretes könyvmoly vagyok és próbálkozom. De valahogy mindig oda lyukadok ki, hogy ezt is már olvastam valamiben, régebben, meg azt is.

Előzmény: _Assa_ (1745)
_Assa_ Creative Commons License 2014.04.04 0 0 1745

Köszönöm. :-)

 

 

Nekem se jutott volna eszembe (bár nem is nagyon gondolkodom párosításokban ennél a regénysorozatnál), aztán belefutottam egybe, még egybe és egyre csak szaporodtak - végül is tényleg van értelme és logikus is sok szempontból.

Előzmény: maya40.1 (1744)
maya40.1 Creative Commons License 2014.04.04 0 0 1744

Nagyon jó lett a fordítás. Remekül igazodik a könyv eredeti stílusához, mégsem lett modoros. A könyv néha nekem az.

 

Érdekes, hányan írták hozzászólásba, hogy ez a páros eszükbe nem jutott volna, pedig szerintem ez is van annyira kézenfekvő lehetőség, mint a Sándor-vonal.

 

És tulajdonképpen más szálon haladva még nem is lehetetlen...

Előzmény: _Assa_ (1743)
_Assa_ Creative Commons License 2014.04.03 0 0 1743

Nincs mit.

 

Igen, én voltam. :-) Kerestem valamit, amin kicsit gyakorolhatok, és ez érdekesnek tűnt és elég karakterhűnek is, olyan szereplőkkel, akiket kedvelek.

Előzmény: maya40.1 (1742)
maya40.1 Creative Commons License 2014.04.03 0 0 1742

Köszönöm Assa.

 

Ha már itt voltál, megkérdezhetem, a lentebb belinkelt fan-fikciót, a Casterly-hegy úrnőjét te fordítottad le?

A nick névből tippelek, de bocs, ha ez nem publikus infó

Előzmény: _Assa_ (1741)
_Assa_ Creative Commons License 2014.04.02 0 0 1741

Angolul a könyvben, ha épp alkalom van, az a "moon's blood", a kivirágzott pedig "flowered".

Előzmény: maya40.1 (1740)
maya40.1 Creative Commons License 2014.04.02 0 0 1740

Valaki segítsen rajtam! Nem beszélek angolul, és magyarul olvastam csak a könyvet. Angolban hogy van a könyvben a nőknél a "virágzás" megnevezve?

 

Sansa ruhájához kéne, szövegmagyarázatnak, de már szóltak többen, hogy a fordítóprogram hülyeséget produkál és ez a szó ugye a valóságban még véletlenül se jelenti a havi ciklust :D

Előzmény: maya40.1 (1739)
maya40.1 Creative Commons License 2014.04.02 0 0 1739

A regisztráció ingyenes, bár angolul jól tudóknak egyszerűbb. Sokféle adatot kérnek, de érdemes végigcsinálni, mert ez egy nagyon jó hely, ha meg akarod mutatni a kreatív énedet a világnak.

 

Minden feltöltött képed, vagy egyéb anyagod - van lehetőség írásművek közzétételére is -  nyilvános, kivéve, ha te úgy döntesz, hogy a tartalma miatt lekorlátozod. De ez csak korhatáros témáknál van és rád van bízva, hogy ítéled meg.

 

Nincs olyan funkció, mint a Facebooknál, hogy direkt  like-gomb, abból tudod, hogy tetszett a munkád, hogy a felhasználók felveszik-e a kedvenceik közé, vagy ha több munkád is van, akkor üzenetet kapsz, hogy X-számú ember "követni" kezdte az oldaladat, tehát figyelemmel kísérik az újabb dolgaidat.

 

Most nem emlékszem hirtelen, de talán a konkrét hozzászólások csak regisztráltaknak engedélyezettek, de amúgy teljesen nyilvános a teljes tartalom nemzetközi szinten, beleértve a hozzászólásokat, bármilyen jellegűek legyenek is.

 

Ami a feltöltést illeti, tejesen szabad és lehetőség van a képeid nagyon nagy felbontású feltöltésére, nincs korlát a képek számát illetően se. (Fogalmam nincs, hogy csinálják, de semmilyen korlátozást nem tapasztaltam még eddig, óriási tárhelyük lehet)

Van olyan lehetőség is, hogy több fázisban teszel fel képeket, bemutathatod az egész munkafolyamatot részletekben.

 

Vannak klub-csoportok is, ahová meghívásos alapon kerülhetsz be, és a képeidet időnként kérik, hogy elhelyezhessék a saját galériájukban. Ezt először érdemes megnézni, mert nem biztos, hogy a kérést benyújtok ízlésvilága egyezik a tiéddel - jártam már így.

 

Remélem minden kérdésre válaszoltam.

 

Többiektől bocsi, a hosszú off-ért :)

Előzmény: pancer1 (1738)
pancer1 Creative Commons License 2014.04.02 0 0 1738

Szia. Hadd kérdezzem meg, erre a devianart-ra ingyenesen lehet regisztrálni, és szabadon feltölteni saját képeket, alkotásokat? És ezt kik véleményezik, már úgy értem, nem olyan mint a facebook, csak ismerősöknek megjelenő bejegyzései, megnézheti bárki őket? 

Előzmény: maya40.1 (1736)
Bela_Vak Creative Commons License 2014.04.01 0 0 1737

Elnezest az interuptusert, de nem tudtok valami helyet, ahol a martin blogjan megjelent spoiler fejezetek ossze vannak gyujtve?

A mulkori kozlesekor osszeomlott a szervere... 

maya40.1 Creative Commons License 2014.03.31 0 0 1736
Előzmény: maya40.1 (1735)
maya40.1 Creative Commons License 2014.03.27 0 0 1735

Alapból bennem  is, azt hiszem a szemeken még tudok változtatni az árnyalaton és az arcból is lehet visszavenni.

 

Az az igazság, hogy pocsék vagyok anatómiából és nem saját rajz a teste, mármint az aalp. Ezért jó a DeviantArt, mert ott rengeteg segítséget lehet találni. Sokan direkt rajzolnak ilyen tanulmányokat, amiket aztán alkalmazhatsz.

 

Mivel Sophie Turnernek nincs olyan képem amin hasonlóan áll, ezért kénytelen voltam csalni, és egy ilyen tanulmánytestet használni hozzá.

 

Kicsit érettebb, de későbbiekben is akarok még rá rajzolni és nem csak filmes ruhákat, van egy vázlatom egy középkori témájú kép után is

 

Szóval az esélyeidről, hogy ilyeneket csinálj, annyit, hogy nem olyan nagy profizmus, csak némi arányérzék és jó szerencse, hogy megtaláld a segédleteket

Előzmény: divaoni01 (1733)
divaoni01 Creative Commons License 2014.03.27 0 0 1734

Ühüm, na a mintát most látom.

 

Ok, az ajkakat nem kell keskenyíteni, de némi halványítás azért nem ártana.

 

Na, rohanok....

Előzmény: maya40.1 (1732)
divaoni01 Creative Commons License 2014.03.27 0 0 1733

Tök szuperek ezek, s nyilván esélyem se lenne még csak hasonlók legyártására sem.

 

Mindazonáltal, amennyiben én lennék a megrendelő picit fiatalosabb, ártatlanabb valamint sápadtabb arcban és benne világosabb tonusú szemekben gondolkodnék, keskenyebb és halványabb ajkakkal.

 

Eleve a hosszú hajú változatot favorizálnám és vennék le a felső comb és egészében a lábak erőteljességéből, sportosságából is.

 

De mondom tényleg remek és tetszik is, csak bennem kicsit ilyenebb a Sansa kép. 

Előzmény: maya40.1 (1731)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!