Keresés

Részletes keresés

gombavadász Creative Commons License 2004.06.22 0 0 447
Üdvözlet az új nicknek! Régen várunk ám! ;-)

Holnap talán tudok szorítani egy kis időt, és kiszaladok fehér ügyben. Majd referálok, mit találtam.

Előzmény: bagusz (446)
bagusz Creative Commons License 2004.06.22 0 0 446
sziasztok,
van már érett nyári szarvasgomba, de még viszonylag kevés, sok kukacos és rohadt is van, de ez ugy van mint a gyümölcsöknél, elöször a kukacos érik meg és a beteg sokszor értelenül elrohad.
igy van ez a fehér szarvasgombával is.
bagusz
Előzmény: pandamaca (445)
pandamaca Creative Commons License 2004.06.21 0 0 445
Aki tud nekem fehér szarvasgombát szerezni (mondjuk nagyobb mennyiségben), annak számla ellenében tudok fizetni érte!
Előzmény: geastrum (444)
geastrum Creative Commons License 2004.06.21 0 0 444
Koszi a felhasznalasi tippet. Mindenkepp kiprobaljuk:-))
Nyari szvasgombak, amiket mi lattunk, nagyon picik voltak (babszemnyiek), belul szinte teljesen feherek es semmi illatuk nem volt.
A Bukkbol hoztak egy par feher szvasgombat, azok viszont teljesen erettek voltak, kellemes illatuak:-))
Előzmény: pandamaca (442)
pandamaca Creative Commons License 2004.06.20 0 0 443

Már én is láttam egy adagnyi friss nyárit , a legtöbbje kicsi volt, de akadt közötte méretes is, igaz, nem tudtam megnézni, mennyire érett. Ha valaki informálna, mennyire érettek a most szedett gombák, annak örülnék!
Előzmény: naish001 (437)
pandamaca Creative Commons License 2004.06.20 0 0 442
Én már próbálkoztam Melanogaster felhasználásával, most is van pár szép érett példány a hűtőben egy gyűjtőnek köszönhetően, és csoki-flipet (vagy lehet simán csokilikőrnek is hívni) csináltam belőle, vagyis instant kakaópor, tejszín, vmilyen semleges alkoholt,rumaromát, cukrot+apró gombadarabokat (a legjobb, ha túlérett és egy kicsit "folyós"), összekevertem, be a hűtőbe egy napra, utána leszűrtem, elég határozott ízt kap tőle. Ugyanezt alkohol nélkül, de rumaromával is elkövettem, pillanatok alatt elfogyott, akkor biztos finom lehetett...:)
Csináltam még sütit is, belesütöttem a tésztájába, de a magas hőmrséklet miatt "kisült" belőle, nem lehetett érezni.
Előzmény: geastrum (439)
geastrum Creative Commons License 2004.06.18 0 0 441
koszi:-))
sajnos vizsgaidoszakom van 2.-ig, nekunk sem volt idonk nagyon maszkalni. Erdekes modon kb 2 hete rufumot talaltunk egy keveset. Gretikeek sem nagyon voltak a Bukkben, talan ezen a hetvegen nekik lesz vmi kapas.
udv i.
Előzmény: gombavadász (440)
gombavadász Creative Commons License 2004.06.16 0 0 440
Üdvözlet az öreg harcosoknak! :-)))

Recept még nincs, de ha találok beírom!

Nincs most időm erdőt járni. Van már komolyabb aestivum felhozatal?

Előzmény: geastrum (439)
geastrum Creative Commons License 2004.06.14 0 0 439
Üdv Mindenkinek,
eddig jobbára csak olvasgattam a Topicot, most egy kérdésem is lenne.
Negro kutyival járjuk az erdőt és keresgéljük a gombákat leginkább a Duna-Tisza közén. Mostanában rengeteg Melanogastert találtunk és a kérdésem is ezzel kapcsolatos:
Ettem Melanogasterből készített, rendkivül finom édességeket. Vki tudna esetleg receptet küldeni vagy egy linket ahol találok ilyen recepteket?
üdv i.
u.i.:üdvözlet Snoopy kutyónak, Labdának pedig Grétike küldi üdvözletét:-))
gombavadász Creative Commons License 2004.06.12 0 0 438
Itt a Bükkben tegnap három babszemnyi aestivum. Valami elkezdődött! :-)))
Előzmény: naish001 (437)
naish001 Creative Commons License 2004.06.12 0 0 437
Már láttam szedett gombát, méghozzá gyönyörű példányokat. Bp környékéről.
Előzmény: gombavadász (434)
gombavadász Creative Commons License 2004.06.03 0 0 436
Hát én nem kaptam tőled másik címet! A freemailesre elküldtem mégegyszer.
Előzmény: pandamaca (435)
pandamaca Creative Commons License 2004.06.01 0 0 435
Emailt még nem kaptam (sem a spanyoloktól ,sem tőled, de az utóbbi lehet, hogy csak a net rakoncátlankodása miatt, küldök egy másik emilcímet, lécci arra írj!). A képeket nem tudom, hogy kellene felrakni, de az oldalon (ha egyszer be tudok lépni) biztos megtalálom!
Előzmény: gombavadász (432)
gombavadász Creative Commons License 2004.05.25 0 0 434
A gomba még soká lesz...:-(
Most inkább elugrom egy kicsit a Vörösre, hátha a víz alatt jobb kedvem lesz. :-)))
A képekkel nem próbálkozol? Ha visszajöttem, segítek, ha kell.
Előzmény: pandamaca (433)
pandamaca Creative Commons License 2004.05.21 0 0 433
Emil Spo-ba is ment, nem tudom, milyen gyorsan válaszolnak...egyébként már nagyon jó lenne egy kis gombaillatot szagolni, ahogy találsz, légyszi szólj! (megint mennék veled, ha lehet).
Előzmény: gombavadász (432)
gombavadász Creative Commons License 2004.05.11 0 0 432
Regisztráltam neked a tar.hu-n. Email ment. Ne várass minket túl sokáig!!!! :-)))
Előzmény: pandamaca (430)
PETYUS Creative Commons License 2004.05.11 0 0 431
>én egy csemetéket előállító cégnél voltam

Mi vagy te? Szülészorvos?

Előzmény: pandamaca (430)
pandamaca Creative Commons License 2004.05.11 0 0 430
Jól van, na, itt vagyok, csak 3 napig nme volt netem, most meg el vagyok havazva...már előre kikötömm, én egy csemetéket előállító cégnél voltam, a gyűjtésről nem igazán sok szó esett, lévén nem épp abban az időszakban voltam kinn.. egyébként szarvasgombát Marokkóban gyűjtöttünk, Terfezia claverii-t, nagyon érdekes volt, mert az egész úgy történt, hogy nekiindultunk egy bokros területnek, és aki keres, talál alapon elkezdtünk turkálni a földben. Ha valaki elárulja, hogyan lehet felrakni képeket, megmutatom, mit találtunk. Egyébként a claverii sima gomba-illatú, mégcsak olyan jellegzetes illata sincs, mint a terfezioidesnek, nem is ér annyit (vagy ezt már írtam? na, mindegy).
Vissza a kérdésekhez: egyelőre nem igazán tudok rájuk válaszolni, de meg tudom kérdezni emilen az úriembert, aki körbevezetett az ültetvényeken (mellesleg viharos szélben és vízszintesen eső esőben).
Az biztos, hogy a legtöbb termesztőnek van saját kutyája, azzal szüreteli le a saját (meg sajnos a mások) ültetvényét. A természetes élőhelyek ott is (meg Olaszországbna is) nagyon le vannak rabolva, de ezek szerint még a másik ültetvényét sem tisztelik.... kutyázásról még nem annyira tudok, de megy a kérdés Spo-ba!
Üdv
Előzmény: gombavadász (428)
gombavadász Creative Commons License 2004.05.06 0 0 429
Pandamacaaaaaaaa!
Előzmény: pandamaca (426)
gombavadász Creative Commons License 2004.04.28 0 0 428
Micsoda? Aestivumot már májustól? De jó nekik!
Ok, legyen az első kérdés a begyűjtés. Végül is nem láttad, de biztos meséltek.
-Milyen fajtákat használnak?
-Mit árultak el a képzésről, meg a munkáról? (pl. mivel motiválnak, mennyi a képzési idő, vizsgáztatják-e a kutyákat, vagy ilyesmivel nem törődnek? Mennyit dolgoztatják a kutyát? stb...)
-Hány kutyát alkalmaznak az ültetvényeken? Úgy értem, hány hektárt szolgál ki egy kutya?
-A kutyázás ott külön szakma, vagy a minden szarvasgombász ért hozzá?
Előzmény: pandamaca (426)
tangua Creative Commons License 2004.04.28 0 0 427
>>> További kérdések?
Ne remélkedj, lesznek… Engem pl. roppant érdekelne a begyűjtés ottani módja. Szóval mesélj a kutyákról is kicsit, ha lehetne!
Előzmény: pandamaca (426)
pandamaca Creative Commons License 2004.04.28 0 0 426
Na, akor kezdjük szép sorjában!
Kicsi fiad pont jó helyen van, mert nem messze tőle rengeteg ültetvény és természetes élőhely van, a leghíresebb a terueli (én ott voltam) és a sarrióni régió, persze a katalánoknál is nagyon elterjedt a melano és a nyári.
A természetes előfordulásról csak annyit, hogy vezetőm szerint Teruleben csak a nyárit és a melanot gyűjtik, az előbbiből a nagyobb mennyiséget. A nyárit máj-jún-ban, a melanot novembertől. Találtak terfeziát is, a Terfezia claverii-t, azt tavasszal gyűjtik. További kérdések?
Előzmény: gombavadász (425)
gombavadász Creative Commons License 2004.04.27 0 0 425
Isten hozott!
De azt ugye nem is reméled, hogy ennyivel megúsztad a beszámolót? :-))) MINDENT el kell mesélned, részletesen!
Az persze nem baj, ha pici adagokban, csepegtetve, hogy kitartson, amíg kezdődik a szezon. :-)))
A fiam egyébként most Tarragónában van, úgyhogy az első kérdés, hogy hol vannak Spanyolországban az ültetvények? Ő ugyanis a környékükön nem hallott ilyenről.
Ehhez kapcsolódva: az ottani természetes előfordulásokról mit sikerült megtudnod?
Előzmény: pandamaca (424)
pandamaca Creative Commons License 2004.04.26 0 0 424
Sziasztok! Megjöttem, Marokkóban meg Spanyolországban voltam szarvasgombászni, igaz, nem keresni, mert ugyebár azt inkább ősszel, hanem homoki szarvasgombákat néztem meg egy-két melanosporum ültetvényt. Az egészből két megdöbbentő dolog:Észak-Afrikában a homoki szg, mivel egyáltalán nincs olyan erőteljes illata, nem is kerül annyiba, (ott más fajok vannak, nem a terfezioides), 4-8 euro kilója, másrészt a termesztő véleménye szerint ott terem jól a fekete szarvasgomba, ahol több a kavics, kő... olyan ültetvényt láttam ahol talaj nem is volt, csak kavics a fák körül...és 50-100 kilót terem hektáronként...hát, ennyit a nagyvilág híreibők, üdv, Pandamaca
Előzmény: gombavadász (423)
gombavadász Creative Commons License 2004.02.28 0 0 423
Sziasztok!
Nagyon örülök, hogy végre megérkeztetek. :)))

Sok sikert Bercike iskolázásához! Remélem fut mjd rá az időtökből, és a tapasztalatokat meg is osztjátok majd a fórumon.

Minden esetre jó időben vagytok. Őszre már jöhetnek az eredmények!

Előzmény: Sz.G.D.B. (422)
Sz.G.D.B. Creative Commons License 2004.02.27 0 0 422
Sziasztok!

Végre sikerült átrágni magunkat ezen a 421 hozzászóláson.Igazán tartalmas és tanulságos olvasmány volt. Az árokszállási vizsga után volt szerencsénk Labdát dolgozni látni. Ehhez nincs mit hozzá fűzni, legfeljebb, hogy ennél meggyőzőbb nem kell! Tamás ezúton is köszönjük a mintákat, eddig még nem kezdtük el a kiképzést, de ami késik nem múlik.
Ma előkészítettünk néhány műanyag csövet, haleledeles dobozt, kinder tojást és hamarosan megtesszük az első lépéseket a kiképzésben, már ha az időnk engedi! Bercike egy 7 hónapos Nj kan. Reméljük egyszer majd Labda nyomdokaiba léphet. Persze ezek csak álmok, mert ahogy az eddigi életünkre visszatekintünk, be kell látni, hogy eddig is kevés volt a nap 24 órája, akkor most ...

gombavadász Creative Commons License 2004.02.11 0 0 421
Hű! Majdnem meg is feledkeztem róla! OK, persze, hogy megyünk!
Előzmény: majola (420)
majola Creative Commons License 2004.02.11 0 0 420
Érdeklődni szeretnék igen félve és tisztelettel telve, hogy elmehetnénk-e arra a vizsgára együtt nézgelődni?
Előzmény: gombavadász (413)
naish001 Creative Commons License 2004.02.03 0 0 419
Sajnos semmi, ígéretes terület pedig. Őzzel találkoztunk vagy 15 vel. Az egyik a Snoopy feje előtt 1 méterrel bukkant fel, de meg tudtam állítani, csak 3m ert mozdult utána. Tényleg ennyi a szezonnak.
Előzmény: gombavadász (418)
gombavadász Creative Commons License 2004.01.31 0 0 418
Igazad van, gyakorolni tökéletes. A 25 centik meg már tényleg tiszteletre méltóak!:)))
És erdő felderítésnél is mindegy, milyen állapotú dolgot találtok, csak legyen!
Sok sikert mára! Jelezz majd, mit találtatok!
Előzmény: naish001 (417)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!