Keresés

Részletes keresés

Luisette Creative Commons License 2005.01.06 0 0 38

Köszi, még alszom rá egyet.

 

Előzmény: tünde.sz (37)
tünde.sz Creative Commons License 2005.01.06 0 0 37

a dr Leo annyira pont 'rugalmas' amennyire kell, ha lép a gyerek, aktívan mozdul a talp, és így készteti a lábboltozatot munkára

egyébként ebben annyira különböznek a vélemények, hogy rugalmas talp vagy nem; betétes vagy nem .... szóval nem eccerű dönteni :)

nálunk bejött a leo

Előzmény: Luisette (36)
Luisette Creative Commons License 2005.01.06 0 0 36

Felhozom ezt a topikot.


Most készülök a kislányomnak (aki majdnem 1 éves) cipőt venni. Azaz először szandált, itthonra. Végigolvastam az eddigieket, és látom, hogy a dr. Leó cipőket sokan jónak tartják. Ma megnéztünk egyet, felpróbáltam rá, tényleg jónak tűnik, szép, nem is drága, de egy nagy dilemmám van: kemény a talpa. Ez nem baj? Nekem úgy rémlik, hogy puha, hajlékony talpú cipő kell a gyerekeknek. Mitévő legyek?

levelibeka Creative Commons License 2003.10.08 0 0 35
Akkor mást már nem tudok mondani. :-(
Előzmény: Coge (34)
Coge Creative Commons License 2003.10.07 0 0 34
Humanic (s)nincs :-(
Előzmény: levelibeka (32)
berku Creative Commons License 2003.10.07 0 0 33
Meghirdettem több cipőt a felesleges gyerekholmik topicban.
levelibeka Creative Commons License 2003.10.07 0 0 32
PErsze, tudom. Humanic nincs Nálatok? Mert én eddig ott vettem mindig kifutó/tavalyi Siesta cipőket 5-6 körül.
Előzmény: Coge (31)
Coge Creative Commons License 2003.10.07 0 0 31
Na én biza megvettem az első Melania cipőt (olyan jól néz ki, hogy meg kellett kérdeznem, nincs-e 17 számmal nagyobban :-), majd beszámolok, de eddig igen jónak tűnik, a talpa sokkal jobban hajlik, mint a Siesta szandiknak, na és sokkal dizájnosabb :-)
Levelibéka,
hát az 5.900,- nekem biza nagyon jó ár, itt se börze, se occsó gyerekbolt és a Melaniák is Siesta árban mennek (9-10 a téli) máshol...

Cöge

Előzmény: illdii (29)
Törölt nick Creative Commons License 2003.10.06 0 0 30
Szia!

Az, amiről én beszélek, a Nagyvárad térnél van, Üllői út 115., az Üllői út és az Ernő utca sarkán van.

MuTeR

Előzmény: MeSeMo (26)
illdii Creative Commons License 2003.10.06 0 0 29
Cöge, én éppen múlt héten néztem a Madrinában a Melania cipőket, nekem nem igazán tetszettek, nem tűnt elég masszívnak a felsőrészük. Nagyobb babáknak biztos jók, akiknek már nem annyira kell erősen tartani a bokát, de én végül nem vettem.
Előzmény: Coge (27)
levelibeka Creative Commons License 2003.10.06 0 0 28
Cöge, én azt hallottam, hogy azok is jók, de szerintem az általad írt ár nem annyira bevezető. Én legalábbis általában ennyiért láttam. A börzén 5 alatt vannak, ha jól emlékszem.
De biztos jön majd valaki akinek tapasztalata is van benne. :-)
Előzmény: Coge (27)
Coge Creative Commons License 2003.10.05 0 0 27
Melania-król mit tudtok?
VOlt/van valakinek?
Nyilt nálunk egy cipőbolt, ami azt árul, tök jó bevezetési áron (5.900,-)

Cöge

Előzmény: Kriza (23)
MeSeMo Creative Commons License 2003.10.05 0 0 26
Muter!

Kérlek áruld el a Bébiker címét.

Köszi, Mesemo

Előzmény: Törölt nick (18)
Matiba Creative Commons License 2003.10.05 0 0 25
Sziasztok!

Bocsi, hogy csak igy betőrök közétek, de szeretném megosztani a tapasztalataimat. 2 kicsim van az egyik 15, a másik 22 hónapos. Nagyon tudom ajánlani mindenkinek a TÁNCSICS CIPŐ elnevezésű topánkákat.
Most a cipőkiáll. is kinn vannak, 3 standjuk is van, és nagyon jók a cipőik. Mi már többedszerre is itt vettünk, és ortopédorvos is azt mondta rájuk, hogy nagyon jók!!!!
Tartósak, az áruk is elfogadható szerintem: a nagyobb kapott egy őszit, az 4ezer volt, egy télit az 5ezerbe került.
Egyébként a Szentendrei út 10-ben van boltjuk.

Mentat Creative Commons License 2003.10.04 0 0 24
Sziasztok!
Mi általában Salus cipőt veszünk vagy a Dombóvári úton, vagy van egy cipész Gazdagréten aki szintén csinál és árul is ilyet. Nekünk nics felírva és így sem kerül 6000-6500 Ft-nál több-be, viszont jó és tartós, rögtön megvan, a Salus pedig javítja is ha kell ( pl a talpat ki lehet cseréltetni és akkor bármennyire elkopott is tudja a kisebb testvér még hordani). Télen a lakásban 3 csatost szandink van, szintén Salus általában ( bár most kaptam a Madrina-ban 2900 Ft-ért Melania-t ( ez tök olyan mint a Siesta, az ára is hasonló, csak így nyár végén ők jobban leértékelték )
Kriza Creative Commons License 2003.10.04 0 0 23
Sziasztok!
Érdekes ez a cipő dolog - ahány mama, ahány orvos, annyi vélemény. Én személy szerint vagy a betétes vagy a talpemeléses (supináló), saroktámaszos cipőkre esküszöm, azaz Siesta, Dr.Leo, Salus, Elit, Falcon, plusz az Asso modelljei. Ezek közül tapasztalatom szerint a Siesta a legdrágább, és az Asso-ét sikerült eddig mindig kedvező áron megvenni, akkor is, ha nem akciós volt (pl. 31-es téli cipő béléssel 6.000 Ft). Szerintem csinos modelljei vannak, szebbek, mint a Siesta, ami kissé lemaradt a "design" terén, bár kezdenek feljönni. Én is úgy tudom, mezítlábazás csak fűben, kavicson, homokban, mert akkor tornára kényszerül a talp, az idegvégződéseket ingerli az egyenetlen talaj, a padló, szőnyeg pedig nem. A méretválasztást úgy ellenőrízhetitek, ha a gyerek teljesen előre dugja az ujjait, és a sarok mögé még befér az ujjad, akkor valószínűleg kibírja a méret a szezont és még nem túl nagy, nem esik hasra benne :)) Nekünk eddig ez bejött.
A fiaim itthon szandált hordanak, télen van egy bundabéléses "szép" cipőjük, plusz egy bélelt gumicsizmájuk - ez nem betétes, de olyat még nem találtam. A Sympatexen gondolkoztam már sokat a gumicsizma helyett, csak a csizma szára mégiscsak magasabb, ha hóban kell gyalogolni.
Ja, még annyit, a Salusnál a Dombóvári u.-ban 1.000 Ft-ért megvizsgálják a csemete lábát, és írhatnak fel kedvezményes cipőt is 9 havonta egy párat, amit méretre csinálnak a lábukra. Így 5.000 Ft körüli az amúgy 8-9.000 Ft-os Salus cipő. Mi dr.Cseh Mártához járunk, nagyon lelkiismeretes, kedves. Egyetlen hátrány, hogy 6-8 hét, míg elkészül a cipő, de ezt a méretvételnél beszámolják :))
Kriza
levelibeka Creative Commons License 2003.10.04 0 0 22
Ja, ja, de mi bölcsibe járunk ám. :-) Kell egy szutykolós oda is, meg itthonra is, plussz a szép. De lehet, hogy csak én vagyok ilyen finnyás anyuka. :-)
Előzmény: Coge (21)
Coge Creative Commons License 2003.10.04 0 0 21
Mér csajok, HÁNY CIPŐ kell télire???
Ne hozzátok rám a frászt, én a legnagyobb jóindulattal is max.2-re gondoltam, 1 hancurkás, tutira vizhatlan, meg egy csinosabb 'kimenős'.
Vagy?

Cöge

Előzmény: levelibeka (19)
Törölt nick Creative Commons License 2003.10.04 0 0 20
Azt írták, hogy akkora sor kígyózott tegnap a Siesta standja előtt, hogy még az árakat is esélytelen volt meglesni, ellenben a kínai cipők kezdik ellepni a vásárt, a piaci árnál pár ezressel drágábban.
De végül jól jártunk mindketten és ez a lényeg :-))
(Ja és az egyik cipő árát elnéztem, nem 4.990, hanem 4.490 volt :-)) )
Előzmény: levelibeka (19)
levelibeka Creative Commons License 2003.10.04 0 0 19
Köszi, láttam a másik fórumon, és ki is rohantam.

MuT, én vettem 6,5-ért Siestát, de ez volt a legdrágább cipő amit vettem. Vettem még egy vízhatlan hosszúszárú csizmát is (2,5 volt), illetve Symphatex vízálló cipőt, ez is utolsó darab volt 5e-ért, na meg egy kiscsizmát béleltet 4,5-ért. Azt hiszem a téli cipők megvannak. De erre is számítottam, tavasszal is meg tavaly ősszel is sok olcsó és jó cipőt vettem ott a lánynak.
Nem rossz a Bébiker sem, de én mostmár nem megyek oda. Ennyi cipő talán elég lesz télire. :-)))
Ja, és mindezt gyerek nélkül, minta cipővel 1 óra alatt lezavartam. :-)

Mut, miért beszéltek le?

Brekus

Előzmény: Zimizumi (17)
Törölt nick Creative Commons License 2003.10.04 0 0 18
Köszi szépen a gyors választ, közben lebeszéltek a cipővásárról, átmentem a Bébikerbe hálózsákot venni és gondoltam, megnézem a cipőiket is. Lanyok, akinek olcsón kell Siesta, az rohanjon! 2 db bélelt téli bakancsot vettem, egyik fekete, vízhatlan bevonattal, 9290 helyett 4990,- Ft, a másik sötétkék-barna, 7490 helyett 4990,- Ft. Azért vannak leértékelve, mert uccsó darabok. Méretválaszték is van!

MuTeR

Előzmény: levelibeka (16)
Zimizumi Creative Commons License 2003.10.04 0 0 17
okt 3-12
Előzmény: levelibeka (16)
levelibeka Creative Commons License 2003.10.04 0 0 16
Szia MuT!

Én tavaly Siestát vettem Kingának (az egyik egy fekete-bordó kombináció), ami bélelt volt, azt a Humanicban találtam leárazva vmi 12e-ről 7-ért volt, mert hogy tavalyi modell. Attól az még jó nekem. :-) A másik cipőjét, ami szintén Siesta volt fekete, bélelt, azt meg 3e-ért vettem ezen az őszi-téli cipő és ruhavásáron. Én személy szerint most is erre pályázom, mert ott mindig olcsóbban lehet venni cipőket (Siesta is kint van). Nem tudja valaki, hogy mikor lesz?
Nekem még a Skippyt ajánlották, hogy az is jó, mi még nem próbáltuk, azt is a Humanicban lehet kapni, talán 5-6 e a legdrágább bélelt cipőjük.

Brekus

Előzmény: Törölt nick (15)
Törölt nick Creative Commons License 2003.10.04 0 0 15
Sziasztok!

Téli magasszárú cipőt szeretnék venni a 1,5 éves kisfiamnak és ötleteket várok, KONKRÉT MÁRKANEVEKKEL.

Az én szempontjaim fontossági sorrendben:
1. egészséges legyen a pici lábának
2. tiszta bőr felsőrésze legyen
3. vastag, mégis hajlékony legyen a talpa
4. strapabíró legyen (hamarabb nője ki a gyerek, mint ahogy tönkremegy)
5. lehetőleg bundabéléses legyen, de ha szerintetek nem ez a legjobb, akkor meggyőzhető vagyok :-)
6. szép legyen
7. a fentiekhez képest megfizethető legyen

A Siestát ismerem, de tartok tőle, hogy a téli cipőit már nem tudom megfizetni. Legyetek szívesek azt is leírni, hogy még mire figyeljek!

Köszi!
MuTeR

Gica70 Creative Commons License 2003.07.11 0 0 14
Sziasztok!
Tegnap voltunk ortopéd orvosnál, csak úgy kontrollon. Ő is azt mondta, hogy semmiféle betét nem kell, az a lényeg, hogy a sarkát jól fogja, tehát ott legyen megerősítve a cipő.
Gica
kicsiszonja Creative Commons License 2003.07.09 0 0 13
Itt a honlapjuk:

http://www.elitrt.hu/

kicsiszonja Creative Commons License 2003.07.09 0 0 12
Látod, naponta járok arra a pontos címet mégsem tudom:-)) holnap megnézem.
Egyébként az akciós ajánlatukról a hirdetés most is kinn van. Itt készítik a cipőket, nem üzlet jellegű az épület.
Megközelítést BKV-val már írtam, kocsival legkönnybben a Váci út (Nyufig-nál), Petneházy u., itt első lámpánál balra, s a Weltautóval majdnem szemben.
Pontosabban most nem tudom:(
Két hónapja vettem ott 2 pár cipőt a lányomnak, azért tudom az árakat.

Előzmény: Törölt nick (11)
Törölt nick Creative Commons License 2003.07.09 0 0 11
Kicsiszonja!

A Röppentyű utcában merre van ez pontosan? Én idáig csak nagyon drágán találtam ilyen cipőt:-((( a Siestánál jóval többe került.

Piglet

Előzmény: kicsiszonja (10)
kicsiszonja Creative Commons License 2003.07.09 0 0 10
A Siestánál nem drágább, még az Elit-üzletekben sem. A Röppenttyű utcában pedig 4-5 ezerért már kapható 31-es méretben is, kicsiknek persze olcsóbb.

szonja

Előzmény: Törölt nick (9)
Törölt nick Creative Commons License 2003.07.08 0 0 9
Tényleg jó a Dr. Leo, de az tény, hogy drágább. Viszont megéri, hogy ne legyen lúdtalpuk.
Előzmény: Gica70 (8)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!