Keresés

Részletes keresés

IRISZKE Creative Commons License 2005.01.29 0 0 1722
Mármint a magyar is a 11.könyvből van, de a 46.oldal alatt az angolt értem:P...
IRISZKE Creative Commons License 2005.01.29 0 0 1721

sztem ha mindenki ismerné a DS könyveket, akkor Rowlnig néni lehúzhatná a rolót:P

 

 

Lyraevi:ez hol a jó fészkes fenében van?Oldalszámot kérek!:))

Mert én már meg vagyok kavarodva...

Mert e.g.  a magyarban ez van:

 

"-Helló-dünnyögte.Tömzsi kölyök volt, sötétszőke hajú, világoskék szemű.....Végül Harkat törte meg a csendet.

-Szia-mondta......Én Harkat vagyok.

-DARIUS-MONDTA A FIÚ..."

 

forrás:Darren Shan-Az árnyak ura

 

de ha esetleg Piroska nem tudna fordítani:

 

11. könyv, 46. oldal!Ott is ez van írva....szval ezt nem értem...most hülye vagyok?!....de én úgy emléxem, hogy az ottan egyértelműen Darius volt a cirkusznál....vagy nem?Vagy most mi van?:)

 

Lyraevi Creative Commons License 2005.01.29 0 0 1720

igen ez velem is így volt...

 

Na jó gyerekek, nem bírom tovább...megnyitom a 11. könyvet, és megkeresem, azt a részt mikor először taliznak Dariusszal.

Nah, meg van: "Vézna volt, fekete hajjal és világoskék szemekkel."

Ugye megmondtam, hogy nem szőke! Fekete!!!! Világoskék szemekkel... :) Amit Steve-től örökölt...

Előzmény: Merengő Merengő (1719)
Merengő Merengő Creative Commons License 2005.01.28 0 0 1719

Régen én is imádtam a HP könyveket, de amikor beleolvastam a Rémségek cirkuszába...

Páá...Páá...Harry!

Előzmény: IRISZKE (1718)
IRISZKE Creative Commons License 2005.01.28 0 0 1718

Nekem a HPtől nem férnek el a DS könyvek, de azokat ki lehet hajigálni...mármint a HP könyveket...mondjuk sztem anyám akkor rendezne egy jó nagy balhét, főleg miután az a mániája, hogy minden karácsonykor megvesz egy HP-t(ha meg épp nincs új, akkor angolul:S )

Na mind1...de egy-két polccal lejjebb rakhatom...vagy a ruhásszekrénybe:)...máshol nincs hely:)))

Phoenixe Creative Commons License 2005.01.28 0 0 1717
Magyarországon nem lehet megvenni, ha jól tudom. ... Mellesleg én még a 11-et sem vettem meg. Ugye megjósoltam előre, hogy ha elolvasom a sorozatot a végéig, akkor már nem fogom megvenni a többi könyvet? :) Nem baj, mert az első 10 is túl sok helyet foglal a polcon, másik kettő már nem férne oda. :D
Előzmény: Merengő Merengő (1713)
Phoenixe Creative Commons License 2005.01.28 0 0 1716
Heh, heh, pedig az buli lenne, ha Harkat haja lenne sötétszőke. :DDDD
Előzmény: IRISZKE (1714)
Merengő Merengő Creative Commons License 2005.01.27 0 0 1715

Magyarországon mikor?Ki a kedvencetek?

Előzmény: IRISZKE (1714)
IRISZKE Creative Commons License 2005.01.26 0 0 1714

Leginkább az Egyesült Királyságban és Írországban(ohhh, imádjuk azt a helyet:)....és cseppet sem vagyok skizo:P ):))

 

Hmmmm...Darius haja S Ö T É T SZ Ő K E !!!Pont. Legalábbis ha nem értelmeztem félre az alanyt, de nem nagyon hiszem, hogy ez történt volna, ugyanis azon a ponton, amikor Darius színre lépett, csak Darren és Harkat volt jelen és nos...hát....sztem így marad Darius:)...

 

Merengő Merengő Creative Commons License 2005.01.26 0 0 1713
Hol lehet venni a 12.őt?

Előzmény: Phoenixe (1705)
Merengő Merengő Creative Commons License 2005.01.26 0 0 1712
Egyszerűen imádom Darrent!Jelenjen már meg a 12.!

Veqfuritamma_Dzsulájska Creative Commons License 2005.01.26 0 0 1711

Nem kell azért ilyen csúnyán leszidni Tonks-ot, ha kedvet kap a fórum láttán, úgy is elolvassa.

PIROS BETŰ, PIROS BETŰ!!!!!!!!!!!!!!!!!

amúgy eddig azt hittem, tudom, milyen szinű Darius haja, de jól megkavartatok. Nem mindha nem lenne TÖKKKÉLETESEN mindegy!

IRISZKE Creative Commons License 2005.01.26 0 0 1710

A vámpíroknak úgysem számít, aki meg ember, az most szívott:P...

Nekem is hiányoznak, bár inkább Doorika:)...

camats Creative Commons License 2005.01.25 0 0 1709

Jézusom!!!!!!

Mi ez a sok piros betű? a szemem is belefájdult.:)

Nem akarok türelmetlennek tünni, de mi van Doorikával, és a 12 könyv fordításával?

szörnyen hiányoznak mind a ketten.:) 

 

Mi az, hogy még nem olvastad el "Tonks"?

Ilyet nálunk nem szabad mondani, ez csúnya káromkodás!

Tessék azonnal belekezdeni!!!!

IRISZKE Creative Commons License 2005.01.25 0 0 1708

Akkor lehet, hogy most már ideje lenne;)....

!Tonks! Creative Commons License 2005.01.25 0 0 1707

Én még régebben nyertem egy ilyen Darren Shan vagy nem tom mmilyenes vámpírkönyvet,de valahogy még nem éreztem késztetést rá hogy elolvassan :()Pedig már kb. 3 éve kaptama könyvet!

IRISZKE Creative Commons License 2005.01.24 0 0 1706

Sztem nem volt ooolyan uncsi. Na jó, olyan akciódús sem,de azért sztem egészen jó volt.  Éegalábbis nekem még most is tetszett:)

Ajjj, ne keress benne logikát, mert ha Darrenről van szó, a logika meg a racionalitás az kb. nullán áll:)Darren hülye. Pont. Lehet, hogy a hugicájával volt elfoglalva és a kiskölyköt meg magasról le*******:P

Phoenixe Creative Commons License 2005.01.24 0 0 1705
Olvastam a 12-et, viszont ilyen apróságokra nem emlékeztem, mert olyan kurva unalmas volt a könyv. :D De igazad van, utána néztem. Viszont akkor nem értem, hogy Darren miért ilyen össze-vissza írta meg a 11. könyvet. Nem igaz, hogy egy vámpírnak olyan rossz legyen a látása, hallása stb... hogy összekever két gyereket. Minimum a hangukról meg kellett volna különböztetnie őket, mert a hangját mindkettőnek tisztán hallotta. Ej, de szerencsétlen vámpírka! Vegyünk neki szemüveget! :D
Előzmény: Lyraevi (1696)
Lyraevi Creative Commons License 2005.01.24 0 0 1704

mennem kell ebédelni...2kor viszont fenn leszek a minin, szal, ha te is jössz még dumálhatunk!

 

Szerencse fel!

Előzmény: IRISZKE (1701)
Lyraevi Creative Commons License 2005.01.24 0 0 1703

Ha nagyon unatkozhatsz benézhetsz a honlapomra: gportal.hu/misztikus

 

Meg egyébként is ott van a 600 kis Kurda :D

Előzmény: IRISZKE (1701)
Lyraevi Creative Commons License 2005.01.24 0 0 1702

Az még Oggyra vonatkozott...legalábbis én úgy emléxem.

 

Viszont Steve tényleg szőke, kékszemű gyerek volt..és ő tuti helyes!!!! nagyoooon!!!! már érted miért tetszik? :)

Előzmény: IRISZKE (1699)
IRISZKE Creative Commons License 2005.01.24 0 0 1701
Nekünk sincs:)...én meg unom a fejem :)
Lyraevi Creative Commons License 2005.01.24 0 0 1700

ja-ja! nektek sincs suli?

Tök jó! Ma volt egy csomó időm honlapot fejleszteni. Készítettem egy animációt meg begépeltem a könyvem 2. fejezetét. :)

Előzmény: IRISZKE (1697)
IRISZKE Creative Commons License 2005.01.24 0 0 1699

És Darius szőke hajú!!!!.....!!!

 

"He had dark blond hair and bright blue eyes."(f: DS:11)

az előző hozzászólásomban meg forrás: DS11-DS12...:)

 

Legalábbis tudtommal a blond az szőke...anyám....ez a Darius gyerek helyes lehetetett...:);)...szőke haj, kék szemek...óóóó, jajj:)))))

 

Lyraevi Creative Commons License 2005.01.24 0 0 1698
Szia iriszke! Itt vagy még?
Előzmény: IRISZKE (1695)
IRISZKE Creative Commons License 2005.01.24 0 0 1697
Szia lyra...csak pár másodperc:)))
Lyraevi Creative Commons License 2005.01.24 0 0 1696

WARNING!

 

Sziasztok! Rég voltam már itt.

Ez a nagy vita tök fölösleges mivel az egész tisztázva van a 12. könyvben...Phoenixe, te még nem olvastad?

Oggy nagyon is létező személy! Darius egyik barátja, és nem D. találta ki!

 

Úgy van a story, hogy mikor Darius hazajön vele van Oggy is. Darius köszön, jelezve, hogy otthon van, erre az anyukája szól neki, hogy "Mondtm, hogy tereges ki a ruhákat!" Vagy vmi ilyesmi. Darius meg szól Oggynak, hogy segítsen Annienek, és erre mondja Annie, hogy az én hősöm.

 

A cirkuszban meg azt hazudja, hogy Oggytól, tudja, hogy van ez a hely, közben meg Steve mondta neki.

 

Jah, és Darius fekete hajú, vagy sötétbarna, de semmiképp sem szőke! Oggy szőke.

Előzmény: Phoenixe (1694)
IRISZKE Creative Commons License 2005.01.24 0 0 1695

MÉG MINDIG PIROS BETŰ...:)

 

    

 

Hmmmm....a kettőnek semmi köze egymáshoz sztem.Mármint a cirkusz-dolognak, meg a ruhaszedésnek:P.

Szóval:a cirkuszban nyilvánvaló volt, hogy hazudott, mert vszeg Steve mondott neki ezt-azt róluk, onnan is tudhatta, hogy Darren vámpír meg ilyenek...ott Oggy említése egyértelműen csak arra szolgál, hogy félrevezesse Darren-éket, mivel nyilván nem jól vette volna ki magát, ha elmondja, hogy "ja, egyébként a cirkuszról meg rólatok is az apámtól tudok, aki mellesleg Steve, tudjátok, a Vérszipolyok Ura..."...szóval az ott tényleg kamu.

Viszont a ruhaszedésnél:

simán mondhatja másnak is Annie, hogy 'my hero', mert még nevetett is hozzá...sztem ebben semmi olyasmi nincs, amit másnak ne mondhatna.

Meg, ha tényleg Darius volt, akkor miért kérdezte meg, hogy: "Do you want me to take some of those?", hogyha Annie pont az előbb közölte Darius-szal, hogy "I thought I told you to bring in the clothes."ilesformán mikor kiment a kissrác már tudnia kellett volna, hogy mi a dolga...meg amúgy is: a 12.ben Darius már le van döbbenve az apján, hogy mégsem olyan jófej, mint ahogy gondolta stb, tehát sztem már hazudni sem lett volna kedve/értelme és pont utána mondtja, hogy "I didn't know."Szóval annak semmi értelme, hogy még hazudik egy sort, aztán őszinteség-rohama lesz:)))

Phoenixe Creative Commons License 2005.01.24 0 0 1694

warning

 

Abból következtetted ki, hogy más az, amit Annie mondott neki? Azt mondta, neki, hogy "my hero", ilyet meg nem mond valaki csak úgy egy idegen gyereknek!!!

Világosan le van írva, hogy amikor Darius hazamegy, így köszön: "Mum! I'm home!". Ha egy másik gyerek lenne, akkor miért hívná anyjának Annie-t? Tudtommal, csak 1 gyereke van! Miután belép a házba (Darius), aztán mondja neki Annie, hogy Mondtam neked, hogy szedd össze a ruhákat! v. vmi ilyesmit, erre mondja a Darius, hogy Csak egy pillanat, és közvetlen ezután látja meg Darren, és akkor írja le, hogy szőke stb. Nyilvánvaló, hogy EGY gyerekről van szó, és az Darius.

Amikor pedig Darrenék kérdezik, hogy honnan tudott a Cirkuszról, látszik a gyereken, hogy hazudik, amikor azt mondja, hogy az Oggytól. Eleve a földre szegezi a tekintetét, nem mer a szemükbe nézni, és amikor kérdezik, hogy neki is szerezzenek-e jegyet a cirkuszba, tiltakozik, hogy nem kell, mert az Oggy egy félős gyerek, és úgyse jönne el. Aha... Vagy azért nem jönne el, mert nem létezik. Még Harkat is mondja, hogy ő nem vette be a kamu szöveget erről a "barátról". Ráadásul később nem is említik a könyvben sehol. Ha olyan nagy barátja lett volna ez az Oggy a Dariusnak, hogy még Darius anyja is fiaként tekint rá, Oggy meg anyámnak szólítja, akkor biztos emlegette volna még később, de legalább felbukkant volna valahol, valamilyen formában.

Azt hiszem ebből világosan kiderül, hogy Oggy csak egy kitalált személy. De ha ebből nem is, a 11. könyvből igen. ;)

Előzmény: IRISZKE (1693)
IRISZKE Creative Commons License 2005.01.24 0 0 1693

u.a.

 

 

 

 

Sztem ez hihető!1ébként azt mondta Darius, hogy ő is ott volt...és sztem még igaz is lehet, mert abból, amit az a kissrác mondott ruhaszedés közben+ amit Annie neki, simán lehetett más!+Darren mondta, hogy más gyereket látott....bár oké, ez nem érv:P:))))))

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!