Keresés

Részletes keresés

Mitnickx Creative Commons License 2008.02.09 0 0 210
sziasztok
remélem tudtok nekem segiteni laskagomba termesztésbe fogtam ,még csak 10-20 zsákal,és a szalmát fünyiroval vágtam eddig,szeretnék késziteni egy kalapácsos szalma darálo,vagy szecskavágott,csak nem tudom hogy nézki a belseje,müszaki rajz kéne róluk,vagy fénykép remélem tudtok segiteni...

Elöre is köszönöm.........
ronaia Creative Commons License 2008.01.21 0 0 209

Laskagomba  alapanyag  gyártáshoz  berendezések eladók.

 

Kalapácsos szalmaörlő  0,5 t /óra, 8 kw villanymotorrral.

 

Befúvó ventillátor.

 

Keverőgép  100 q/nap.

Csíragyártáshoz 5l üvegek.

 

06-30-682-5592

Ár megegyezés  szerint.

Betanítunk,  technológiát címeket adunk, értékestésben segítünk.

ronai@citromail.hu

 

Előzmény: selgir (43)
riximixi Creative Commons License 2008.01.20 0 0 208
Tudna nekem segíteni valaki abban, hogy hol tudok venni gombakomposztot csiperkéhez és mennyibe kerül?
vismaior Creative Commons License 2007.10.16 0 0 207
Szia,

itt össze vannak gyűjtve a fontosabb cégek: GombaForum-cégek

Ezek közül a Korona és a Sylvan gyárt shiitake csírát. Van vehetsz átszövetett "pálcikákat" rönkös termesztéshez az egy hozzászólással lentebbi webáruházban.
Előzmény: vladica (206)
vladica Creative Commons License 2007.10.16 0 0 206
szijasztok akartam mekerni beneteket hogy segicsetek nekem kene shiitake spora vagy micelium es nemtalalom sehol elore koszi a segicseget
vismaior Creative Commons License 2007.10.15 -1 0 205
A ZKI gyárt ilyet. Pl. itt lehet kapni: www.tuja.hu - Shiitake csíra

A termesztése farönkön nem nagy kunszt, csak időigényes:

"A kivágott farönköt beoltják gombacsírával, majd átszövetik. Az első termőtestek a csírázástól számítva 6-18 hónapra jelennek meg a farönkök oldalán. A termőre fordult rönkök 3-6 évig teremnek.

Fontos, hogy a farünk, amit beolt, az friss legyen, a vágástól számítva 4-8 hétnél ne legyen öregebb, mert ha kiszárad, akkor nincs megfelelő nedvesség utánpótlás a gombafonalaknak. Leginkább keményfába történik az oltás, nálunk az alábbi fafajok a megfelelőek: csertölgy, gyertyán, bükk, gesztenye, nyír, éger, fűz, juhar, kris, nyár. A farönk véletlenül se legyen penészes, korhadt.

A farönkök oldalába 8-10 mm széles és 30-40 mm mélyen fúrjon lyukakat, abba helyezze a pálcikákat. A rönköket árnyékos helyen tartsa 6-12 hónapig, ezalatt a gomba fonalai behatolnak a fa szövetei közé és szaporodnak. Az átszövetési idő leteltével egy néhány napos vízbe áztatással kiváltható a termőre fordulás, megjelennek a kis gombák a rönk oldalán. Miután az összeset leszedte, a rönköket pihentetni kell 20-30 napig, majd újabb áztatással kiváltható egy újabb terméshullám."

Forrás: GombaForum
Előzmény: time-slot (200)
Flanell Creative Commons License 2007.10.13 0 0 204
Elolvastam, hogy mit írnak róla, és lehet, hogy kertben nem termeszthető, lehet, hogy nem télálló. Ez még nem tűnt fel eddig. De a neten meg lehet nézni.
Előzmény: Flanell (203)
Flanell Creative Commons License 2007.10.13 0 0 203
Tényleg a ZKI (Zőccségtermesztési Kutató Intézet) csinálja, rákerestem.
>>Ezt<< szokták árulni a jobb boltokban.


Nekem ez laskával van meg, 2 éve csináltam, tegnap vettem észre a második felvonás nyitányát. :)

Azt hiszem, hasonlóak az igényeik, de a csomagoláson és egy belső lapon le van írva minden.
A laskát tavasszal kellett csinálni, szinte bármilyen kemény- és puhafa jó, kivéve fenyő, meg még van 1-2, amit nehezen támad meg. Olyan fa kell, ami pár hónapja van kivágva, tehát már nem él, de még majdnem. Régebben kivágottat esetleg megtámadott már valami más gomba.

Először 2 almával próbálkoztam, de hihetetlen módon, még kb. 4 hónappal a kivágás után is életre kelt és kihajtott, a gombának annyi.
Viszont egy hónappal később a maradékot beletettem 2 juharba, és ősszel már volt 1 db mutatóba. Tavaly már termett, még lesz vagy 2-3 évig.
Ezek átszövetett 8-as csapok, ezért 9-es fúróval belefúrtam a fába, beleütöttem a csapot, a kieső forgácsból visszatömködtem egy kicsit lezárni a lyukat, széles átlátszó ragasztószalaggal körberagasztottam, hogy ne essen ki, és ennyi. A shi-take-t is valahogy így kell.
Előzmény: time-slot (200)
time-slot Creative Commons License 2007.10.12 0 0 202
Köszi:) Mijaza ZKI???
elitkert Creative Commons License 2007.10.11 0 0 201
Úgy tudom a ZKI csinál ilyesmit.
Előzmény: time-slot (198)
time-slot Creative Commons License 2007.10.11 0 0 200
Köszi. Már bejártam a fél világot, de sehol nem volt. Egy helyen azt mondták tönkrement a cég aki szállított nekik. De valószínű igazad van és majd tavasszal lehet beszerezni. Amúgy milyen fába szokták oltani? a csapokat? Csak belefúrok egy lyukat a fatörzsbe és kész??
Flanell Creative Commons License 2007.10.10 0 0 199
Jobban ellátott mezőgazdasági boltokban is szokott lenni átszövetett bútorcsap, olyan tasakban, mint a vetőmagok. Lehet, hogy csak tavasszal, úgyis olyankor kell oltani.
Előzmény: time-slot (198)
time-slot Creative Commons License 2007.10.10 0 0 198

Sziasztok!

 

Shiitake gombacsírát szeretnék beszerezni. Nem "nagyüzemi" keretekben, csak saját részre szeretnék termeszteni. Tudnátok ajánlani forgalmazót?

ronaia Creative Commons License 2007.08.17 0 0 197

Szia,

átszövetett zsákot  és  átszövetetlent  is tudok adni, Csepel-szigeten vagyunk, oltóanyagot, letermett zsákokat...

ronai@citromail.hu

Előzmény: szonoczky (195)
ronaia Creative Commons License 2007.08.17 0 0 196

Szia,

Most  találtam rá erre  az oldlra csak.. 10 éve  laskát  termesztünk  gyártunk,  kérdezz,

Csepel-szigeten vagyunk.

Izabella

ronai@citromail.hu

Előzmény: nyúlfüle (191)
szonoczky Creative Commons License 2007.05.28 0 0 195
Sziasztok

Gombatermesztésbe, pontosabban laskatermesztésbe szeretnék kezdeni. Hol tudnák Borsod megye környékén alapanyagot szerezni hozzá: gondolok itt átszövetett zsákokra.
A Koronásoknál nincs ilyen:-(
Köszönök minden infót
Sz. János
vismaior Creative Commons License 2007.05.08 0 0 194
Sziasztok,

indítottunk egy gombás oldalt, folyamatosan feljesztgetjük, hamarosan egyre több lesz az anyag rajta. Szaktanácsadók vagyunk páran, a fórumban segítünk, ha tudunk.

Nézegessétek, regisztráljatok, fórumozzatok. ;) ITT: gombaforum.hu

üdv,
vismaior
nyúlfüle Creative Commons License 2007.05.06 0 0 193
Örülök ,hogy valaki van ezen  az oldalon is. Gratulálok,hogy elkezdett teremni a gombazsákod. N ekem egy hónapja vannak bacsírázva de még csak most kezd mutatkozni valami kis gomba kezdeményeződés. Igaz hogy én házilagosan csináltam mindent. Valószinü hogy egy kicsit hűvös helyiségben is van
vizizé Creative Commons License 2007.05.06 0 0 192

Sziasztok!

 

Nézzétek meg a laskagomba.hu oldalt.

Tegnap találtam rá, és nagyon sok jó dolgot olvastam. Amúgy én ma szüreteltem az első termést a laskás zsákról. Igaz nem náluk vettem, hanem egy út melletti árusnál sokkal többért, de végre kezd teremni..

nyúlfüle Creative Commons License 2007.05.05 0 0 191

sziasztok

él még ez a fórum , termeszt itt még valaki gombát .,,? Elég ritka a látogatottság.

nyúlfüle Creative Commons License 2007.04.11 0 0 190

       Szép estét mindenkinek

Nagyon érdekesnek találom az oldalt. Jómagam most kezdtem a laskagomba termesztést. Aki tudja hol lehet üres zsákot  laskagomba alapanyagnak kapni ,

kérem írjon

                          Üdvözlet mindenkinek

             

negatiw Creative Commons License 2007.03.01 0 0 189

Sziasztok!

Gomba termesztésbe szeretnék fogni, de teljessen kezdő vagyok .Tudna valaki 1-2 jótanácsot?

Békésmegyei vok.

negatiw@citromail.hu

 

előre is köszi!

negatiw Creative Commons License 2007.03.01 0 0 188

Sziasztok!

 

Van egy 90nm-es épületünk(1 légtér) .A párommal a hasznosításán törjük a fejünket,a gombára godoltunk.Tudnátok segíteni,hogyan fogjunk hozzá?

 

köszi!

kord2 Creative Commons License 2007.03.01 0 0 187
Sziasztok! Érdeklődnék hogy Nagykanizsa környékén foglalkozik-e valaki,sampinyonal,vagy csiperkével,csiráztatásal,komposztálásal.Mivel szeretnék gombákat termeszteni,és még kezdő vagyok nagyon.
kord2@vivamail.hu
nagy ivó Creative Commons License 2007.02.16 0 0 186
Tök és Perbál között árusítanak, de csak 50 q a limit. Most találtam egy rést, és lehet, hogy adnak 10-20 zsákot is.
Előzmény: Nikuska (185)
Nikuska Creative Commons License 2007.02.08 0 0 185

Üdvözlet Mindenkinek!

 

Már napok óta kutakodok a neten, hogy hol tudnék laskás zsákot venni és azt termeszteni otton. De igaziból nem találtam sok mindent, amit meg mégis az nekem a világ másik felén van:)Emellett érdekelnének a letermett csiperkés zsákok is.

 

Tudna nekem valaki segíteni, hogy Komárom-Esztergom megyében hol lehet ilyet szerezni? Vagy legalább a közelben...

 

Hol szerzitek be az egyéb más extra szaporítóanyagokat és a termesztési útmutatást? Értem ez alatt ami nem csiperke, laska, vagy shii-take.

 

Érdekel a dolog, de sajna még keveset tudok, dehát valahol el kell kezdeni.

 

Köszi ha válaszoltok!

 

Legyen mindenkinek szép napja!

 

myeti Creative Commons License 2007.01.23 0 0 184
sziasztok.

Tudna nekem valaki abban segíteni, hogy veszprém megyében hol tudnék zsákos gombát venni.?
Amiböl lessz nekem sok finom gomba..:)
taormina1 Creative Commons License 2007.01.15 0 0 183
Viszont kétségkívül nem ismerek más gombát ilyen formájú kalappal.
Előzmény: vismaior (182)
vismaior Creative Commons License 2007.01.15 0 0 182
igazat adok, valóban fehér a gyapjas tintagomba fiatalon is, ez nem lehet az.

várjuk a képeket. :)
Előzmény: taormina1 (181)
taormina1 Creative Commons License 2007.01.14 0 0 181

Nem lehetne egyújabb fotót...?

Most már biztos szép nagyok. Akárhogy igyexem, eddig sehol se találtam. Talán valamiféle amanita lehet (=galóca). Gyapjas tintagomba biztos nem, annak nincsen bocskora, meg fiatalon hófehér.

Előzmény: Törölt nick (179)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!