Keresés

Részletes keresés

nyman Creative Commons License 2003.05.07 0 0 224
"virtuális számlára utalás után azonnal szeretném leadni külföldön a rendelést"

Akkor nem utalni kell, hanem a kartyak kozotti atvezetes vagy micsoda menupontot hasznalni. :o) Nekem az ok gomb megnyomasa utan szinte maris jon az sms, hogy mi tortent. Igaz hetkoznap en is utalni szoktam, mert az 10 Ft-al, az sms dijaval ocsobb
nyman a soher

Előzmény: Degeczi (223)
Degeczi Creative Commons License 2003.05.07 0 0 223
ja, én is írtam, persze nekem sem válaszoltak
viszont ma reggel működött, nem tudom, lehet-e bizakodni

tényleg nem azonnali az átutalás? ez szomorú, mostanában nem próbáltam, de úgy rémlik, h nem sokkal a bevezetés után (amikor még szintén jól működött) Optima számláról visszavezetett összeg azonnal megjelent (leadtam a megbízást, és már mentem is az automatához)
másrész a webkártya miatt is fontos lenne: a virtuális számlára utalás után azonnal szeretném leadni külföldön a rendelést, nem lenne kényelmes, ha ilyen bankon belüli (mi több: ügyfél számlái közti) műveletre is várni kell

Előzmény: doncike (221)
doncike Creative Commons License 2003.05.07 0 0 222
És még valami: korábban a bankon belüli átutalások azonnal megérkeztek, nem csak a saját számlák közötti átutalásnál, hanem ügyfelek közötti átutalásnál is.

Most ez is megváltozott, erre is várni kell 1-2 órát.

Előzmény: doncike (221)
doncike Creative Commons License 2003.05.07 0 0 221
Amit még nem értek: az átutalás jogcíme nevű lassítókanyar. Ez redundáns információ, a terhelendő és a kedvezményezett számlaszámból kitalálható, korábban is működött a rendszer enélkül, rááadásul a kis rózsaszín papíron sem kell ilyet kitölteni.

Érthetetlen.

Mint ahogyan az is, hogy miért hallgatnak, mint sz*r a fűben. 48 órája küldtem emailt a "Kérdések, vélemények" címre; semmit sem válaszoltak.

Előzmény: Degeczi (218)
Degeczi Creative Commons License 2003.05.06 0 0 220
Itt írom a napi tapasztalatokat, de már nagyon rossz a kedvem...
ha ilyen csőd az egész és nem tudnak megbírkozni vele, akkor miért nem lehet visszarakni a régit?!
Előzmény: nyman (219)
nyman Creative Commons License 2003.05.06 0 0 219
Nehanyszor mar gondolkoztam en is, mivel ha a fiokba bemegy az ember mindennek erzi magat csak ugyfelnek nem. Azert voltak mar kellemes meglepetesek.

Kb. egy eve, mikor az elektronikus szamlara valtottam, neztem vegig a bankok kinalatat, de akkor nem talaltam olyat ami max megfelel vona amit ez nyujt. A CIB-nek allt meg kozel a csomagja. ott az xl 1200 Ft-ba kerult es az sms-ert nem szamoltak fel kulon dijat.

Szal az elektronikus szamlacsomag osszes elemet hasznalom, igaz a megtakaritasi szamlan csak atmenetileg tartok penzt.

Van masik olyan bank, ahol az elektronikus csomaggal egyenerteku dolgok vannak? Az internetbankinga fontos, hogy ne kelljen hozza se lemez, se valami kutyu. En mar 5-6 eve is vasaroltam a neten, a webkartya remek ottlet. Igaz eltartott egy darabig meg rajottem hogy van olyan oldal ami 1 dollart zarol a szamlan, mikor lecsekkolja, hogy helyes-e.

Az is jo, hogy az ertekpapirszamlat is hozza lehet csapni.

Ami szinten pozitiv, hogy kulfoldi kezpenzfelvetnel es vasarlasnal is normalis arfolyamot hasznalnak. Volt mar meglepetesem a CIB-nel, amikor 240 alatt volt az euro, ok 256-258-al szamoltak. Az Otp rendesen 238-240 korul vont csak. A citibankos haverom is kapkodott a szivehez, mikor megkapta a szamlakivonatot. Kb ket hete fizettem a weben es 223 volt a dollar, ami egeszseges.

Kb 2 hete fizettem a weben

Előzmény: doncike (217)
Degeczi Creative Commons License 2003.05.05 0 0 218
ezt fogom én is tenni, sajnos
a régi program ugyan lassú volt, de megbízható!
az új nálam megbízhatóan használhatatlan (méghozzó jó ideje az, vagyis szarnak az ügyfelekre)
Előzmény: doncike (217)
doncike Creative Commons License 2003.05.05 0 0 217
Éjszaka és hétvégén igen.
Napközben (például ma is) gyakorlatilag elérhetetlen, lassú, állandóan kivág.

Ha csak gyorsan meg nem csinálják, könnyes búcsút veszünk az OTP-től.

Előzmény: nyman (216)
nyman Creative Commons License 2003.04.30 0 0 216
az uj felulet sokkal gyorsabb
a forest mighty black Creative Commons License 2003.04.07 0 0 215
ha valaki egyszer visszafejti az algoritmust, szopas van. en nem biznek meg egy olyan matematikai megoldasban, amit nem ismerek.
Előzmény: ID (207)
a forest mighty black Creative Commons License 2003.04.07 0 0 214
Hatalmas előny viszont,hogy csak telepítve működik,ergo a gépednél kell ülnie,hogy feltegye a gépre a progit,és megtudja a kódot

nem kell a gep elott ulnie.

Előzmény: White Falcon (209)
White Falcon Creative Commons License 2003.04.06 0 0 213
Van a cég teszi fel,különösen SMTP-levelezésnél.
Előzmény: ID (212)
ID Creative Commons License 2003.04.06 0 0 212
ha már helyileg ott vagy, akkor, ha igazán profi eszközökről van szó, olyan is van, amit ráraksz a billentyűzet kábelére, valami nem túl feltűnő helyen, és ezek után valahány méteres körzetben egy rádió-vevő (és egy dekóder) segítségével már láthatod is, hogy mit pötyögtek éppen be a gépbe. személyesen még nem találkoztam ilyen eszközzel, de a korábbit illetően sajnos tűzfal hiányában tényleg elég egyszerű dolga van a hekkernek.
Előzmény: White Falcon (211)
White Falcon Creative Commons License 2003.04.05 0 0 211
Én umokaöcsémtől,aki csinált már olyat,úgy tudtam,hogy helyileg.Természetesen én is tévedhetek.Ugyanakkor ha egy barát-emailjéből is jöhet,akkor minden lehetséges...
Előzmény: ID (210)
ID Creative Commons License 2003.04.05 0 0 210
no ez sajnos nincs így. elég egy megfelelő e-mail melléklet megnyitása. utána szabad bejárása van a gépedre, azt telepít, amit akar. de vszeg keylogger önállóan is "mellékelhető" emilben. ha nincs tűzfal, akkor ennek semmi akadálya.
Előzmény: White Falcon (209)
White Falcon Creative Commons License 2003.04.05 0 0 209
Tudok róla,sajnos létezik,rögzít bármita,amit gépelsz.Hatalmas előny viszont,hogy csak telepítve működik,ergo a gépednél kell ülnie,hogy feltegye a gépre a progit,és megtudja a kódot
Előzmény: gerof (206)
a forest mighty black Creative Commons License 2003.04.04 0 0 208
a HBCI biztonsag es kenyelem tekinteteben hulyere veri az osszes tobbi megoldast. nincs browser, nincs ACTIVEX, nincs szkanderozas a PIN/TAN-blokkal. szoftverben, OFFLINE, szep kenyelmesen osszerakja az ember a tranzakcioit (atutalas, idozitett atutalas, nemzetkozi tranzakciok, lekotesek, reszvenytranzakciok stb), bankkartya olvasoba bedug, pinkod beut, tranzakciok lekodolva atfutnak fel perc alatt. ja es ha masik penzintezetnel uj szamlat nyitsz, ugyanazzal a szoftverrel kezelheted, az uj banktol csak egy kartyat meg PINt kell kerni, ennyi. szoftvermegoldasnak a StarMoney-t javaslom, de vannak mas HBCI alapu megoldasok is.

StarMoney 4.0
http://www.starfinanz.de/produkte/sm40/screens.html

Előzmény: gerof (199)
ID Creative Commons License 2003.04.04 0 0 207
hvb bank. ideiglenes kód, asszem 30 másodpercig érvényes. kapsz egy kütyüt, ami mindig generál neked aktuális kódot. ha ezt tekinted a legfontosabbnak, ez elég jó megoldásnak tűnik. de hány olyan konkrét esetről halottál, amikor lenyúlták interneten keresztül valakinek a pénzét?
Előzmény: gerof (206)
gerof Creative Commons License 2003.04.04 0 0 206
az egész amolyan csukafogtarókafogta... A rendszer csak bonyolódik, minél fejlettebb technikák vannak a visszaélésekre. Senkinek nem akarok tippeket adni, de hallottam billentyűmozgást rögzitő ketyeréről. Elég ennyi is ahhoz, hogy a legbonyolultabb kódokat is megfejtse bárki. Aztán nyitva minden bankszámla.
Előzmény: White Falcon (205)
White Falcon Creative Commons License 2003.04.03 0 0 205
Magam is ugyanazt használom.Bármit is válasszon az ember,mindenképp érdemes IE5-nél és NN4-nél jobbat használni a gépen.A titok nyitja az SSL-alkalmazásban van:-)
Előzmény: sz (201)
ID Creative Commons License 2003.04.02 0 0 204
reklámverseny? :)
Előzmény: gerof (199)
leif ist leif Creative Commons License 2003.04.02 0 0 203
Én már régóta használom az e-bankot, és csak jó tapasztalataim vannak.

Javaslom a CIB Bankot, széles körű szolgáltatásokat nyújt interneten, könnyen elérhető, gyorsan letöltődik és biztonság tekintetében sem volt még negatív élmény. Az ingyenes biztonsági SMS a tranzakcióról, internet bank belépésekről nagyban növeli a biztonságot felár nélkül. Ha ezt kiegészíted a WAP Bank szolgáltatással is, a napi limiteket bárhonnan, bármikor változtathatod.

Előzmény: gerof (199)
Lokator Creative Commons License 2003.04.02 0 0 202
CIB internetbank. eddig minden OK, gyors kenyelmes, azt mondják biztonságos. :-))))
Előzmény: sz (201)
sz Creative Commons License 2003.04.02 0 0 201
én az otp házibankját használom, eddig még nem loptak pénzt (nem vettem észre) :)
átutalás, lekötés, ilyesmi tök egyszerű, korrekt.
Előzmény: gerof (199)
www.arvai.hu Creative Commons License 2003.04.02 0 0 200
Nekem tudod mennyi a bizalmam? A válasz a sárga csík jobb szélén!
gerof Creative Commons License 2003.04.02 0 0 199
Sziasztok! Érdekelne, kinek mik a tapasztalata az e-bankokkal kapcsolatban. Kétségeim vannak, megéri-e, biztonságos-e, és egyáltalán melyik bankkal érdemes elkezdeni ezt a dolgot. Másrészt kissé bonyolultnak tűnik. Mik a tapasztalataitok?
nyman Creative Commons License 2003.03.03 0 0 198
ugy tunik, mintha a java nem lenne az othoni gepeden, vagy legalabbis ki van kapcsolvan. Netalan az othoni tuzfalad - ha van ilyen - tul szigoru.

goldnigga, nekem is volt hasonlo, illetve olyan is, hogy 2 honapig nem vontak le egy kezpenzfelvetet. Utana eleg kellemetlenul erintett. En nem szoktam szemelyesen reklamalni. Ott a telebank. Onnan meg visszahivnak ha rajottek mi a helyzet. A 20-30 forintokat is meg szoktam reklamalni bar tobbe kerul az egesz hercehurca.

Előzmény: Geitenbeffer (194)
ZolaBA Creative Commons License 2003.03.03 0 0 197
Andresz kért alternatívát az otp házibank helyett... nos pl a Volksbank Internet Banking.
OTP-nél egy 7-8 számlás utalás 40 perc volt csúcsid?s internetezéssel, a Volksbanknál ugyanez most nincs 2 perc, de csak mert alaposan átnézem mit gépeltem be :)

Előzmény: andresz (187)
John Zero Creative Commons License 2003.03.03 0 0 196
Szerintem meglesz a pénzed, előbb-utóbb, de szerintem minél előbb jelentsd be, mint kártyacsalás!

Ez csak annyiból áll, hogy kitöltesz egy formanyomtatványt, a többit már ők végzik. Mivel semmi valótlant nem állítasz, szerintem semmilyen bajod nem lehet, ha mégis megjön a pénz.

Azért ahhoz mit szólsz, hogy az Erste bank ismerős története szerint képes volt egy számlát(!) elveszteni :-)
Ha ezt még kétségbe is vonnám, elsőkézből van olyan infóm, hogy egy egyszerű letétet az Erste banknál fél órán keresztül kerestek(!), és utána még 3/4 óra volt az, hogy átalakuljon sima számlává.

Siralmas ami Magyarországon van :-(

Előzmény: goldnigga (195)
goldnigga Creative Commons License 2003.03.03 0 0 195
Nem tudom mennyire off de friss az élmény....

Megjött a Februári egyenlegem ami 21-ével bezárólag jelentette le hol használtam a kártyámat, hol vettem ki pénzt etc...
Utoljára 28-án vettem föl pénzt a kártyámmal mégis s számlámról kb 20.000Ft eltünt.
Bementem az OTP-hez hogy mutassák meg a 21-e és 28-a közötti kártyahasználataimat.A 28-ai megvan de a két dátum között nincs semmi, mégis hiányzik kb 20.000ft. Kérdésemre (személyesen be kellett mennem) az OTP nem tudta megmondani hogy ez a 20.000 ft hol van. A számlán nincs, ezt ők is látják de hogy hol és mikor lett a pénz leemelve azt nem!!!!!!!!A válasz hogy próbáljam egy hét múlva hátha befut valami adat. A vicces hogy pontosan tudom hogy mikor, mekkora összegre használtam a kártyát és tudom hogy nem költöttem ennyit!!!!Tehát az OTP rendszerre arra megfelelően működik hogy a pénzt levegyék róla de hogy nyoma legyen arra nincs.
Ne feledjük hogy az OTP-ről beszélünk a XXI. században!!!!

NO COMMENT!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!