Keresés

Részletes keresés

mr_ricsi Creative Commons License 2010.11.25 0 0 445

Új patron.

(Ezek 1 adag tintához tervezett fejek, ne várd, hogy örökéletűek lesznek.)

De lehet, hogy a nyomtatód döglött be, vagy valami szennyeződés van az érintkezőkön.

Előzmény: tibinet (443)
mr_ricsi Creative Commons License 2010.11.25 0 0 444

A nyomtatók ára nem fedezi még az előállítási költségüket sem. A gyártók azzal a szándékkal adják ennyiért, hogy majd a patronok árában szedik be veszteségüket.

Éppen emiatt találnak ki mindenféle chipeket, hogy megakadályozzák az utángyártott kellékanyag használatát.

Ebből a szempontból nincs különbség a gyártók között: vagy az olcsó nyomtatónak drága a patronja, vagy a drága nyomtatónak drága.

 

Én jelenleg az Epsont tartom a leggazdaságosabbnak, mert 1500 Ft-ból kijön a 4db utángyártott patron.

 

Jut eszembe: ha úgyis kidobod, még próbálj meg valamit. Emlékeim szerint a nyomtatódon van patroncsere gomb, vagyis PC nélkül is lehet cserélni. Húzd ki az USB kábelt, csináld végig a procedúrát, húzd ki és dugd vissza a fekete patront, aztán PC csatlakoztatása nélkül próbálj feketén fénymásolni.

Ha nyomná a feketét, akkor semmiképpen ne dugd össze a gépeddel, hanem írj ide!

Előzmény: oldember (442)
tibinet Creative Commons License 2010.11.25 0 0 443

Sziasztok

Lenne egy kérdésem - kérésem.

 

A Lexmark 1190-es nyomdám nem akarja elfogadni a színes patront,vagyis már tobszor toltottem és eddig még nem volt gond vele csak most jott elo ez a gond.Használat kozben elkezdett villogni a bekapcsolo gomb,és azt írta,hogy vegyem ki a patront majd tegyem be ujra,de nem használt ez sem.Azota csak a fekete festékkel tudok nyomtatni.

Ha valaki már volt hasonlo helyzetbe és megtudta oldani szivesen veszem a segítségét.

Koszi 

oldember Creative Commons License 2010.11.25 0 0 442

Hűha! 

Látod, ilyen re nem is gondolna az ember!  

De hát ez az emberek tömeges átverése!

Ki a fenének terjed ki a figyelme ilyenekre, mert hogy a felhasználók nagy többsége nem ért hozzá!

Na, akkor a HP is kilőve!

Canon már volt és nem vált be, Epson most van és bedöglött, HP-nél  is rizikós  a dolog, akkor mi a jó?!

Van egyáltalán aminél nincs vagy kicsi a kockázat? 

Előzmény: mr_ricsi (441)
mr_ricsi Creative Commons License 2010.11.24 0 0 441

Mielőtt megvennél egy HP-t, a kinézett típushoz nézd meg a patronok árát is. Meg hogy utángyártott patron van-e hozzá!

 

(Például a HP fotónyomtatóinak patronjaiban a chip a dátumot is figyeli, és a gyárilag beállított napon a patron letilt, akkor is, ha aznap vetted ki a csomagolásból.)

Előzmény: oldember (440)
oldember Creative Commons License 2010.11.24 0 0 440

Sajnos nekem nem volt egy "bátyám" aki rám szólt volna!  :-)))

 

Igen, tudom, hogy már leírtad a festék fogyást csak olyan bosszantó.

 

Minden estre köszönöm a türelmedet!

Most kaptam egy tanácsot nyomtató vásárláshoz. 

Állítólag a HP nyomtatókban olyan tintapatron van amiben vagy amin (nem tudom pontosan)  ott van a nyomtatófej is.

Ezért aztán ha beszáradna a festék akkor nem kell az egész nyomtatót kidobni(mint most nekem is!!), hanem egy új patronnal megy tovább.

Igaz annyival drágább is a festékpatron. 

Laikusként én látok benne logikát, de a puding próbája az evés!

Előzmény: mr_ricsi (439)
mr_ricsi Creative Commons License 2010.11.23 0 0 439

"Ha, meg vennem kell ezért egy eredeti garnitúrát, akkor olcsóbb ha veszek egy másik nyomtatót!"

Én ezért nem engedtem az öcsémnek beletenni a nyomtatóval adott patronokat. Azóta is megvannak bontatlanul. Ha valami gond lesz a nyomtatóval, bele lesznek rakva, és mehet a szervizbe.

 

"Csakhogy feketét továbbra sem nyom viszont a fekete festék meg fogy! Hát ez...????"
A (425) elején leírtam.

Előzmény: oldember (438)
oldember Creative Commons License 2010.11.23 0 0 438

"Ha a márkaszerviz utángyártott patront talál benne, már dobja is vissza, nem rendeltetés-szerű használatra hivatkozva."

Na, ez nem semmi! Mert hogy nincs már meg az eredeti! Ha, meg vennem kell ezért egy eredeti garnitúrát, akkor olcsóbb ha veszek egy másik nyomtatót!  

 

Közben azóta kicseréltem egy komplett garnitúrát (igaz után gyártott!) és a következő képet kaptam az ellenőrzésnél.

 

 

Tehát látszólag minden a legnagyobb rendben van.

Csakhogy feketét továbbra sem nyom viszont a fekete festék meg fogy! Hát ez...????

Előzmény: mr_ricsi (437)
mr_ricsi Creative Commons License 2010.11.22 0 0 437

"és megy garanciális javításra, mivel júniusban vettük és 1 év a garancia."

Ha a márkaszerviz utángyártott patront talál benne, már dobja is vissza, nem rendeltetés-szerű használatra hivatkozva.

 

"eltelik 1-2 hét is mire nyomtatunk vele."

A kezelési 2 hetet ír. (És bírja tovább is.)

 

"Mondjuk a scanner részét sűrűbben használjuk, tehát az meg jó hogy van."

A bekapcsolás használatnak minősül, mert mindig kiköp egy kevés tintát a fejekből. (ezért nem érdemes naponta többször ki-be kapcsolni, mert használat nélkül 1W-ot fogyaszt a nyomtató, ami évi 4-5száz Ft, míg a kiköpött tinta ennek a többszöröse, és még környezetszennyező is.

 

 

Előzmény: oldember (436)
oldember Creative Commons License 2010.11.22 0 0 436

Most még kipróbálom a teljes garnitúra kicserélését és megy garanciális javításra, mivel júniusban vettük és 1 év a garancia.

Persze sok jót nem remélek ettől sem, mert ha újonnan csak 4-5 hónapig megy akkor javítva?

Ráadásul az is probléma lehet(után olvasgatva különböző fórumokon tapasztalatok alapján ), hogy keveset van használva.

PL.: eltelik 1-2 hét is mire nyomtatunk vele. 

Nem is tudom érdemes-e nyomtatót tartani ilyen kevés nyomtatáshoz, de hát olyan jó például, amikor pár gombnyomással van egy másolatom.   

Mondjuk a scanner részét sűrűbben használjuk, tehát az meg jó hogy van.

Előzmény: mr_ricsi (435)
mr_ricsi Creative Commons License 2010.11.22 0 0 435

Akkor passz.

Elképzelhető, hogy bedöglött a nyomtatód. De mielőtt a teljes garnitúra gyári patronba beruháznál, én a helyedben kipróbálnám egy másik márkájú új utángyártott feketével.

Előzmény: oldember (434)
oldember Creative Commons License 2010.11.21 0 0 434

Igen, az első után gyártott feketét a gyári színes patronok mellé tettem, de azt már kidobtam. 

Amikor aztán  a színeseket is cserélnem kellett, mert a sok próbálkozásban azok is kifogytak, akkor a négyet egyszerre cseréltem után gyártottra.

Előzmény: mr_ricsi (433)
mr_ricsi Creative Commons License 2010.11.20 0 0 433

"Így most már mind a négy után gyártott!"

Ez a fekete patron volt együtt a nyomtatóban gyári színes patronnal? Mert ha igen, akkor dobd ki, vegyél egy másik utángyártott feketét, és valószínűleg megszűnik a problémád.

Előzmény: oldember (431)
oldember Creative Commons License 2010.11.20 0 0 432

"A második képeden az Információ gombra kattints rá, kíváncsi lennék, mit ír ki a patronjaidra."

 

Most már ezt, de érdekes módon mielőtt megcsináltam ezt a hármas kivételt és ellenőrzést, akkor még a feketénél is  az "Epson eredeti" felirat volt!

 

 

Előzmény: mr_ricsi (428)
oldember Creative Commons License 2010.11.20 0 0 431

Az a helyzet, hogy amikor a fekete kifogyott (...mert az fogyott ki először!) akkor vettem ezt az után gyártott feketét és beletettem.

Akkor még nyomott pár oldalt és azóta vége.

Azóta mát persze kicseréltem a színeseket is, mert a sok próbálgatás miatt azok is kifogytak. 

Így most már mind a négy után gyártott!

Érdekesség az, hogy a színesekkel nincs gond. Tökéletesen működnek!

Csak a fekete szemétkedik és most már egyáltalán nem látja. Persze azzal sem sokra mentem amikor még azt jelezte, hogy látja és mennyi festék van benne, mivel nem nyomott semmit!  

Előzmény: mr_ricsi (429)
oldember Creative Commons License 2010.11.20 0 0 430

Megcsináltam és:

 

 

 

...Ez lett!

 

Ja, a verzió szám V6.0!

Előzmény: mr_ricsi (428)
mr_ricsi Creative Commons License 2010.11.19 0 0 429

"Nem lehetséges, hogy nálam meg a gyári után nem fogadja el az után gyártottat?"

Az utángyártott patronok leírása szerint az új nyomtatóba először a gyári patronokat kell berakni, majd amikor az egyik kifogyott, mind a négyet egyszerre kicserélni utángyátottra.

Vagyis mindenki a gyáriak után teszi bele az utángyártott patronokat.

 

Akkor itt vége? Mehet a kukába?

Ha jól gondolom, a gyári patronok közül a fekete fogyott ki. A gyári színes patronokat remélhetőleg nem dobtad ki.

Ha sehogy sem boldogulsz az utángyártott patronokkal, akkor vegyél egy gyári feketét és azt a használt gyári színesekkel rakd vissza a nyomtatóba. Amennyiben így sem nyomtat feketét, garanciában javíttathatod. (A márkaszerviz csak akkor foglalkozik vele, ha minden patron gyári.)

Előzmény: oldember (427)
mr_ricsi Creative Commons License 2010.11.19 0 0 428

"Most már a feketénél hibát jelez"

Emiatt nem kell kétségbe esni: kérj egy újabb patroncserét a nyomtatótól, aztán húzd ki a feketét, majd pattintsd vissza.

És ha már kiszeded, a chipen van egy verziószám, azt nézd meg:

 

Neked egy V6.0 vagy V6.1 kellene legyen.

 

A második képeden az Információ gombra kattints rá, kíváncsi lennék, mit ír ki a patronjaidra.

Előzmény: oldember (426)
oldember Creative Commons License 2010.11.19 0 0 427

 "...azokat véglegesen letiltja, és soha többé, semmilyen nyomtatóban nem fognak működni. (Megfelelő készülékkel azért lehet resetelni a chipeket.)"

 

Ez szöget ütött a fejemben!  Nem lehetséges, hogy nálam meg a gyári után nem fogadja el az után gyártottat?

Csak ezzel meg az a bajom, hogy akkor nem igen csinálnának után gyártottat, ha nem lenne használható!

Laikusként én így látom vagy most nagy marhaságot mondtam? 

Akkor itt vége? Mehet a kukába?

 

 

Előzmény: mr_ricsi (423)
oldember Creative Commons License 2010.11.19 0 0 426

Megcsináltam amit ajánlottál és sajnos nem jött össze. Most már fel sem ismeri a patront.

Eddig mind a négy patront felismerte és mutatta, hogy meddig van benne a tinta.

Most már a feketénél hibát jelez mint ahogyan a képen látszik is és ami eddig nem volt, hogy most már kiírja, hogy nem kompatibilis vagy nem ismerhető fel.

Most már teljesen ki vagyok, hogy egy új készülék pár hónapig tart csak.

 

 

 

 

 

Előzmény: mr_ricsi (423)
mr_ricsi Creative Commons License 2010.11.19 0 0 425

"Végképp nem értem, hogy azt jelzi, hogy fogy a fekete patron és nem nyomtat belőle."

A nyomtató nem látja, hogy kijön-e a festék. Azt számolja, hogy hány pikoliter tinta kiköpésére adott utasítást a fejnek, és a patronok chipjében ezt jegyzi fel.

 

"Gyári feketét esetleg megérné kipróbálni."

Nos, ezt végképp nem szabad megcsinálni. Ha a gyári patronok chipje utángyártott chipes patront érzékel, azokat véglegesen letiltja, és soha többé, semmilyen nyomtatóban nem fognak működni. (Megfelelő készülékkel azért lehet resetelni a chipeket.)

 

"Ennek is vannak fej beállító nyomatai? Ott sem nyomtat a feketével?"

Van fúvóka ellenőrző minta. (A fej beállító minta vastagabb vonalakat nyomtat, emiatt nem lehet minden egyes fúvókát leellenőrizni.)

Előzmény: czy (424)
czy Creative Commons License 2010.11.17 0 0 424

Végképp nem értem, hogy azt jelzi, hogy fogy a fekete patron és nem nyomtat belőle. Gyári feketét esetleg megérné kipróbálni.

 

Ennek is vannak fej beállító nyomatai? Ott sem nyomtat a feketével?

Előzmény: oldember (422)
mr_ricsi Creative Commons License 2010.11.17 0 0 423

Rendben, akkor beszáradva nincs a fej.

Ezesetben a gyári és az utángyártott tinta nem bírja egymást.

Csinálj pár patroncserét, azaz emeld ki kicsit a fekete patront, majd pattintsd vissza. Minden patroncsere után nyomtass fúvóka ellenőrző mintát.

Ha 3 patroncsere után sem indul meg a fekete tinta, akkor más baj van.

Előzmény: oldember (422)
oldember Creative Commons License 2010.11.17 0 0 422

Igen! 

Akkor vettem ki, amikor az újat tettem be.  

Akkor még nyomott is. Igaz, csak 1-2 oldalt nyomtam vele, de aztán a következő nyomtatásnál már nem működött.

Csak feltételezem mint laikus, hogy ez azért lehetett, mert a fejbe még volt  annyi fekete festék.

Viszont továbbra sem értem miért csak a feketével van a baj, amikor mind a négy patront cseréltem. 

Ráadásul a softver mutatja szépen, hogy feltölti a fejet és végül a patronok állapotát is bemutatja, majd a végén kiírja,

hogy "Nyomtatásra kész!"   

 

Előzmény: mr_ricsi (421)
mr_ricsi Creative Commons License 2010.11.16 0 0 421

És a patron ezalatt végig a helyén, a nyomtatóban volt?

Előzmény: oldember (420)
oldember Creative Commons License 2010.11.16 0 0 420

Talán 1-2 nap. már nem emlékszem, hogy másnap vagy a következő napon vettem,de nem sok idő telt el.  

Előzmény: mr_ricsi (419)
mr_ricsi Creative Commons License 2010.11.13 0 0 419

Mennyi idő telt el a patronok kifogyása és az új garnitúra belerakása között?

Előzmény: oldember (418)
oldember Creative Commons License 2010.11.13 0 0 418

Után gyártottat vettem.

Természetesen a sárga szalagot levettem és a fejtisztítást is megcsináltam a softver utasításai szerint.

Ami érdekes,  hogy színeset nyomtat csak feketét nem. 

Egy teljesen fekete szöveges dokumentumot nyomtatva vagy másolva sima üres lap jön ki.

Viszont a nyomtató softver tinta szint jelzője azt mutatja, hogy a fekete festék egyre fogy. A sok próbanyomattól már alig van félig a patron, de hová lesz a festék, mert a papír meg teljesen üres. Még csak egy pont vagy paca vagy vonalka sincs rajta.

Előzmény: mr_ricsi (417)
mr_ricsi Creative Commons License 2010.11.12 0 0 417

Gyári patronokat vettél, vagy utángyártottat?

Ellenőrizd, hogy a sárga szalagot eltávolítottad-e a patronról, azután pedig végezz el egy fejtisztítást. (A nyomtató kezelésijében benne van, hogy a nyomtató szoftverét hogyan tudod erre rávenni.)

 

A boltban azt mondták, hogy előfordulhat néha egy egy hibás?!

Ezt jelzi a nyomtató: szürke lesz a patron, nem jelzi a tintaszintet. De még ilyenkor sem mindig hibás, csak ki kell emelni, majd visszapattintani, és általában megjavul.

Előzmény: oldember (416)
oldember Creative Commons License 2010.11.12 0 0 416

Üdvözlöm a hozzáértőket!

 

Egy olyan segítségre kérném a hozzáértő fórumozókat, hogy adott egy Epson Stylus 115 tipusú multi nyomtató és elérkezett az első festékpatron csere ideje.

A segítő softver útmutatása szerint kicseréltem a patronokat (4db.) de a meglepetés akkor ért amikor kipróbáltam.

A fekete nem működik. Ha színesként másolok egy fekete nyomtatványt akkor jó, de ha feketeként (fekete gomb) próbálok másolni akkor üres lap jön ki.

Gondoltam talán a fekete patronnal van a baj ezért elmentem a nyomtatványboltba és vettem egy másikat.(A boltban azt mondták, hogy előfordulhat néha egy egy hibás?!)

Otthon betettem a gépbe és tökéletesen végig csinálta a "ceremóniát" majd megjelent az ellenőrző ablak ami mutatta, hogy tökéletes minden. Minden patron teli van és működik.

Sajnos a próba nyomatnál megint kiderült, hogy semmi nem változott. 

Ha feketeként akarok nyomtatni vagy másolni egy fekete szöveges nyomtatványt , akkor üres papírt kapok , ha meg ugyanezt színesen akkor nyomtatni nem lehet csak másol, de inkább szürkén mint feketén.

 

Nagyonkérek mindenkit, hogy segítsen ha van ebben valami tapasztalata .

 

Köszönöm.

 

Üdv. Oldember 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!