Keresés

Részletes keresés

center_pivot Creative Commons License 2017.04.20 0 0 32885

Akkor lehet el vagyok picit varázsolva. :D Csak azért gondoltam ennyire, mert reggeli nélkül tavaly az apartman 75 e Ft volt. Két főnek! Azért remélem találok valami jó helyet, 200 e Ft fölé nem szeretnék menni. De majd alakul.

Alexanna713 Creative Commons License 2017.04.20 0 0 32884

bocs két fő, de még eurós sem lesz..... ez azért 3.300 forint per fő,per nap, ha 310-l számolom az eurot, pláne reggelivel, szóval, ilyenről szerintem ne álmodozz, a szomszéd országban tudok Neked apartmant 90 eu/hét/ fő áron, előszezonban, reggeli nélkül...

Előzmény: Alexanna713 (32883)
Alexanna713 Creative Commons License 2017.04.20 0 0 32883

150 ft egy hétre egy főnek?? Hááááát......

Előzmény: center_pivot (32882)
center_pivot Creative Commons License 2017.04.20 -1 0 32882

Sziasztok!

Mi tavaly Budván nyaraltunk, szuper jó volt, így idén is úgy döntöttünk, hogy visszamegyünk. Tavaly egy apartmanban voltunk, nem volt rossz, de vissza nem mennénk. Most olyan szállást keresek ahol van reggeli és aránylag jók a parkolási lehetőségek. Ez nem egyszerű tudom. De már kezdek elkeseredni, mert a booking-on nem találok olyan ami jó lenne. Vagy lepukkant, vagy nincs parkolási lehetőség, vagy nagyon messze van mindentől. Tudnátok ajánlani valamit? Tapasztalatok alapján. Úgy veszem észre, hogy ami jó az irreálisan drága. Számomra kb. 150 Ft lenne reális egy hétre két főnek reggelivel. Létezik ilyen egyáltalán? Aztán lehet maradnak az önellátó helyek....

Amaribp Creative Commons License 2017.04.20 0 0 32881

Tudtommal nem volt ott még senki, hisz rengeteg apartman van. Jól látod, dombon van, majd kitapasztalod, ahogy azt is melyik strandra mész.

Előzmény: villám00 (32878)
Beus199 Creative Commons License 2017.04.20 0 0 32880

Én most kaptam egy alkalmazást, a LocusMap, ez ingyenes, a Pro változata 3000,- Ft. Még csak most ismerkedem vele! A világ összes országa letölthető vele,  3 országot ingyenesen rá tudsz tölteni, túristautak, gyalogos közlekedés, közúti közlekedési opciók között tudsz választani.

Előzmény: Sveppir (32830)
Beus199 Creative Commons License 2017.04.20 0 0 32879

Köszönöm szépen, akkor ezt hazafelé tervezzük, mert akkorra foglaltam helyet Zabljakban!

Előzmény: Amaribp (32836)
villám00 Creative Commons License 2017.04.20 0 0 32878

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy aki már volt Ulcinjban, nem tudja-e véletlenül, hogy a Villa Tagani mennyire van a tengertől. Ott foglaltunk szállást, jó volt az ár, a fekvése is - már amennyire megtudtuk állapítani -, de találtunk olyan képeket is, mint ha eléggé fent lenne egy domboldalon. Lefele még csak oké, de vissza? Ezért kérlek benneteket, aki esetleg már volt ott, legyen a segítségemre egy kis leírással.

Köszönöm.

Bujazliz Creative Commons License 2017.04.19 0 0 32877

2013-ban és 2016-ban voltam nyaralni Ulcinjban. A 3 év alatt rettentően sokat fejlődött, tavaly sétálva a tengerparti főutcán egészen a piacig,majd ugyancsak gyalog a Velika-Plaza bejáratáig szeméttel szinte egyáltalán nem talákoztunk. (A városi starnd homokját este tarktorral vontatot gereblyés-forgókevés géppel takarítoták ki.)

Előzmény: Venomancer (32874)
rebkaa Creative Commons License 2017.04.19 0 2 32876

Sziasztok,

Köszönöm a segítséget utólag is. Pénteken egy másik úticélra megyek arra készültem, de nem tüntem el, írok egy rövid beszámolót.

Április 3-7,Hétfőtől-péntekig voltam 2 barátnőmmel. Érkezés után a reptéren vettük fel a kocsit, kihozták ide. 6 euro/nap volt full insurrance+ 15.000 a bérlés 4 napra. Kiskocsi helyett kaptunk egy böhöm nagy automata 1 éves csilli-villit. Szegény barátnőim lefejelték vagy 2x az ülést, mire kuplungot keresve a féket nyomtam:)) Dehát a jót könnyű 5 perc alatt megszokni, 30 éve egyébként is minden nap vezetek, így Virpazar megtekintése(nem hajóztunk, de 10 euróért ajánlgatta egy leszólítgatós, udvarolgatós pasi)  után a hegyek felé vettük az irányt, a bicikliút szélességű ám gyönyörű úton, néhol birkákat terelve, állandóan megállva fényképezni, jó sokára csatlakoztunk a főútba, ami Cetinjétől a tengerpartig a rengeteg útépítés miatt igen csak lassúra sikeredett. Nem az építéssel van  a baj, hanem azzal, hogy a montenegróiak nem ismerik útszükületnél a piros lámpát. Persze aztán nem férnek el, jön szembe kamion, busz, stb. aztán mindenki tolatgat.

Jó későn érkeztünk meg Rafaliovicibe. Előszezonban kicsit kiábrándítóak az ilyen tipikus nyári üdülőhelyek, 4-5 kóborkutyán, sok építkezésen , 2 éttermen, néhány szupermarketen kívűl semmi nincs nyitva. A Hotel Alexandar jó választás volt, ilyenkor 4800ft/fő került igen bőséges reggelivel együtt. Fűtés a szobában!! rendkivűl elegáns, 4 csillagos hotel.

Másnap a környékre autózunk, Sveti Stefan, Petrovac, az út mellett egy szép kolostor(nem tudom hirtelen  a nevét) a temetőjéből fanatasztikus kilátás a tengerre)majd délután-este Budva.

3. nap Kotori öböl. Hajós útak a folyamatos eső miatt egyáltalán nem indultak. Felmásztunk az erődhöz, majd lefelé a túrista úton jöttünk, amikor is elkezdett szakadni. Szerencsére utána kicsit jobb lett az idő, így elindultunk az öböl túl oldalán a keskeny tengerparti úton. Mivel a tenger felől semmi korlát, keskeny út, nekünk marha nagy autó, így ott nem folytattuk. Inkább elmentünk Tivat felé, majd innen visszafelé fel a hegyekbe a tivati repülőtérnél balra. Felmentünk a legmagasabb pontra, ahonnan a kotori öböl is és tivati öböl is gyönyörű volt, de már nem akartam lekacsakringózni Kotorig, hanem a főúton mentünk vissza Rafaliovicibe.

4. nap lefelé indultunk Ulcinj-on túlig jutottunk.

Visszakanyarodva az olcsó vagy drága Montenegro témához. Az éttermi árak szerintem magasak. Persze tudom a hal máshol is drága, ezen kívűl nyilván üdülőtelepülésen, illetve Budvában, Petrovac-ban ettünk ezért is nem volt olcsó. A 3,5-4 euro/pohár bor,20- 25 euro/üveg eléggé magas ár. Igaz minden viszonyítás kérdése, de ha belegondoltam itt 4 gyerekünkkel egy családi nyaralás lehetőségébe, ahol ugye nincs költségmegosztás:))akkor maradna főzőcske de okosan 6 embernek.

Az ország egyébként fantasztikus volt a rengeteg heggyel, szebbnél szebb öblökkel, de legközelebb május-junius elején mennék, amikor már azért jobb idő van és nem ennyire kihalt minden. Junius közepétől október végéig nem tudunk sehova utazni(ezért  a gyerekeknek csak őszi szünet jöhet számításba), de nem tudom elképzelni mi van ott az útakon.

Belelkesültem a többi olcsó balkáni úticélra is, májusban még tervezek egy mini balkáni körútat.

LilGab Creative Commons License 2017.04.19 0 0 32875

Köszi mindenkinek!

Venomancer Creative Commons License 2017.04.19 0 0 32874

Ulcinjban még mindig nagy a szemét? 3-4 éves hozzászolásokban sokan szidták, ez változott azóta? 

Amaribp Creative Commons License 2017.04.19 0 0 32873

Eh, ne mérgelődj. Montenegróban lehet olcsón és drágán étkezni, balatoni árak, az olyan helyi sütödékben ami van sok Budván, meg szezonban sok helyen, helyi hamburger, pizza, palacsinta. Az ásványvizet szokták sokallani, na persze, itthon is lehet 110 ft-ért, vagy 55 ft, venni.  Vegyél 5 literes buborékmentes vizet, ha szomjas vagy, boltban. Vannak kis boltok sok helyen, nagy boltok nagy helyeken, de egy hét nem dönt romba.

Előzmény: LilGab (32870)
H_G Creative Commons License 2017.04.19 -1 2 32872

Nem is ejtik ny-nyel, úgyhogy fonetikusan is Dubrovnik. A horvát nyelv rokona az orosznak, de messze nem azonos, ezek a lágyítások nincsenek benne.

Szerencsére még egy olyan drága város nincs se HR-ban, se CG-ban. (Talán Rovinj és a közelben a kicsi de elegáns Cavtat megközelíti.) A felkapottsága miatt kilóg a "délebbre minden egyre olcsóbb" elv hatálya alól.

Bujazliz Creative Commons License 2017.04.19 -1 3 32871

OFF

Valamit itt nagyon félreértettél, ide a "törzsgárdából", montenegró-fanokból nem olyanok irogatnak, akik anyáznak, vagy mocskolódnak. Nem "kielégülés"-nek kell egy félreérthető hozzászólást tekinteni, hanem inkább jószándékú viccelődésnek kell felfogni.

Megértem azt is, hogy eltérőek lehetnek a toleranca küszöbök, így van aki hamarabb megsértődik.

ON

LilGab Creative Commons License 2017.04.19 -4 0 32870

A kérdés az árakra vonatkozott.. számomra DubrovNik mint egy tengerparti város egy példa volt. Volt aki értette, hogy nem hülye vagyok, szimplán nincs montenegrói összehasonlítási alapom (így nem is tudok azzal példálózni), mivel most készülünk felfedezni az országot. Az NY betűért elnézéseteket kérem, félálomban írtam tök véletlenül fonetikusan, de nem gondoltam, hogy itt csupa házsártos és rosszindulatú nyelvtan tanártól kérdezek.

Köszönöm annak aki értette a kérdés lényegét és nem tahó módjára lealázott... remélem kielégültetek.

FRANKYE Creative Commons License 2017.04.19 0 1 32869

Nem kell kinevetni ha valaki nem tudja, hogy Dubrovnyik Horváthországban van. :)

Előzmény: szervezkedő (32867)
szervezkedő Creative Commons License 2017.04.18 0 2 32868

Ha igy alakul a jegyek arazasa, szolok a munkahelyen, ne MAVnal, hanem a Wizzairnal vegyenek nekem berletet!

:-))))

szervezkedő Creative Commons License 2017.04.18 0 0 32867

Az egyik "+"-t en nyomtam, Dubrovnyik miatt!

:-)))))

Előzmény: stevie-13 (32864)
Gaba70 Creative Commons License 2017.04.18 0 0 32866

Köszönöm.

Előzmény: FRANKYE (32862)
LilGab Creative Commons License 2017.04.18 0 0 32865

Köszönöm a segítséget!

Előzmény: Blaci78 (32863)
stevie-13 Creative Commons License 2017.04.18 -1 3 32864

számomra pl. Dubrovnyik pofátlanul drága

Az egy másik országban van :-)

Montenegró lényegesen olcsóbb hely, bár kétségtelen, hogy éppen Budva a legdrágább az országon belül. A montenegrói tengerpartot én a Balatonhoz szeretem hasonlítani: összeérnek a települések, mindegyiknek megvan a maga strandja. A Balatonon is Füred, Keszthely, Siófok a legdrágábbak, de ezektől már pár kilométerre is érezhetően alacsonyabbak az árak. Mivel nincsenek jelentős távolságok, érdemes ezeken a kisebb és olcsóbb településeken felütni a tábort, és onnan kirándulni.

(Még egy apróság: a horvát város neve helyesen Dubrovnik, azaz az n hang nem lágyul, nem lesz belőle ny.)

Előzmény: LilGab (32861)
Blaci78 Creative Commons License 2017.04.18 0 1 32863

Minél délebbre mész annál szebb és annál olcsobb!

Előzmény: LilGab (32861)
FRANKYE Creative Commons License 2017.04.18 0 0 32862

Ez a legjobb útvonal Ulcinjba. 2 éve ezen voltam most is erre megyek. Ha előbb lemész a tengerpartra Dubrovnik körül akkor megszívhatod a forgalmat. 15-20 km a rossz út de kezelhető (széles)

Előzmény: Gaba70 (32844)
LilGab Creative Commons License 2017.04.18 0 0 32861

Köszi a válaszokat, akkor nem is vészes, valahol azt olvastam, hogy elszálltak az árak.. számomra pl. Dubrovnyik pofátlanul drága, erre értettem a kérdésem!

halacs Creative Commons License 2017.04.18 0 0 32860

Herceg Noviban fotóztam ezt a táblát, és amikor Kotorba mentünk, láttunk már turistahajót is, de azt nem tudom persze, hogy honnan indultak.

Bocsi, hiába forgatom el a képet, így teszi be.

Előzmény: operett3P (32857)
Blaci78 Creative Commons License 2017.04.17 -2 0 32859

Szia! A kávé általában 1 euró   néhol 1,5.  Pizza 3-10 euró ennyiért étterembe is mehetsz. Oriás palacsinta 1  1.5 eu. De ha nyaralni mentek nem a sporolásrol szól, én mindig viszek a szokásoshoz képest 1000-1500euróval többet nyaralni hátha történik valami, szerintem ez járható ut nem muszály azt elkölteni. 

Előzmény: LilGab (32856)
Blaci78 Creative Commons License 2017.04.17 0 0 32858

Drága??? Mihez képest? A balaton az drága! Tokióhoz nagyon olcsó szinte ingyen van.

Előzmény: LilGab (32856)
operett3P Creative Commons License 2017.04.17 0 0 32857

Köszi a választ. 

B terven kell dolgozni. 

Mikor teszik a hajókat vízre, esetleg május elején- közepén? Meddig tart a szezon? Októberben futnak még a hajók?

LilGab Creative Commons License 2017.04.17 0 0 32856

Sziasztok!

Budvával kapcsolatban lenne kérdésem. Megtudnátok mondani, hogy kb milyen árakkal kell számolni június-augusztus időszakban? Úgy hallottam elég drága... ez tényleg így van? Étterem, kávézók, élelmiszer boltok, belépők, stb. Tudtok nekem információt adni ilyesmivel kapcsolatban?

Nagyon köszönöm előre is!!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!