Keresés

Részletes keresés

portugéza Creative Commons License 2017.08.04 0 0 34036

Nekem is úgy rémlik, hogy ültem már én is ilyen turistabuszon (helyi utazási irodával), legalább egyszer, ami erre vitt. Cetinje/Lovcen felől lefelé, pont a kilátás miatt.

Előzmény: DIE_ROBOTER (34035)
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2017.08.04 0 0 34035

Én két hete mentem le ott, emeletes buszok miatt kellett tolatnom, majdnem összekarcolták az autót, mert olyan erőszakosan jöttek. Ez két busz volt, de a parkolókat beleszámítva legalább 6..7 emeletes és több midi busszal találkoztam.

Előzmény: H_G (34033)
betandlose Creative Commons License 2017.08.04 0 0 34034

Sziasztok. Jó hamar írom, de hátha: ha valakinek akad esetleg használható montenegrói sim-kártyája, amelyre nincs szüksége, és Budapesten él, és ma át tudná adni, elmennék érte :)

/Vagy netán találunk megfelelő boltot a montenegrói határ közelében?/ Tudom, odatalálok térképpel is, de hátha az utolsó fél kilométeren vesződünk el Tivat kellős közepén :))

H_G Creative Commons License 2017.08.04 0 0 34033

Nekem úgy tűnt, buszok nem nagyon járnak arra, inkább kerülnek Budva felé (de lehet, az csak pillanatnyi állapot volt aznap).

Aki megijedt ott, talán abból indult ki, hogy az útról lenézve van 1-2 kőtörmelékes lejtő, az alján roncsautókkal -- de azok szerintem nem ott lettek roncsok, hanem már korábban másutt és utána lökték le oda az öko-állam polgárai. Ui. mosógép- és hűtőszekrény-maradványok is  vannak mellettük, amik biztos nem a saját kerekeiken jöttek.

Előzmény: DIE_ROBOTER (34031)
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2017.08.04 0 1 34032

Munkavédelem Montenegróban.

Budva melletti strand, egy teljesen elkorrodált stéget bontanak. Igen, az ott 230V, hosszabbító aljzata az egyik dolgozó kezében, a másiknál a gyorsdaraboló, maguk alatt vágják a csöveket, majd átlépnek a következőre és kézzel letörik az utolsó milimétereket. Alattuk sós víz, tele strandolókkal, közben a mögöttünk lévő bárból szól az ide illő muzsika: Adamski/Seal: Killer

Úgy éreztem, a partról biztonságosabb.

https://youtu.be/EMDekBl0XYo

DIE_ROBOTER Creative Commons License 2017.08.04 0 0 34031

Nem félelmetes, csak mivel keskenyebb, sokkal több helyen kell elengednedetek egymást a szembejövőkkel, mint felfelé. Ez buszokkal gázosabb, ha vissza kell tolatnod 200m-t, esetleg csoportosan, ívben, lejtőn. De nagyobb része teljesen használható minőség, száguldozni nem kell.

Előzmény: Beus199 (34029)
H_G Creative Commons License 2017.08.04 0 0 34030

:)) Az egyáltalán nem félelmetes. Persze oda kell figyelni.

Előzmény: Beus199 (34029)
Beus199 Creative Commons License 2017.08.04 -1 0 34029

Sziasztok! Ulcinjból felmennénk a Njegos Mauzóleumba. Ide talán nem annyira bonyolult a feljutás, viszont ahogy nézem a térképet, lefelé már a Kotori öböl felé mennénk, mert onnan szép lehet a kilátás az öbölre. Viszont parázok egy kicsit attól a sok szerpentintől, hajtűkanyartól. Adnátok információt arról az útról, hogy valóban olyan félelmetes és veszélyes, mint ahogy több leírásban olvastam? Köszönöm előre is!

scarabaeus Creative Commons License 2017.08.04 0 1 34028

Kösz a leírást! A Bobotov Kuk túrád leírásához egészen jól illeszkedő tracket találtam, az illető útban a Fekete-tó felé bement a jégbarlangba, és Žabljak mellé, Razvršjébe érkezett.

Előzmény: portugéza (34017)
BHJ-962 Creative Commons License 2017.08.04 0 0 34027

Ha valaki még most keresgél,Sveti Stefan faluban tudok kiadó szállást.

Muity Mijo Creative Commons License 2017.08.04 0 0 34026

Valóban nagyon jók az áraik, de szerintem a kettő között nincs különbség.

Nem lennék meglepve, ha a gazda azonos lenne.

Előzmény: termosz (34006)
portugéza Creative Commons License 2017.08.04 0 0 34025

Nem csak ezért, nem ez volt a fő ok. Nagyon kimerültem már a Sedlótól odavezető úton is. Azért fittnek kell lenni, vagy legalább huszonévesnek. :) Azt szokták írni, hogy a Bobotov Kuknál a csúcs előtt az utolsó 100 méteren oda kell figyelni. Nekem nehéz volt addig is eljutni.

Azért, mert rosszul mértem fel az edzettségemet, nem szeretnék mást eltántorítani tőle. Ne ez legyen az üzenet.

(A 13 óra a teljes napra sok, ezt elírtam, mondjuk 11+ óra volt Zabljakba, de vissza is lehet fordulni a Sedlóhoz.)

Előzmény: H_G (34024)
H_G Creative Commons License 2017.08.04 -1 0 34024

Azért arról a csúcsról kár volt lemondani... Csak mert valami szőke nő ügyetlen volt ugyanott (Isten nyugosztalja)...

Előzmény: portugéza (34017)
gertam Creative Commons License 2017.08.03 0 0 34023

PANTOGRÁFOSAT!

Nos én itt olvastam és a +szervező" TAPASZTALAT 1. projektje bejött..

A MÁV-tól semmit ne várj, de azért a Montenegro Spezial-t 66 euro/fő azért itthon vegyed meg.

Én két hete elmentem Szabadkára és a kétszemélyes hálókocsijegyet -oda - vissza már csak ülőkocsi volt 14 ezer nyolcszázért vettem meg.

A jövő héten megyünk - természetsen vonattal - ha gondolod keress meg, mailcímem publikus.

Üdv

- gertam -

Előzmény: Mr.DanaXI (34010)
lajoska69 Creative Commons License 2017.08.03 -5 7 34022

Köszi a bejegyzést.  Nemhogy nem izgatom magam, hanem már élvezem a sok negatív értékelést. Ilyen a magyar ember.  Ha valamit másképp teszel, a „megszokottól eltérő vagy…” akár pozitív, vagy negatív irányba… irritáló lehet… ez vagyok én…, de jóhiszemű vagyok és segítek, ha kell…. valakiknek ez is sok, ill. „sokk”, mert az önértékelése a béka valaga alatt van, és a bejegyzéseim rádöbbentik arra, hogy  ő is így szeretné, de nem bírja, vagy nem akar kilépni a saját kelepcéjéből, így ördögi körbe kerül….Összevissza negatívozik, mert szenvednek a valóságtól, mert azt hiszik ezzel degradálhatnak egy bejegyzést…közben önmagukat minősítik… „Ha megdöglik a tehenem, akkor dögöljön meg a szomszédé is….!”

A valóság és igazság adott. Ha tetszik, ha nem...  Az eső esik, a szél fúj és vannak kedves és goromba emberek is. Ez a valóság. A szenvedést azt okozza, hogy mi olyat várunk el a valóságtól, ami nem létezik. Érdekli a gravitációt az, hogy minket zavar? „Nem kellene az esőnek esnie.” Érdekli ez az esőt? Mindenhatók vagyunk???, hogy mi szabjuk meg, hogy minek kellene lennie???? Így most vacsora után, (tepsiben sült kagyló, fokhagymás vajas sajtos krémmel)  a teraszon egy kellemes száraz helyi vörösbor mellett múlatjuk az időt és filozofálunk az élet „nagy” dolgairól… Holnap persze újabb nap lesz és kellemes, mert itt Montenegróban minden eltöltött percet így kell eltölteni… További kellemes nyaralást az ittlévőknek, és kitartást az otthoni melegben! 

Előzmény: merkurusz (34016)
stevie-13 Creative Commons License 2017.08.03 0 0 34021

Lehet telekomos ingyen wifi-be botlani. Telenor (<- Vodafone) is volt legalább egy helyen, a podgoricai reptéren. Ezek nem biztonságosak, nem értek hozzá, nem ezeken keresztül akarnék azért mobilbankolni.

Azért ez nem ilyen egyszerű. Ez csak a saját előfizetőiknek van fenntartva. Ha rá akarsz csatlakozni, meg kell adni a telefonszámodat, oda küldenek aktivációs kódot, ha egyébként jó ügyfél vagy. (Nincs tartozásod, van aktív internet-csomagod, ilyenek.)

Előzmény: portugéza (33999)
portugéza Creative Commons License 2017.08.03 0 0 34020

Az árakhoz annyit, hogy léteznek olyan oldalak, ahol összehasonlítják különböző országok árait. Nyilván nem a magyar turista igényeinek megfelelő bevásárlókosarat, és nem is magyarul, de irányadónak hasznos lehet. Találomra megnéztem kettőt: 

https://www.expatistan.com/cost-of-living/comparison/pecs/budva

https://www.numbeo.com/cost-of-living/compare_cities.jsp?country1=Hungary&country2=Montenegro&city1=Budapest&city2=Budva

A zabljaki Voliban (csak az van, úgy láttam) a 0,5 literes dobozos Niksicko egyik fajtája a négyből (szűretlen) 99 cent. 2012-es Plantaze Vranac vörös 0,75 liter 3,05 euró, 2013-as Pro Corde 5,95. 1,5 liter Aqua Viva ásványvíz 0,49. 1 liter áfonya+fekete berkenye minőségi gyümölcslé 1,60.

portugéza Creative Commons License 2017.08.03 0 0 34019

A képeim fele nem a csónakból készült. :) Virpazarból érdemes oda-vissza mondjuk egy órát felfelé sétálni, elindulni a tó körül,akár autóval. Lehet, hogy most arrafelé is belépődíjat szednek, tavaly valami bódét építettek. 

Az autót Virpazarban nem kel félteni szerintem, pár éve találkoztam egy ott letelepült brit házaspárral, a srác mondta: nincs lopás arrafelé, rögtön tudnák, ki volt az. Igaz, a messziről jött turista mindig mindenhol könnyen lehet potenciális préda. De a helyieknek is érdeke odafigyelni a gyanús alakokra, a turizmus ott létkérdés.

Előzmény: DIE_ROBOTER (34008)
merkurusz Creative Commons License 2017.08.03 -3 0 34018

Élvezetes olvasni az ilyen részletes beszámolókat. Köszi a boltügyi árakat, úgy látom elég nagy a különbség az itteni és az ottani árak között. 0,75 l sör árán Szabadkán 2 litert adnak.

Előzmény: 1213krix (34013)
portugéza Creative Commons License 2017.08.03 -1 2 34017

Montenegróiasan nem fogom majd elkapkodni a szokásos, kissé szubjektív, "elvont", részletes beszámolót. Samo polako! 

Viszonylag röviden: még Szarajevóból szervezett túrával áttértünk pár órára montenegrói területre, útban a Trnovačko-tóhoz . A formája jellegzetesen szív alakú. Autóval nem megközelíthető, a gondnok testvérpár 10 naponta váltja egymást, lóval cipekednek Bosznia felől. A montenegrói Piva Természetvédelmi Terület része (bosnyák oldalról a Sutjeska Nemzeti Park). Pár nappal később buszozás Montenegróba, a Piva-folyó felduzzasztott tavával párhuzamosan. Niksicben új építésű buszállomás. Beszélgetni akart egy idős bácsi, kiderült, fiatalabb korában a Vajdaságban élt egy ideig, jutottak sorban az eszébe a szavak, köszönések, "Pista bácsi", a számok. Elmesélte egy kocsmai sztoriját a nyelvtudásáról, de csak a magyar káromkodást értettem a végén. Most Pluzinében él. Zabljak városka a Durmitor Nemzeti Park küszöbe, a legnagyobb durranás itt a Fekete-tó. Szállás a Ruzica Apartman booking-on keresztül.

A Sedlo-hágótól (Zabljakból taxi 15 euró) nekivágtam a Bobotov Kuk felé, elvileg 3 óra egy irányban. De a csúcstámadás elmaradt. Aránytalanul elfáradtam addigra, a bátorságom is leapadt. Mesélték ott, 3 nappal előtte meghalt egy turista, a csúcs közelében elengedte a kapaszkodókötelet, leesett. A hír angolul, montenegróiul. Visszafelé északi irányban mentem a Fekete-tó felé, elvileg 5 óra. A túrázás aznap bruttó 13 órásra sikeredett, le is amortizálódtam.

Egy kisebb tó a Ziminje, autóval is megközelíthető északi irányból, délről csak gyalog. Zabljakból felgyalogoltam a Ćurevac hegyre, szép kilátás a Tara kanyonfalaira. Az utolsó 30 perc kivételével ez is járható autóval. Elbuszoztam a Tara-hídhoz, majd tovább Pljevljába is.

Kérdés volt itt múltkor a nemzeti parkba való belépés. A Durmitorban a főbejáratnál, a Fekete-tónál a sorompón kívül kell parkolni. De fizetni kell az autó után is önbevallásos alapon. A jegyszedő bódé 7:00-20:00 között van nyitva. Több más belépőpont is van a Parkba, de ott sorompók nincsenek. Végig meg kell őrizni a blokkot, egyes kijáratoknál is kérik. Utolsó napomon két órát Podgoricában töltöttem, USA és montenegrói zászlók. Olvasom, az amerikai alelnök volt ott éppen. Az Óratornyot renoválják, ahogy régebben belinkeltem ide a hírt a török pénzről. Jóízű csevap a Pod Volat étteremben, barátságos, figyelmes kiszolgálás.

Előzmény: szervezkedő (34001)
merkurusz Creative Commons License 2017.08.03 -3 1 34016

Ne idegeskedj miatta, valószinűleg ők csak a fügepálinka receptjét ismerik.

Előzmény: lajoska69 (33998)
1213krix Creative Commons License 2017.08.03 0 5 34015

1213krix Creative Commons License 2017.08.03 0 0 34014

Néhány kép, csak a hangulat miatt.

1213krix Creative Commons License 2017.08.03 -1 4 34013

Sziasztok!

Kedden érkeztünk vissza Krasiciról (Tivat). Mielőtt elfelejteném, néhány friss ár a helyi kisboltból (az árak természetesen Euroban:-))

2,8%-os literes tej 0,98

Niksicko fél literes 1,09

7 days cake bar csokis piskóta 5x32g 0,98

180 grammos kifli 0,35

400 grammos csomagolt gépsonkaféle 2,27

kukoricás kenyér (azt hiszem fél kilós volt) 1,4

A többi blokk most nem tudom még merre van, ha előjön és van rajtuk érdekes, beírom.

Ebben a kis boltban volt csirke, sertés, marha és bárányhúsok pácolva, amiket a bolt mellett lehetett megsüttetni és persze halakat is.

Kétféle halat kóstoltunk egy durbincsfélét és egy egyelőre ismeretlent, de nagyon finomak voltak, a husik szintén. Ezek áraira a férjem emlékszik, ha valakit érdekel ezt is pótolom.

A Voliban pl.

Bravo multivitamin 0,99

Nestle dinnyés pálcikás jégkrém 0,5

bébiételek (Hipp) 2,5

Pampers nadrágpelus 6-os méret nagy csomag 14

0,75-os Cabernet, Merlot 3

1,5-ös Nestea citromos 1,29

1 literes Pepsi 0,85

Ennyit boltügyben:)

Tartottunk az erdőtüzektől, amikor megérkeztünk még pár helyen füstölt a domboldal, de ellenőrzés alatt volt.

Krasici nekünk tetszett, bár terveztünk kirándulni is (a tavaly kimaradtakat),de mivel cipőkanállal is nehezen tuszkoltuk el az apartmanig az autót, úgy döntöttünk, hogy pihi és majd jövőre nézelődünk ismét. Igazából persze lehetett volna közlekedni is, de a kisfiunkkal nagyon belejöttünk a kényelmes napokba, a délelőtti és délutáni pancsolásba, sétákba, hogy most elmúlt a kirándulási igényünk.

Az apartman:

Apartmani Leut

A reptérről felszálló repülők felettünk húztak el napközben, de ez direkt izgalmas volt a kicsinek, ahogy a sok hajó és az öböl belső részébr tartó óceánjárók is.

A ház közvetlenül a tengerparton áll, kényelmes, klímás. Van benne egy kivételezett apartman is, annak van saját medencéje. Mi egy mezeiben voltunk, próbálok pár képet is feltölteni. A víz kellemes volt, igaz hamar mélyült, de tiszta volt, nyugodt és a gyerkőc ekcémás bőrének határozottan jót tett! Hazafelé jövet még megszálltunk a horvátoknál, ott a hotel medencéje egyből előhozott pár piros foltot.

A közlekedésről:

Kétségkívül dinamikusabb, de nem volt vele semmi gondom, pedig most én vezettem és a majdnem 1000 kilométeres út végén is élveztem az öböl megkerülését (direkt nem kompoltunk) és az esti kotori dugót is! :-). Mi az horvát autópályán mentünk Ploce-ig, ott le Dubrovnik felé, mi ezt az utat szeretjük. A horvát - montenegroi határ volt várakozósabb (2x30 perc kb.) kedden du. 5-6 körül. Amikor vasárnap jöttünk ki dél felé, akkor mi hamar átjöttünk Horvátországba, de befelé hatalmas sor volt, csakúgy mint  a neumi kettőps határon. Itt mi vasárnap 2 körül percek alatt átjöttünk. A montenegrói határon kellett a zöld kártya és a forgalmi is. Az idegenforgalmi adós papír nem kellett, pedig közelharcot vívtunk érte a szállásadóval:-)))

A pályán mindenhol kártyával fizettünk, max 4 autó volt előttünk mindenütt, de volt hogy egy sem! A pályán a forgaéom is laza, a kutaknál, pihenőknél sem volt olyan tömeg, mint tavaly június végén (ezen csodálkoztam).

Röviden ennyi.

A lényeg: már a határról visszafordultam volna...

Mr.DanaXI Creative Commons License 2017.08.03 0 0 34012

Hát jaaa..  

Igazad lesz , én is kezdem úgy látni hogy felejtős a dolog

valamiért ráizgultam a témára ( áll. nagyon szép vasút vonal - nem kell vezetnem stb stb ) 

de akkor marad az "eredeti terv"    - autóval lemenni -

Köszi  ! 

Előzmény: termosz (34011)
termosz Creative Commons License 2017.08.03 0 1 34011

Ne foglalkozz vele ! Budapestről lehajtasz Ujvidékig utánna meg 10 egynéhány órát zötykölődsz egy koszos, meleg, büdös vonaton 45 fokban hogy ismétautóba ülhess a tengerparton ??? Nincs értelme...

Előzmény: Mr.DanaXI (34010)
Mr.DanaXI Creative Commons License 2017.08.03 0 0 34010

Üdv ! 

Evvel a Bp - Bar /  Subotica - Bar / Novi Sad -Bar  ?  vonattal érdemes foglalkoznom ? érdekelt volna a kocsi  szállítás miatt ..

,de olyan bonyolultnak tűnik  - itt olvastam róla 1-2 hsz-t    ezenkívül szinte semmi info  ..

Mondjuk Szabadkáról érdekes lett volna , de még Újvidékre is lemennék  - de se árat se jegy infót nem sikerült találnom ..

MÁV -ot is hiába hívtam ..

Köszi !

termosz Creative Commons License 2017.08.03 0 0 34009

Ime a két kapu :    https://goo.gl/maps/xhj88viUU252

Előzmény: termosz (34007)
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2017.08.03 0 0 34008

Bocs, a kapkodásban a CTRL+C/V-vel csak a lényeget sikerült lehagynom a tó nevéből, pedig egy pár "jezero"-t megnéztem már életemben. :D Legközelebb a Tisza-tóból hagyom le a Tiszát, amilyen dili vagyok.

Sejtettem, hogy közelről szép, de a párom kissé nyűgös volt már, nem tudtam volna rábeszélni a hajótúrára + bevallom féltettem picit a kocsit. Ahogy kiszálltunk, körbevettek a hajótúrát ajánlók, és volt közüttük pár sötétebb alak, a romtól is siettünk vissza. Ott legalább összebarátkoztunk egy teknőssel.

A képeidet elnézve kár volt kihagyni, lett volna benne fotótéma.

Előzmény: portugéza (34000)
termosz Creative Commons License 2017.08.03 -1 1 34007

Sebességet betartani Szerbiába az autópályán !!!! Két kapu közötti átlagot mérnek !

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!