Keresés

Részletes keresés

paramedic70 Creative Commons License 2019.01.01 0 0 5461

Riad Dar El Assafir. Jó helyen. Reggelivel. Hangulatos.

rezeda9001 Creative Commons License 2018.12.31 -1 0 5460

Szívből örülök, hogy újra csak jó emberekkel találkoztatok. Tényleg nagyon szívélyesek.

 

Sajnos pénteken egy újabb lefejezett nő holttestét találták meg az Atlasz- hegység középső vonulatánál, Ifrane tartományban,  egy 24 éves, elvált marokkói nő volt az áldozat, a marokkói média szerint. https://www.moroccoworldnews.com/2018/12/261861/woman-decapitated-morocco-ifrane/

Én most minden egyedül vagy barátnővel utazó nőt lebeszélnék arról, hogy Marokkóba látogasson, pedig életem legszívélyesebb vendéglátóival találkoztam a berberek között. Nagy kár az országnak és a vendégszerető lakóinak, hogy ilyen brutális, lelketlen személyek munkálkodnak azon, hogy a más kultúrákra nyitott emberek is messzire elkerüljék a régiót. 

Előzmény: kirgizke (5459)
kirgizke Creative Commons License 2018.12.31 0 4 5459

Mi éjjel érkeztünk haza Marokkóból. Bár már harmadjára voltunk, de mivel pont az indulás előtt 1 héttel történt az eset - és gyerekkel mentünk, ráadásul pont egy hegyes vidékre túrázni - én is elég ideges voltam.

Tafraoute-ban voltunk 5 éjszakát, csodás a táj, nem lehet betelni vele. 4 nap gyalogtúráztunk, igaz, nem távolodtunk el nagyon lakott településektől. A helyiek nagyon kedvesek, a gyerekért pedig egészen odáig voltak. Csak pozitív élményeink voltak. Mindenki köszön, integet, van pár kedves szava - még ha egy mukkot se értünk belőle, mert nem beszélünk franciául, se arabul.

Oda és visszafelé egy-egy éjszakát töltöttünk Agadirban, bár az óceán szép, de a város maga semmilyen, minden épület tök egyforma, fehér beton. A Tafraoute-i nyugalom és béke után elég nehéz volt visszazökkenni a nagyváros ritmusába, forgalmába, embertömegébe.

 

Tafraoute-ban is voltak turisták, egyik este két család is ült mögöttünk az étteremben - mindegyik egy-egy pici babával. Agadirban úgy tűnt, hogy a szállodák is tele vannak, bár itt annyira nem mozogtunk a szokásos turista-útvonalakon.

 

Marrakesh-el egyik helyet sem lehet összehasonlítani, ott tényleg fel kell vérteznie magát a lágyabb lelkületűeknek.

 

A meggyilkolt lányok kapcsán már 15 embert vettek őrizetbe, bírósági tárgyalásuk ma kezdődött.

Előzmény: rezeda9001 (5452)
Bombyna Creative Commons License 2018.12.23 0 0 5458

Kvasiny?

Előzmény: Bombyna (5457)
Bombyna Creative Commons License 2018.12.23 0 0 5457

Mladá Boleslavban?

Előzmény: JAWA-CZ/SK (5454)
73kriszta Creative Commons License 2018.12.23 0 0 5456

Sziasztok!

Januárban megyünk 7 napra Marrakesh-be, s onnan csillagtúráznánk. A Medinában szeretnék egy olyan Riadot találni, amelynek fedett/beltéri medencéje van, esetlegesen hammam, massage...ami így télen is használható esténként, amikor az egész napi gyaloglásból, túrázásból megérkezünk.

Ha valaki ismer ilyen Riadot, legyen kedves ajánljon.

Előre is nagyon köszönöm a segítségetek!

heckye Creative Commons License 2018.12.22 0 6 5455

"Csodás ország, kár, hogy észak- afrikaiak lakják" Magyarország csodás ország, kár... Ez most mi, komolyan?

Előzmény: paramedic70 (5453)
JAWA-CZ/SK Creative Commons License 2018.12.22 -5 0 5454

En a Skoda-nal dolgozom,igy munka vegett voltunk ott a Skoda Yeti 2,0 TDI 4X4-Tipust adtuk att a ottani megrendeloknek,a technikai felszereltseguk egyenlo a -0-val,mindent meg a gyarmatositok hagytak ott,kosz-piszok,buz szemet mindehol,a elso dolgunk mikor visszajottunk Europa-Spanyolo/ az volt hogy lezuhanyozzunk,

remelem,ez a gaztett a ket no-meggyilkolasa,visszafogja a turistakat-ha joltudom 20 szazalek a turista-beveteluk.

paramedic70 Creative Commons License 2018.12.21 -7 0 5453

Szerencsés vagy!

Nekünk azért sokkal több!

Egyéni szervezésben voltunk 1 hétig. Valamiért mindig szorongtunk! Az autóvezetés, az állandó lehúzások, a fenyegetettség érzése...

Csodás ország, kár, hogy észak- afrikaiak lakják!

rezeda9001 Creative Commons License 2018.12.19 -1 0 5452

Sajnos brutális történet. A 28 és a 24 éves skandináv lányoknak elvágták a torkukat,  a helyiek szerint,  és meg is erőszakolták őket. Három feltételezett elkövetőt vettek őrizetbe Marrakesben. Szemtanúk állítják, hogy a lányok táborhelye fele tartottak akkor éjszaka. A két lány idegenvezetően tanult Norvégiában és lehet, hogy egyikük sem járt még Marokkóban, de egyiküknek egészen biztos, hogy ez volt az első útja oda. Nem elhagyott helyen táboroztak, közel volt egy szálláshely a sátorhoz, az viszont igaz, hogy nem volt idegenvezető velük. A helyiek döbbenten fogadták az eseményeket, azt mondják, hogy soha nem történt ilyen szörnyűség azon a vidéken. Marokkót biztonságos országnak tartják, nekem csak egy negatív élményem volt: Marrakesben. Úgy tűnik, nem ok nélkül...

Előzmény: Törölt nick (5451)
Törölt nick Creative Commons License 2018.12.18 0 0 5451

"Holtan találtak két túrázó nőt hétfőn a marokkói Magas-Atlaszban, Imlil városától nem messze – írja a Guardian.

A két nő holttestét nagyjából 10 kilométerre találták meg Imliltől, ami a kiindulópontja a legmagasabb észak-afrikai csúcsra, a Toubkalra induló túráknak...."

kirgizke Creative Commons License 2018.12.02 0 0 5450

Hello!

 

Mi szőnyeget már több országból hoztunk haza, így Marokkóból is, nagyon kicsire össze tudják csomagolni, simán befért mindig a hátizsákunkba.

Legutóbb egy réz mosdókagylót hoztunk haza hátizsákban - szintén Marokkóból. :-)

 

A lámpa az üveg miatt neccesebb, abból én max. akkorát hoznék, amit kézipoggyászként felvihetek az utastérbe.

Előzmény: micck (5449)
micck Creative Commons License 2018.12.01 0 0 5449

sziasztok!

 

járt már valaki marokkóban aki hozott haza lámpát vagy szőnyeget repülőn?

ennek mi a módja? Szőnyeg gondolom egyszerűbb, + csomag. Lámpát nem szívesen tenném egy táskába amit dobálnak(mondjuk más módot  nem nagyon tudok a hazahozatalra, jól be kell csomagolni)

mindig tetszettek a marokkoi lámpák, most itt a lehetőségem megvenni.

Van valakinek ötlete vagy tapasztalata?

köszi,

m

Pécsi Szilvi Creative Commons License 2018.11.24 0 0 5448

javaslom a facebook : Utazómajmok csoportot !!! Kíváló! 

valamint a : Marokkóban üdülő magyarok csoportot :)

 

 

Előzmény: mangolime.n (5445)
Pécsi Szilvi Creative Commons License 2018.11.24 0 0 5447

..ha gondolod vegyük fel a kapcsolatot... utazunk...(idő és hely stimmel) :) jancsa.szilvia@freemail.hu

Sok kérdésedre tudok válaszolni.. :)

Előzmény: Eruthaliel (5300)
Pécsi Szilvi Creative Commons License 2018.11.24 0 0 5446

...ha gondolod vegyük fel a kapcsolatot... utazunk...(idő és hely stimmel) :) jancsa.szilvia@freemail.hu

Sok kérdésedre tudok válaszolni.. :)

Előzmény: mangolime.n (5445)
mangolime.n Creative Commons License 2018.11.23 0 0 5445

Sziasztok:)

 

Dec.10-15-én megyünk Marrakeshbe egyéni szervezésben. Nagyjából már megvan minden, még a nettel vagyunk kicsit bajban. Nem létszükséglet, mert offline térkép letöltve stb, de a biztonságérzetünknek sokat adna, ha lenne netünk:) Amúgy is ha a szállásadóval kellene beszélnünk (Airbnb) vagy a kinézett túrákhoz a túravezetővel, akkor jól jön ha nem kell wifit vadászni.

Olvastam, hogy az a legjobb, ha ott veszünk SIM kártyát.

Ezzel kapcsoltban, van valakinek valami jó tippje?

Hol/mifélét vegyünk, kb. mennyibe kerül?

Mennyire megy egyszerűen?

/Gondolok itt ilyenre is, hogy Franciából nem vagyok perfekt, angol az jó, de azzal ugye nem sokra megyünk:)/

 

 

Ezen kívül is mindenféle ötletet, tapasztalatot, tanácsot nagyon szívesen fogadok:) 

Gadogado Creative Commons License 2018.11.18 0 0 5444

Köszönöm szépen, készülünk akkor B tervvel :)

Előzmény: amaszat (5443)
amaszat Creative Commons License 2018.11.18 0 0 5443

Hitelkártya nélkül eleve kevesebb helyen lehet kocsit bérelni, letét nélkül jó áron meg szinte lehetetlen. Ha nem zárolják a kártyádon a deposit összegét akkor full biztosítást köttetnek, ebben az esetben azért jóval magasabb a kölcsönzési díj.

 

 

Előzmény: Gadogado (5442)
Gadogado Creative Commons License 2018.11.18 0 0 5442

Még egy kérdés: Marrakesh-ben is tudtok kedvező feltételű autóbérést ajánlani? Jó áron, letét és hitelkártya nélkül, normális biztosítással, ami megbízható, nem lehúzós.

Nagyon köszi! :)

Előzmény: Nyakas István (5420)
Gadogado Creative Commons License 2018.11.17 0 0 5441

Sziasztok,

Mi is pont november 19-én utazunk Marrakesh-be Ryanair-rel :)

A sim kártya vásárlás engem is érdekelne, azt olvastam, hogy kisebb boltokban is lehet kapni feltöltőset. Én a Maroc Telecom-ot néztem ki, de fontos szempont lenne a minél gyorsabb és nagyobb lefedettségű internet (távmunka miatt), ha a szálláson nem lenne elég jó a wifi. Ebben tudtok segíteni?

Másik kérdésem pedig nekem is a pénzváltáshoz kapcsolódik: kell-e valamire kifejezetten figyelni az árfolyamon kívül?

Köszi!

Előzmény: Laurcsi04 (5424)
csamparev Creative Commons License 2018.11.16 0 0 5440

Még nincs menetrend.

 

Előzmény: lili0010 (5439)
lili0010 Creative Commons License 2018.10.28 0 0 5439

Létezhet az, hogy a nyártól a WIZZ AIR Agadírba és vissza nem indít járatokat?

lili0010 Creative Commons License 2018.10.25 0 0 5438

:-)))

Előzmény: bandogo52 (5437)
bandogo52 Creative Commons License 2018.10.25 0 0 5437

Szia,

Mi idén augusztusban voltunk, természetesen meleg volt, de nem volt melegebb, mint akkor itthon. Amikor délután leszálltunk Marrakeshben, ott 35 fok volt, Pesten 37. A sivatagban valóban nagyon nagy a forróság, 42 fok volt, de hidd el, ki lehet bírni. Persze, jobb a tavaszi szünet ideje, de ha nincs más választás, az augusztus ne tántorítson vissza. Egyébként a tengerparton kifejezetten kellemes az idő nyáron is, ott még a klímát sem használtuk, éjszaka 20-21 fok volt, napközben 32 körül, de mindig fújdogál a szél. Az óceán elég cidris, rendesen hűti a levegőt. A lényeg, annyira nagy élmény volt, hogy ezek mellett elenyésző a meleg okozta kellemetlenség. Az itthon is van.

Előzmény: lili0010 (5432)
logami Creative Commons License 2018.10.24 0 1 5436

Talán érdemesebb lenne az őszi szünetre időzíteni a marokkói utazást (-:

Előzmény: lili0010 (5434)
logami Creative Commons License 2018.10.24 0 1 5435

Átgondolnám ezt a helyedben, mert afrikai országba augusztusban európai emberek nem mennek. A gyerekes családok még most az októberi 28-30 fokban is csak 15 óra után jöttek le a medence partjára. A 40-45 fok nem túl kellemes egy nyaraláshoz.

Előzmény: lili0010 (5434)
lili0010 Creative Commons License 2018.10.24 0 0 5434

Sejtettem, de mivel nem hozzánk igazítják a nyári szünetet, megkel birkóznunk a meleggel :-(

Előzmény: logami (5433)
logami Creative Commons License 2018.10.23 0 0 5433

Szia!

A marrakeshi házinénink július-augusztus hónapban bezárja a riadot és Franciaországba megy, mert elviselhetetlen a meleg.

Előzmény: lili0010 (5432)
lili0010 Creative Commons License 2018.10.23 0 0 5432

Sziasztok!

Jövőre terveznénk egy Marokkói nyaralást, az iskolai nyári szünet, azon belül augusztus jöhet szóba. Gondolom fázni nem fogunk, de nagy bátorság augusztusra tervezni?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!