Keresés

Részletes keresés

netszkvid Creative Commons License 2024.04.08 0 0 151339

Uhum. Ettol meg nekunk nem kellene lenezni oket. Mondjuk ez a hsz nem tudom mennyire jarul hozza a diskurzushoz? Lehet hogy megrteti, miert nem allnak ki a szaudiak inkabb a palesztinok mellett, de a nyugati vilagot semmikepp nem mentesiti az alol, hogy nepirtashoz asszisztal. Sot- minel elesettebb egy nep (es lenezettebb) annal inkabb a kozossegnek kell (ene ) ervenyesiteni emberi jogaikat.

Előzmény: seci (151327)
netszkvid Creative Commons License 2024.04.08 0 0 151338

Ez igy olyan jol hangzik... De hogyan veszed ra oket, hogy az alkotmanyt egy sima 2/3 os parlamenti tobbseggel megvaltoztathatjak? Itt kezdodik a demokracia- amikor azt atnyomtak, hogy ez eleg, lehhetett latni, hogy a hatalmon levo kormany akarata az alap jatekszabalyokat fogja valtoztatni... Es akkor senki nem haborgott- akkor tetszett volna urcara nyomulni. (ez most megneztem, 2011 ben volt)

Előzmény: KawaBazsy (151323)
netszkvid Creative Commons License 2024.04.08 0 0 151337

Laci, teljesen igazad van.Igy leirva nagyon ijeszto- hogyan jutottunk ide 30 evvel a rendszervaltas utan? Minden kenyszer nelkul visszarendezodott az autokrata allamberendezkedes. Senkit nem lottek le, nem volt AVH meg kenyszertaborok es uralkodik a demokracia, vagyis a tarsadalom tobbsegenek egyetertesevel zajlott ez le . Ok a nacik is demokratikusan kerultek hatalomra- ezt ugy szeretik a demokraciak elfelejteni... de hogy egyik elnyomo hatalmi berendezkedesbol egy ugyanilyenbe fejlodjon egy tarsadalom..... nem tul jo kepet ad a benne lakokrol, eltekintve attol, hogy most ki is van hatalmon.

Előzmény: Némedi László __ (151321)
netszkvid Creative Commons License 2024.04.08 0 0 151336

Ez igy van. Bazsy, mi 20+ eve eljottunk Mo rol. Mindig is szulohazam marad,m erdekel es van velemenyem arrol mi lenne jobb az ott eloknek. De ezt csak azok donthetik el akik ott elnek, mi a p-alya szelen vagyunk (azert is mert kisebb a belelatasunk- baer bizonyos szempontbol melyebb mint aki benne van. Masreszt mivel sokkal kevesbe erintenek az ottani lepesek. Erzelmielg mindenkeppen, gyakorlatilag kevesbe. Most mar Nagy Britanniaval is igy vagyok, a sajatomnak erzem, de a hetkoznapjaimat kevesbe erinti. )

Előzmény: cam aro (151317)
cam aro Creative Commons License 2024.04.07 0 0 151335

mindenhol ez van.. 

ellenseg kereses, mert nehogy mar ne mi legyunk a tokeletessek.. 

 

jesus is black. 

yes. .

she is.. 

Előzmény: seci (151327)
cam aro Creative Commons License 2024.04.07 0 0 151334

 De én megelégszem azzal is első kanyarban, h a jelenlegi rezsim visszavesz a pofátlan működésből, első kanyarban pl 2/3 nélkül tárgyalásokra kényszerül.""

 

az elso kanyarban vegleg lekell oket sittelni.

 

ha idot adsz nekik a cselekvesre, (targyalni mirol ? ) akkor jon a penzuk a hatalmuk, es vissza masznak. 

barmi aron..

 

lasd 'polip' 

fejbe lovod, vagy kuzdesz a csapok ellen..  

Előzmény: KawaBazsy (151323)
Némedi László __ Creative Commons License 2024.04.07 0 0 151333

nézem amazonon a The Forecaster-t Martin Armstrongról, vagy nagyon okos ember, vagy nagy szélhámos, de május 7-én nagy crash lesz a modellje szerint, lehet tőzsdén előtte zárjátok a számlátokat :))

KawaBazsy Creative Commons License 2024.04.07 0 0 151332

FBI-t nézted már? Hívtak abba forgatni. :-)

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (151331)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2024.04.07 0 0 151331

Nem, csak olvasok, meg sorozatot nézek :-)

Előzmény: KawaBazsy (151330)
KawaBazsy Creative Commons License 2024.04.07 0 0 151330

3 napja nem posztoltál..? Beteg vagy? :-)

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (151310)
Némedi László __ Creative Commons License 2024.04.07 0 0 151329

na meg persze érdemes megnézni, hogy mi volt a Hamas és a PA (West Bank - Palestinian Authority) közötti kapcsolat, még saját maguk sem tudnak egyezségre lépni...

Előzmény: Némedi László __ (151328)
Némedi László __ Creative Commons License 2024.04.07 0 0 151328

pedig még a palesztin definíció is nehézkes (az UN-nek van definíciója, csak az nem nép definíció)

 

bonyolult, ne is menjünk bele :))

Előzmény: seci (151327)
seci Creative Commons License 2024.04.07 0 0 151327

Jordaniaban meselte az idegenvezetonk, hogy vannak az arabok, meg a palesztinok, akiket a tobbi arab lenézi.

-seci

Előzmény: Némedi László __ (151325)
KawaBazsy Creative Commons License 2024.04.07 0 0 151326

Ez mindig, minden hasonló autokráciában így volt, ez a gyengeségük, máshogy nem működik a rendszer.

Előzmény: Némedi László __ (151324)
Némedi László __ Creative Commons License 2024.04.07 0 0 151325

elkezdtem a 48 perces TED-es Hamas-Israeli War youtube-ot.

Bremmer gondolom nem hülye, de a 100 szög amiből vizsgálni kellene a dolgot, abból párat mutat be.

 

(az elején elemezgeti, hogy a többi arab ország túllépett a two-states megoldáson, de azt nem mondja miért -ugye majd minden környező országban a palesztínok merényleteket csináltak az ottani vezetők ellen (Jordánia az első volt, aki kiállt mögülük, de azért is lett zárt terület Gáza, mert az egyiptomiak is nem szívlelik őket - így ők is lezárták a határokat már jó ideje, és most sem engedik a menekülteket át magukhoz.../ ugye Gázának van határa Egyiptommal) - szóval sokkal-sokkal bonyolultabb a dolog/ persze még az előző mondataim is egyszerűsítés :)))

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (151309)
Némedi László __ Creative Commons License 2024.04.07 0 0 151324

az a baj, ha még le is ül tárgyalni, vagy a pénzzel eltiporja a tárgyalófelet, vagy pénzzel korrumpálja. Amíg náluk a pénzcsap, valódi váltás nem lesz (túl sok forog kockán nekik, hatalom nélkül nem tudják biztosítani a többi pénzt - Mészáros nem az a tehetség, hogy hátszél nélkül megélne - a Simicska cégeit érdemes megnézni, a vitorlákból kiállt a szél, abban a pillanatban megállt neki az élet, tehát kétségbeesetten kell nekik a teljhatalom.

Egyébként a rendszernek ez a gyengesége, hogy nem az van, hogy tehetséges üzletemberek nyomják a pártot, hanem a párt csinálta meg a tehetségtelen üzletembereit, mert Orbán nem akart erős partnereket (kisebbrendűségi érzés?).

 

Előzmény: KawaBazsy (151323)
KawaBazsy Creative Commons License 2024.04.07 0 0 151323

Sok veréb van itten szerintem, legalábbis én nem fértem oda a Kossuth térre, annyian voltak. Az ellopott pénzt vissza lehet venni, a tolvajt leültetni. De én megelégszem azzal is első kanyarban, h a jelenlegi rezsim visszavesz a pofátlan működésből, első kanyarban pl 2/3 nélkül tárgyalásokra kényszerül..

Előzmény: cam aro (151322)
cam aro Creative Commons License 2024.04.07 0 0 151322

jol latod, de van benne egy hiba. 

az hogy ez egy hibas rendszer. 

a hatalmat szolgalja, es nem az allampolgarokat/adofizetoket.. stb.  

 

szvsz lehet minden teny a lebontas lehetosege ellen szol.. 

azert eddig az ilyen rendszerek tobbnyire bedoltek. 

HA kello szamu atlagpolgar kelt ki ellene.

 

na mindegy. 

nem hiszem egy vereb nyarat csinal. 

de bizni meg lehet benne.. 

Előzmény: Némedi László __ (151321)
Némedi László __ Creative Commons License 2024.04.07 0 0 151321

a vagyonok külföldön pihennek, ha új kormány jön a pénzükkel tudják rángatni, bárkit meg tudnak buktatni.

 

A pénz segít korrumpálni, a pénz nélkül nagyon szegény lenne az ország (rengeteg embert foglalkoztatnak már, tehát tudják zsarolni a mindenkori kormányt, csődbe vinni a az országot), a pénzzel bármikor felépítenek ellenzéket.

 

A kockakő az első napon jó, addig ők Svájban várják a végét (a top 1000 NEResről beszélek), majd másnap jönnek az emberek, hogy enni kellene, ahhoz meg pénz kell az új kormánynak is...

 

-Jelenleg az államigazgatás teljesen kézben, a bírók, az ügyészek, a rendőrök (ha nem is mindenki, de a vezetés, a hatalom része, a főosztályvezetők, stb.).

-A gazdasági hatalom nagyobb részt kézben van nekik. A befektetők nagyrésze ők.

-A sajtó nagyrésze kézben van.

-A helyi vezetés nagy része  kézben van.

 

Nincs olyan forradalom, ami ennyi embert (minőségi emberekkel), le tudna cserélni. Hofi mondta, olyan kicsi ország vagyunk, hogy nekünk csak egy elitre fussa...

 

Előzmény: cam aro (151319)
Némedi László __ Creative Commons License 2024.04.07 0 0 151320

filmtrükkök tekintetében (rengeteg jó szakemberük van már), a zenében, a táncban, lassan lassan a történetvezetésben is a bollywoodi filmek egész jók már, persze ott is készült szemét...

Persze hozzá kell szokni, hogy a kőkemény akciófilmben egyszer csak táncolnak, de hozzá lehet szokni, én már kifejezetten élvezem a zenés-táncos betétet :)

cam aro Creative Commons License 2024.04.07 0 0 151319

semmit nem jelent. 

 

penz. 

papir..

a tobbsegnek mar ez sincs.. 

 

kockakovet nem tudsz kompenzalni -lopott - milliokal. 

milliardokal  se.. 

 

csak hát ezer milliárdok vannak itt a NER kezekben, ""

epp ideje vissza venni, es valos ertekre valtani az adoforintokat. 

Előzmény: Némedi László __ (151318)
Némedi László __ Creative Commons License 2024.04.06 0 0 151318

jaja,

 

csak hát ezer milliárdok vannak itt a NER kezekben, még ha megbuknak sem buknak meg:

https://hu.wikipedia.org/wiki/A_100_leggazdagabb#Vagyonalakul%C3%A1s_2002-2022

 

Előzmény: cam aro (151317)
cam aro Creative Commons License 2024.04.06 0 0 151317

ez nem a 10+ eve el menekultek harca mo. ellen Bazsy.. 

ez az ott maradok harca (remenye ) ... onmagukert. 

 

 szurkolok nektek. 

Előzmény: KawaBazsy (151316)
KawaBazsy Creative Commons License 2024.04.06 0 1 151316

Senki nem jött haza tüntizni? Állítólag külföldről is sokan voltak.. :-)

cam aro Creative Commons License 2024.04.04 0 0 151315

hogy imádnak mostanában mindenből sokszor feleslegesen hosszú vitaműsort meg véleményekkel  ""

 

a biznytalanok kozt lehet megyozo ereje, 

a ketelkedok kozt biztos nincs. 

akit meg erdekel,

es van is hozza kis affinitasa, az 5 perc alatt leszuri hogy mi a hablaty, es mi nem.

szvsz lehet szkrollolni 30 sec utan is, es lelehet ragadni felorakra is.  

 

szerintem, de most nem vagyok biztos. :))

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (151309)
cam aro Creative Commons License 2024.04.04 0 0 151314

meg van a legendaja, de nem hiszem hogy az egy szemelyes dontes. 

sott, biztos vagyok benne *  hogy boven tobb ember koordinalja a dontest . 

 

* ezt diktalna a logika.. 

 

Előzmény: seci (151308)
cam aro Creative Commons License 2024.04.04 0 0 151313

Te is multkor azt irtad Lacinak, hogy nem tudsz 28 perces videot megnezni az tul hosszu. ""

 

nem, nem tudok. 

megnezem..

 

- ha erdekel

- ha van ra idom. .

erre epp egyik sem volt. :) 

 

(a 30 seces szarokat is atporgetem, HA nem erdekel. 

es nem erdekel minden .) 

 

de teny, hogy elvannak hulyulve az emberek. 

maskent ilyen jeloltek nem jutnanak ki a napfenyre. 

Előzmény: netszkvid (151306)
Némedi László __ Creative Commons License 2024.04.04 0 0 151312

az izraeli hamasz ügyet lehet 5 percben megcsinálni csak nem lesz igaz :))

eddig pár ezer oldal, és vagy 10 óra videó anyag után is csak kaparom a felszínt.

 

az egyszerűsítésnek az a hátulütője, hogy:

-aki csinálja, az simán megvezet téged (ennyi időben csak saját véleményt lehet átnyomni, tényeket nem, hogy te tudj dönteni)

-persze ő sem ért hozzá (5 percet mindenről tudok beszélni én is, de mindenről), így a hülyeségek egyre felerősödve épülnek be a köztudatba, mert mindenki a másik 5 perce alapján csinálja az ő 5 percét

-a fekete fehérre van csak idő, már pedig ebből tudnak táplálkozni a politikusok

-valójában semmit nem tudsz meg...

 

inkább kevesebbhez "értsen" az ember, de ahhoz nagyon, mint a mostani világban mindenki mindenhez "ért", de csak a hozzászólások átlaga színvonala csökken le.

 

persze a hozzáértés nagyon magányos élet, mert kevés emberrel tudsz beszélgetni jó színvonalon, nem a mostani social mediaval kompatibilis...

 

egyébként 10ezer óra kellene egy egy témához (bár ha van valamibe jó belelátásod, akkor a rokon témákban már nem kell ennyi)...

 

...na inkább megyek vissza a témámhoz :)))

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (151309)
netszkvid Creative Commons License 2024.04.04 0 0 151311

Nem mi leszunk majd az akkori vilag fosszilis tuzeloanyaga? ;-)

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (151310)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2024.04.04 0 0 151310

Nézd a jó oldalát. Ha az emberiség lenulláza magát egy atomháborúval/mesterséges vírussal/whatever-rel, akkor a majdani emberiség 2.0 (vagy a majdani intelligens macskák :-)) nem fog abba a hibába esni, hogy fosszilis tüzelőanyagokon alapuló civilizációt hozzon létre - mert a fosszilis tüzelőanyagokat mi most szépen mind elfogyasszuk, nekik már nem marad ;-)

Előzmény: seci (151308)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!