Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

atuc Creative Commons License 2020.09.24 0 0 137450

Jó ötlet egy ilyen jeladó-átbaszóval kinyírni a technikát? Ami nem is rá való.

Ha már mindenképp muszáj különbözni másoktól, miért nem íratsz rá egy jó programot?

Előzmény: ThUnDeR_251 (137449)
ThUnDeR_251 Creative Commons License 2020.09.24 0 0 137449

Sziasztok!

 

Kaptam egy V-CR-5 nevü és egy BMW-B2 boxot kéz alól. 

Valamelyiket fel tudom faragni egy E46 320d-re? FL utáni 150 lovas az autó.

 

 

Sajnos csak a V-CR5-höz van normális kábel, ami a CR csőre csatlakoztatható, de egy F10 30d-ről származik, aminek más a csatlakozója.

 

Tudna ebben valaki segíteni, esetleg lábkiosztásban, hogy össze tudom-e hozni hogy jó legyen?!

 

Köszi előre is

 

ThUnDeR

rvf400 Creative Commons License 2020.09.23 0 0 137448
409 Creative Commons License 2020.09.18 0 0 137447

 

 270km/h-nál tapogasd, akkor majd kemény lesz....

 

 

Amúgy nem fordulat függő.

Előzmény: KanabéBalazs (137444)
balabmw Creative Commons License 2020.09.18 0 0 137446

A 270 nem rossz eredmény. 

Előzmény: KanabéBalazs (137444)
KanabéBalazs Creative Commons License 2020.09.17 0 0 137445

Bocsi az idegen mondatért az a " contor de aer" vagy mi! Az értelmetlenül került oda. Bocsi.

Előzmény: KanabéBalazs (137444)
KanabéBalazs Creative Commons License 2020.09.17 0 0 137444

Sziasztok.      

 

Van egy vw passat b5 1.9 tdi -m, 81kw, 110 LE- vel AFN motorkód. contor de masă de aerAz utobbi idöben vacakolt az erejével. 3000nél  letiltott és nem engedett 110 - 120km/h fölé. Azt mondták turbo le van kormosodva. Kipucoltam, utána mentem vele 270km/h- át. A kérdésem az lenne hogy a turbocső ami az intercooler után jön 3000es fordulatnál mennyire kéne felfujodjon? 3000nél még kicsit puha és azt mondja a szerelö, hogy nagyon fel kéne legyen fujodva. Valaki ha tud egy pontos leirást adni erröl a dologrol annak köszönöm elöre is.

Misikee07 Creative Commons License 2020.09.12 0 0 137443

sziasztok!

 

Tudna valaki ajánlani megbízható turbós zsakembert/céget ahol csinálnak hybrid turbókat? elektromos geo állitó motort is újra kellene kalibrálni majd a szét összerakás után ( gtb2260 vk hella motorral)

köszönöm!

oroszmt91hun Creative Commons License 2020.09.07 0 0 137442

Sziasztok, van egy 307es 1.6 hdi peugeotom 9HX motorral, ami gyárilag wg turbokkal van szerelve.

Nos mint kiderült korábbi gazdanal lett turbo cserelve, viszont nem a gyári wg turbo került fel hanem egy vgt GT1544.

Van is gondom hogy nem mindig tölt időben a turbo, van hogy főleg reggel mikor hűvösebb van jobban megy, de melehben6van hogy 3000res fordulatnál hirtelen megjön a turbo. 

Cseréltem már vákuum csövet, egr le van falazva, elvileg vákuum is van rendesen.

Szoftveresen módosítható a dolog hogy mindig legyen rendesen turbo nyomás? 

ersiklaszlo Creative Commons License 2020.08.27 0 0 137441

Köszönöm a válaszod!

 

Hibakódom nem volt menet közben sem ami érdekes..

N75 csere megoldotta a problémát mostmár megy rendesen.

 Igaz érezni hogy a geo ragad még de majd bejáródik, ha nem akkor tisztítás lesz a vége. A tiltás elmúlt szóval sinen vagyok! :)

Előzmény: .Sziszi. (137437)
ScooterRider Creative Commons License 2020.08.18 0 0 137440

Köszönöm a válaszod!

Hozzá kell tennem, valószínűleg nem sok minden lesz ebből az ötletből.

Igazából azért gondoltam erre, mert az OM605/6 ról sok jót hallottam, hogy jól húzható, meg elég jól is bírják, meg szerintem ezek a C Klasse-k mégis többet adnak mint az ugyanennyiért árult BMW-k.(Persze ez megintcsak személyes vélemény, én is szeretem a BMW-ket, de azt sajnos be kell látni, hogy abból félmillióért csak nagyon a kínálat aljából válogathatunk, amik általában 1.6-os motorral szereltek, és nem véletlenül olyan olcsók)

Tudom, hogy már a C-k is elég öregek, és tényleg akármi tönkremehet rajta, de legalább diesel, tehát nyomatékos, és hátul hajt :D

A rozsda, tudom, ezeknek talán a legnagyobb rákfenéje.

Igazából csak azért tettem fel ezt a kérdést, hogy van-e ezeknek valami gyenge pontja.

Az, hogy pénzügyileg megéri-e, más kérdés, mielőtt belekezdenék, úgyis átszámolnék mindent, hogy kb mi mennyi lesz, és úgy hoznék döntést.

Mert ugye lehet, hogy az alapból nagyobb motoros is kb annyiba fáj, de én nem szeretnék automatást, stb. 

 

Előzmény: rvf400 (137439)
rvf400 Creative Commons License 2020.08.16 0 0 137439

Ez lehet, hogy többe fog kerülni, mint egy egészséges 350cdi. Lehet, hogy sose áll rendesen össze. Nem tudom, hány csapat lehet, akik normálisan meg tudják csinálni. Utána jön futómű, fék...Akkor a rozsdáról még nem beszéltünk.

 

Szerintem.

De nem biztos, hogy igazam van.

Előzmény: ScooterRider (137438)
ScooterRider Creative Commons License 2020.08.16 0 0 137438

Üdv tagok!

Gondolkozom egy W202-es Mercedes 250 TD vásárlásán. (Egyenlőre NAGYON elméleti szinten)

Ezeket OM605 hajtja, amiről azt hallottam, hogy különösebb alakítgatások nélkül is ki lehet belőle hozni 300 pacit. (Igaz ez?) Vagy esetleg az OM606 belemegy?(Érdemes?) És ha igen, a rendőrbácsik mennyire veszik észre, mennyire esznek meg?

És most jön a lényeg: Ennek a kocsinak a többi alkatrésze bírja a megnövekedett terhelést? Pl a difi nem hajlamos elszakadni, féltengelyek szokták bírni? A szilentek élettartama mennyire csökken, 

Egyszóval: 

Milyen pluszkiadásokat generálhat egy ilyen tuning?

Tudom, hogy autót építeni drága dolog, de ha eleve halott dolog, bele sem vágnék...

Köszönöm előre is a válaszokat!

.Sziszi. Creative Commons License 2020.08.15 0 0 137437

Szia,

 

Lehet, hogy a bontás miatt kérdéses lett valamelyik vákuumcső, amit még nem cseréltetek. Nem csak a gumicső töve tud elrepedni, a műanyag is ki tud dörzsölődni, ha elmozdul, falsot is szívhat.

Kérdéses vákuummal a turbó geometriája nem fog megfelelően dolgozni, így nem feltétlenül az N75 a hibás, ha a hibatárban szerepel.

Tiltáskor hibakód generálódik, nem megfelelő töltőnyomás néven. Ezt vészüzemnek hívják, ~8mp után lép fel és újraindításig tart.

 

Élő adatot kellene lesni menet közben, minimum kettő tényezőt (ha a vákuum okés).

Töltőnyomás elvárt és valós alakulását a 11-es mérőn látni, ha kérdéses, egyből kiderül.

A légtömegmérő anyagot korlátoz, tehát a plafont mondja meg, amúgy nem változik újraindítással. A 3-as mérőn látni elvárt és valós értékként. A valós értéket az EGR befolyásolja, a visszakeringetéssel. Ha pl. vakolva van, 440 környéke alapjáraton, amúgy ~280. Ha a töltőnyomás nagyjából rendben, teljes terhelésnél 850-1050 mg/löket kell legyen, ez esetben nem korlátoz (gyengére).

Mivel a turbó "húzza" a levegőt a légtömegmérőn át, a kettő összefügg (10-es mérőn mindkettő szerepel).

 

Nem a gyengeség miatt, de a vezérlés amúgy jó helyre került? Vezértengely megfelelő helyzetét szelepfedél nélkül látni, adagoló beállítását viszont szkóppal meg lehet nézni, de a 4-es mérő is árulkodik, alapjáraton 50-55% körül megfelelő.

Előzmény: ersiklaszlo (137435)
balabmw Creative Commons License 2020.08.13 0 0 137436

A 2-3mm az nagyon kevés. A teljes út több mint 12mm,ha jól emlékszem.

 

Amikor "letilt" a hibatárolóba mi kerül? Erről semmit sem írtál.

Előzmény: ersiklaszlo (137435)
ersiklaszlo Creative Commons License 2020.08.13 0 0 137435

Sziasztok!

 

A mindenki által jól ismert de ugyanakkor szokszor misztikus problémával küzdök az utóbbi időben miszerint letilt a TDI-m.

Megpróbálok rövid lenni amennyire lehet.

 

3 ezer km ezelőtt vezérlés cserén esett át az alany (1998 A4 B5 110le afn). Ezt követően bár már lehet előtte is (sajnos nehéz megmondani mert én keveset vezettem az autót) elkezdte a tiltogatást és olyan lomha lett hogy 87es kadettem röhögve legyorsulná. Szóval olyan mint ha csak 70 lovam lenne ha letilt akkor pedig 50. A tiltás magas fordulatnál következik be újra indítást követően újra "jó" lesz. Az első gondolat az volt hogy a szerelő hibázott a vezérlés csere közben szóval szétszedtük az egész elejét de minden a helyén van. Átneztük, kicseréltük a hibás vákumcsöveket, cseréltünk gázolajszűrőt ráraktuk gépre de semmi látszólag minden jó. Motor szépen jár alapjárat stabli. Lassan 4 éve van nálam az autó tehát elég jól ismerem és most kb az egyharmadát adja le a teljesítményének - konkrétan minden előzés egy halálfélelem. Oda lett rá figyelve 8-9 ezrenként olaj és minden ehhez tarozó kellék cserélve volt.

 

Ami meg fontos lehet - az autó nem füstöl bárhogy taposom neki egy deka korom nem jön. Eddig ha ilyen problémám volt egy 2es padló megoldotta mivel kiokádta magából a sok városozás alatt felgyült kormot és ment rendesen. Ha nagyon akartam 3asban is megnyikkant a gumi - most 1esben sem.

 

Elolvastam az internetet ezzel kapcsolatban szóval a tipikus hibákat tudom - légtömegmérő, n75, geokar és társai.

A hétvégén levesszük a turbót megnezzük milyen - jelenleg a geokar kb 2-3mm  mozog ami kevés lehet.

A kérdés az ha a turbó tisztítás sem oldja meg a bajt akkor merre induljak el?

 

Köszönöm!

 

halványlila nejlonkecske Creative Commons License 2020.06.23 0 0 137434

Sziasztok!

Most fogok venni egy Mercedes e124-et, és szeretnék rajta egy kicsit változtatni. Leginkább az om606-ból szeretnék többet kihozni. Akár kicsit nagyobb turbó nyomás, vagy más befecskendezés. Ti hogyan hoznátok ki belőle többet?

Köszönöm a segítséget.

no_holy_shit Creative Commons License 2020.05.28 0 0 137433

En sem tudom, h tuningolnam-e...

(Azaz nalam a 150le dsg-s eu6 leon csont gyari. Majd vmikor kap egy egr off-t es nox-trap reg off-t, addig 10ekm-kent uj olaj. Teljesen kenyelmesen lehet vele igy is gurulgatni nemet palyan) Ha kell a sok lo uj autoban ,akkor inkabb tfsi-nek esnek neki

Előzmény: PestiL (137430)
no_holy_shit Creative Commons License 2020.05.28 0 0 137432

Scr is van benne ha minden igaz, nem csak dpf

Előzmény: atuc (137431)
atuc Creative Commons License 2020.05.27 0 0 137431

A motort is, de leginkább a széria 6-os DSG-t. Meg a hajtást.

Azért félve kérdezem meg, hogy egy kétliteres TDI RS 240 lóval, meg ÖTSZÁZ Nm-rel mire nem elég?

Mellesleg egy ötvenezer eurós autót miért kell szétnyírni?

Szerény 25%-os (!) teljesítménynövekedésnél a DPF sem maradhatna benne.

Előzmény: PestiL (137430)
PestiL Creative Commons License 2020.05.26 0 0 137430

Sziasztok,

 

a Magic Tuning hirdeti, hogy 300 LE-re húzza a 240 Lóerős 2 literes dízel Skoda biturbót - nem fogja a motort,.... nagyon meggyötörni?

 

Üdv Laci

no_holy_shit Creative Commons License 2020.05.18 0 0 137429

Csalni fog. ird bele 2000 felett az afn pumpajellegmezöjet,.meg altalanosagban nezd meg a pumpajellegmezöt,.mert padlon erösen felhajlik. 

 

Előzmény: _matel_ (137425)
Bencuc Creative Commons License 2020.05.18 0 0 137428

Mert nem tudom mi a cikkszáma, a ráírt számok alapján pedig nem találok semmit.

Előzmény: mica-r (137427)
mica-r Creative Commons License 2020.05.18 0 0 137427

Miért nem kerested cikkszám alapján?

Előzmény: Bencuc (137426)
Bencuc Creative Commons License 2020.05.17 0 0 137426

Valaki tudna segíteni abban, hogy Seat Cordoba 1.9 TD AAZ motorjának adagólóján mi ennek a cuccnak a hivatalos neve, ami a képen pirossal be van keretezne? Amilyen néven alkatrészboltban keresni tudom. Alapjárati szabályozóként kerestem, de így nem találok, pedig ez az alapjáratot szabályozná. Úgy sem találom, hogy dúsítópatron. Egyszerűen így nem találok ehhez a típushoz. 

 

_matel_ Creative Commons License 2020.05.07 0 0 137425

Sziasztok,

a nagy home-office-olásban kicsit foglalkoznék a saját autómmal is. A cél a teljesítmény növelés lenne elsősorban csak magasabb fordulatszám tartományban (2000rpm felett) előzéskor. Az alany 1Z 1.9TDI sorozateleji egy csatis műanyag ECU-val. Jelenleg gyári 520-as csúcsok vannak benne és gyári tartalom van az ECU-ban. Számításaim szerint a motor többi része és annak állapota alapján a célom olyan 50-52mg/löket max dózis lenne. Ezt ki tudom a turbóval szolgálni és a motor többi része is bírni fogja hosszú távon se lehet semmi meghibásodás a tuning miatt.

Ha jól tudom az AFN 41mg/löket-et nyom 4000rpm-nél ez a 110LE. A gyári adagolót nem bántanám max az elemet cserélném nagyobbra ha kell. Kérdés hogyan számolja a bejuttatott anyagot a rendszer. Pl van itthon gyári 502-es csúcsom. Ha beteszem újra beállítom 3,0-3,5mg közé az alapjárati szállított anyagot akkor valójában gondolom az alapjárati anyag mennyisége nem változik és a teljes gázon bejuttatott anyag mennyisége fog nőni?

Az 50mg/lökethez mit ajánlotok? A meglévő csúcsokkal elérhető és érdemes lenne csak ECU-t íratni hozzá vagy kell nagyobb csúcs? Ha igen mekkora, hogyan tudom kiszámolni mekkora? Esetleg mindkettő? A régi 409-es VCDS-ben melyik mérőblokkban tudom ezt mérni menetközben? Ha nem gyári a csúcs hanem nagyobb van benne reális lesz az érték amit mutat vagy csalni fog tőle?

Köszönöm, matel

coupe-sTibi Creative Commons License 2020.04.16 0 0 137424

Üdv mindenki!

 

Az lessz a legegyszerübb ha az elején kezdem.

 

Elkezdtem epiteni egy golfot (gyari ahu) sok gond volt, a vége motorcsere lett. 

Na most mechanikailag nagyon penge :) ,kapott egy 11/3,2 es mecha-t, 502 stb. Szépen is megy. 

De nekem most egy olyan idegesítő problémám van hogy az oracsoport villog össze vissza. gyujtason minden oké mutat mindent, de indítozok és elmegy minden, beindul az auto mivel külön szálrol kap +t, de az oracsopport villog tovabb, mintha folyamatosan tekertetne.

 

Nemtudom mit tegyek, szinte mindent megprobaltam. Csak azt nem amivel megjavulna :)

Ha valaki találkozott volna ilyen problémával és sikerült megoldania az kérem írja meg nekem hogy hogyan tette.

 

Köszönöm hogy elolvastad! További jó böngészést!!

atuc Creative Commons License 2020.02.09 0 0 137423

Csak egyszerűen. Megnézem van-e egy ilyen A4 immobox-om.

Belekötök egy emulátort.

Te beszereled a meglévő helyett és kész.

Ki van kapcsolva az indításgátló.

Előzmény: _matel_ (137412)
_matel_ Creative Commons License 2020.02.07 0 0 137422

Színt vallott. Az ülésfűtés aminek akkor is menni kell ha bent ül de nem jár a motor. Magamtól az életben rá nem jöttem volna. Hiába nem nő tervezte a motorvezérlőt így ilyenre nem gondolhatott.

Előzmény: balabmw (137421)
balabmw Creative Commons License 2020.02.06 0 0 137421

Ez a női praktikák közé simán befér. :-)

Előzmény: 409 (137419)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!