Keresés

Részletes keresés

leveling Creative Commons License 2012.05.31 0 0 394

ööö 4 évvel ezelőtti bejegyzésre reagáltál...

lehet azóta változott a menetrend? :) sőt közben kivonult és visszajött a ryan :))

Előzmény: lingar4 (393)
lingar4 Creative Commons License 2012.05.31 0 0 393

Jelenleg nem kapható ebben az időpontban jegy semennyiért.

1-2 nap eltéréssel 25.000 Ft.

Előzmény: pearl23 (196)
szofi762 Creative Commons License 2012.05.31 0 0 392

Köszi az infókat!

Hát,ez az hogy keményfedeles amit nem lehet összenyomni. Viszont korábban rendszeresen ezzel jártam sose volt gond vele mert ránézésre a szélessége meg a magassága sokkal kisebb mint a megengedett méret (35*50cm) így sose rakatták bele semmibe.

A páromét igen, mert az lényegesen nagyobb, viszont pont úgy voltunk vele mint te hogy összenyomta és belement, utána nem is problémáztak.  Azt gondoltam csak a  "gyanús" méretet rakatja bele, nem automatkusan minden utasét... Akkor vasárnapig még ezt is meg kell oldani!

Előzmény: Törölt nick (391)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.31 0 0 391

Most hétvégi tapasztalat: nekünk 23 széles volt, és a celebis berakatta a dobozba, de szerencsére össze lehetett nyomni. Csak a kereten kell átférnie, utána már mindegy, mert csak egy váz amibe belerakod, de ha nem lehet összenyomni, akkor inkább ne kozkáztass. Dublinban nem is volt mibe berakni a kapunál. :)

Előzmény: szofi762 (387)
h.martina Creative Commons License 2012.05.30 0 0 390

Repulojegy elado 10.000ft. !!!
Egy utra Budapest-Dublin 

From Budapest T2 (BUD) to Dublin T1 (DUB)
Fri, 01Jun12 Flight FR1024 
Depart BUD at 17:35 and arrive DUB at 19:35

erdeklodni ma egesz nap a

h.martina12@gmail.com-on vagy holnap reggeltol 06305870415

tavasz21 Creative Commons License 2012.05.29 0 0 389
Előzmény: brigantin1 (386)
tavasz21 Creative Commons License 2012.05.29 0 0 388

20 cm-nek kell lenni. Mérik. Ne kockáztass, 60 euro bünti.

Előzmény: szofi762 (387)
szofi762 Creative Commons License 2012.05.29 0 0 387

Van valakinek friss tapasztalata hogy a kézipoggyász méretét mennyire veszik szigorúan? Pl. ha a szélesség magasság bőven alatta van a  megengedettnek viszont a mélysége 20cm helyett 24 cm akkor azt kiszúrják? 

Korábban nem volt ezzel problémánk csak most a pozsonyi reptérről indulunk és nem akarom hogy megelepetés érjen a kapuknál...

 

Köszi!

brigantin1 Creative Commons License 2012.05.15 0 0 386

Tiszteletem!

 

Segítséget szeretnék kérni!

 

Van valakinek tapasztalata a Karlsruhe-Baden-Baden-i reptérrel kapcsolatosan,hogy melyik busz az optimális a Baden-Baden-i vasótállomás megközelítése tekintetében?

 

Első alkalommal repülök oda!

 

Baselbe utaznék tovább!

 

Köszönöm!

 

brig

vélemény Creative Commons License 2012.05.14 0 0 385

Milyen időpontig lehet foglalni a Ryan járatokra? Próbálkoztam novemberi, januári foglalásokkal Londonba is Rómába is,  különböző napokra, de egyikre sem volt járat. Nem valószínű hogy már egyikra sincs jegy. Lehet, hogy még nincs téli menetrend?

licsipet Creative Commons License 2012.05.12 0 0 384

Sziasztok!

 

Egy kis segítséget szeretnék kérni. 

Jegyet szeretnék foglalni, viszont nincs erre alkalmas kártyám. Azt szeretném kérdezni, hogy átutalással lehet fizetni, és ha igen akkor milyen számlaszámra lehet utalni? Köszi!

edajne13 Creative Commons License 2012.05.12 0 0 383

Sziasztok!

 

SÜRGŐSEN ELADÓ 2 DB REPÜLŐJEGY BARCELONA-BA!!!

Odaút: május 19. visszaút: május 24. 

A jegyek wizzair repülőjegyek, 16.000 Ft/db + átírási költség.

Érdeklődni:             +36204143759       vagy edajne13@gmail.com

 

 

energies Creative Commons License 2012.05.10 0 0 382

folyószámla is elég ha jól gondolom...!!

Előzmény: energies (381)
energies Creative Commons License 2012.05.10 0 0 381

köszönöm szépen h válaszoltál.....!! én is ezel a kártyával szemezgettem..... már csak abban bízom h elfogadják t-mobilos számlámat más közüzemű helyett igényléskor.

igaz nincs sztem kártyára szükségem.... mert csak repjegyeket szeretnék venni...

Előzmény: leveling (380)
leveling Creative Commons License 2012.05.10 0 0 380

Én nagy neteller párti vagyok, de vannak itt sokan akik MB-t használnak. Alapvetően mindkettőnek igen egyszerű a felülete, feltöltés stb. Én azért javaslom a neteller-t, mert ott tényleg minden ingyen van (ha van Maestro kártyád, amivel tölteni tudod, egyébként 1,75% jutalék MC/Visa esetén). A MB pedig azoknak jó, akiknek van Wizz kártyája, mert annak a feltöltéséért járnak pontok. 

És mindkét féle kártyával voltak már gondok, így szerintem nem lehet egyértelmű győztest hirdetni. 

Igazából azt mondom, hogy próbáld a neteller-t mert ha nem tetszik még mindig áttérhetsz MB-re és nem vesztettél semmit.

Előzmény: energies (379)
energies Creative Commons License 2012.05.09 0 0 379

bankkártyázzunk topicba már írtam de ott nem jött válasz.... beillesztem ide hátha valaki tud választ adni:)

 

"Skacok....!! MB vagy neteller?? ha csak ryanair miatt igényelnék mivel szeretnék mostanság repkedni ide-oda:)

 

tudom hogy lokoszt-on van összehasonlítás....de ti mit használtok?

MB. az éves díja miatt gyengébbnek tünik...de ez a 10 euró is elég karcsú hogy befolyásolja a dolgokat...

az egyszerűbben számlával rendelkezőbb kéne..ne keljen sokat ide oda katt. ha utalok a számlára.

köszi , szép estét"

larma2 Creative Commons License 2012.05.09 0 0 378

Szia! Végül is egy olyan megoldás mellett döntöttünk, melyben 7.45-kor érünk (elvileg..) wizz-zel bergamoba, és onnan 10.45-kor indulunk ryan-nel tovább. Bízom benne, így azért sikerülni fog, mégis csak 3 óra van a két gép indulása között.

Előzmény: szofi762 (377)
szofi762 Creative Commons License 2012.05.09 0 0 377

Szia! Ha még mindig gondolkozol ezen akkor itt egy újabb tapasztalat:

Mi kb. 4 éve repültünk így, de még csak nem is Ry/Ry géppel hanem Wizz/Ry verzióval. Szerintem az nagyon durva ha egy nyaralás azzal indul hogy lekésed a csatlakozást ezért én nem kockázattam, aludtunk egyet Bergamóban (50 eur volt a szállás és benne volt a transfer is oda-vissza). De jobban is tettük mert csupán 2,5 órát késett wizz...

Ry pontos volt oda is, vissza is. Viszont a wizz megint késett, ráadásul nagyon durván valmi 5-6 órát, arra emlékszem hogy éjfél elmúlt mikor a beszállás megkezdődött és mi kora délután már beérkeztünk a másik géppel (mert alapból +2-3 óra lett volna az átszállásra) . Hát az sem kellemes mikor 7-8 órát dekkolsz egy reptéren...

A reptér kicsi, de a biztonági kapuknál a sor tényleg nagyon durva tud lenne, mint ahogy azt előttem is írták. Vannak időpontok mikor túl sok gép indul azonos időpont körül és feltorlódnak az emberek, legutóbb egy kora reggeli gépnél ez önmagában egy 40 perces tortúra volt..

Szerintem odaútnál ne kockáztassátok a nyaralást!

Előzmény: larma2 (374)
tavasz21 Creative Commons License 2012.05.09 0 0 376

kérdezd meg a pilóta topikban, lokoszt altopikban, ők szoktak ilyennel foglalni, akik ott vannak.

Előzmény: Törölt nick (375)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.09 0 0 375
Sziasztok. Nekem moneybookers es kartyaval torteno foglalaskor jelez. A rendszer fizetesi hibat pedig aktivalva lett egyenleg oke. Valakinek van ebben tapasztalata? Nagyon idegesitő hogy nme tudok foglalni :-(
larma2 Creative Commons License 2012.05.07 0 0 374

Köszönöm szépen mindenkinek, aki leírta a tapasztalatát, véleményét!

konfisdriver Creative Commons License 2012.05.07 0 0 373

Köszönöm szépen a válaszod, nagyon sokat segítettél!

 

Előzmény: ateszka70 (372)
ateszka70 Creative Commons License 2012.05.07 0 0 372

Szia,

 

Akkor próbálom sorra venni a kérdéseket:

 

1, Persze, hogy lehet. A honlapon a Samsonite nem a kézi poggyász típusát jelzi, hanem azt, hogy milyen biztosítást akarnak kifizettetni veled. A válasz egyértelmű NEM a foglaláskor.

2, Fel lehet vinni, de max. 100 ml / db töltöttségűt. Ezeket egy 1 literes, visszazárható nylon zacsiba kell tenni ( reptéren adnak, ha nincs )

3, Ez azt jelenti, hogy a honlapon megadod az adataidat, és kinyomtatod. Ez lesz a beszállókártyád is.

4, Visszaútra is ki tudod nyomtatni 7 nappal az utazás megkezdése előtt.

5, Lásd 3-as válasz

6, Erre nem lehet egyértelmű választ adni. Ha szerencséd van, akkor nem késik. ( időjárás, gép probléma, másik gép elfoglalja a kifutót...stb...)

7, Nem...ez egyszerű árpolitika, és a gép töltöttsége számít...Üres gép nem kifizetődő...

8, Lesz helyed, csak nem Te választasz elsőnek. Ahová jut hely, oda ülsz. Csak annyi jegyet adnak el, amennyi hely van a gépen

9, Ha van feladandó poggyászod, akkor igen. Ha csak kézi, akkor elég 1 órával előtte kint lenni.

9+1, Buktató nincs, csak foglalási díj, amit a Pelikán levesz magának. valamivel többe kerül, mint a Ryan honlapján.

 

Remélem tudtam valamennyit segíteni.

 

Üdv:  Atesz

Előzmény: konfisdriver (371)
konfisdriver Creative Commons License 2012.05.07 0 0 371

Üdv, mindenkinek, lenne pár Ryanair-rel kapcsolatos kérdésem 

 

1. Kézipoggyász ugye lehet hogy az egy hátitáska? Tehát nem kötelező az amit a foglaláskor felajánl. ( Samsonite meg valami más gyártó bőröndje)

2. Arckrémet, fogkrémet, parfümöt, naptejet ugye nem lehet felvinni a gépre?

3. Ez az online check in mit jelent? Bejelentkezek az oldalon és bepipálom hogy megyek illetve kinyomtatom az igazolást?

4. Visszautra az online check in megtudom csinálni itthon (4 napos utra megyek, hallottam hogy 7 napig igen ez igaz?) ?

5. Az igazolás ellenében adják majd ide a beszállokártyát a reptéren? 

6. Mennyire jellemző hogy késnek a gépek? 

7. Az hogy pl a május végén egy jegy olcsóbb mint augusztusban, ez a főszezon/előszezon miatt van így? 

8. Ha nemkérek elsőbbségi beszállást az azt jelenti hogy ugyanugy lesz helyem csak sorba kell állni az aktuális kapunál? ( bocsánat ha hülye a kérdés de bizonytalan vagyok:) )

9.Úgyanúgy 2 órával az indulás előtt a kapunál kell lenni mint régen( 5éve repültem utoljára) ?

 

9+1 : Pelikánon keresztül foglalt már valaki Ryanair jegyet? Vannak buktatók? Érdemesebb a hivatalos oldalon foglalni?

 

 

Előre is nagyon köszönöm...

leveling Creative Commons License 2012.05.06 0 0 370

Minden lehetséges :) Én csak akkor vállalnám be, ha 1) nem az egész család azévi nyaralása múlik ezen 2) van egy nagyon jól átgondolt B-terv (másik jegy ugyanoda vagy máshová, esetleg Bergamo és környéke utazgatás) 3) flexibilis vagy, és nem rontja el az egész utat, ha nem sikerül az átszállás. Ilyen jeggyel én nem foglalnék szállást/autót a célállomáson (vagy csak olyat, amit tényleg az utolsó pillanatban is vissza lehet mondani).

Nekem nincs nagy tapasztalatom BGY-ban, csak kétszer szálltam át úgy, hogy 2 órám volt minkét esetben; pontosak voltunk és kb. terminálba lépéstől számított 10 percen belül már újra a kapuknál voltam. Mondjuk ez télen volt, nem éppen főszezonban...

Tehát abszolút nem lehetetlen, csak ne érjen váratlanul, ha valamin elcsúszik a dolog.

Annyit még megjegyeznék, hogy egyre többször tapasztalom, hogy a fél órával indulás előtti kapuzárás valóban megtörténik, ha sikerül korábban érkezni/időben kiszállítani az utasokat stb. bár mondjuk olaszoknál ez nem olyan nagy veszély :) , csak nem árt ezzel is kalkulálni...

Előzmény: larma2 (367)
rebkaa Creative Commons License 2012.05.06 0 0 369

A bergamói reptér nem egy labirintus, tehát  a nagyságával nincs gond. A szeku befogadóképességével azonban igen.

Mi néhány hónapja Marrakesh felé szálltunk át itt és saját  hibánkból(Bergamó olyan gyönyörű volt, meg kellett nézni)hogy későn értünk a reptérre. Amikor megláttuk a 100m-nyi tekergő sort a szeku előtt, ráadásul nem szalag van ami alatt sűrű elnézések közepette át lehet bújni, na akkor kezdtünk csak kétségbe esni.

Szóval ha kicsit is késik a gép(ami reggel 6vagy 6.30-kor-kor nem jellemző) és sokan állnak a sorban, akkor tényleg necces a dolog.

A kaput elviekben zárják fél órával előtte, de mi 10-15 perccel a gépindulás előtt értünk oda.

Sajnos 100%-ra én sem tudlak megerősíteni, de a reptér kicsi az biztos, azonnal rohansz a másik géphez, eléred még kisebb késés esetén is.

 

Előzmény: larma2 (367)
katihurghada Creative Commons License 2012.05.06 0 0 368

Erre lehetetlenség válaszolni, nem csak a reptér mérete indokolja meg, hogy mekkora rátartással tervezzél,  illetve melyik terminálra érkezel és melyikről indulsz tovább. Fapadoséknál nem tudsz transzferrel tovább menni, csomagot fel és ismét be és akkor még nem szóltam a késésről.

Budapestről is indult már egy illetve 4 (!) órás késéssel a gépünk, de Londonból és Madridból is. Nem azt mondom, hogy általános a késés, de előfordulhat és akkor nagyon kevés az 1 óra.

A kapukat indulás előtt félórával (lehet, hogy a Ryanairnál 20 perc) zárják akkor is ha esetleg késve indul a géped - az eredeti időponthoz képest.

Egyéni tűrőképesség alapján kell eldönteni, én megölném a férjemet, ha kicentizné, ha 3 óránál kevesebb időnk van az átszállásra akkor  egy-két-három éjszaka az adott városban és városnézés.

Előzmény: larma2 (365)
larma2 Creative Commons License 2012.05.04 0 0 367

vagy ha nem is rossz de hiányos a kérdés.:) Milano bergamo lenne az átszálló hely, budapest felől, kefalónia felé. egy órám lenne rá, ha pontosak a gépek. (ez csak az egyik a lehetséges opciók közül. de lehet, h a szűk időintervallum miatt ez nem is valós opció, így jó lenne vagy megerősítést nyerni, h ez lehetséges, vagy ha nem az, akkor pedig kizárni ezt a tervek közül).

Köszönöm újra.

Előzmény: tavasz21 (366)
tavasz21 Creative Commons License 2012.05.04 0 0 366

.

Rossz a kérdés. Attól függ hol szállsz át, hisz repterek mérete változó. Írd le hol akarsz átszállni. Késést is kell kalkulálni.

Előzmény: larma2 (365)
larma2 Creative Commons License 2012.05.04 0 0 365

Sziasztok. Olyan kérdésem volna, hogy ha az ember átszállással utazik, mennyi az a minimális időkülönbség a két repülés között, hogy az egyikről még 'átérjen' a másikra? (ha ez számít: ugyanaz a légitársaság-ryanair persze, azért itt kérdezem:), de külön foglalás)

Köszönöm ha válaszoltok.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!