Keresés

Részletes keresés

Sandor Creative Commons License 2004.12.16 0 0 107
Hello! A KPE 110-et és a hasonlóakat a RET-től lehet beszerezni. Katalógus, árlista a www. ret.hu-ról letölthető. Pesten van irodájuk, + költség nélkül felhozzák Szegedről. Üdv, Sándor
Előzmény: virtualpro (102)
Bonus1 Creative Commons License 2004.12.16 0 0 106
Megvannak, de nekem a képeken nagyobbnak tűntek. Csak mert szerintem is számít a méret:-)! 20mm-e átmérőjűek, jók lesznek?
Bonus1 Creative Commons License 2004.12.13 0 0 105

Köszönöm az infókat!

 

Más: dob alkatrészeket, tartozékokat lehet ma még a tam-tamon kívül máshol is venni? Tudtok valamit a Fineky-ről, stb?

 

Más2: asszem eladom a Roland SPD-8 perka padomat. Hol érdemes ilyesmit meghirdetni?

Topy Creative Commons License 2004.12.12 0 0 104
ElektroKontha - http://www.elektrokontha.hu/

Topy

Előzmény: Latya (K.L.) (103)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2004.12.11 0 0 103

Az üllői úti klinikáknál ( metró oldalán egy sarok vissza a Kálvin tér felé. Valami zöld dizájnos kiarakat) van egy elég nagy alkatrészker, aminek most nem jut eszembe a neve, na én ott láttam "csupasz" piezo lapkát valami nudli árért. ( igaz vagy 1 éve....)

 

 

Előzmény: Bonus1 (101)
virtualpro Creative Commons License 2004.12.10 0 0 102
Bercsényi utcában van két bolt is, ott kaphatóak. Sajnos nem lecsupaszítva, hanem műanyagos kiszereléssel. Vilkerben kb 350 körül lehetett egy piezzo, bár ez nem tudom most mennyibe kerülhet vagy egyáltalán milyen van. LOMEX-ben viszont 200-ért van most valami kibelezett alkatrészekből származó piezzo, egy dobozba beszórva ajtótól balra az ablak mellett. Viszonylag nagyok, de nem tudom hogy működhetnek. Vettem egyet kipróbálni, de még nem volt időm beszerelni. Itt a fórumban korábban említett KPE110-et nem tudom hol lehetne kapni.
Bonus1 Creative Commons License 2004.12.10 0 0 101

Kössz Latya, télleg sok jó ötletet találtam! Főleg a házi készítésű fakáva tetszett, meg a pvc csőből készített, de ikeás se semmi ;-)

 

Az elektronikák nekem már meredek dolgok, de továbbra is érdekel a mibenlétük. Ma asszem nekifutok a piezobeszerző kőrútnek. Ha esetleg tud valaki Délbuda-Buda körzetében olyan aklatrész boltot ahol lehet megfelelőt kapni, akkor lécci szóljon.

 

köszi

-Bon-go-

Előzmény: Latya (K.L.) (100)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2004.12.09 0 0 100

 

Dobtriggert építgetek/építettek.
Előzmény: Bonus1 (99)
Bonus1 Creative Commons License 2004.12.08 0 0 99
Az épített padokkal kapcsolatatos tapasztalatok érdekelnének. Tegnap voltam a tam-tamban, és elég sokfajta szerelvény kapható, de még nem igazán tiszta milyen írányban kéne elindulni. Ha esetleg képet is tudtok mutatni, akkor az mégjobb lenne.
Pontosan mihez kell az elektronika, amit építetek?
virtualpro Creative Commons License 2004.12.07 0 0 98

Nekem össze van rakva az áramkör, csak nem igazán van időm a padok összerakására. Talán majd ünnepek alatt... Meg hát most megjelent a 16 sávos változat (+1 analóg board) amit majd nekem is át kéne építenem a sajátomba.

Előzmény: Latya (K.L.) (97)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2004.12.06 0 0 97
köszi! :)  Rém lassan haladok, mint a luca széke......
Előzmény: virtualpro (96)
virtualpro Creative Commons License 2004.12.06 0 0 96

http://www.ucapps.de/

 

Itt nézd meg a JDM modult. Én azzal programoztam, az ott található leírás szerint. A raszter lapra amire az egész áramkört építettem, az egyik sarkára rábiggyesztettem ezt is. Persze teljesen el van különülve. A soros porton keresztül kellett programozni, nem igényelt külön tápot, szóval elég egyszerű dolog volt.

virtualpro Creative Commons License 2004.12.06 0 0 95
ChipCAD-nél vettem a PIC-et és magam programoztam a netről töltött áramkör+program segítségével. Ha eszembe jut majd megnézem mi volt a progi neve, meg az áramköri rajz megvan-e. Egyébként pofonegyszerű volt a dolog, 0 gyakorlattal is simán megy. A PIC olyan 1400 körül volt talán ha jól emlékszem.
Előzmény: Latya (K.L.) (94)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2004.11.26 0 0 94
jut eszembe a PIC-et saját magad programoztad?  Ha jól sejtem  PIC-et a chip cad forgalmaz (is? csak?) Ők  esetleg beégetik?
Előzmény: virtualpro (91)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2004.11.26 0 0 93
lasan azaz lassan
Latya (K.L.) Creative Commons License 2004.11.26 0 0 92
nah, vettem vaskloridot, ( 1/2 kg 300 Ft alkatrész boltban) és másodszorra egész elfogadható  nyákot csináltam pnp fóliával. Huhúúúú!   Fúrás, forsztás, és  lasan éled ! :) :)
Előzmény: virtualpro (91)
virtualpro Creative Commons License 2004.11.22 0 0 91
Én is bajban voltam a vaskloriddal, aztán vettem egy soma előrefúrt panelt és arra csináltam meg az egészet. Nem volt túl sok idő átalakítani, és így nem kellett lötykölgetnem.
Latya (K.L.) Creative Commons License 2004.11.20 0 0 90
Kösz, de én balga elaludtam.  egy linux által szétbombázott xp-re szakosodott vincseszterbe próbáltam életet lehelni az éjjel, és kicsit elaludtam az időt utána.....A honlapon nem is olyan vészes ár van valami nátruimbigyós marató 500Ft/lityi. Persze nem tudom a József krt.-i árakat. Én olyan  20-25 éve vásárolgattam ott vaskloridot. Nem sok olyan bolt van, ami ennyi ideje és gyakorlatilag profilváltás nélkül létezne....
Előzmény: Topy (89)
Topy Creative Commons License 2004.11.19 0 0 89
A József körúton az Azúr Vegyszerboltban árulnak vaskloridot:
Munkanapokon 8-tól 17 óráig, 1085 Budapest, József körút 65.
Tel./Fax: (06-1) 318-5377, (06-1) 338-4461, (06-1) 327-0469, (06-1) 327-0470

Hétvégén én egy helyet tudok, ahol kapsz ilyesmit - nem vasklorid lesz, hanem valami más, de ugyanúgy nyák maratáshoz való -, a Conrad az Oktogonnál, de készülj fel, hogy drága lesz. Lelkileg gyúrhatsz a dologra a http://www.conrad.hu-n.

Topy
Előzmény: Latya (K.L.) (88)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2004.11.19 0 0 88

SOS! Kitaláltam, hogy a hétvégén megcsinálom a dobtrigger paneljét, de én kb 15 éve nem csináltam NYÁK-ot, és szomorúan tapasztalom, hogy nem lehet vaskloridot kapni a patikákban.  Igaz az , hoyg alkatrész boltokban van valami marató trutyi helyette? És van Bp-en szombaton ilyen nyitvatartó? Mert ugyna ma vásároltam, be de szembe nem jutott volna a lomexban megkérdezni.... :(

 

 

 

Bonus1 Creative Commons License 2004.11.19 0 0 87

Tisztelt Urak!

 

Kis segítséget kérnék Roland SPD8 és Roland KD7 illesztésével kapcsolatban.

Tudom, h vadul hangzik, de tök rendszertelenül szólal meg a lábdobtrigger. Más kütyükkel tökéletesen műxik, csak az SPD8al nem. Igaz, annak nem is trigger bemenetei vannak, hanem ep1, ep2, meg patch shift.

Ja, és az ep1-2 nem egyforma. Ha az ep2-be döföm a kd-t, akkor a kijelző számai közt pontok jelennek meg.... 8-o

 

 

Szal tök kuka vagyok hozzá, de gáláns leszek, ha segít valaki! :-D

syrius Creative Commons License 2004.11.17 0 0 86
off: bocsi, de segítsetek, milyen progival lehet .gtp kiterjesztésű (gitár?) fájlokat lejátszani? Köszi.

Szatyi Creative Commons License 2004.11.17 0 0 85
Valaki összegyűjtené a tudnivalókat és a tapasztalatokat, mert a linkek nagy része már nem működik. Goldolok itt elsősorban a trigger-MIDI kontroller kivitelezésre. Ezzel kapcsolatban érdekelnének a tapasztalatok is. Köszi!
virtualpro Creative Commons License 2004.09.30 0 0 84

Hát azzal meg fogsz szenvedni. Én is ilyen kialakításban gondolkoztam először, aztán elvetettem mert nem igazán találtam ilyen elemeket hozzá. Most egyenlőre kötélbilincsekkel oldottam meg. Átfúrtam a fémlapot, és az U alakú kötélbilincs/drótbilincs (OBI 250Ft/2db kb.) szárainak végét átdugtam a lyukon. A bilincsbe belehúztam egy 8*8 mm-es tömör négyszögvasat, amit úgy hajlítottam/vágtam hogy az pont odaéren ahova kell. Ezt jól lehet alakítani, és elég szilárd, hogy használat közben viszont ne deformálódjon tovább. A bilincsre rátekertem az anyákat aztán kész is van a felfüggesztés. A szögvas is OBI-ból volt, az sem egy húzós tétel (kb. 1200/szál ha jól emlékszem) . 2 m-es darabból akár több "gémet" is ki lehet alakítani. Aztán csak le kell festeni... vagy kivágni az ablakon, ha te találsz valami jó/olcsó gömbcsuklós megoldást. :D

 

Én az álványzathoz amúgy 2,5*2,5 cm (négyzetes keresztmetszetű) zártszelvényt használtam. Ebből 2m kb. 2000-2500 Ft az említett boltban. Oldalsó lábnak gondolkoztam a 800 Ft-os 80 cm-es fém asztallábakon is, azonban ettől óvnék mindenkit, mivel az anyaga nagyon vékony és így egyből horpad ahogy rászorítasz valamit...

Előzmény: westpoint (83)
westpoint Creative Commons License 2004.09.21 0 0 83
hi!

Még az elözö vmelyik hozzászólásban hangzott el, hogy ne misztifikáljuk a
piezokat. Én igazából nem is értek hozzá, tehát én csak azt irtam ami az
e-bay leirásban volt. Tehát az én általam vett piezokon nincsen müa. boritás,
csak a két lemez egymáson és a vezetékek hozzáforrasztva.

Most meg ilyen, egybeépített cuccokat is lehet venni: http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=46611&item=3749630278&rd=1
http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=46611&item=3749630777&rd=1

Sajnos még mindig nincs összerakva az állványom.
kinek van ötlete arra, hogy a dobfelület alá „pillanatszorítható gömbcsuklós”
rögzítést miböl lehetne faragni? wp.
Sandor Creative Commons License 2004.09.20 0 0 82
Hello! Itten vannak a képek: www.csepess.fw.hu/dobtrigger.htm Üdv, Sándor
Előzmény: virtualpro (81)
virtualpro Creative Commons License 2004.09.16 0 0 81

Na ezt az Orczy teret megnézem magamnak, kösz Ndy_

 

Sandor, kiváncsian várom a képeket :)

 

Amúgy én piezzp vételnél idáig csak két fajtával találkoztam. Egyiken sem volt jelzés, és műanyag házba voltak betéve. Ezt amikor szétszedtem sajnos nem két sima körlapból álló verziók voltak, hanem van egy plusz kivágás is a belső lemezdarabon, amitől három részből áll az egész. Persze mellette kondi... volt rajta, amit szépen leszedtem.

Ezek a piezzok 2-2,5 cm átmérőjűek, és kb 250-300 Ft/db áron osztogatják.

 

Na a kérdések: az említett KPE-110 is műanyag házban van szerelve? 3 vagy 2 lemezes? Hol lehet kapni őket és mennyiért? Ahol idáig voltam, néha még azt sem tudták mi az a Piezzo.....

Sandor Creative Commons License 2004.09.11 0 0 80
Hello! Úgy látom van "kapás" a hogyan kell a gyakorlóbörhöz illeszteni a triggert témakörben:)) Na akkor kiteszek majd néhány fényképet, hogy eloszlassam a homájt. Amugy a sima KPE110 piezo vagy hasonló elég triggernek, nem kell ide semmi "direkt elektromos dobhoz készített" misztifikálás! Hajrá! Üdv, Sándor
Előzmény: westpoint (74)
Ndy_ Creative Commons License 2004.09.07 0 0 79

Nagy nehezen megtaláltam a jelszavam....

Tehát gumilap: az Orczy téren a remiz (vagy hogy kell írni, tehát a villamos javító műhely) mögött van egy utca. Ott lehet kilóra venni a nyersgumi lapot minden vastagságban. Kb száz métert kell gyalogolni a tértől befele. (önvédelmi eszközök kéznél tartása javallott)

westpoint Creative Commons License 2004.09.01 0 0 78
hi!

>westpoint, hol sikerült "7 mm-es tömör (vasháló betét nélküli!!!) gumilap"-ot szerezned?

egy csapágyszaküzletben sikerült találni vidéken, de csak 2 nm-es táblában,
egyben lehetett rendelni és kb. 7-10 Ft között volt a tábla. Azért nagyságrendekkel
jobb mint a 4 mm-es vasrácsos, de egy gyakorlópadnál már kicsit keményebb.
Mire kivágtam dekopirral a nagy táblából a padokat jól leizzadtam : )))
tipp: a gumilap alá vékony fa lemezt kell tenni, hogy ne rugózzon a vágásnál.
sztem kérdezz körbe olyan cégeknél, ahol gumisütéssel foglalkoznak.

>Egyébként én a rácsosat fémlapra ragasztottam, és forró ragasztópisztollyal
>rögzítettem a piezzot a lap alá (1 mm-es a fémlemez)...

nekem úgy is átment a jel, hogy a gumilap alatt volt (alatta fa), persze a távolság
miatt azért 10 cm-re már gyengébb volt a jel.

én a piezoimat az ebay-en árvereztem pár euroért, állítólag kimondottan
dobhoz készültek.

wp.
Előzmény: virtualpro (77)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!