Keresés

Részletes keresés

Johnny_Face Creative Commons License 2014.12.27 0 0 125139

Sziasztok!

 

Mindenek előtt, kellemes ünnepeket kívánok utólag, és előre is!

A kis shar-pei kutyusunkkal van egy kis gond, ami nyugtalanít. 6 hónapos a kutyus, és mostanában nem akar enni, eléggé hullik a szőre, valamint a pociján piros foltok is vannak. Profine kölyökkutya tápot kap, nem volt tápváltás. Egyszer adtunk neki egy kis marhapörit, de nem volt az sem sok.
Mit tanácsoltok, vagy mire gyanakodtok?

 

Köszi előre is!

k314panni Creative Commons License 2014.12.25 0 0 125138
Sziasztok,
Boldog karácsonyt kívánok 😁
Shai-na Creative Commons License 2014.12.24 0 0 125137

Sziasztok! 

 

Békés, Boldog Karácsonyt kívánok! 

 

zsazska Creative Commons License 2014.12.23 0 0 125136

Sziasztok! 

 

bmwgyuxi Creative Commons License 2014.12.08 0 0 125135

szia!

 

Nagyon köszönöm a segítséget! Körbe járom a kérdést. :)  folyt köv....

Előzmény: molera (125134)
molera Creative Commons License 2014.12.08 0 0 125134

Szia!

Ha Budapest oké, akkor az alábbi dokikat javasolnám:

xvi. kerület Szlovák út 108 Minviet rendelő, Makai Péter, ő Dr. House magyar alteregója szó szerint :-), de az én kutyáimhoz speciel csak ő nyúlhat :-) Nem mondanám drágának és hozott már helyre elrontott szemeket is.

Akár ő, akár más, érdemes más orvos véleményét is kikérni szerintem, mielőtt ilyen komoly beavatkozásra szánjátok el magatokat, még akkor is, ha az idő most sürgető.

Sharpos körökben még a FelicaVet, Dr. Seregi Antal az ismert a XI. kerületben.

 

 

Előzmény: bmwgyuxi (125133)
bmwgyuxi Creative Commons License 2014.12.06 0 0 125133

Sziasztok!

 

Sajnos a szem plasztika nem sikerült! :(

Frodesz nem nyitja ki a jobb szemét és balt sem rendesen.

Beszéltem egy másik orvossal,aki azt mondta,hogy a probléma nem szűnt meg mert kevés bőrt metszett ki az én orvosom a szemhéjjak alsó részéből.

Újra kell műteni,de most sokkal drasztikusabban kell vagdosni. Szerinte a fejtető bőréből ki kell venni két ujjnyi vastag bőrcsíkot, mind a két szemet körbe kell vágni és onnan eltávolítani még bőrt valamint a szem sarkokban egy- egy "Y" bemetszést kell elvégezni. Így látni fog rendesen,de teljesen új arcot kap. :(

Én nem értek hozzá de szerintem ez nagyon durva.

Ismer valaki egy olyan orvost aki nem akarja megnyúzni szegénykémet és kevesebb szabással is rendbe teszi a látását?

Nem tudok képeket feltenni mert a topik nem engedi. ( ez elég bosszantó,jó lenne ezzel valamit kezdeni)

Képeket emailben küldök annak aki tud a problémával foglalkozni!

 

Köszönöm!

molera Creative Commons License 2014.11.24 0 0 125132

A séta nagy ködben is séta és persze kunyerálni is lehet ködben:-)

zsazska Creative Commons License 2014.11.19 0 0 125131

Köszi Molera! 

Most annyira tanácstalan vagyok. Vérvétel egyelőre nem volt, csak székletmintát kértek a biztonság kedvéért. A tünetekből valószínűsítették, hogy Shar-pei láz az oka. 

Enni ma sem evett, pedig már mindennel próbálkoztam. Tegnap evett pár falat húst, amit később kihányt. :( De inni legalább iszik. Mostanra valamelyest mérséklődött a hasmenés, már ami az ismétlődést illeti, de ha van széklete, az továbbra is folyékony. Azt mondták, kell pár nap a gyógyszereknek, mire kifejtik a hatásukat. Remélem, ha végre hatnak, az étvágya is visszatér majd! A kedve minden esetre jó, és azt egyértelműen kizárták, hogy fertőzés állna a háttérben. 

 

Ami Zurit illeti, nem lehet tudni, hogy pontosan miféle keveredés. Az anyját Pomázon találták... nem tudom pontosan, hogy vemhesen, vagy már a megszületett kicsik társaáságában, de a mama sem tiszta Shar-pei. A színük is eléggé meghatározó, mert a mama barack színű, szóval az apjuktól hozhatták ezt a fekete-foltos összeállítást. Ha jól tudom, nyolcan voltak a kicsik, de mindegyik fekete alapszínű volt. A jó hír, hogy ma este végre elhozhatom. :D kb. 8 hetes. Magam is kíváncsi vagyok, mekkora az életben, mert nekem is magas növésűnek tűnik. 

Majd hozok képeket. 

Előzmény: molera (125129)
molera Creative Commons License 2014.11.19 0 0 125130

A gallér és sharp párosítás nem egyszerű, remélem azért egyre jobban feltalálja benne magát és az ivást is megoldja majd magának.

Sajnálom az affért a kutyák között, remélem azóta a spani is felismerte a barátját a búra alatt.  Örülök, hogy a szeme szépen gyógyul:-)

Képet kicsinyíteni akár a paint programba is tudsz,feltéve, ha gépről írsz és nem mobilról. Így vagy úgy, remélem sikerül képet feltölteni majd:-)

Előzmény: bmwgyuxi (125128)
molera Creative Commons License 2014.11.19 0 0 125129

szia zsazska! Nagyon sajnálom, hogy Szamba ennyire nincs jól :-(((( Nagyon remélem, hogy azért az eredmények bíztatók lesznek és sikerül megtalálni a módját egyrészt a hasmenés megszüntetésének, másrészt az étvágyát is sikerül stabilizálni. Vérvétel volt? Az ok?

Nagyon szorítok értetek és jobbulást a kis hamvas pofijúnak!

A kis Zuri meg irtó bájos, remélem, hogy hamarosan végleg a köreinkben üdvözölhetjük majd! Van tipp rá, hogy milyen keverék lehet? Nekem hirtelen több is beugrott, elsőként a dog, nem is tűnik olyan aprónak, legalábbis a képről. Mennyi idős?

Előzmény: zsazska (125127)
bmwgyuxi Creative Commons License 2014.11.19 0 0 125128

Szia!

 

Igen egy sharp. Megbolondul a gallérban. Nem iszik és nem is eszik. :( Ha leveszem róla akkor eszik de nem iszik, nekem kell itatni egy óriási fecskendővel amivel a vizet a szájába spriccelem. 6 órával a műtét után megtámadta a lányom spánielje akivel eddig puszi pajtások voltak. A spankó  ahogy meglátta a gallérban rögtön húzta az orrát és a pofáját,vicsorgott,megnyugtattuk úgy nézett ki,hogy minden oké ....de sajnos nem és összeverekedtek. A spankó beharapott a gallérba a frodó arcába mart,erre a frodó visszavágott leszakadt róla a gallér és megtépte egy picit a spankót..de szerencsére nem lett semmi komoly sérülés, a spankónak semmi baja sem lett a frodónak két pici seb a szája szélén ahogy elkapta neki a másik az arcát.

Szerintem beparázott a spani szörnytől. :D

Szépen gyógyul a szeme,holnap megyünk vissza a dokihoz.

Nem tudok képet feltölteni mert nagyobbak a képek mint ami feltölthető. :(

 

...folyt köv

Előzmény: molera (125126)
zsazska Creative Commons License 2014.11.18 0 0 125127

Sziasztok! 

Jó időre eltűntem, de majd igyekszem visszaolvasni.

Sajnos Szambával kapcsoalatban nincsenek jó híreim. Mostanra csaknem bizonyossá vált, hogy Shar-pei lázas, de mint tudjuk, erre a betegségre itthon nincs teszt.  Élete folyamán már néhány alkalommal volt  1 napig tartó, lázas megbetegedése, tipikis csánkduzzanattal, de reméltem, hogy más tünetek nem társulnak ehhez. Az elmúlt évben többször voltak gondjaink az evéssel, de egy ideje úgy tűnt, azon is úrrá lettünk, de sajnos tévedés volt. Múlt hét péntek óta úgy fosik, akár a vízfolyás, és eddig minden gyógyszer hatástalan. Kapott infúziót, gyógyszereket, és hétfőn székletmintát is küldtünk a laborba, de annak eredményére sajnos még sokáig várni kell, mert több dolgot is néznek, és különböző időközönként érkeznek majd vissza az eredmények. Addig a tüneteket próbáljuk meg orvosolni, de eddig nincs siker. Most aztán tényleg aggasztóan lefogyott, és félek, még nincs vége, mert ha továbbra is ilyen marad a széklete, s ráadásul szinte semmit nem hajlandó megenni, akkor bele sem merek gondolni....  

Van viszont egy jó hírem is. Van egy csöppnyi kis Shar-pei keverék, akit úgy néz ki, hogy örökbe fogunk fogadni. Hosszú ideje ízlelgetjük már a gondolatot, mert évek óta nem fordult elő velünk, hogy ötnél kevesebb kutyánk lett volna, de Mása, és Cleo elvesztése után sokáig nem volt sem erőm, sem kedvem, hogy megint kölyköt neveljek.  Azonban, mikor megláttam a csöpp Zuri fotóját, azonnal megmozdult bennem valami, és  reményeim szerint hétvégén már családtagként köszönthetjük őt. 

 

Ő Zuri 

 

molera Creative Commons License 2014.11.18 0 0 125126

Örülök, hogy rendben zajlott minden :-) A gallért majd megszokja, csak lassan megy, sharp, vagy mi :)

 

Előzmény: bmwgyuxi (125124)
Tücsök14 Creative Commons License 2014.11.17 0 0 125125

Szia!

 

Vannak fent képek a blökin Angel81 a felhasználónév, majd nézd meg. Nagyon hasonlítanak :-)

 

Előzmény: Matu1977 (125102)
bmwgyuxi Creative Commons License 2014.11.17 0 0 125124

Szia Molera!

 

Igen ,túl vagyunk rajta. Minden rendben volt. Itthon volt egy csandipandi amikor felébredt. :)

A tölcsértől olyan lett mint egy szobor. Nem mozdul meg. :)

Majd mondom mi lett velünk!

 

 

Előzmény: molera (125123)
molera Creative Commons License 2014.11.17 0 0 125123

Remélem már rendben túlvagytok a műtéten és minden oké volt.

Sajnos tanácsokat én nem tudok adni, de ha jól rémlik, nem kell semmi extra se előtte, se utána. A gallér fontos, hogy még véletlenül se sérthesse meg a szemét.

Gyors gyógyulást kívánok! :-)

Előzmény: bmwgyuxi (125120)
Tücsök14 Creative Commons License 2014.11.17 0 0 125122

Annyira hasonlít Hercegre!! Nagyon szép :-)

Előzmény: Matu1977 (125102)
Tücsök14 Creative Commons License 2014.11.17 0 0 125121

Szia!

 

Szerintem érdemes lenne megpróbálnod, hogy nem adsz neki szárnyas húst, mert gyakori, hogy allergiások rá az én kiskutyámmal is ez a gond. Pont ezek a tünetek, ha szárnyast eszik.

Egy próbát megér :-) Azóta semmi baja..

Előzmény: Tünde_26 (125115)
bmwgyuxi Creative Commons License 2014.11.16 0 0 125120

Sziasztok!

 

Jó régen voltam itt!

Szeretnék tanácsokat kérni. Holnap szemfelvarrásra megyünk. Sajnos elkerülhetetlen lett a műtét. :(

Mit tudtok mondani ezzel kapcsolatban? Mennyire fogja megviselni? Mi a jó előtte és utána? 1 éves lett a Frodesz. :)

k314panni Creative Commons License 2014.11.10 0 0 125119
Hát nem sajnos😃😓 Úgyhogy Angie nem sétál délután.
Előzmény: molera (125117)
molera Creative Commons License 2014.11.10 0 0 125118

Nem tudom, hogy mi lehet pontosan a baja a kis szőrgombócnak, de ezek a tünetek...hát az a baj velük, hogy több mindenre is igazak lehetnek.

Remélem azóta javult a helyzet és további jobbulást kívánok neki!

Előzmény: Tünde_26 (125115)
molera Creative Commons License 2014.11.10 0 0 125117

Pannikám ötletem sincs, de látom,nem hagyj uncsizni a kiscsaj. Remélem azóta elmúlt ez a kis különjáték.

 

Előzmény: k314panni (125114)
molera Creative Commons License 2014.11.08 0 0 125116

Szerintem felháborító ez a medál, főleg az az ördögi rész :-)

Tünde_26 Creative Commons License 2014.11.07 0 0 125115

Sziasztok!

 

Kicsit elvesztünk mert valami nyavalyával küzdünk... nem, most kivételesen nem Bombi, hanem az idősebb szőrgombóc. Múlt héten persze miért is ne hétvégén, amikor épp nincs orvos, vittem az ebédet a fiúknak miközben Pufi hozzám dörgölőzött és tiszta vér lett a nadrágom. Akkor néztem, hogy az udvaron is több helyen kis véres tócsák vannak. Át néztem a kis szőröst és egy nagyon csúnya sebet találtam a szeme alatt a kis pofiján ami erősen fel volt duzzadva és gennyes volt. Persze végig izgultam a hétvégét, kentem neki betadinnal, és hétfőn rohantam vele az orvoshoz. Az orvos szerint ekcéma, ami már elég súlyos mivel kis gennyes hólyagok nőnek a kis pofiján. Szurit kaptunk és egy kenőcsöt amivel kenegetni kell. Most már egy hete tart mindjárt a folyamat, de sajnos nem javul. Nagy mély lyukak lettek a hólyagok helyén amik véreznek és gennyesek. Hétfőn vissza kell mennünk, mert így nem kaphatta meg a veszettség elleni oltást sem. Nem tudom mi okozhatja a problémát, a doki bolha allergiára gondolt, de a fiúk minden hónapba kapnak Advantix cseppet. Találkoztatok már hasonlóval? Én elsőre azt hittem, hogy tályog, mert teljesen olyan volt mint Bombié amikor kifakadt... De ekcémával sosem volt dolgunk.

k314panni Creative Commons License 2014.11.06 0 0 125114
Sziasztok😃
Angievel kisméretű probléma van.Nem hajlandó kitenni a lábát a lakásból a kutyaszitterrel.Múlt hét hétfőn kezdődött,bevallom nem igazán foglalkoztam ezzel,gondoltam átmeneti hiszti,de most már ez a második hét.Próbálta jutifalattal,de semmi.Még ha a lakásból ki is megy,az utcán kihúzta a fejét a nyakörvből és -szerencsére -hazaszaladt.A lakásban nincs gond,cuki a szitterrel,sőt még öül is neki.
Az a baj,hogy ha én is itt vagyok,akkor ilyen gond nincsen,így a megoldást sincs semmilyen ötletem.Most csak Royt viszi ki délután,Angie itthon marad,aminek örülök,hogy legalább az egyik kint van,de megnyugtatóbb lenne a tudat,hogy Angie is kiment elvégezni a dolgát.A szitter soha nem bántotta ebben biztos vagyok.
Ha van valami megoldási javaslatotok,vagy volt már valakinek hasonló probléma szívesen fogadnám a tanácsokat 😃
Shai-na Creative Commons License 2014.11.04 0 0 125113

Sziasztok! 

 

Molera nagyon helyes a kis westi :-)))) Örülök, hogy ilyen jól elvannak a lánykák! :-))  Szegény Kekszinek nem is árt egy mozgékonyabb sátaló táras, Dalma meg majd csak nézi őket :-))))

 

Zsazska igen, Alekosz! :-( Remélhetőleg már gazdinál van vagy hamarosan lesz. A véglegesnél…. !!!

 

Tünde örülök, hogy időközben megoldódott a problémák nagy része! :-)))

 

Panni nem semmi mutatvány lehetett az égő gyufával! :-((( Örülök, hogy már rendben vagy! 

 

Maya lehet, hogy csak csatornát szeretne váltani a drága! :-)))))) Várjuk a képeket! :-))

 

Matu Fedor remek formában van, simán nevezhetted volna a kiállításra! :-))) 

 

Sanci fogadd itt is részvétem! :-(((((( Nagyon sajnálom!

 

 

Itt csak simán az őszi bepunnyadás és meló ezerrel, semmi extra dögszik remekül vannak! :-)

molera Creative Commons License 2014.11.03 0 0 125112

Nagyon sajnálom :-(

Előzmény: sanci62 (125110)
Matu1977 Creative Commons License 2014.11.03 0 0 125111

Részvétem.  :-(

Előzmény: sanci62 (125110)
sanci62 Creative Commons License 2014.11.02 0 0 125110

   Szivem összetörve búcsúztatm Pannikámat akit pénteken engedtem el!!

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!