Keresés

Részletes keresés

Sissssssy Creative Commons License 2012.07.26 0 0 44244

Tied és Matesáé: tüneményes kutyusok.

 

Régebben néha bejártam ide, mert imádom ezt a topicot, érdekes, nem csak a kutyusok gyönyörűek, de nincs ellenségeskedés, vita.

Nekem is gubancolódik a hajam mindig, nem vagyok sima, sem néger göndör. Loknis hosszú. Én szárazon fésülöm ki, aztán mosom, sztem próbáld ki így, tehát fürdesd meg utána. vmit rákenhetett a kozmikus. A pára miatt is göndörödhet, gubancolódhat. Nálunk göndör a 10 évesem, a 11 évesemből kijött, ő iskolai szünetekben visszagöndörödik, (2lábúak) Férj is göndör

Előzmény: Ludmilla. (44242)
VBeata Creative Commons License 2012.07.26 0 0 44243

Jaj, az a lógó nyelvecske, de aranyos. :D Nagyon csinos lett, nem tudom, miért gubancolódik.

Előzmény: Ludmilla. (44242)
Ludmilla. Creative Commons License 2012.07.26 0 0 44242

Óóó. De édes :) Mintha csak Bogyókámat látnám kisebb korában.. :) :) Az én kutyusom teljesen magától állt rá a szabadban való pisi-kakira. Neki is volt kutyapelenka(szerencsére arra első perctől fogva járt, már úgy hoztam el az előző gazditól) Aztán mikor bejött a jó idő és megvoltak az oltásai utána hordtam le napi 1-2alkalommal. Eleinte ő is megvárta míg feljöttünk és a pelenkán végezte dolgát. Aztán látott lent más kutyusokat akik lent pisiltek. És már vagy 2 hónapja mindig jelez, ha le kell mennie. Beáll az ajtóba és nem mozdul míg észre nem visszük. 
Bogyóka is kaparja a padlót. Valahol azt olvastam, hogy ösztönből ásna ha melege van a hűvösebbet remélve.  
Voltunk dokinál még hétfőn, mivel már elmúlt a szeméről, így nem tudta, hogy mi is lehetett. Mondta, hogy kamillázzam még és ha visszajönne akkor vigyem el megint.
Pár hete voltunk kozmetikában és azóta kezelhetetlen a szőre. Nem tudom normálisan kifésülni és nagyon könnyen gubancolódik. Már ma megfürdettem a saját samponjával, hátha így már könnyebb lesz. Mitől lehet ez? Mikor hosszú volt a szőre simán ki lehetett fésülni, most meg csak küszködök :( 

A képen pedig frissen kozmetikázva :) 

Előzmény: matesa (44240)
VBeata Creative Commons License 2012.07.26 0 0 44241

Nagyon helyes, kis gyönyörűség!:))) A bepisilés a kölyökkutyákkal jár. Majd megtanulja, ne aggódj.

Előzmény: matesa (44240)
matesa Creative Commons License 2012.07.25 0 0 44240

köszönöm a választ, türelmesek vagyunk általában, de ilyenkor mikor két órai kintlét után  ahogy beérünk akkor pisil, hááát kétségek vannak mit csinálunk rosszul.

 

Próbáltam az előbb is feltenni fotót, valamiért nem ment át..:( most próba megint. ha nem megy kérek  használati utmutatót :)

VBeata Creative Commons License 2012.07.25 0 0 44239

Örülök, hogy jól van, remélem, soha többet nem lesz baj. :)

Előzmény: berkibetty (44236)
VBeata Creative Commons License 2012.07.25 0 0 44238

Szia, ha tudsz felrakni képet Samuról szívesen megnéznénk. :) Jamie is szokta kaparni a követ, többnyire egy jó hempergés kíséretében. Pedig sétakor sosem ás. Nem hiszem, hogy ezzel a körmét koptatja, mint a macskák, bár ki tudja. :)

Szobatisztaság: ha van kertetek, akkor hagyd a pelenkát, felesleges (legfeljebb éjszakára, ha nem bírja ki). Legyen egy szigorúan betartott napirendje, amikor MINDIG kiviszitek, és nagy dicséret, ha kint sikerül a dolog. Rá fog jönni, hogy ennek ez a rendje, csak következetesség kell.

És persze, attól, hogy van kert, a séták még nem maradhatnak el. :) Jó kutyázást!

Előzmény: matesa (44237)
matesa Creative Commons License 2012.07.25 0 0 44237

Sziasztok, üdvözlök mindenkit :) Két hónapja van nekünk is bichon havanese kutyusunk, Samu a becsületes neve :) Olvasgatom néha a fórumot, hasznos dolgokat is tudtam meg, de most  két kérdésem lenne hozzátok, szivesen veszem a tanácsaitokat.

1. pár napja vettük észre hogy néha kaparja a követ a lakásban. Lehet a hosszú körme miatt? még nem vittük kozmetikába, de a napokban sort keritünk rá. Csak nem tudom rossz szokás ez vagy valami már? Ez volt az egyszerűbbik kérdés :)

A másik a szobatisztaság...Kertes házban lakunk, szeretnénk ha kint végezné a dolgát. Tudom hogy kiskutya többet pisil, a lakásban is alkitottunk volna ki neki eleinte helyet, volt ujság, pelenkaalátét, de nem használ semmi...:( Olyan is volt hogy  órákat kint volt az udvaron, semmi amint behoztuk guggolás a kőre....Bármilyet tanácsot szivesen veszek.

köszönöm.

berkibetty Creative Commons License 2012.07.25 0 0 44236

Szia,köszönöm,hogy kérdezed. Az elmúlt 1 hétben amióta volt a rohama semmi nem látszik rajta. Elvittem egy erre specializálódott állatorvoshoz, és azt mondta, most minden lépését figyelni és írni kell. Hogy viselkedik, miket csinál, még olyan dolgokat is, ami eddig természetes volt :-( Addig nem kell visszamenni amig nem lesz esetleg mégegy rohama. Akkor nekiállnak a mi általunk feljegyzett dologból és a felvett rohamból magállapítani mi a baj forrása. Hát remélem nem lesz több ilyen.

Amúgy meg nagyon jól ván, tista eleve, mint eddig :-)

Előzmény: Törölt nick (44234)
vidima Creative Commons License 2012.07.25 0 0 44235

Jó hogy írod, mert tegnap érkezett meg a megrendelt Trainer táp (lóhusos (ez új fajta) és bárányos). Még van a korábbi kacsásból, most ezt eszi, meg utána jön egy adag Orijen Green field, aztán akkor én is majd figyelek. Mi változott az összetételben? Azt hittem, csak a csomagolást modernizálták!!!!

Előzmény: Eraa* (44222)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.24 0 0 44234

Szia! Mi a fejlemény, hogy van Diócska? Remélem hogy semmi komolyabb nem lesz utána, tudom, hogy elég kemény egy betegség ez. Kívánom, hogy jobban legyen!

Előzmény: berkibetty (44213)
VBeata Creative Commons License 2012.07.23 0 0 44233

Köszi, de szerintem rendben van. Nem az egész szakadt le, tehát maradt egy kis köröm, és csak egy egész kicsit vérzett. Rögtön lemostam, bekentem, igaz, hogy lenyalogatta, de simán futkosott, nem sántított, és azóta is rendesen jár. Remélem, most már nem lesz baj vele. 

 

Ludmilla: szerintem mindenképp mutasd meg orvosnak, mégiscsak többet tud mondani. Remélem, rendbejön. :)

Előzmény: Eraa* (44231)
Eraa* Creative Commons License 2012.07.22 0 0 44232

Kend be naponta többször betadinnal, mert nagyon könnyen be tud gyulladni!!

Eraa* Creative Commons License 2012.07.22 0 0 44231

Kend be naponta többször betadinnal, merton nagy könnyen be tud gyulladni!!

 

Mollynak is télen szakadt le, de neki rendesen előlről, és nagyon durván vérzett. Ez volt egy szombati napon, betadinoztuk, nem vittem ki, nem nagyon hagytam mászkálni, ölbe volt sokat, és így is sikerült begyulladnia hétfőre úgy, hogy alig tudott ráállni, elvittem dokihoz, még jobban kitisztították meg lenyírták a szőrt a környéken és bekötötték neki úgy, hogy azzal nem tudott menni, napokig ölbe volt, egy élmény volt és nem is nőtt vissza rendesen, hanem ilyen fura formájú lett, és persze azóta visít és amennyire csak tud ellenáll a körömvágásnál. Mondjuk nem csodálkozom :(

Amúgy mi úgy csináltuk a doki tanácsára, hogy kis tálkába viz, pár csepp betadine és abban áztattuk a lábát 1-2 percig.

Előzmény: VBeata (44229)
Ludmilla. Creative Commons License 2012.07.22 0 0 44230

Ahogy utána olvastam, én is arra gondoltam. De félóránként kamillázom, most visszahúzódott. Gennyes csipusz féle volt a szeme sarkába, aztán most teljesen eltűnt az a  duzzanat onnan. Még azért kamillázom. De így ha elviszem a dokihoz, látni fogja ha a harder-miriggyel van bibi? 

Előzmény: Eraa* (44227)
VBeata Creative Commons License 2012.07.22 0 0 44229

Nálunk sajnos nincs klíma. De cukik lehettek. :) Jamie finnyázása időszakos szokott lenni, ilyenkor is eszik, de vagy nem az egészet, vagy a második étkezésre hagyja.

Tegnap leszakadt a körme az első lábán (az, amelyik nem ér le a földre). Vérzett egy kicsit, bekentem Betadinnal, most már jól van.

Előzmény: Eraa* (44228)
Eraa* Creative Commons License 2012.07.21 0 0 44228

Most adtam neki a nyulasból, ez bejött neki, voltunk kint az udvaron is, nem evett füvet, úgyhogy még várakozó állásponton vagyok... :)

Jamie nem csak a nagy meleg miatt finnyáskodott vagy hosszabb ideig tartott? mert akkor az enyéim is alapból kevesebbet ettek függetlenül attól, hogy ők a melegből kb semmit nem is érzékeltek, mert ment a klíma, ők meg hűsöltek egész nap :) az volt vicces, mikor sírtak, hogy ki akarnak menni, kivittük őket, és 1 perc múlva sorakoztak az ajtónál.. :D rájöttek, hogy annyira mégse jó kint :))

Előzmény: VBeata (44224)
Eraa* Creative Commons License 2012.07.21 0 0 44227

Ez nem a harder-mirigy előreesése? Mondjuk kívánom, hogy ne az legyen, mert azt műtéttel távolítják el amennyire tudom! :(

Előzmény: Ludmilla. (44223)
Ludmilla. Creative Commons License 2012.07.21 0 0 44226

Nem fáj neki, hagyja, hogy kamillázzam, lát is vele és nem is vakarja egyáltalán. Kedve is ugyanolayn, mnt szokott lenni, ugyanolyan játékos vidám fickó. Holnap este remélem otthon lesz már a doki.

Előzmény: VBeata (44225)
VBeata Creative Commons License 2012.07.21 0 0 44225

Hú, nem tudom, a képen meg nem sokat látok. Nem fáj vagy viszket szegénynek? Mindenképp mutasd meg dokinak, amint lehet.

Előzmény: Ludmilla. (44223)
VBeata Creative Commons License 2012.07.21 0 0 44224

Nem, habár nyár eleje óta Jamie is elég sok füvet eszik. De ő nem hányja ki, szerintem csak ízlik neki. Elég hosszú ideig megint finnyáskodott, most éppen rendesen eszik. Most járunk a bárányos végén, már megvettem a kacsásat. Redmélem, nem fog gondot okozni. 

Szerintem válts tápot Mollynál, hátha az segít.

Előzmény: Eraa* (44222)
Ludmilla. Creative Commons License 2012.07.21 0 0 44223

Sziasztok! Tegnap Bogyóka szemén kijött egy ilyen kis valami. Olyan mintha árpa lenne, vagy nem is tudom mihez hasnolítani. Megkamilláztam, elmúlt. Ma viszont megint kijött. Próbáltam róla képet csinálni, de nem nagyon sikerült, csak ez, de ez is homályos. Nektek nem volt valami ilyesmitek? Van, hogy visszahúzódik és van, mikor előjön.  Az a kis rózsaszínes lenne a szeme sarkába. Most megint megkamilláztam és visszahúzódott. Orvos viszont csak vasárnap este vagy hétfőn lesz :( 

Eraa* Creative Commons License 2012.07.21 0 0 44222

Én meg amiatt bosszankodok, hogy mióta megváltoztatták a trainer tápokat, azóta Molly nem bírja. Kacsásat evett idáig, de az új változattól állandóan sava lett, aminek fűevés, hányás lett a vége. Vettünk bárányosat, ettől szintén. Még megpróbáljuk a nyuszisat, de nem sok reményt fűzök hozzá. A yorkinak semmi baja, ő zabálja gond nélkül továbbra is, Molly viszont már enni se eszi, mert eleinte hiába hányt többször tőle, de ette.

Ti nem tapasztaltatok ilyet?

 

VBeata Creative Commons License 2012.07.20 0 0 44221

Köszi. :) És sajnos igaz, amit a kultúráról (hiányáról) írsz. Én takarítok a kutyám után, közben meg bosszankodom a rengeteg kutyagumi miatt. :/

Előzmény: vidima (44220)
vidima Creative Commons License 2012.07.20 0 0 44220

Aláírtam.

Sokkal könnyebb lenne a helyzet, ha  a kutyatartás nem ilyen balkáni szinvonalon lenne nálunk, hogy sajnos én is azt tapasztalom, hogy a szart nem igen szedik össze, póráz (szájkosár) nélkül sétáltatnak agresszív kutyákat olyan emberek, akik kezelni, visszahívni nem tudják őket, stb. Ezért olyan óriási az ellenállás. Ez nálunk nyugatabbra teljesen kulturáltan megoldott, bár persze ott mindenhova lehet vinni a kutyát magaddal, mert ott tudják, hogy tiszta és jól szocializált állat. Én sem szeretnék a strandon belelépni kutyaszarba, márpedig arra sajnos csak akkor van Magyarországon garancia, ha nem visznek be kutyát (persze így még beleléphetek emberi termékben, mert hát az ált. kulturált viselkedés sem az erőségünk, sajna).  Én is szeretném az enyémet a Velencei tóban fürdetni, de nap közben tényleg nincs hely, csak esténként, mikor kiürültek szabadstrandok lehet lemerészkedni, pedig az én kutyám tiszta, jól nevelt, összeszedjük utána a termést....

Előzmény: VBeata (44219)
VBeata Creative Commons License 2012.07.19 0 0 44219
berkibetty Creative Commons License 2012.07.19 0 0 44218

Hát igen, remélem tényleg csak a front vagy az hogy nemsokára tüzelni fog és ez lesz az első tüzelése. Ilyen is kiválthaja például. Találtam egy olyan állatorvost, aki erre "szakosodott", most egyenlőre figyelni kell a kutyát, mindent írni, mit csinál, stb. Olyan viselkedését is ait eddig normálisnak gondoltunk. Aztán ha bármi olyat csinál, vagy esetleg rohama van, videóra venni és irány az orvoshoz.

Meleget? Hát Ő jobban mint én, bár lent voltunk a Balatonon, Ő lefürdetve a napernyő alatt hesszelt, én meg főttem a napon :-)

Előzmény: vidima (44217)
vidima Creative Commons License 2012.07.18 0 0 44217

Szegény Diócska! Ez szörnyű, de sajnos elő szokott fordulni. Reméljük, hogy egyszeri eset volt és szépen karban lehet tartani a betegséget.

Az a baj, hogy ez az össze-vissza idő nem csak az embereket, de a kutyusokat is megviselheti. Nagy hőség, után hidegfront, utána 2 nap meleg, utána megint hideg.

Egyébként hogy viselték a kutyik a hőséget? Mi egész jól (mármint  CHili, én nem annyira), kapott egy kis babamedencét és abban ácsorgott a kertben, imádja. Beledobja a labdáját utána mászik, mancsával ütögeti és közben hül a vízben. Jó móka és vicces látvány volt....

Előzmény: berkibetty (44213)
VBeata Creative Commons License 2012.07.18 0 0 44216

Szegényke.:(

Előzmény: berkibetty (44215)
berkibetty Creative Commons License 2012.07.18 0 0 44215

Hát tegnap csak az ügyeletre vittük este mert nagyon megijedtünk, de ma du elviszem ismét állatorvoshoz.

Gondolom kivizsgálások sora lesz szegényen. Azért köszi

Előzmény: VBeata (44214)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!