Keresés

Részletes keresés

pudingman Creative Commons License 2016.10.11 0 0 24902

Köszi a választ! :)

A Sharm Resort van most jó árban. 

Pasha Bay-en eddig nem voltam. Ras um el Sid és Naama Bay ismerös. 

Előzmény: taxi.sharm (24901)
taxi.sharm Creative Commons License 2016.10.11 0 1 24901

Szia pudingman!

Októbertől egyre több charter indult-indul el (németek, angolok). Lengyelek, olaszok vannak, ukránok, szaudiak, kuwaitiak. Szóval egyáltalán nem kihalt Sharm. Bár ez attól is függ, hogy melyik hotelt foglalod. 

Előzmény: pudingman (24898)
pudingman Creative Commons License 2016.10.10 0 0 24900

Köszi! Elöször én is a Türkissel akartam repülni, de két napot vesztettem volna, meg a 6 órás várakozás is elrettentett. 

A november 5-ei út viszont közvetlen járat az Air Cairoval. 

Előzmény: habiba (24899)
habiba Creative Commons License 2016.10.09 0 0 24899

Hála Isten a Turkish újra jár, olaszok is vannak...:)

Előzmény: pudingman (24898)
pudingman Creative Commons License 2016.10.09 0 0 24898

Sziasztok,

tudja valaki, hogy mostanában vannak turisták Sharmon?

November 5-én utaznék, de még nem foglaltam le, mert ha nagyon kihalt, akkor inkább kihagynám. 

Tavaly decemberben voltam Port Ghalibban, mintha egy temetöben "nyaraltam" volna. 

miyoko Creative Commons License 2016.10.07 0 0 24897

Végül is a repülés miatt újragondoltuk az idei Sharmot és úgy döntöttünk nem megyünk. Túl drága és csak 6 nap marad a 8-ból. Talán majd jövőre és korábban elkezdjük szervezni. Esetleg Bécsből jobb lehetőségek vannak.

Köszönöm a tanácsokat mindenkinek, és jó utat kívánok az utazóknak!

üdv

Miyoko

mókus68 Creative Commons License 2016.10.07 0 0 24896

Sziasztok !

Utazik Valaki okt.15-én Sharm el Sheikh-re Budapestről ?
Üdv

Rosso-B Creative Commons License 2016.09.30 0 0 24895

Köszi

Előzmény: TLLaci (24894)
TLLaci Creative Commons License 2016.09.29 0 0 24894

Úgy nem,de Eilatból Dahabban igen-2 éve ,lásd Dahab topic 243-49.Jövő hónap végén újra megyünk, ugyanaz a helyzet nagyjából mint akkor.

Előzmény: Rosso-B (24893)
Rosso-B Creative Commons License 2016.09.29 0 0 24893

Sziasztok !

Volt e már valaki Sharmról magánszarvezésbe Eliat-on? 

köszi ha ír valaki...

Kathy8 Creative Commons License 2016.09.14 0 0 24892

Szia :) Hú akkor ne is töltd az időd, az ide írással ,majd megírod fefikének a foglalás menetét aa Sensatorihoz :)

Lesz beszámoló a nagy részét megírtam , csak sok  a kép az időm meg rettentő kevés az is a fórumokra írással megy el ...

(Jó pihenést Nektek, szép időt, ősszel mi is megcsaljuk Egyiptomot /ebben az évben másodszor/ , most a nyári 16 nap elég volt ... :) egy darabig természetesen :D viszont januárra gyúrok egy kis Marsára Bécsből majd meglátjuk ........ szép időt nektek ,szióka!)

Előzmény: camel1237 (24891)
camel1237 Creative Commons License 2016.09.14 0 1 24891

Szia Kathy. Köszönöm. Most éppen nosztalgiázunk Jesolóban. Legszívesebben átfoglaltunk volna Egyiptomba, de erre az időpontra sehol nem adtak gyerekkedvezményt és úgy nem érte volna meg a cserét. A Baron nekem se szimpi és drágább is, mert félpanziós. Azért ha lesz egy kis időd, írj egy pár sort a nyaralásotokról ide is légyszi.

Előzmény: Kathy8 (24889)
fefike830 Creative Commons License 2016.09.13 0 0 24890

Köszi Camel,és Kathy :) Soká lesz még de már most kutakodok mert ilyen vagyok...még haza se értünk már a jövő nyarat tervezem...Remélem addig változhat még az odajutás nekünk Pestről lenne jó...ha nagyon drága ,és körülményes akkor más hotel lesz..de Kathy annyit ajánlott,hogy nem tudok dönteni :)  Milliót nem fizetek bármilyen szép is ...Malikiában voltunk júliusban sokak szerint az is sok volt 600 mindennel együtt 15-nap,tökéletesen megfelelt minden szempontból de azért rosszabb ne legyen..Sharmon még nem voltunk,úgyhogy mindenképpen az lesz a csoda miatt amit irtok az élővilág...bár eddig még nem csalódtunk sehol de mindig az utolsó a legszebb. Szép napot mindenkinek,és azért meg bocsi ha sok vagyok....

Kathy8 Creative Commons License 2016.09.13 0 0 24889

Először is Boldog Névnapot :) Most nyáron nem csak szaudi vendégek voltak, hanem helyiek is , na nem tömegesen ,de egy két európai arc mellett bizony ám inkább arabok nyaraltak, a felső körökből. Nászutas pár is stb .

Sztem fefike 2 hétre menne jövő nyáron :) így majd légyszíves segíts neki :) Én a Baronba nem mennék max a Palms bba ,mert nem tetszik a hotel épülete :) nyilván ha filléres lenne ,de nem az. Szóval nekem ha már luxi inkább a Sensatori még ha drágább is kicsivel :)

Előzmény: camel1237 (24888)
camel1237 Creative Commons License 2016.09.13 0 0 24888

Szia. Mi legtöbbször a Restplatz boersen foglalunk, jelenleg a Sensatori egy hét 800-1000 euró, a Baron félpanzióval százzal kevesebb. Én soknak találom a Sensatori árát,( a Baront nem tudom) ennyiért nem vállalnám, mi kettő hétért fizettünk csak egy kicsivel többet és akkor volt közvetlen repülő, meg szinte csak angol vendégek voltak, most már pédául szaudi véleményt is olvastam, persze lehet, hogy a színvonal megmaradt, csodás a szálloda is a tenger meg itt a legszebb amit eddig láttam, de írtam beszámolót, és ha lenne kérdésed szívesen válaszolok.

Előzmény: fefike830 (24886)
Kathy8 Creative Commons License 2016.09.12 0 0 24887

Szia itt is :) Várjuk camel1237 jelentkezését !!! :D

Előzmény: fefike830 (24886)
fefike830 Creative Commons License 2016.09.12 0 1 24886

Sziasztok!Sharmon érdekelne a sensatori...képeket sznoris videót találtam...de se a Tui-nál se a Dive hardnál,Kartagónál nem találom...a Baron is nagyon ott van de az megfizethetetlen...lehet,hogy a sensatori is...akkor nézünk olcsóbbat Nekünk a part nagyon fontos!!!!!!!!Júliusban voltunk Marsán a Malikiában teljesen megfelelt minden ,a partja nagyon szép..de most a mégszebbet szeretnénk!!!!!! vIsszaolvastam és az szimpatikus,hogy több hotel előtt el lehet sznorizgatni...többször jártunk már Egyiptomban tisztába vagyunk nagyjából mindennel de azért nem kevés pénzért nem akarunk mellényúlni..Ezt nem is eresztem bő lére de azért hiányolnám ha nem lenne parti kajálda  :) Köszi ha irtok néhány infót,szép napot mindenkinek!

Motyóka13 Creative Commons License 2016.09.10 0 0 24885

Szia mzoli75!

A Baron áránál ne a forintos árat nézd, hanem a dollárt, mert abban fogsz fizetni kint a szállodában napi árfolyamon. Ha a forintot nézed, a napi huf/dollár árfolyam változást láthatod. Mi a dolláros árat nézzük, és az utoljára szeptember 1-én változott, azóta változatlan. 

Előzmény: mzoli75 (24884)
mzoli75 Creative Commons License 2016.09.09 0 0 24884

Szia,

Mi a Baronba foglaltunk egy bő hónapja szept 30.-tól okt 15-ig. (A Fórumozók javaslatára :-) ) kb 2 hete újra elkezdtem nézegetni,és azt látom,hogy 2-3 naponta viszik lefelé az árakat kis lépésekben. Most  ott tartunk,hogy már legalább 15%-kal olcsóbb. Időnként újrafoglalom a Booking-on, a régit meg kitörlöm. Remélem nem unják meg egyszer :-)

Valószínűleg próbálják kiszórni a maradék szobát inkább olcsóbban,minthogy üresen álljanak.

Előzmény: miyoko (24883)
miyoko Creative Commons License 2016.09.08 0 0 24883

Kedves Kathy8!

A hétvégén eldől, hogy kb melyik időpont lesz nekünk jó októberben és akkor elkezdek nézelődni. Ez a charter jegy nagyon tetszene, de csak az ETI-nél láttam, hogy indít Hurghadára. Mert akkor a szállodafoglalást ahhoz kell igazítani. Ha ugyanarról a szállodáról beszélünk a Savoy mellettiről, akkor megcsaltak az emlékeim, bár igaz akkor voltunk először Sharmban, és nagyon tetszett, amit láttunk. De az általad leírtak alapján inkább szebb helyre mennénk, mert nekünk a snorkell a legfontosabb. Egész nap vízben vagyunk és nézelődünk és minimum 1x hajózni is szeretnénk az 1 hét alatt. Már alig várom.

Köszi szépen a részletes útbaigazítást!

Miyoko

Előzmény: Kathy8 (24881)
miyoko Creative Commons License 2016.09.08 0 0 24882

Szia Habiba!

Köszönöm a részletes iránymutatást, szétnézek majd az oldalakon. Arra gondoltam még, hogy az  osztrák irodák ajánlatát is megnézem még, akár Bécsből is elmehetnénk, ha normál időben jön-megy a gép. Az ETI-nél nézelődtem, ott ingyenes parkolás lenne a reptereken (ez a magyar) de sajnos csak Hurghadára megy a gép, esetleg a Makadi még szóba jöhet, csak mert ott még nem voltunk. Persze nagyon tetszene a Baron, meglátjuk az árakat. Mivel csak októberben érünk rá van esélyünk hogy találkozunk Másenykáékkal.

Még egyszer köszönöm

Miyoko

Előzmény: habiba (24880)
Kathy8 Creative Commons License 2016.09.08 0 0 24881

Szia miyoko!

Repülőjegyet a Skycanner oldalon érdemes nézni (lehet ismered), ami egy repjegygyűjtő oldal, itt kiteszi neked ár szerint, és átszállásokat is látod. Beírod hova és mikor. Lehet havi nézetben is nézni, átlátható mikor mennyi a jegy. Aztán kidobja a közvetítőket és a légitársaságok oldalát is. Ami furi, h van ,h olcsóbb közvetítőnél megvenni a jegyet, mi pl. a Pelikánt választottuk, itt van magyar asszisztencia is, ha bármi kérdésed lenne azonnal és kedvesen válaszolnak, (most náluk vettük a Turkish jegyeket még a nyárra) és magánál a légitársaság oldalán drágább lett volna! Tehát erre érdemes figyelni. Van még egy fapados légitársaság is ,ahol jó áron lehet repjegyet venni itt fedélzeti ellátás nincs, ugyanúgy Istanbulban kell átszállni (csak másik reptéren asszem) ez a Pegazus airlines.

Egyptair menetrendszerinti járata sajna drága, ezt is kifogja dobni a Skycanner majd ,ha megnézed.

Ezen túl, főként a több napos v 2 hetes uatknál, még jó áronn ki lehet hozni úgy is, h az egyik magyar utazási irodánál veszel csak charter jegyet. Ez 300-340 euro közt van illetékkel. Ha pedig éppen nem adnak el jegyet, akkor én tudok megoldást búvárbázison keresztül. Mert ugye nem érdekük csak a jegyet eladni, de van ,h szó nélkül adnak van ,h csak előtte ha marad.

Mi idén Sharmra a Booking-on foglaltunk , két hotelben voltunk és mindkettőnél minden simán ment és meglepően most itt volt a legolcsóbb a szállás és ellátás ára! Ezen kívül még 2 oldal van, az Alpharooms.com, Travel republic. Ezeken is foglaltunk mér többször.

Transzfert a Hoppa.com-on tudsz nézni.

Nagyjából ennyi, ja és nekem mint hotel a Sunrise Island View ma már Sunrise nélkül ,a zátony nem jött be, az egyik leg koralltalanabb szakasz volt Sharmon , bár elúszva szépült ,de ide tuti én nem mennék vissza, a hotel klassz volt.

Előzmény: miyoko (24878)
habiba Creative Commons License 2016.09.07 0 0 24880

Szia Miyoko!! 

Repjegyet  most szerintem legjobb áron most a Turkish árul, mi Bécsből megyünk nekünk az jóval közelebb van, illetve olcsóbb is volt, meg a kilók mindig jobbak (mindhármuknak  46 kg/fő  a kerete)… ☺☺ és  az egész reptéri procedúra  sokkal  kulturáltabb  kint. 

Szállást  én Egyiptomot illetően nem szoktam a Booking -on foglalni, szerintem drága.. 

Vannak angol oldalak  ahol érdemes  nézelődni.. Alpharooms, Travelrepublic. 

Mi most egy német  oldalon  találtunk rá az ajánlatra, amikor nagyon jó. Ez pedig a Hotelreservierung. de, ez egy gyűjtő oldal, különböző irodák ajánlatai.Van egy másik oldal is, most nem mertem  ott nézegetni, mert meghalt a tulajdonos egy balesetben és  insolvenz-et kértek… szóval  lutri.. (Ab-in-den-urlab. de) 

Már több x foglaltunk németből , nincs gond. 

Transzfert  pedig kapjuk, mivel VIP vendégek vagyunk ☺, nagyon soxor voltunk már itt. 

Egyébként érdemes nézelődni, mert állítólag októberben "Másenykáék" jönnek , ha minden igaz… és  mehetnek fel az árak.. 

Előzmény: miyoko (24878)
miyoko Creative Commons License 2016.09.07 0 0 24879

Kedves Taxi.sharm!

Köszönöm, én is így tudtam, mígnem azt olvastam, hogy mégis. De azért ott motoszkált bennem, hogy majd indulás előtt közlik,, hogy mégse. Ugye a bizalom az utazási irodák iránt már nem a régi sajnos.

üdv

miyoko

Előzmény: taxi.sharm (24867)
miyoko Creative Commons License 2016.09.07 0 0 24878

Kedves Habiba!

Felkeltetted az érdeklődésemet a sk foglalással. Segítenél hol nézelődjek? Megpróbálnám.Egyéni szervezésben a transzfert a szállodába hogy intézitek? a reptéren egy taxissal, vagy azt is előre leszervezve?

köszönöm, ha még van időd válaszolni és nagyon jó utat kívánok Nektek!

üdv

miyoko

Előzmény: habiba (24873)
miyoko Creative Commons License 2016.09.07 0 0 24877

Kedves Kathy8!

Köszönöm a választ, jó tudni, hogy a Baron Palms zárva, így könnyebb a választás. Szívesen foglalnék magam is, de nem vagyok egy mai kislány és még idáig csak utazási irodával utaztam nemcsak Egyiptomba, hanem más országokba is. De meggondolandó, mert tényleg nagyon húzós ára van az Anubis Travelnek, ezért azon is gondolkodtunk, hogy inkább visszamegyünk a Sunrise Island Wiew-ba (volt Maxim), mert az jóval olcsóbb és a korall ott is nagyon szép volt. Ha egyéni szervezésben szeretném, akkor először a repjegy utána a szállás a sorrend? A szállást a szálloda saját honlapján vagy a Booking.com-on jobb foglalni?

Bocs a sok kérdésért, de egy kicsit bizonytalan vagyok ezen a téren.

Köszönöm előre is a segítséget.

üdv

miyoko

Előzmény: Kathy8 (24866)
seci Creative Commons License 2016.09.03 0 2 24876

Persze, azokon a helyeken extra bonusz volt a sznori, Sharmban meg az lenne "A" program.

Ha kialakul a dolog fogok jelentkezni, karacsony elott valoszinu nem fog eldolni, hogy hova lesz a tavaszi nyaralasunk.

-seci

Előzmény: Kathy8 (24875)
Kathy8 Creative Commons License 2016.09.03 0 1 24875

Na sajna ,ezek a helyek korallban vagyis  korall-színekben nem érnek fel az egyiptomi Vörös-tengerrel , úgyhogy a "lábad" előtt fog heverni egy olyan korall világ, ami a világon az egyik, ha nem a legszebb ;) de ha a Baron-t választod, vagy azon a szakaszon bármelyik hotelt : Tiran Island, Melton Beach, Cyrene Grand Resort, Coral Beach Montazah, Baron Resort, Baron Palms (jelenleg zárva), Coral Sea Sensatori ,akkor a legszebb részen fogsz elsőre sznorizni ;) Ezek közül a legluxusabb a Sensatori,Baron, Cyrene, Melton, Tiran, Montazah így jönnek sorba ár érték arányban is. De a part átjárható, így tökre mindegy melyik hotelben vagy, kivéve mint mólót a Sensatori mólóra nem engednek fel nagyon mást (max véletlen) kijönni lehet. Ja és ki sem kell feltétlen hajózni ott van a hotlek partján. Mondjuk sztem hajózni kötelező , ha kell tipp honnan ,hova kikkel szólj ...

Előzmény: seci (24874)
seci Creative Commons License 2016.09.03 0 0 24874

A "tuloldalon" (Aqaba) voltunk par napot, ezen kivul vizicsibéztunk meg Kubában, Balin (erosen felejtheto), Seychelles-en (voltak nagyon szep reszek is).

Ami Sharmban nagyon pozitivnak tunik, hogy a partrol siman lehet menni, nem kell csonakazni.

En megneztem most jovo husvetra a Baront sajat szervezessel es Turkish-el is (igaz Londonbol), es saccperkabe ugyanoda jut az ember, ha all inclusive-ot valaszt (ThomasCook-kal). Tudom, nem kotelezo, meg jol ellennenk felpanzioval is, de ez van.

-seci

Előzmény: Kathy8 (24871)
habiba Creative Commons License 2016.09.03 0 0 24873

Én  azért utána számoltam  volna a privi szervezésnek…. 

Mi privibe megyünk nem egészen 2 hét múlva szintén SSH-re, sk.szállásfoglalással, Turkish -el, 10 napra felé pénzért, mint amennyibe kerül az Anubisnál az 1 hét…… 

Előzmény: mókus68 (24872)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!