Keresés

Részletes keresés

nettomazsola Creative Commons License 2011.12.25 0 0 934

ha ragaszkodsz a vonathoz akkor a Westbahnhof alatt U3. ezzel a Wien Mitte megalloig.

itt atszallhatsz Schnellbahnra ( S7) ami fel orankent megy a repterre. +1 zonat kell ervenyesiteni. jön ellenör!

westbahnhof - flughafen = 2 zona

Előzmény: "alert" (932)
nettomazsola Creative Commons License 2011.12.25 0 0 933

gyere busszal es az megall a repteren es meg olcsobb is!

 

Előzmény: "alert" (932)
"alert" Creative Commons License 2011.12.25 0 0 932

Boldog karácsonyt! Volna egy kérdésem de ne nevessetek ki . Hogyan jutok ki a reptérre a vasútállomásról? busz? metró? mennyiért?

nettomazsola Creative Commons License 2011.12.15 0 0 931

hogy jön össze a vasut a nyakkendötüvel?

egyebkent meg fogalmam sincs. meg eletemben nem vettem nyakkendötüt, de meg nyakkendöt sem ...

Előzmény: MassaFan85 (930)
MassaFan85 Creative Commons License 2011.12.15 0 0 930

Sziasztok.

Szeretnék érdeklődni, hogy hol találok bécsben vasúttal kapcsolatos boltot.

Nyakkendőtűt szeretnék venni.

Wien Meidlingba fogok érkezni.

Előre is nagy köszönet az ötletekért.

S.Tyutyu Creative Commons License 2011.12.10 0 0 929

2011 12. 10. – én vásárolt 10 napos Osztrák autópálya matrica 2000 Ft – ért eladó. Érdeklődni a +3630620-7948 telefonszámon lehet! 

 

nettomazsola Creative Commons License 2011.12.09 0 0 927

nem az a legjobbb ...

es ha kave akkor mindenkepp a Central!

 

http://www.palaisevents.at/cafecentral.html

 

Előzmény: tavasz21 (926)
tavasz21 Creative Commons License 2011.12.09 0 0 926

Nekem vették ezt osztrákok, a vendéglátóink, ők tudják hol a legjobb. A városháza előtt közel hozzá középen.

Akinek sok a pénze mehet az egyetlen megmaradt Meinl kávézóba is, gyönyörű az épület. A többit eladták, de ezt az egyet megtartották.

Előzmény: Pötty Zorka (922)
dr El van Leowe Creative Commons License 2011.12.08 0 0 925

Ha még aktuális, enni, inni, sörözni: http://www.7stern.at/

 

Előzmény: TexisAlfréd (908)
dr El van Leowe Creative Commons License 2011.12.08 0 0 924

"A" rántott húsos hely: http://www.figlmueller.at

 

Előzmény: Yv (900)
Pötty Zorka Creative Commons License 2011.12.08 0 0 923

Köszi neked is! :)

Előzmény: nettomazsola (913)
Pötty Zorka Creative Commons License 2011.12.08 0 0 922

Köszi! :)

Előzmény: tavasz21 (912)
tavasz21 Creative Commons License 2011.12.08 0 0 921

Igen, az enyém narancsos volt és narancsszelet volt benne.

Előzmény: Kereva-5 (919)
Kereva-5 Creative Commons License 2011.12.08 0 0 920

Nálam már egy polc tele van emlékül hazacipelt adventi bögrékkel. A régebbiek kevéssé voltak csicsásak, de minden évben más. A Freyungon aranyos az angyalkás és szépen csomagoltan adják. A legszebb adventi bögrét Salzburgból hoztam, kék arannyal és szép formája van.

Előzmény: tavasz21 (917)
Kereva-5 Creative Commons License 2011.12.08 0 0 919

A térkép szerint tényleg van jégpálya. Milyen jó ez a gyerkőcöknek!

Na, én már régen óvatos duhaj vagyok a puncsokkal, egyetlen bögre/nap. A Rathausplatzon is jó az a fajta, amiben gyümölcsdarabok vannak.

Hajdani ifjúságomban egyszer a cseresznyebor viccelt meg, jó hideg volt és alaposan meghúztam a hőségben. Ma sem tudom, hogy értem haza.

 

Előzmény: nettomazsola (916)
tavasz21 Creative Commons License 2011.12.08 0 0 918

Szép ez a Bécs, szép a kivilágítás. Szépek az üzletek és áruk.

tavasz21 Creative Commons License 2011.12.08 0 0 917

Ott ittam én tegnap. Finom volt nagyon. A bögre meg szép emlékként megmaradt.

Előzmény: nettomazsola (913)
nettomazsola Creative Commons License 2011.12.08 0 0 916

en is ritkan jarok arra, pedig hozzam nagyon közel van, de mindig automatikusabn "befele" megyek a varosba es az mar kicsit "kifele" van.

az iden allitolag jegpalya is van a gyerekeknek.

Előzmény: Kereva-5 (914)
nettomazsola Creative Commons License 2011.12.08 0 0 915

a kedvelessel nincs is semmi baj ... de en egyszer nagyon berugtam, rosszul lettem amikor "ilyeneket" ittam. azota csak forraltbor. 

Előzmény: Kereva-5 (914)
Kereva-5 Creative Commons License 2011.12.08 0 0 914

Jujj de jó, hogy beraktad az AAKH linkjét, ez valahogy mindig kimaradt az utamból. Most majd bemegyek bámészkodni és vacsorázni, mert közel lesz a szállásomhoz.

Vessetek meg, de én a Freyung-on kapható tejszínhabos, tojáslikőrös puncsot szeretem a legjobban! Egyébként is kedvelem az ottani kézműves cuccokat, egyediek és aranyosak.

Előzmény: nettomazsola (910)
nettomazsola Creative Commons License 2011.12.08 0 0 913

a bögre mindenhol 2.50 - visszakapod, ha visszaadod ...

a puncs 2.50 es 3.50 között.

eddig a Rathausplatzon volt a legdragabb.

 

Előzmény: Pötty Zorka (911)
tavasz21 Creative Commons License 2011.12.08 0 0 912

3,50. Börgével együtt 6.

Előzmény: Pötty Zorka (911)
Pötty Zorka Creative Commons License 2011.12.08 0 0 911

Praktikus kérdés: és mennyibe kerül a puncs? ;) Nem vicc, komolyan kérdezem, aki tud, kérem válaszoljon! Köszi! :)

Előzmény: Angela4 (905)
nettomazsola Creative Commons License 2011.12.06 0 0 910

http://www.stiegl.at/de/stiegl-ambulanz/

 

nem rijak, h telen zarva ...

 

http://www.weihnachtsdorf.at/dt/aakh/index.html

 

info meg magyarul is ...

Előzmény: nettomazsola (909)
nettomazsola Creative Commons License 2011.12.06 0 0 909

alig 4 hozzaszolast kell visszamenned.

 

2011.12.03 14:44:53 © (902)

 

ezek JO ettermek, nem igazan sörözök. en utalom a sört abban nem vagyok otthon ...

 

de varj megnezem, h a "STIEGL - ambulatorium" müködik-e telen ... ott rögton van egy karacsonyi piac is es nincs messze a belvarostol + nem draga.

nyaron nagyon hangulatos, csendes, nagy kerthelyiseges , bar allitolag vmi neonaci gyülekezet is - en ebböl kimaradtam eddig hal istennek ...

 

Előzmény: TexisAlfréd (908)
TexisAlfréd Creative Commons License 2011.12.06 0 0 908

Sziasztok!

 

Tudnátok ajánlani pár átlagos esetleg olcsóbb árú tipikus osztrák éttermet Bécs belvárosában vagy annak környékén?

Olyan helyek érdekelnének ahova be tudunk ülni sörözgetni és kipróbálni típikus osztrák kajákat.

Borjúbécsi, gombóc, főt marha hús stb..... Nem puccos helyre gondolok hanem inkább helyi hangulatos helyekre.

 

ELőre is köszi

nettomazsola Creative Commons License 2011.12.06 0 0 907

elkepzelni nem tudom hogy jössz Becsbe autopalya nelkül ... megeri ezen sporolni?

 

ha jol olvasom a legrövidebb idöszak 10 nap = 8 euro

 

http://www.asfinag.at/maut/typen-und-tarife

 

Előzmény: ZZZoltáNNN (906)
ZZZoltáNNN Creative Commons License 2011.12.06 0 0 906

Sziasztok, Kis családommal tervezünk egy bécsi kiruccanást, amiben nincs túl nagy rutinunk :). Az autót kölcsönözzük (www.avalon-rent.hu) amin van magyar autópályamatrica is. Szerintetek egy napos kiruccanásra érdemes lenne osztrák matricát is venni? Mennyivel hosszabb az út ha nem veszünk? Köszi,ZZZ

Angela4 Creative Commons License 2011.12.06 0 0 905

Sziasztok!

 

Szombaton voltunk Bécsben, pár mondant erejéig leírnám az utunkat.

Először is köszönöm a segítséget amit a kérdéseimre itt kaptam. És megint csak megállapíthatom, hogy nagyon jó dolog a fórum, mert visszaolvasva, keresőt használva, rengeteg kérdésre választ kaptam.
Saját autóval mentünk, az autót az Erdbergnél lévő P+R parkolóban (Franzosengraben 2) hagytuk. 3 €-t fizettünk egész napra. A parkolóház úgy működik, mint nálunk. Bemész kapsz egy jegyet, és mielőtt eljönnél, autómatánál fizetsz, vagy a kasszánál, ha még ott vannak. Fizető autómata a 3. emeleten van (egyébként ki van táblázva is), a metrómegálló átjárója mellett.

http://www.apcoa.at/P-R-Erdberg--Garage-7e.html

A metróállomáson 2 autómatánál lehet jegyet váltani, mikor mi oda értünk elég hosszú sorok voltak, kb 20 perc alatt váltottunk jegyet. Az autómata nagyon egyszerűen működik, német nyelvtudás nélkül is megvettük a jegyeket, és még csak angolra sem állítottuk. Az érvényesítő autómaták mindjárt ott vannak ahogy menni le a metróhoz, egyszer kell érvényesíteni (dátumot és időpontot nyom a jegyre), aztán egész nap használtuk a metrót.

Sok mindenre nem jutott időnk, vagy a tömeg hátráltatott minket, pl nem villamosoztunk körbe a ringen. Elmentük a karlsplatz-i villamosmegállóhoz, de annyira tömve voltak a villamosok (vártunk pár villamot, de egyik se volt kevésbbé üres), hogy arra jutottunk, nem nagyon tudnánk abból nézelődni. Inkább végigjártuk a Naschmarkt-ot, beültünk egy kávézóba is, ugyan biztos, hogy nyáron sokkal szebb lehet, de így is tetszett, és nagyon tiszta, kultúrált piac. Csak megjegyzem, hogy görög üzlet is van a piacon, bár elég drága, de joghurtból muszáj volt vennem, imádom...:))

Vásárolgattunk kicsit a Mariahilfer Straßen, és persze bejártunk néhány adventi vásárt köztük a leghíresebbnek titulált (iszonyat drága) rathausplatz-i Christkindlmartot is.

Ittunk punsch-ot is... még szerencse, hogy egyet vettünk, mert nekünk nem jött be, hárman nem tudtunk meginni egy adagot.

Nagy volt a tömeg egész nap, de nagyon szép város Bécs, és még a hideg sem vette kedvünket:)) Az esti kivilágítások is gyönyörűek voltak, legalább is nekem mindenhol tetszett. Talán a legszebb a Graben a "csillárjaival"... :))

Sopronban töltöttünk 2 éjszakát, és bármennyire Off ide más téma, azért megjegyezném, hogy Sopron is gyönyörűen ki van világítva, és a várkerülete a szük kis utcáival nagyon hangulatos.

Szóval mégegyszer köszi az infókért innen és mindenkinek jó utat aki ezután indul BÉCS-be:))
Üdv: Angéla

Yv Creative Commons License 2011.12.03 0 0 904

köszönöm szépen, felírom a két címet és szerintem az egyiket megnézzük!:)

az első rémlik is, mintha lettünk volna ott, de nem mernék rá megesküdni.

Előzmény: nettomazsola (902)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!