Keresés

Részletes keresés

Rolf242 Creative Commons License 2009.06.10 0 0 21390
hali:)

a változatosság kedvéért a vodka megint térdel, nincsenn csak .hu , és az is gondolkozik...REMEK :(((

Rolf242 Creative Commons License 2009.06.07 0 0 21389
Ezaz!!! Mennyire kézenfekvő megoldás, kell egy aktív USB hub, és nem fog lehalni. :)))
THX! :)
Előzmény: Gecmarek Dodó (21388)
Gecmarek Dodó Creative Commons License 2009.06.06 0 0 21388
Nálam routeren van az E272  3 méteres usb-n aktív (táppal ellátott) usb elosztóval és már több hónapja hibátlanul nagyon stabilan működik.
Előzmény: Rolf242 (21385)
Rolf242 Creative Commons License 2009.06.03 0 0 21387
Szia! :)

Kisérlethez nagyon drága lenne két ilyen antenna megvétele...
http://www.antennak.hu/index.php?kat=6&o=12
És a siker sem garantált.
Buktató még, hogy ezen a frekvencián a kábel csillapítása nagyon nagy, és amit nyersz a vámon, azt a réven elveszted.
( +nagyon drága a jó kábel is )

:)

kutatok még a megoldás után :D

Előzmény: vé_gyé (21386)
vé_gyé Creative Commons License 2009.06.03 0 0 21386

Üdc

 

Én is ugy "vok" vele hogy megteszi :)

 

Megoldás lehet még a passziv átjátszás.

 

Kell 2 egyforma 2.1 GHz re méretezett antenna, és összekötni öket kábellal.

Az egyik veszi a jelet az adótól amásik lesugározza  a modem nak.

Régen ilyet ajálltak a TV adók álltal besugározatlan pl. völgykatlanon lefedésére.

 

Ilyenben is töröm a buksim, de hol és menyiért lehetne antannát venni erre  a sávra....?

 

 

 

végyé

 

 

Előzmény: Rolf242 (21385)
Rolf242 Creative Commons License 2009.06.03 0 0 21385
Szia! :)

A gond inkább ebben van:
"The cable length was limited by a cable delay spec of 26ns to allow for reflections to settle at the transmitter before the next bit was sent. Since USB uses source termination and voltage-mode drivers, this has to be the case, otherwise reflections can pile up and blow the driver. This does not mean the line voltage has fully settled by the end of the bit; with worst-case undertermination. However, there's been enough damping by the end of the bit that the reflection amplitude has been reduced to manageable levels. The low speed cable length was limited to 18ns to keep transmission line effects from impacting low speed signals."

Azaz 5 méteren már egyáltalán nem kéne működnie :) ha nincs hozzá egy aktív hub.
Toldókkal, 3 méterig nincs gond, utána viszont ha nincs jel, akkor felfelé eldobja a cuccot.
A plusz táppal nem merek játszani, csak ha PCMCIA-USB2.0 kártyát használok, az megkapja a külső tápot, és ha bármilyen gáz lenne, akkor csak a kártya száll el.
A laptop USB kapuját nem merem megtolni plusz feszültséggel, félek, hogy kijön a füst :D
+az illesztést hogyan oldom meg? az alaplap +5V nem lesz egyenlő egy külső táp +5V-val, nem merem :))))))))))))))

Szerzek valahol egy primfókuszos antennát, és azzal próbálkozom :) de lehet, hogy egy vok is megteszi :D :D :D

:)
Előzmény: vé_gyé (21382)
Rolf242 Creative Commons License 2009.06.03 0 0 21384
Szia! :)

Azaz az Általad leírtak alapján mehetün klegelni, és ennyi, nincs tovább.
Ha jól értem...
:)
Előzmény: PETYUS (21383)
PETYUS Creative Commons License 2009.06.03 0 0 21383
> a szolgáltató bármikor megváltoztathatja a szolgáltatás feltételeit

De a változás hatályba léptetése előtt egy hónappal meg kell küldenie a hatóságnak.
Ha a változtatás tartalma nem felel meg a törvénynek, akkor a hatóság kifogást emel.
Ha az ügyfél találja úgy, hogy a változtatás törvénytelen, akkor panasszal élhet a hatóság felé, ez esetben a hatóság köteles vizsgálódni és választ adni.
A hatóság mindig a törvényességet vizsgálja, soha nem a méltányosságot vagy az igazságosságot.
Előzmény: Rolf242 (21381)
vé_gyé Creative Commons License 2009.06.03 0 0 21382

Üdv

 

Nem tudom menyire vagy benne az elektromosságba, de lehet hogy ha a modemet megtáplálnád egy külső tápról, talán javulna a rendszered.

 

Utánnaolvasva lehet hogy nem kap elég kakajót azon a kábelen át.

 

Furák ezek a modemek.

Az én3520 asom vigan megy  3db  fél méteres toldókábel végén is.

Volt egy 3565 vagy milyen az meg csak közvetlenül a gépbe dugva ment csak ugy ahogy.

Kicserélték egy E220 re ami ugye gyárilag 2 usb ről veszia tápot.

Ez meg megint simán elmegy 2 toldókábelen át és nem kell neki dupla csatlakozó.

 

vé_gy

 

Előzmény: Rolf242 (21380)
Rolf242 Creative Commons License 2009.06.03 0 0 21381
:)

csak röviden:
tisztában vagyok azzal, hogy aláírtam a szerződéskor: " a szolgáltató bármikor megváltoztathatja a szolgáltatás feltételeit ".
Ezt akkor és ott szóva is tettem, de a "hivatalos" válasz csak annyi volt, hogy szélsőséges esteben lehet ilyen. ( naja :D :D :D )
Hehe, már akkor gyanús volt az egész.
De megvettem, előfizettem, persze csak 1 évre.
( nincs más alternatíva, csak a mobil net )
Tisztában vagyok azzal, hogy szórakozhatnak.
De nem így, és nem ennyire.
Ez szerintem legalább "tisztességtelen üzleti magatartás", és ha egy ügyvéd ezt rá tudja húzni a vodkára, akkor lenne esgélyünk.
Pertársaság kéne, sok megszívatott ügyféllel, és egy kis médiaháttérrel.

:)
Előzmény: PETYUS (21379)
Rolf242 Creative Commons License 2009.06.02 0 0 21380
:)

Ha MDMA-t használsz, akkor érdemes a "detect device"-re kattintani, és frissíti az adatokat.
Nálam elég gyorsan reagál a jelszint változásokra.
Amivel egy kis sebesség/dinamika növelést lehet elérni az a cFos proggi.
http://www.cfos.de/index2_hu.htm
Egy hátárnya van, ha nincs upload sebesség, akkor gyakran lecsattan a modem.
Ez lehet persze az 5 méteres USB toldó miatt is, mert eleve több mint amit az USB szabvány elbír.
Eddig 4.7?Mbit/sec volt a legtöbb, amit -91dBm jelszintnél mértem. Lehet, hogy van ennét több is, de pesten nem használom a vodkát, hamar elfogy az 5GB...

:)
Előzmény: vé_gyé (21376)
PETYUS Creative Commons License 2009.06.02 0 0 21379
> azért egy jogász elgondolkodhatna rajta, ...

Már több jogász is elgondolkodott rajta, mire kidoldozták a 2003 évi C. törvényt (EHT, elektronikus hírközlési törvény).
A törvény szerint a Nemzeti Hírközlési Hatóság feladata vizsgálni a szolgáltatók működésének törvényességét. Ezen feladatkör keretében minden szolgáltatótól bekérték az általános szerződési feltételeket, szükség esetén megtették kifogásaikat, hogy végeredményben minden szolgáltató ÁSzF-je megfeleljen a törvény előírásainak.
Azt is előírja a törvény, hogy az egyedi előfizetői szerződéseknek mit kell tartalmaznia.
Ezt szintén vizsgálhatja a hatóság, és erre vonatkozó panasz bejelentése esetén kötelessége is vizsgálni.
Ha az előfizető úgy találja, hogy a szolgáltató törvénytelen módon járt el vele szemben, akkor panaszt tehet a hatóságnál.
Ilyen esetben a hatóság bekéri a szolgáltatótól az adott esettel kapcsolatos levelezését, az előfizető szerződésének másolatát és a szerződéskötéskor hatályos ÁSzF-et.
Ha a szolgáltató megszegte az előfizetői szerződést, akkor azért marasztalja el a hatóság, ha a szerződés nincs összhangban a törvénnyel akkor azért, ha pedig az ÁSzF nem felel meg a törvénynek, akkor azért.
Ha az ÁSzF és az egyedi előfizetői szerződés is megfelel a törvénynek és sem szerződés- sem törvényszegés nem állapítható meg a szolgáltató részéről, akkor a hatóság az eljárást megszünteti.

Tehát először az előfizetői szerződést érdemes végigolvasni. Ha azzal nincs ellentmondásban a szolgáltató eljárása, akkor az ÁSzF-et, ha azzal sem ütközik, akkor az EHT-t.
Ha az EHT-vel sem ütközik, akkor nem érdemes a hatóság felé panaszkodni, ha pedig de, akkor esetleg igen.
Előzmény: semgza (21378)
semgza Creative Commons License 2009.06.02 0 0 21378

azért egy jogász elgondolkodhatna rajta, hogy ha 5G helyett 10G-t töltünk le, akkor attól a szolgáltató jogosult lehet-e mondjuk tízszeres díjra. szerintem nem.
van ilyen ertékarányos szolgáltatás elve, ez minden csak nem az.
a szolgáltatók úgy játszanak az árakkal a mi kárunkra ahogy kedvük tartja, és ez nagyon szomorú.

arra hivatkozni hogy korlátozott a hálózat meg hogy nem bírja az maszlag, mert ha nem bírná akkor nem jött volna le az adat.
gyakorlatilag egy szerzödésbe épített erkölcstelen ponttal nagyon sok figyelmetlen jó szándékú fogyasztót károsítottak meg akár százezrekkel úgy hogy szolgáltatói oldalról nulla költség jelentkezett.

szerintem egy ügyes ügyvéd visszaperelhetné a pénzt abban az esetben ha véletlenül nem lennének még ügyesebbek a gsm szolgáltatók ügyvédjei...

nyilvan mindenki aki szerzödött az apró betüben minden jogáról lemondott ami reklamációval kapcsolatos, egyetlen jog maradt, hogy fizethetünk 1-2 évig... meg azt amit kiszámolnak még pluszban aki veletlenül beleszalad.

csak a statisztika kedvéért leírom hogy en is beleugrottam a pannonba, de mint átlagos áltag felhasználó soha nem figyeltem hogy mennyit fogyasztok átlagos netezéssel... pár youtube-os video (hq-ban is), myspace (automatikus zene és videóindulás) képnézegetések, képfeltöltések... és két nap alatt megettem a forgalmat... kaptam 4G-s figyelmeztetö sms-t... 5G-st fogok kapni?
az lenne a szép ha nem is figyelmeztetnének, csak elindulna a lehúzás...

rájöttem hogy ez igy nekem nagyon semmire nem jó, de egy évig kénytelen leszek fizetni...
persze lehet mondani hogy minden adat a rendelkezésemre állt a szerzödés megkötése elött is, ez igaz is, de nyilván mindenki tudja a pannonnál(/westel/voda) hogy 10-böl 8 új ügyfél otthon fog rádöbbenni, hogy a mai átlagos internetfelhaszálóknak ez kevés, nem alkalmas csak imélezni, meg óvatosan böngészni. ez jogszerü, csak kérdés mennyire erkölcsös.


semgza Creative Commons License 2009.06.02 0 0 21377
nehéz elhinni, hogy pont ugyanolyan mennyiségü adatot töltöttél le 7x egymás után, szinte kizárt, hacsak nem fix anyag volt ftp-re vagy pl. 1 cd-nyi iso, vagy hasonló.

netezésböl szinte kizárt, mert a flash reklámok is általában más meretüek ahanyszor letöltöd az oldalt.


Előzmény: bzsoli (21358)
vé_gyé Creative Commons License 2009.06.02 0 0 21376

Üdv

Nekem még nem volt gondom vele, igaz csak pár napja használom.

Eddig sima betárcsázóssal kapcsolódtam, a telefonon kersztül.

Probáltam az MDMA-t is, nem tünik jobbnak az sem.

Tetű lassú az érzékelése, perceket kell várni hogy észrevegye a jelszintváltozást.

Vagy csak én nem értek hozzá, nincs valami más progi ami szinte valós időben jelzi a térerőt?

 

 

vgy

 

Előzmény: Rolf242 (21372)
Gecmarek Dodó Creative Commons License 2009.06.01 0 0 21375

Nekem még pontosan egy évem van, de azt hiszem soha többet Vodkafon!

Nem értem az üzletpolitikájukat. Oda csábít sok előfizetőt és utána megszop@tja őket:-( A cég hitele smafu?

Előzmény: blard18 (21367)
Meister Creative Commons License 2009.06.01 0 0 21374
Szerintem nagyon gagyi, de azért itt ONtopik: :-)
http://www.youtube.com/watch?v=wuMKpUrnUiQ
Rolf242 Creative Commons License 2009.06.01 0 0 21373
tonnányi ötlet antennához :D
http://www.usbwifi.orconhosting.net.nz/
síííírok olyanok :D :D :D :D LOL
Rolf242 Creative Commons License 2009.06.01 0 0 21372
Szia! :)

Köszi, indul majd a házibarkács:) Most próbáltam a prímfókuszos parabolát, működik, van nyereség, csak kicsit durva beltéren egy ilyen :D :D :D :D

VMC, mármint a voda saját kliense egy hulladék, nagy, lassú, lehal, és nincs térerő mérés, csak azok a "hurkák", az kevés info.

Szép napot! :)
Előzmény: Rolf242 (21370)
vé_gyé Creative Commons License 2009.06.01 0 0 21371

Hali

Keress rá a neten wokfi névvel.

Én is onnak kaptam az ötletet.

Nekem ugy tünik bevált.

Ez egy mondjuk paraboloid alaku müanyad edény amit belül bevontam alufóliával.

Hátul az alján egy plexi tömb, amit átfurva és azon letesztül lóg bele egy felfogató rud ami az e220 at tartja, ezzek keresem meg a gyujtópontot.

Ami ugy tünik nem lényeges mert bárhol áll nem látszik lényeges eltérés.

Függőlegesen is át van a plexi furva és egy régi asztali lámpa állványára rászerelve.

Ezzel tud oldalra forodgni és függ. bólintva mozogni.

Ha kell csinálhatok róla egy fotót.

Ezzel a jelszint a 0 tól az 1-2 vonalra nőtt a VMC grafikáját figyelve.

Az adó holléte nem gond, körbeforgatva meglátod.

És itt jön a meglepő bukfenc.

Az én ablakom például pont ellentétes az adóval.

A ház előtt van egy nagy fa arra van irányitva, az veri vissza a hullámokat mig van levele:)

( de jó bármi nagy felület ami visszaveri, keresni kell hol a legerősebb a jel)

Utánna nem tom mi lesz, valószinű a padlászobába kell telepitenem a gépet és lehozni a netet hálókábelen.

 

 

Egyébként mi bajod a VMC vel?

 

Érdekes ez a voda hozzáállás.

Nemrég amikor vettem a modemet, el lett baszarintva a szerődés a boltban ahol vettem.

Nem instant net hanem csak sima vitamax ként lett aktiválva.

Visszamentem a boltba de bizonygatták hogy nem lehet módositani.

Felhivtam az ügyfélszolgálatot ahol simán elfogadták a panaszom, 2 napra rá módositották, söt ami meglepő ezer ft jóváirást is adtak "fájdalomdijként".

Szoval azért szerinem nem is olyan bunkó cég ez.

 

 

 

végyé

 

Előzmény: Rolf242 (21370)
Rolf242 Creative Commons License 2009.06.01 0 0 21370
:))))

Ez a lábasból parabola érdekelne, mert 3 cella határán vagyok, és állandóan ugrál, ami leszakadást okoz...( nem nagyon bosszantó, dehogy :))))
tipikus jelszintek: -105 től -91 dBm-ig ( MDMA szofttal csatlakozom, nem a vodás hulladékkal (VMC)) ez a jelszint igen karcsú a stabil vételhez, és ráadásul 5 méteres USB kábel végén van a szappan, ami már nagyon a határon van...
Valahol olvastam, hogy egy kisebb parabola gyújtópontjába tették a szappant, és jó jelszintet eredményezett a mutatvány, de nem lett jobb az átvitel. ( ez azért ellentmondsásos egy kicsit )
Ok, de honnan tudjam merre van a torony? Sehol egy ilyen térkép......

Szép napot! :)
vé_gyé Creative Commons License 2009.05.31 0 0 21369

Sziasztok

 

Na de miért engeded hogy változzon a "szine" ?

Rá kel lockolni a 3G re .

 

Én olyan helyen lakom ahol szinte 0 a térerő( lábosból csináltam neki parabolát:)  és nem ugrál le és fel a 3g re, hanem folymatosan megy.

 

 

végyé

 

 

Előzmény: Tündi2003 (21368)
Tündi2003 Creative Commons License 2009.05.31 0 0 21368
Én csak "sima" netezésre használom. Pl. fórumozás (mint most), néha YouTube, mikor a hobbimba vágó videót találok (kismacskák kergetőznek a gombolyaggal típusú videók nem érdekelnek, tehát nem nézek meg minden szart), viszont ezek a videók néha hosszúak, akár 10 perc is lehet, vagy ha nem YouTube-on van, akkor akár 20 perc is. Járok olyan fórumon, ahol rengeteg a kép a topik témájából kifolyólag. Ezen kívül emailezek, 2 havonta egyszer 5 percre iwiw, wikipédia sokat, RSS-en olvasok többnyire mindent, és ennyi.
Most ez olyan marha nagy forgalom, hogy lassítani kell? Még csak nem is chatelek, életemben nem MSN-eztem, nem skypoltam. Ehhez képest pl. most tartok 3 Gb-nél ebben a hónapban, és még csak a fele telt el, és elvileg 5Gbnél lassítanak. (Ebben a hónapban sok volt a videó :) Hol kéken világít a led (Ami a HSDPA-t jelenti), hol kék-zölden, és hol zöld, ami a GPRS-t, és ez utóbbi esetben dögletesen lassú. Néha 10 percen belül változik kék-ről zöldre és vissza. Egyelőre még csak a bosszantó kategóriában van, de hamarosan rákérdezek az ügyfélszolgálatnál. Bár úgyis tuti azt mondják majd, hogy csak le van terhelve a hálózat.
blard18 Creative Commons License 2009.05.30 0 0 21367
A vodafone már megint jól megsz@patott mindenkit
korlátlan mobilinternet haha és milyen sokan bedőltünk
a hirdetésben azt írták hogy extrém használatnak csak a p2p számít tehát dc++ torrent stb. ilyen esetekre írták a korlátozást rugalmasan ami azt jelenti hogy fixen max. 25kb/s el tudsz tölteni
a hirdetés másik felében az állt hogy minden egyéb esetben korlátlan a szolgáltatás
nálam webes letöltésnél is korlátoztak és ftp-n is és itt elvileg korlátlan
sajnos munkából kifolyólag kellett ez a net is mivel sokszor sos-ben kellenek a melós friss cuccok ami 4megabittel jó is lett volna de itt is rámrakták a korlátozást és 384kilobittel már esélytelen a munka + az hogy 24óránként bonja a kapcsolatott ez is röhely
még fél év van a csomagból aztán vége vodából nem kérek többet
Rolf242 Creative Commons License 2009.05.29 0 0 21366
csak a félreértések elkerülése miatt:

A tetü vodkafone "internet szabadon" csomagja korlátlannak indult, amint letérdelt a hulladék hálózatuk, azonnal betartottak az ügyfeleknek, első körben 10GB felett, majd most 5GB felett korlátozzák a sebességet. Mindez most 6000 HUF/hó.

Nagyon nem értek egyet azzal, hogy "minden sz@rt letöltenek", mert nem erről van szó...
Ha kell, akkor a fix vonalat használom, de ahol az életem nagyobb részét töltöm, ott NINCS kábeles szolgáltató. Tehát marad a mobil net.
És ez egy nagyváros...nem egy kis falu a világ végén.
És talán pont azért választottam a vodkát, mert ők vállaltak valamit, amire nekem szükségem volt.

Ami a legszebb: a vodka ÜSZ simán elmagyarázza a hóembernek, hogy milyen jó a nyár, és menjen ki a napra...

"minden sz@r" letöltése nélkül naponta kb.200MB a forgalmam.
Mert "merek" neten beszélgetni azokkal, akik amerikában, vagy hasonló távolságra vannak. Tényleg, ettől fog letérdelni a hálózat...
szánalmas az egész voda...
szabadulok is tőlük, amint lehet, és inkább fizetek többet a trének...


czzs Creative Commons License 2009.05.29 0 0 21365
Csak azért kérdezem, mert nekem olyan van. Igaz, nem 5000-ért, hanem 6000-ért.

Érdekes, nekem még mindig 5000 Ft, és a korlátlan adatforgalom is igaz.
Ja, hogy egy bizony határ felett lecsökken a sávszélességem? Ezt megköszönöm azoknak, akik egy korlátos hálózaton ész nélkül töltenek le minden sz@rt (megj: én linux disztribúciókat töltenék le szívesen kipróbálás céljából, de inkább nem teszem, amíg nem lesz vezetékes hozzáférésem, mert ez nem arra való, legfeljebb néha frissítgetem a működő rendszerem).

Ugyanakkor egy érdekes tapasztalat: Budapest a jellemző max. sebességem 300-400 kB/s. Most vidéken vagyok, itt 600-700 kB/s is lazán megy, néha több is, ami már nagyon közelíti az elérhető 7,2 Mbit/s elméleti maximumot. Újabb bizonyíték arra, hogy a hálózat kihasználtsága erősen visszahat az elérhető sávszélességre.

Ezt látva, egyre inkább egyetértek azzal, hogy legyen korlátok közé szorítva a sávszélesség értelmetlen lekötése. És hogy ezt úgy teszi a cég, hogy ha véletlenül (vagy kényszerűen) túllépem a korlátot, akkor nem fizetem rá a gatyámat, "csak" a betárcsázós internet sebességére esek vissza, ez nekem még jó is. Akinek ez sem tetszik, annak ott a nagyobb adatforgalmat tartalmazó csomag is, vagy a vezetékes ajánlatok tömege.

Bár tény, hogy mostanában elég sokszor van csak GPRS, pedig fényévekre vagyok az 5GB-től.
Ilyet jó ideje már nem tapasztalatok. Vagy a hálózat bővült jelentősen, vagy az ész nélkül letöltőket sikerült lerázni :-)
Előzmény: Tündi2003 (21364)
Tündi2003 Creative Commons License 2009.05.29 0 0 21364
Miért nincs már korlátlan? Csak azért kérdezem, mert nekem olyan van. Igaz, nem 5000-ért, hanem 6000-ért.

Bár tény, hogy mostanában elég sokszor van csak GPRS, pedig fényévekre vagyok az 5GB-től.
Előzmény: Rolf242 (21363)
Rolf242 Creative Commons License 2009.05.29 0 0 21363
Szia! :)

1 kis bibi azért van, nincs már "korlátlan", és főleg nem 5000-ért.
A voda kibaltázott mindenkivel...
Előzmény: zsorda (21362)
zsorda Creative Commons License 2009.05.28 0 0 21362
Szisztok,

mobilinternetet vennék, hűség átvállalással.
Előnyben a korlátlan 5000 Ft-os havidíjú csomagok!

Üdv,
Tibor
Poohy Creative Commons License 2009.05.26 0 0 21361
Na most lett elegem!

Ezennel felhívást teszek közzé:
Fogjunk össze (szerintem vagyunk annyian, amennyi vélemény már nem marad nyilvánosság nélkül) és menjünk perre a vodával.
Ha van valakinek újságíró/jogász/ügyvéd ismerőse, vagy történetesen ez a szakmája, kérem, hogy segítsen!
http://www.petitiononline.com/vodaper/petition.html
létrehoztam egy ilyen peticiós akármit kezdetnek, de ha bárkinek van jobb ötlete szívesen veszem.

Pásztor Zsolt
Előzmény: Rolf242 (21360)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!