Keresés

Részletes keresés

Kőkapu1 Creative Commons License 2017.07.11 0 0 1870

Két éve Flibcoval mentünk Charleroiból Brugesbe, hazafelé pedig Brüsszelből Charleroiba. Teljesen korrekt volt minden. Sőt, az első utazás meghiúsult, mert a gyerkőc bárányhimlős lett, és visszaadták a pénzt, pedig nem olyan volt a jegy. Egyébként minél korábban veszed, annál olcsóbb a jegy, ha jól emlékszem 5 eurótól indul, de amikor végre eljutottunk akkor mi már 14  euróért tudtunk venni ( másfél héttel utazás előtt).

Előzmény: Törölt nick (1869)
Törölt nick Creative Commons License 2017.07.11 0 0 1869

Üdv mindenkinek!

Az internetes jegyvásárlás érdekelne ezeken a járatokon, mert az 5 euró/irány nagyon baráti.

https://www.brussels-city-shuttle.com/en#/

Ha valaki leírná ezzel kapcsolatos tapasztalatát, azt megköszönném.

Irenee Creative Commons License 2017.07.08 0 0 1868

Aki tudja legyen szíves velem megosztani:

Sima metrójeggyel,  ami 2.10-be kerül, meg lehet azt tenni, hogy Bourse-n felszállok, Midin leteszem a csomagokat, és egy órán belül folytatnám metróval az utat?

Eipein Creative Commons License 2017.06.10 0 1 1866

Köszönöm! Gondolatolvasó vagy, mert olyan szép élményekkel jöttünk haza, hogy megbeszéltük, Antwerpenbe és Leuvenbe is el fogunk látogatni, és sajnos Oostendére sem maradt időnk. Brüsszelről vegyes véleményeket olvastam itt a fórumon, nekünk nagyon tetszett (Mont des Art, Petit Sablon, Notre Dame du Sablon, Királyi palota, stb.). A vonatok, buszok (De Lijn, Flibco) tisztaságát és kulturáltságát is nagyon élveztük, a kalauzok pedig ápoltak és udvariasak voltak. Kitört belőlem a gyerek is, mert úgy örültem, hogy életemben először emeletes vonattal utazhattam :). Minden pontos volt és kiszámítható, pedig nagyon izgultam utazás előtt.

Előzmény: Thomas (1865)
Thomas Creative Commons License 2017.06.09 0 1 1865

Gratula, ügyesek vagytok! Antwerpen már vár rátok ;)

Előzmény: Eipein (1859)
Irenee Creative Commons License 2017.05.20 0 0 1864

Köszönöm szépen

Előzmény: Eipein (1863)
Eipein Creative Commons License 2017.05.20 0 0 1863

Igen, automata rekeszes, és úgy láttam vannak kisebb - nagyobb méretűek. Mi egy fapados által engedélyezett (de jó teli) 55 centis bőröndöt tettünk bele, és 1 laptoptáskát. A miénkbe biztos, hogy több hátizsák elfért volna.

Előzmény: Irenee (1862)
Irenee Creative Commons License 2017.05.20 0 0 1862

Milyen van: automata rekeszes, amiben elfér több hátizsák, vagy darabja ennyi?

Előzmény: Eipein (1861)
Eipein Creative Commons License 2017.05.20 0 0 1861

Igen használtunk, ha jól emlékszem 4,50€ volt.  

Előzmény: Irenee (1860)
Irenee Creative Commons License 2017.05.19 0 0 1860

Csomagmegőrzőt használtátok Brüsszel Centrálon?

Előzmény: Eipein (1859)
Eipein Creative Commons License 2017.05.19 -1 2 1859

Szeretnék köszönetet mondani elsősorban Olivamnak, aztán Thomasnak is, hogy segítettetek a felkészülésben. Szerencsésen megjártuk Brüsszelt, Gentet és Brugget. Gyönyörű út volt.

 

A vonatjegy tényleg úgy működött, ahogyan Olivam megérdeklődte (örök hála érte). Reggel megvettük a Midin a Gentbe szóló jegyet, és azzal mentünk át a Centralra, majd városnézés után a Centralról, Gentbe. Még a kalauz is mondta, hogy a brüsszeli zónában egész nap érvényes.

 

Vissza Gentből - Charleroira a Flibco Shuttle busz hozott, 9€/fő volt a jegy, online elővételben.

 

Lehet, hogy már más is írt róla, de hátha még segítség lesz valakinek, hogy a  De Lijn jegyei, az összes városban egyformán érvényesek, ahol a De Lijn üzemelteti a járatokat. 1 db-3€, 10 db-15€, 3 napos jegy-12€.

A mi szállodánk Gentben kieső helyen volt, így sokat buszoztunk a pályaudvarra és a belvárosba is. Első nap 3 napos jegyet vettünk, és ezt Gentben és Bruggeben egyaránt használhattuk.

 

Brüsszel-Gent vonatjegy: 9,20€/fő

Gent-Brugge-Gent (retour): 13,40€/fő

 

Mindkét városban hajóztunk a csatornákon, Gent: 7€/fő/50 perc, Brugge: 8€/fő/30 perc

 

 

Időjárás előrejelzésnek nagyon pontosan bevált ez a link: http://freemeteo.be/weather/gent/hourly-forecast/tomorrow/?gid=2797656&language=english&country=belgium 

Amúgy csodaszép időnk volt, napos és kellemesen meleg.

Irenee Creative Commons License 2017.05.09 0 0 1858

Ha esetleg valakit érdekel: megérdeklődtem, és május végén lesz elérhető.

Előzmény: Irenee (1857)
Irenee Creative Commons License 2017.05.06 0 0 1857

Nem tudjátok miért van az, hogy a Flibco júliusi jegyei Brugge-be még nem érhetőek el, holott a júniusi jegyek már március elején fenn voltak?

Thomas Creative Commons License 2017.04.28 0 1 1856

Szolgálati közlemény, április 29 és május 1 között nincs vonatközlekedés a Midi és Nord között Brüsszelben. ( nem az otthoni plakátok miatt...)

Eipein Creative Commons License 2017.04.19 0 0 1855

"Ja es ez nem vicc :("

Pedig olyan jót nevettem ezen a "napi 4 évszakon" :).  Köszi a linket!

Előzmény: Thomas (1854)
Thomas Creative Commons License 2017.04.19 0 0 1854

Grand merci Olivam-nak! :) Hiaba, aki tud a benszulottek nyelven :)...

 

A kalauz kezeli az automataban vett papiralapu jegyeket a vonaton, illetve ellenorzi az elektronikus jegyeket is amiket az automatanal kell ervenyesiteni. (mint a Stib-jegye is). 

 

Az itteni idojaras teljesen megbizhato, maximum 4 evszak szokott lenni naponta, de akar tobbszor is. Ja es ez nem vicc :(

 

http://www.meteo.be/meteo/view/en/65239-Home.html

 

 

 

 

Előzmény: Eipein (1853)
Eipein Creative Commons License 2017.04.19 0 0 1853

Igazán köszönöm, hogy ennyit segítesz! Ez jó hír, sokkal egyszerűbbé vált a dolog. És akkor a jegy megvétele után, a Midi-Central részen biztosan nem kell semmilyen automatánál érvényesíteni a jegyet? A kalauz ellenőrzi, úgy mint Gent felé? Bocs, de már annyi ellenőrző mód felvetődött... 

 

Az ottani időjárást melyik (viszonylag megbízható) "helyi" linken érdemes majd keresni? Bár írtátok, hogy 1 napon belül is nagyot változhat, de valami támpontot csak jelez majd, amíg ott leszünk?

Előzmény: olivam (1852)
olivam Creative Commons License 2017.04.18 0 1 1852

"Akkor azt mondjátok, hogy vegyük meg reggel a Midin a Gentbe szóló vonatjegyet, és avval átmehetünk a Centralra, majd délután a Centralról ugyanezzel a jeggyel Gentbe? Lehet ilyet? És a Miditől megváltott jegy érvényes a Centraltól is?"

Igen! Most megcseteltem fészbukon az ügyfélszolgálattal :-) A Brüsszel-Gent jegy érvényes már a Midi-Central szakaszon is, akkor is, ha csak aznap később mentek vele a Centralból Gentbe. Nincs a jegyen külön feltüntetve, hogy central vagy midi, hanem Zone Bruxelles. A brüsszeli zónán belül pedig bárhol le-, föl- vagy átszállhatsz akár egész nap.

(Tehát nem kell a Stibbel vacakolni, ezt nem kellett volna belekevernünk, bocs) :-)

Előzmény: Eipein (1851)
Eipein Creative Commons License 2017.04.18 0 0 1851

Május közepén megyünk. A busz reggel a Midihez érkezik. Úgy láttam a Google Mapsen, hogy a Midi lényegesen messzebb van a központtól, mint a Central. Midiről begyalogolni a belvárosba és vissza hosszúnak találom, főleg fáradtan, városnézés után.  És mivel a Centralhoz vannak közel a belvárosi látnivalók (csak azokat szeretnénk látni, Atomiumhoz nem megyünk), úgy gondoltam egyszerűbb rögtön átvonatozni a Centralhoz, és betenni a bőröndöt a csomagmegőrzőbe. Városnézés után pedig ismét rövidebb idő alatt jutnánk vissza a Centralhoz gyalog, ahonnan tovább utaznánk Gentbe (ott a szállás). Így csak a Miditől a Centralig lenne szükség jegyre, ezt gondoltam a leggazdaságosabbnak. Még sosem jártunk Brüsszelben, szóljatok, ha nem ez a legkedvezőbb megoldás.  

 

Akkor azt mondjátok, hogy vegyük meg reggel a Midin a Gentbe szóló vonatjegyet, és avval átmehetünk a Centralra, majd délután a Centralról ugyanezzel a jeggyel Gentbe? Lehet ilyet? És a Miditől megváltott jegy érvényes a Centraltól is? Ahogy Olivam írta korábban, a Central 1 megállóval több Gent felé, akkor a Centralról nem drágább vonatjegy kell? Nem szeretném, ha megbüntetnének...

 

 

 

Előzmény: olivam (1850)
olivam Creative Commons License 2017.04.18 0 0 1850

No de nem átszállnak a Centralon, hanem megszakítják az utat. Ezt ugye a jegyvételnél külön kell jelezni. De olyat is lehet vajon, hogy Zone Bruxelles-ből, via Zone Buxelles, Gentbe?

Előzmény: Thomas (1849)
Thomas Creative Commons License 2017.04.17 0 1 1849

Persze, ha nem akarsz egy órán belül más tömegközlekedéssel is menni.  De ha a midin vagy és a Centrálról akarsz vonattal tovább menni akkor ott a midin vegyél jegyet és akkor (ha jol tudom) nem kell kulon jegy mert Zone Bruxelles szokott lenni a jegyen....

Előzmény: olivam (1848)
olivam Creative Commons License 2017.04.16 0 0 1848

No de akkor már egyszerűbb a vonatjegyes automatánál vonatjegyet venni a midi-central szakaszra is, mint külön még stib-jeggyel vacakolni, nem? 😊

Előzmény: Thomas (1847)
Thomas Creative Commons License 2017.04.16 0 0 1847

Lehet, hogy az egyszeri jegynél csak egyfajta érvényesítés van az automatában, de a 10-es jegyet lehet több személyre is kezelni.

 

https://www.google.co.uk/search?q=belgium+train+ticket+machine&rlz=1C9BKJA_enBE658BE658&hl=en-GB&prmd=inv&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiTiMCIrqnTAhWLBsAKHXXgDUUQ_AUIBygB&biw=1024&bih=653#imgrc=Kpiiums5zzktIM:

 

Pl ilyesmi a vonatos automata

 

 

Előzmény: Eipein (1845)
olivam Creative Commons License 2017.04.14 0 0 1846

Jaj, ne haragudj a félretájékoztatásért a pirossal, nem volt szándékos, csak ezek szerint nem vagyok túl up to date :-/ Ezek szerint Thomasra hallgass :-)

Egyébként mikor jöttök? Ha ápr. 29. és máj. 1. között, akkor újratervezünk, mert most látom, hogy azon a hétvégén valami munkálatok miatt nem állnak meg a vonatok a Centraalban.

Előzmény: Eipein (1845)
Eipein Creative Commons License 2017.04.12 0 0 1845

Köszönöm, de most egy picit megkeveredtem. Akkor nem ezt a piros ellenőrző automatát kell keresnem? Meg is akartam kérdezni, hogy ilyet hol találok? Fent a vonaton? Mert mi csak a Midiről akarunk átmenni a Centraaalra, és onnan bejárni a belvárost gyalog. És csak 2 szóló jegyre lesz szükségünk, ugye biztosan lehet kapni ilyet, nem szeretnék +Mobib kártyát.

 

Akkor ezt kell tennem?:

1. Megveszem a jegyet egy Stib automatánál (gondolom a Midin is találok ilyet, nem?)

 

2. Megkeresem az NMBS/SNCB vonatjegy automatát és "Odarakod a jegyet a kepernyo alatti kockaba es megjelenik az ervenyesitesi lehetoseg a kepernyon, persze magyar menu nincs de van angol is."

Melyik lehetőséget kell választanom angolul? És miért van többféle? Érvényesíteni nem csak egyféleképpen lehet egy jegyet?

 

3. Városnézés után pedig a Centraalon megint megkeresem a vonatjegy automatát, megveszem a Gentbe szóló jegyet, amit a vonaton a kalauz kezel majd. (Rómában a vonatjegy automatánál állt egy alkalmazott, szükség esetére segíteni). 

Csomagmegőrzőnél van valami speciális tudnivaló? Pl. készpénzzel is, vagy csak bankkártyával működnek?

Előzmény: Thomas (1844)
Thomas Creative Commons License 2017.04.09 0 0 1844

Viszont a Stib-es jegyet a vasutallomasokon a nagy vasuti jegyet ado automataknal kell kezelni! Odarakod a jegyet a kepernyo alatti kockaba es megjelenik az ervenyesitesi lehetoseg a kepernyon, persze magyar menu nincs de van angol is.

Előzmény: Eipein (1843)
Eipein Creative Commons License 2017.03.22 0 0 1843

Huhh, én a STIB jeggyel is biztos vártam volna a kalauzt, mint itthon. Ismét nagyon köszönöm!

Előzmény: olivam (1842)
olivam Creative Commons License 2017.03.22 0 0 1842

A STIB-jegyet ilyennél: 

A Brü-Gent vonatjegyet nem, azt majd a kalauz kezeli a vonaton :)

Előzmény: Eipein (1841)
Eipein Creative Commons License 2017.03.22 0 0 1841

"Vonat: STIB-jegy jó rá városon belül, felszállás előtt érvényesíteni kell."

1. Hol kell érvényesítenem?

2. A Brüsszel-Gent vonatjegynél ugyanígy kell eljárni? 

Előzmény: olivam (1839)
Eipein Creative Commons License 2017.03.21 0 0 1840

Kedves Olivam! Köszönöm szépen ezt a rendkívül hasznos, és minden kérdésemre kiterjedő választ. Nagyon sokat segítettél!

 

Előzmény: olivam (1839)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!