Keresés

Részletes keresés

Lizizumi Creative Commons License 2013.11.24 0 0 4290

Cápis pénztárca.

H.J Creative Commons License 2013.11.21 0 0 4289

Bocs az elöttem hozzászólótól!!! de a "Harapás - felsikoltás" a rangsorban gyengébb kutya reakciója.

A falkavezér azonnal megtorolja a neki nem tetsző dolgot. Nem üt-ez a kutyának ugyan fájdalmat okoz-

de fajidegen viselkedés. ( a macska és a medve pofon vágja az engedetlen kölykét a kutya nem.)

Ha a kutyád olyat tesz ami nagyon nem tetszik a nyakánál fogva megemeled és megrázod,"mint krisztus a vargát"

De így csak a kifejlett kutyát utasitja helyre a rangsorban felette álló.Az egész kis kölyöknek ez túl erős büntetés-

megtőri és lelkileg kicsit megviseli. Ha erősen harap azonnal szoritsd meg a pofáját.Ha vinnyog ,elengedheted.

 

Előzmény: H.J (4288)
H.J Creative Commons License 2013.11.21 0 0 4288

Amikor ráharap a kezedre  (pl mutatóúj)  azzal a kezeddel markold meg a pofáját,úgy-hogy az innyét a fogaihoz

szorítod.Kicsit megszorítod.Rögtön vinnyogni kezd.Így nagyon hamar megtanulja hogy az erős harapás neki is

fáj. Nem hülye a kutyád ,a harmadik-negyedik alkalomnál már ő is finomabbra veszi a játékot.

Előzmény: matesz13 (4272)
íriszmetou Creative Commons License 2013.11.18 0 0 4287

Sziasztok,

 

Októberben mi is ivartalanítattuk gigit, őt nagyon megviselte, de valószínű azért mert szerintem túl altatták. Délután 1-re vittem és este 9-kor kaptam vissza halál kómásan, az inkubátorból vették ki, tiszta nyál volt, és még mikor hazaértünk vele még utána is nyálzott, itthon persze még hányt is. Utána 2 napig aludt, egésznap az ölemben akart aludni. Nem evett, nem ivott, másnap infuzió. Pedig az orvos több kuttyunkat is kezelte már, a közel 18 év alatt. Olyan négy nap után kezdett jack "rossz" russell lenni, és annak akkor nagyon örültem, de ma már "kutyabaja".

Doriika Creative Commons License 2013.11.16 0 0 4286

Én eddig teljesen kétségbe voltam esve, hogy az én kutyám milyen sz.rul bírja, mindenki másé meg milyen jól tűri, mintha semmi nem történt volna. Közben kiderült, hogy nincs semmi gond, csak élvezi, hogy "sajnálom" és megy a simicunami. Elmentem a hűtőig, elővettem a sajtot, úgy pattant fel a helyéről, mint akit kilőttek, épphogy a fején nem pörgött egy kis darabért, előtte meg hátrasimított fülekkel nézett rám bánatosan... :) Úgy érzem magam, mint az elsőgyerekes szülők, akik összevissza bénáznak :D Köszönöm a válaszokat, megnyugtató volt, de tényleg :P Már rátettem a gallért, mert egyből a seggében a feje, ha olyanja van. Egyébként ügyes, mert letiltom és egyszerre abba is hagyja a nyalogatást (illetve el sem jut odáig, mert már látom a szándékot és egyből tiltom :D), de a gallér engem megnyugtat, csak rossz ránézni, mit rendez benne... Áll, mint a lovak és meg sem mozdul, vagy ha mégis, akkor nekimegy mindennek. Visszaolvastam régebbi hozzászólásokat, összességében mindenkinek gyorsan lezajlott a rossz része, remélem nekünk is szerencsénk lesz, és ma már tudunk sétálni is. Már megvolt a vacsi, inni nem akar, de öntöttem a kajájához, úgy elfogyott. Pisi kaki nincs, és kint is csak álldogál vagy leül és les. De ami bement, egyszer majdcsak kijön :) Köszi még1x! Már nem vagyok úgy kétségbeesve, hagyom rinyálni, próbálkozni lehet :)) 

Lizizumi Creative Commons License 2013.11.16 0 0 4285

Nálunk is gond nélkül zajlott az ivartalanítás, aznap azt hiszem Cápi se evett, de este már lelkesen rohant elém, párom volt vele itthon, nem adtunk rá semmit, csak rászóltunk, ha nyalogatta. Viszont ismerek olyat aki agyon tutujgatta a kutyát ivartalanítás után, és kis agresszív pukkancs lett. Ahogy Anna is írta, valószínűleg másnap már minden rendben lesz, csak ne hagyd, hogy nyalogassa. Én azért nem húznék a seggére semmit, mert az is irritálhatja a sebet.

Előzmény: Doriika (4283)
PJRT Creative Commons License 2013.11.16 0 0 4284

Helló! Én eddig asszem 5 kuttyot ivartalaníttattam, mindig jól ment, de eltérően viselték az első napokat. A legfontosabb, hogy mivel nem vagy a kuttyal éjjel-nappal (mert néha WC-re mész, fürdesz, alszol, stb), jobb lenne, ha rajta lenne a gallér. Az nem ördögtől való, először kellemetlen nekik, persze, de a kutyák 2 nap alatt hozzászoknak - és sokkal jobb, mint, ha többször kéne összevarrni a sebüket, vagy megfertőződnénak a nyalogatásától.
Kb 5 nap után, amikor a bőr szárad, amúgy is viszketni kezd, ekkor szokták szétszedni a varratokat a kutyák, akiken nincs gallér. Atüzelőbugyit pikk-pakk lekapják magukról, nekem legalábbis az első kutyám alapján ez a tapasztalatom. 

Van kutyám, aki már a műtét után úgy viselkedett, mint, ha nem történt volna semmi. Ha nem látom a kannál az eredményét, a szukánál meg a vágást a pocakján, el sem hiszem, hogy megműtötték őpket. ;) 

Van kuttyom, aki 5 napig játszotta a hattyú halálát, de ahogy kivittem a természetbe és meglátott egy őzet, azonnal elfelejtette, hogy fájna valamilye. :)) Amikor visszahívtam az őztől, már akkor sem fájt semmi. :) Nagy színészek ám! :)

 

Az enyémek, amennyire emlékszem, már a műtét után hazafele pisiltek, a kakira nem emlékszem, de arra biztos emlékeznék, ha emiatt baj lett volna. Talán aznap még nem ettek, de másnap már nem volt gond. :)ű

 

 

Drukkolok - és gallérra fel! :)

 

 

Anna

Előzmény: Doriika (4283)
Doriika Creative Commons License 2013.11.16 0 0 4283

Sziasztok! :) 

 

Bunnyt tegnap ivartalanították, örülnék, ha ezzel kapcsolatban rnátok a tapasztalaitokról, kinél hogy zajlott a dolog. Engem leginkább  műtétet követő 2-3 nap érdekelne. 17:40-kor adtam oda a dokinak, negyed7-kor már mentem érte, akkor ébredezett, és ahogy köszöntem neki, már csóválta is a farkát, igaz a nyelve még lógott. Nagyon rossz így látni, azóta se pisi, se kaki, még csak inni sem akar. Nincs rajta gallér, a doki azt mondta, hogy ha tudok rá figyelni, akkor ne adjam rá, inkább próbálkozzak bugyival éjszakára. Hát, bugyi esélytelen, egy pólót szerkesztettem rá éjjel, de 1 óra múlva már a földön volt. Egyből leszedte, amikor felébredt. Sajnos ha épp nem alszik, nyalja is folyamatosan a sebet, vagyis a ragasztót, illeve nyalná, ha hagynám. Szerencsére itthon tudok lenni vele a varratszedésig, nem is kell egyedül lennie, de 10 napon keresztül nem tudok virrasztani, a mai is elég idegörlő volt, 1 órát ha tudtam aludni. Próbáltuk rárakni a gallért, de retteg. Lefekszik a földre, és meg sem mozdul, még a szoba másik feléből is látni, hogy mennyire remeg :( Már arra is gondoltam, hogy megpróbálom a tüzelőbugyit, bár fiú, úgyhogy nem tudom, hogy fog elférni benne, de nekem muszáj aludnom, úgy meg nem tudok, hogy mindig aggódom, hogy bántja a sebét. 

Kinél hogy zajlott ez? Mennyi idő után kezdett rendbe jönni a kutty? Egy csaj (igaz agara van) is tegnap dél körül ivartalanítatta a kutyáját, este 8-kor már sétáltak. Apuék kutyáját sem viselte meg ennyire, hogy nem akart még inni sem. Remélem estére, de max holnapra rendben lesz. Ha nem, akkor vasárnap du. 5-re úgyis megyünk kontrollra az állatorvoshoz. Abban reménykedem, hogy ennyire kiütötte az altató, a nyugtató, az antibiotikum és gyulladáscsökkentő kombó.  

PJRT Creative Commons License 2013.11.14 0 0 4282

Egy telefonszám sokat segíthet ;)

 

 

Anna

Előzmény: pamocsnyik (4281)
pamocsnyik Creative Commons License 2013.11.13 0 0 4281

Sziasztok!

 

2013. októberében találtuk a XX. kerületben a képen látható 2 hónap körüli JRT kiskutyát. Hirdettük, senki nem jelentkezett érte, szóval valószínűleg kitettét. Mi átmenetileg befogadtuk, de már nem bírjuk sokáig cérnával, szóval szívesen átadnánk valakinek, aki igazi jó gazdija lenne neki, szívvel-lélekkel. Mi sajnos nem tudunk az lenni...

PJRT Creative Commons License 2013.11.07 0 0 4280

 

X.22 

Ezt a csodás szemű foxi keverék (?) fiúcskát hámmal - 7 évesnek becsülték - október 20-án fogták be a XIV. kerületben! Nagyon remélem, sírva keresi a gazdája, segítsetek neki hazajutni! Ha nem kerül elő az eredeti gazdi, november 4-től várja megmentőjét! 
http://ebtelep.hu/allat/2013-1382334817-27-A

 

 

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=601777476545422&set=a.137422086314299.23520.100001395244292&type=1&theater

 

 

(bemásolt hirdetés)

 

 

Anna

PJRT Creative Commons License 2013.11.07 0 0 4279

TALÁLT KUTYA: 
-Charlie (Azonosítója: L/435.) 
1 éves kan kutya. Kistermetű, terrier keverék.

Érdeklődni: Herosz Budapesti Állatotthona 
Cím: Budapest, XXII. Brassói és Nyél u. sarka 
E-mail: budapestiallatotthon@gmail.com 
Tel: 061-3623278

 


 

 

(bemásolt hirdetés)

 

 

Anna

PJRT Creative Commons License 2013.11.07 0 0 4278

Elveszett- hazavárjuk!!! Október 21-én este elszökött Nyékládházáról egy tündéri aranyos foxi lány kutyus 10 hónapos. Ismertetőjele: sima szőrű, fehér- világosbarna szürke trikolor színű. Nyakörve világos barna bőr, a belseje zöld. Nagyon barátságos volt. Kistokaj mellett a Hejő patak partján látták utoljára. De elkóborolhatott már Mályiba, Vagy vissza Nyékládházára. Aki valahol látta- vagy hallott róla- kérem jelentkezzen az alábbi számon: 0630- 2533-908 A kép csak illusztráció, mert sajnos nincs képünk róla. 

 

 

 

(bemásolt hirdetés)

 

 

Anna

PJRT Creative Commons License 2013.11.07 0 0 4277

TALÁLT KUTYA: 
-Pintyőke (Azonosító: L/444.) 
6 hónapos szuka kutya. Kistermetű, talán jack russel terrier és tacskó keveréke lehet. 
Érden találták.

Érdeklődni: Herosz Budapesti Állatotthona 
Cím: Budapest, XXII. Brassói és Nyél u. sarka 
E-mail: budapestiallatotthon@gmail.com 
Tel: 061-3623278

 

 

 

 

(bemásolt hirdetés)

 

 

Anna

PJRT Creative Commons License 2013.11.07 0 0 4276

Elveszett 18. ker!!! 

Elveszett egy kis Jack Russel keverék kutyusom 2013.10.30-an Pestszentimréről.Kan, idősödő,fehér-barna foltos es dagi. Sajnos chip nincs benne. 
0630 2454492 
Nagyon várjuk haza Barnikát!!!!

 


 

 

(bemásolt hirdetés) 

 

Anna

PJRT Creative Commons License 2013.11.07 0 0 4275

 

Talált kutya! 

2013.10.30-án a tököli parkerdőben találták a képen látható 1 év körüli Jack Russel Terrier szuka kutyát. Chip nincs benne. Eredeti gazdáját keresi! Telefon: 06707050767

 

(bemásolt hirdetés)

 

 

Anna

matesz13 Creative Commons License 2013.11.01 0 0 4274

Köszönöm!

Előzmény: PJRT (4273)
PJRT Creative Commons License 2013.11.01 0 0 4273

Finoman, de határozottan és azonnal üss rá a nózijára és/vagy jelezd, hogy fáj (sikíts egyet, hogy aúúú) és azonnal és egyértelműen szakítsd meg a vele való játékot! 
Fordulj el tőle, kelj fel és menj arrébb, foglalkozz más valamivel pár percig, hogy megértse, amit tett, az neked nem jó. 

 

Fontos, hogy a harapás pillanatában tedd mindezt, ne fél perccel később, mert akkor mér nem tudja összekötni a saját cselekedetét a tiéddel és nem érde el a célod. 

Az is fontos, hogy ne nézz rá büntetően, ne beszélj hozzá, miután megszüntetted vele a játékot, mert azt megint csak nem fogja érteni. 

Harapás - felsikoltás és/vagy nóziracsapás - felkelés és minden kapcsolat megszüntetése pár percre.

Így igen hamar megtanulja, hogy mit nem szabad.

 

 

Anna

Előzmény: matesz13 (4272)
matesz13 Creative Commons License 2013.10.31 0 0 4272

Sziasztok

Nem rég kaptam egy JRT-kan kiskutyát most 9.hetes, és azt szeretném megkérdezni hogy a harapdálásról hogy szoktasam le? Vagy estleg ez még természetes nála?

Előre is köszönöm a választ!

PJRT Creative Commons License 2013.10.25 0 0 4271

Akit érint, jó, ha tudja, hogy szünetel a MEOE-ban a törzskönyvezés, nem állítanak ki törzskönyveket már pár hete és bizonytalan ideig nem is fognak. 

Aki most tervez kiskutyát venni és azt mondják neki, hogy váltanak ki hozzá törzskönyvet, az 2x gondolja meg a vásárlást, mert vagy tájékozatlan az eladó, vagy nem mond igazat (esetleg nem magyarországi klub tagja, de ez a szülők törzskönyvén úgy is látszik). 

 

A rendeletmódosítás itt olvasható: http://www.magyarkozlony.hu/dokumentumok/dfdee59239dc792452dd72bb0c3bb8332ac3e17d/megtekintes

 

 

 

Anna

Lizizumi Creative Commons License 2013.10.18 0 0 4271

Igen, Vagány a neve és igazán illik hozzá. Állítólag angyal bull. Egy csomó bullos közösséget ismer a gazdi és a többiek szinte el se hiszik, hogy ők póráz nélkül sétálnak, engedelmeskedik neki a kutya és megrágja a töpörtyűt, míg a többi bull csak nyeli, mint kacsa a nokedlit. A kép elkészülte óta minden reggel találkoztunk, úgy látom kifejezetten keresnek minket, mert kevés kutyus van a környékben, akivel a Vagány tud játszani, de a Cápival nagyhaverok. Ráadásul mintha a Cápi is tudná, hogy mikor kell indulni, ahhoz, hogy találkozzunk velük, mert pár napja rákezdett arra, hogy ébreszt reggel. Eddig is volt, hogy reggelente az ágy szélén mancsolt, toporgott, ha nem az ágy közepén feküdtünk és elért, akkor összekarmizsált, meg ugrabugrált, de most ráadásnak még puffog is. Kiadja azt a türelmetlen hangot, hogy mért alszok már én ilyen rettentő sokáig, hát indulni kell! :D  

Előzmény: Mesi&Héra (4270)
Mesi&Héra Creative Commons License 2013.10.18 0 0 4270

Most komolyan úgy hívják, hogy Vagány??? Ez rohadt jó, és illik a fajtájához! :)

Előzmény: Lizizumi (4268)
Mesi&Héra Creative Commons License 2013.10.18 0 0 4269

Jajjj, olyan kis komisz a Cápi, imádom! :) Az első fotó a Bullal olyan szuper, hogy naptárba illene, nagyon tetszik a hangulata. Meg a többi terrieres-sok fogas fotók.... ezek mindig a kedvenceim, nekem is van egy csomó, és mindig olyan jót nevetek rajtuk.  Erre szoktam mondani, hogy kedves Ő, csak másképp! :D

Előzmény: Lizizumi (4268)
Lizizumi Creative Commons License 2013.10.16 0 0 4268

Pár napja megfogadtam, hogy a fényképezőnek mindig nálam kell lennie, mert folyton lemaradok valamiről. Na, most vittem, úgyhogy lekaptam a pajtásunkat, Vagányt a bullterriert. :)

 

   

 

   

PJRT Creative Commons License 2013.10.15 0 0 4267

Nagyon jó képek! :) Jól áll a kuttyoknak az ősz! :)

 

 

Anna

Előzmény: Lizizumi (4266)
Lizizumi Creative Commons License 2013.10.14 0 0 4266

Megihletett a potyogó levélhalom. Fényképezővel indultunk sétálni.

    

 

    

kutyafan Creative Commons License 2013.10.13 0 0 4265

Láttátok már ezt a videót? Szerintem nagyon aranyos ez a jack russel a tigrissel! :)

Zernina Creative Commons License 2013.10.13 0 0 4264
FAV 20 Creative Commons License 2013.10.13 0 0 4263

Nehogy segíts, hogy Németországba mennyibe kerül!

Majd átszámolom, csak kell tudni, hány euro.

 

Előzmény: Zernina (4262)
Zernina Creative Commons License 2013.10.13 0 0 4262

Mit értetlenkedsz?

 

"Anglia és Amerika után már Németországban is elvégezhető"

 

Akkor szerinted Magyarországon mennyi?

 

Fárasztod itt szegény Annát!

 

:)

Előzmény: FAV 20 (4261)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!