Keresés

Részletes keresés

kreativoperator Creative Commons License 2013.03.25 0 0 12848

KRpano v1.0.8.14 lensflare xml paraméterezéshez ért vki?
Átnyálaztam a krpano oldalon található referenciát, de nem működik, hibát jelez a krpano console.

 

Üdv!

kreativoperator Creative Commons License 2013.03.15 0 0 12847

Meglepő, hogy a Windows-os verzió amit küldtél, a Mac OSX-es Panotour Pro-t is " felszabadította".
A 'restricted domains' funkció viszont eltűnt a 'Project Properties > Tour Build! menu alól. :(

Sajnos a probléma még mindig adott.

Bemásolom ide a linket, de később törölni fogom, mert csak ideiglenesen van ide feltöltve.

http://ajgogroup.hu/wordpress/

 

A felső pano krpano droplettel készült és gond nélkül megjelenik. 'MAKE VTOUR (NORMAL) droplet.app'

Az alsó pano Panotour Pro 1.8-ban készül és miután megjelenik a worpress/panopress plugin lightbox, nem tölti be a pano-t.

Firebug net panelján a swfkrpano.js-re 403 forbidden-t ír ki.

Van vkinek ötlete, hogy miként lehet orvosolni a hibát?

Előzmény: Kroy Prince (12846)
Kroy Prince Creative Commons License 2013.03.13 0 0 12846

OK, hogy megkaptad. Amit küldtem, azzal boldogultál?

Előzmény: kreativoperator (12845)
kreativoperator Creative Commons License 2013.03.13 0 0 12845

Szevasz, megkaptam az elsőt is. Nem a gmail a szar, hanem a t-online. :D

Előzmény: Kroy Prince (12844)
Kroy Prince Creative Commons License 2013.03.12 0 0 12844

Hi!

 

Háromszor próbáltam e-mailt küldeni, kétszer visszajött, a harmadikat megkaptad? A gmail-os email egy nagy sz@r. Nekem is van ilyen fiókom, de nem használom többet, mert több fontos anyagot a mai napig nem kaptam meg. Ha van normális fiókod jelentkezz azon.

Előzmény: kreativoperator (12843)
kreativoperator Creative Commons License 2013.03.12 0 0 12843

Szia! Mostmár az... :)

Előzmény: Kroy Prince (12842)
Kroy Prince Creative Commons License 2013.03.12 0 0 12842

Hi!

 

Ha publikus lenne az e-mail címed tudnék segíteni.

Előzmény: kreativoperator (12841)
kreativoperator Creative Commons License 2013.03.11 0 0 12841

Üdv Mindenkinek,

 

2-3 éve kezdtem el panoráma fotózással foglalkozni (maszatolni). 2012 decemberében vettem egy Nodal Ninja 5 fejet, hogy komolyabb szinten űzhessem a panó lövöldözést, főleg HDR panókat készítve.
Jelenlegi felszerelés: Canon 450D, Tokina 10-17, NN5 és egy alu tripod melynek a mai napon leszedtem a vízszintező szorítókarjait, mert túl sok helyet kitakartak a nodal képeken.

Szeretném a panó fotozást masodállás szintre emelni, ezért egy saját weboldalon tenném közzé eddigi munkáimat.

Ehhez a Wordpress 3.5 + Panopress combót néztem ki. Illesztéshez PTGui Pro 9.1.6-ot használok Mac OSX Lion alatt.
Virtuális túra készítéshez a Panotour Pro 1.8 tetszik a legjobban. Intuitív interfész, lens flare, slide in thumbnail navigation bar.
El is készültek az első Panotour által generált panoráma túrák, lokálisan működnek, de sajnos webre kihelyezve nem jelennek meg.

A Panopress készítője felvilágosított, h a Panotour Pro-ban "kölcsönvett" licensszel készülő panorámákat nem jeleníti meg az általa készített plug-in.

 

Próbáltam simán wordpressen kívül is megjelentetni: ajgogroup.hu/panotour/vis vitalis hotel.swf
De csak ez lett belőle: FATAL: ajgogroup.hu/panotour/vis vitalis hotel.xml - loading error (IO Error)

 

A KRPano sokban hasonlít, de a nemlétező xml tudásommal, nem tudom replikálni a Panotourban megszokott extrákat.

Vmi ötlet kéne, hogy miként tudom ideiglenesen megkerülni a problémát, amíg lesz zseton a saját licenszre?

Köszönettel, a KreatívOperátor.

kocsi Creative Commons License 2013.03.10 0 0 12840

Nodal Ninja 5L Complete panorámafej minden tartozékával, rotatorral, gyári félkemény tokban kifogástalan állapotban eladó.

 

Nodal Ninja 3 beszámítása értékegyeztetéssel elképzelhető, más csere nem érdekel.

Megnézni, átvenni személyesen, Budán lehet. Az ár fix 85eFt.

 

Érdeklődni mailben vagy privát üzenetben lehet.

nagytomsky Creative Commons License 2013.03.10 0 0 12839

Köszönöm a segítséged. Küldtem a srácnak emailt. Remélem meg fogunk egyezni.

Gyűrűt nem találok sehol; de árban sem biztos, hogy olcsóbban kijönnék, mint egy ninjával.

Előzmény: SzaboZ-ptx (12838)
SzaboZ-ptx Creative Commons License 2013.03.10 0 0 12838

Nem találtál gyűrűt?

 

Egy kolléga árult egy ninja-t nem túl régen:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=123555395&t=9195686

 

Előzmény: nagytomsky (12836)
sakac Creative Commons License 2013.03.10 0 0 12837

Egy Panosaurusom akad valahol ha érdekel.

Előzmény: nagytomsky (12836)
nagytomsky Creative Commons License 2013.03.09 0 0 12836

A nodal ninja is érdeklődésemre jogot formál. :)

nagytomsky Creative Commons License 2013.03.06 0 0 12835

Panoráma állvány gyűrű érdekelne engem. Amit a halszemre kell húzni. Hol lehet ilyet beszerezni és mennyiért vesztegetik?

rednifegnar Creative Commons License 2013.02.20 0 0 12833

udv a szakiknak!

lenne egy elado Raynox DCR FE180-PRO fish eye elotetem. nem tom mennyit erhet, jo allapotban van, dobozaban szuttyovel. ha valakit erdekel dobjon egy mailt (a cucc bp-en van), en anno panoramaztam vele de mar felhagytam a dologgal igy csak all a szekrenyben.

specko meg a tobbi itt vala:
http://www.raynox.co.jp/english/dcr/dcrfe181pro/dcrfe181proindexeg.htm

 

 

nagytomsky Creative Commons License 2013.02.19 0 0 12832

Nekem nagyon tetszenek a képeid!

Előzmény: Kroy Prince (12831)
Kroy Prince Creative Commons License 2013.02.11 0 0 12831

Kedves Fórumozó Társaim!

 

Engedjétek meg, hogy egy kéréssel forduljak hozzátok. Nem régen fogtam hozzá kísérletképpen a gömbpanoráma készítéséhez. Mivel drága spéci berendezésekre nekem nincs pénzem, ezért be akartam bizonyítani, hogy egy fillérekből barkácsolt eszközzel (panorámafejnek nem merem nevezni) is lehet működő panoráma képet készíteni. Természetesen nem kiállításra szántam, csak a barátaimnak és rokonaimnak történő bemutatásra.

Mivel próbálkozásomat siker koronázta, ezért a bemutatáshoz szükséges saját weboldal készítése vált szükségessé, amihez találtam egy remek programot (Sara Web Designer 7 Premium) és azzal el is készítettem. A gömbpanoráma bemutatásához felhasználtam még a Kolor Panotour Pro 1.6 programot.

Tudom ezek még nem tökéletesen sikeredtek, de szeretném kérni, hogy aki megnézni, az a hozzáértő tapasztalatát és kritikus észrevételeit ossza meg velem, hogy tanulhassak belőle.

Mindennemű építőjellegű kritikát szívesen fogadok, úgy a panoráma képekről, mint a weboldalról.

 

Minden segítő szándékú fórumtársamnak előre is köszönöm a közreműködését, amihez az oldal itt található:

 

http://bkroy.atw.hu/

 

 

és várom az észrevételeket.

 

Üdvözlettel:

 

Karesz

scarabaeus Creative Commons License 2013.02.07 0 0 12829

Trükkös, de mint mindig, most is a nodális ponttal kapcsolatban vannak aggályaim.

Kroy Prince Creative Commons License 2013.02.07 0 0 12828

Hi!

 

Először is nehéz a hozzászólásodból megérteni, hogy mit tudsz és mit akarsz. A mostanit üti a 2012.07 20-i. Másodszor bármit is akarsz, a Hugint felejtsd el. Ha csak körpanorámát akarsz, akkor arra tudok egyszerű megoldást, de ha teljes gömbpanorámát, arra is van, de az már egy kicsit bonyolultabb.

Ha komolyan érdekel a téma, írj privátban, publikus az e-mail címem. Ott tudok költségtakarékos megoldást.

Előzmény: KKarima (12827)
KKarima Creative Commons License 2013.02.06 0 0 12827

Egészen pontosan ilyenre gondoltam: http://krpano.com/examples/normal/#top  Tehát hogy a galériámban leendő kisképre rákattint a kedves szemlélő, és egyből fullképernyőre vál a körbenézhető panoráma méghozzá úgy, hogy ehhez semmilyen plusz plugint nem kell telepítenie a usernek. Csak hát ez a megoldás elég drága, és van egy olyan érzésem, hogy a 35euros viewert is annyiszor meg kell venni, ahány weboldalra ki akarom tenni a körbenézhető panorámát.

Na ebből az elképzelésből már a panorámakép, azaz a cilinder palástja már megvan, a többire még keresem a megoldást:) Tudtok esetleg ajánlani valami hasonló, de költséghatékonyabb megoldást?

 

Előzmény: Kroy Prince (12826)
Kroy Prince Creative Commons License 2013.02.06 0 0 12826

Webes alkalmazásra az Adobe Flash (swf) formátum a legmegfelelőbb, de alkalmas, pl. a QuickTime (mov) is. A tiff vagy jpg formátumú képeket a weben nem lehet körbeforgatni.

Tehát, ha a Hungin nem tud swf, vagy mov formátumba menteni, akkor nem oldható meg. Számtalan program van ilyen célra, a Hugin erre nem jó, csak az ingyenessége mérvadó.

Én gömbpanoráma készítéssel próbálkoztam, sikeresen a PTGui programmal és az elkészült panorámát a Kolor Panotour Pro-val alakítom swf formátummá, amit a weboldalba be tudok illeszteni.

Sajnos, amit szeretnél „pár szóban elmondani” nem lehet, de azért kérdezz nyugodtan, talán tudunk segíteni.

Előzmény: KKarima (12825)
KKarima Creative Commons License 2013.02.06 0 0 12825

Én tiff-ben mentettem, de azt hiszem, hogy lehet jpgben is.

Előzmény: Kroy Prince (12824)
Kroy Prince Creative Commons License 2013.02.06 0 0 12824

Hello!

 

Még mielőtt bármit is válaszolnák, mivel a Hugin-t nem ismerem, kérdésem, hogy a kész körpanorámát milyen file formátumban lehet menteni?

Előzmény: KKarima (12823)
KKarima Creative Commons License 2013.02.06 0 0 12823

Sziasztok!

 

Csináltam egy 360 fokos panorámát hugin-el, megnézve standalone (offline) panorámanézővel (fspviewer) minden szép és jó, körbe tudok nézni, stb. Viszont itt elakadtamJ Ezt a panorámát hogy tudom olyan formátummá alakítani, hogy azt honlapra feltöltve is körbenézhető legyen (akár felugró ablakban, akár fullscreenben)? Tudtok erről valami leírást linkelni? Vagy pár szóban elmondani?

 

Előre is köszi

bodiroger Creative Commons License 2013.01.20 0 0 12822

panorámafotózás kézből a Big Ben mögött.. jobban sikerült mint a tavaji London Bridge-es.

 

http://zongorajavitas.hu/krpano/!!honlapcreator/vtour_big%20ben/

 

Kroy Prince Creative Commons License 2013.01.05 0 0 12821

OK. Bob!

 

Elnézést, hogy "lekezdőztelek". Túl profinak tünt a fogalom meghatározásod.

 

Én is itt kezdtem, érdemes visszolvasni a fórumon, sokan segítettek, no meg "Google pajtás" is.

Ajánlom még többek között ezt az oldalt: http://archive.bigben.id.au/tutorials/360/photo/nodal.html valamint a PTGui hívatalos honlapját: http://www.ptgui.com/

 

Ha csak síkpanoráma képeket akarsz készíteni, akkor lebeszélnélek a méregdrága panorámafej beruházásról.

 

Előzmény: D_Bob (12820)
D_Bob Creative Commons License 2013.01.04 0 0 12820

Helló,

 

Én sem kezdőt írtam, csak panoráma fotózásban nem vagyok kifejezetten jártas :)

 

Köszönöm a linket, a hétvégén valamikor végigfutom!

Előzmény: Kroy Prince (12819)
Kroy Prince Creative Commons License 2013.01.03 0 0 12819

Hello D Bob!

 

Nem tűnik igazán kezdőnek az, aki "azimutális állványmechanikát használ" és "dedikált panorámafej"-ről érdeklődik. Ha mégis, akkor ajánlom az alábbi oldalt: http://fototipp.hu/node/394

 

Előzmény: D_Bob (12818)
D_Bob Creative Commons License 2013.01.02 0 0 12818

Helló

 

Előre is közlöm, nem vagyok kifejezetten jártas a panorámafotók elkészítésében.

 

Amit szeretnék, hogy kicsit szintet lépni a síkpanoráma fotók készítésekor. Egyelőre sima azimutális állványmechanikát használok. A fényképezőgép egyszerűen rá van helyezve az állványmenetnél fogva, és fotózáskor megfelelő átlapolásokkal elkészítem a képeket forgatva az állványmenet tengelye körül, majd összefűzöm.

 

Kérdésem, hogy a végeredményen mennyit javítana elvben egy dedikált panorámafej?

 - Mivel nodal pontra rá lehetne állni, emiatt javula a képek átfedése, ezzel a végeredmény is

 - Lehetne portré állásban tartani a gépet, aminek köszönhetően csökkenne a vízszintes geometriai torzítás.

 

Mi az amit kihagytam a felsorolásból?

 

Pillnitz83 Creative Commons License 2013.01.02 0 0 12817

A Manfrotto 338 szintező a 0670-209-1967 érhető el.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!