Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

amatör63 Creative Commons License 2019.01.28 0 0 487

Köszönöm a választ  ali kis  !

Én is arra gondoltam, hogy a légszűrő és a kenőolaj a kéthengeres gépre vonatkozik. A kapott olajból alig kellett betölteni és már megjelent a nívó közepén a mennyiség, amiből arra következtetek, hogy nem volt a gép teljesen száraz.

Köszönet még egyszer !!!

Előzmény: ali kis (486)
ali kis Creative Commons License 2019.01.26 0 0 486

Szia!

Gratulálok az új gépedhez. Olajat csak annyit tölts bele, hogy a forgattyúsházon lévő kis ablakon félig legyen látható. A második légszűrőnek pedig örülj van csere lehetőséged. Nagyon valószínű, hogy a kéthengeres csomagját kaptad meg.

https://www.youtube.com/watch?v=wXE2Q753lRc

 

Előzmény: amatör63 (485)
amatör63 Creative Commons License 2019.01.26 0 0 485

Szevasztok mindenkinek !

 

Új fórumozó vagyok. Pár napja vásároltam egy STEINHAUS (50 literes) kompresszort. Adtak hozzá olajat is, de nem tudom, hogy mennyit kell betöltenem, mert feltételezem, hogy a kapott mennyiség egy másik, kéthengeres gépbe is elegendő. Kettő darab légszűrőt is kaptam hozzá, ezért feltételezem, hogy a gyártó mindkettő típushoz küld olajat is.

Az én gépem egy STEINHAUS PRO-COM 50 típusú gép.

 

köszönöm a segítséget.

mnk2 Creative Commons License 2018.12.28 0 0 484

A neve

Előzmény: slep13 (483)
slep13 Creative Commons License 2018.12.02 0 0 483

Üdv uraim 
Adot egy hyundai tipusu 24 literes kompresszorom elég sokáig nem volt használva, és olyan problémája lett hogy nagyon lassan termel fel 7 bárig kel neki vagy 10 15 per . mi lehet a problémája??  

 

VStryker Creative Commons License 2018.11.30 0 0 482

A leírásban annyit ír,hogy nem detergens SAE 30 -as olajat tegyek bele. Javasolt a Hecht 4T olaj, ami az oldalon lévő kép szerint 10w30.

Maga a kompresszor oldalán az van a matricán,hogy javasolt olaj 5W40. 

Ma direkt a Hecht szervízt hívtam,mert ők legalább láttak ilyen gépet és nem az ügyfélszolgálatot. A szervízes azt mondta,hogy 4T 5W30 gépjármű olajat tegyek bele. 

Hát most három féle információ van, a franc se tudja már, hogy mi legyen. Úgy hogy az lett,hogy vettem Total Classic 5W30 motorolajat oszt beletőtöm. 

Előzmény: VStryker (481)
VStryker Creative Commons License 2018.11.30 0 0 481

SZiasztok, 

 

Tegnap vettem egy Hecht 2026-os kompresszort itthonra. Olyan szarrágók,hogy nem volt feltöltve olajjal és nem is mellékelték hozzá. Természetesen ez sehol nem volt leírva és nem is hívták fel a figyelmem sehol. :( A leírásban szerepelő javasolt Hecht 4T olajat a Hecht Hungary Kft. is csak rendelésre hozza. :D Kész vicc a cég. 

 

A leírás szerint használjak hozzá nem detergens SAE 30 -as olajat. 

Ezt valaki lefordítaná? Bármilyen 4T 5W30 vagy 10w30 motorolaj jó lehet bele? full synt vagy fél synt? Ásványi? mi az a nem detergens? 

Vadorr Creative Commons License 2018.11.22 0 0 480

Az előző hozzászólásnál nem jelentek meg a képek...

 

Vadorr Creative Commons License 2018.11.22 0 0 479

 

Ma kaptam ezt a kis kompresszort, nagyon örülök neki. Természetesen szeretném minél jobban gatyába rázni.

 

Kérlek segítsetek, hogy vajon milyen gyártó milyen típusa lehet (adattáblát nem találtam rajta), és hol kell olajat önteni bele, illetve minden infó/segítség érdekelne róla képek alapján.

Sw201inger Creative Commons License 2018.11.16 0 0 478

Sziasztok!

Van egy Einhell Airtech 2200 kompresszorom, hajtókar törött, más baja nincs :)

Van esetleg valakinek ilyen eladó (akár hajtókar külön, akár esetleg egész kompresszor, aminek ez a része jó, alkatrésznek)?

Láttam egy honlapon, hogy sima 15w40-es motorolajat árulnak kompresszorba, ez gondolom nem ördögtől való, mehet bele szerintetek is? Nem fényezek vele, nem olajmentes a gép.

3. kérdésem pedig, hogy nincs-e valakinek kb. 80-100 m 6-os vagy 8-as, sima (nem spirál) PU levegőcső eladó? Lehet több darabban is.

Köszönöm a segítséget! Laci

ali kis Creative Commons License 2018.11.12 0 0 477

Szia!

Szilikon spray segíthet a letapadás ellen.

Előzmény: fogfutár (476)
fogfutár Creative Commons License 2018.11.12 0 0 476

Sziasztok!

 

Tanácsot, segítséget kérnék.

 

Adott egy ABAC 50 l-es kompresszor, amit alkalmanként használok.

 

A jelenség a következő:

Napokig tartó álláskor az induláskor küszködött, nagyon lassan pörgött fel az üzemi fordulatra a villanymotor. Keresgéltem az okát, és rájöttem, hogy a töltő főágban (fémcső) beépített visszacsapó szelepben a gumitönk letapad a szelepülés felületére. Ha kitekerem a szelep csavarját, ami tartja a gumiszelepet nyomó rugót, akkor simán elindul a motor.

 

Hogyan lehet kiküszöbölni ezt a bosszantó problémát? Esetleg be kellene valamivel kenni a dugó felületét?

Van valakinek hasonló tapasztalata?

 

Előre is köszönöm a tanácsokat.

ali kis Creative Commons License 2018.11.04 0 0 475

Szia!

Először is azt kell eldöntened, hogy tartályost, vagy tartály nélküli un. táska kompresszort akarsz. Mert szerszámok portalanítására az is elég.

Amennyiben tartályost képzelsz el, akkor a 25 liter körüli már elég lehet hobbi használatra.

Ezek közül is választhatsz, hogy kerekeken gördíthető avagy kézben cipelős kell.

Következő lépés, hogy olajos kenésű, vagy olajmentes (száraz) legyen. Számodra az olajmentes is tökéletesen megfelelne. Nem kell az időszakos olajcserékkel törődni.

Nézegesd végig az alábbi választékot. Arra is gondolj, hogy egyszer szükséged lehet nagyobb levegő igényre is,

https://www.arukereso.hu/kompresszor-c3765/

Előzmény: Candid80 (473)
faelgázosítás??? Creative Commons License 2018.11.03 0 0 474
Előzmény: Candid80 (473)
Candid80 Creative Commons License 2018.11.03 0 1 473

Sziasztok!

 

Otthoni célra szeretnék kompresszor venni. Semmi nagy dologhoz nem kell, csak a gépeket, szerszámokat kifújni. Keveset lenne használva, kb. hetente egyszer. Mit ajánlottok erre. Nem szeretnék sem nagy gépet, sem drágát. 

 

A válaszokat előre is köszönöm. 

mulli86 Creative Commons License 2018.09.16 0 1 472

Sziasztok!

 

Festéshez. Ha nem autót akarsz fényezni, akkor  4e forintos lidl pisztoly teljesen jó. Ajánlom a nitrohigító használatát, azzal teljesen ki lehet takarítani fújás után. 

Az hogy olajos vagy nem a kompresszor, tapasztalotm szerint nem számít festéshez. Haverom autót fújt 25l-es kis 8 baros kompresszorral éveken keresztül. Ha tutira akarsz menni, pár óránként leengeded az olaj-víz lecsapódást a kompresszoról, de annyira nem oszt nem szoroz. Ha nagyon minőségi munkát akarsz, akkor kell a levegő előkészítő amit már lentebb linkeltek. Nekem álló 50l egy dugós száraz kompresszor volt. Sajnos homokfúvájshoz kevés, de festéshez 3-4baros nyomáson ideális lehet. Egyébként ez is kifújta a izet, álló száraz kompresszor ide vagy oda. Most egy 3 dugattyús olajos 100l-es kompresszort szereztem be és az is nyomta ki magából a vizet, viszont mivele 7-11 bar között dolgozott a vizes lét úgy széfújta, hogy észre se vettem. Az 50l kompresszorban simán beragadt a homok és nem tudta kifújni, tisztítani kellett a pisztolyt.

 

Neked is inkább ajánlom a kéthengeres hyundai kompresszort, annak a legjobb az ára. 50l 2 dugó 69e. Ez a kaft&dele is ugyanaz, ha meg tudod venni ennyiért inkább ezt vedd. Légkulcshoz viszont kell a 10 bar berohadt csavarokhoz. Autóbontásnál én nekem is kell a max nyomás, de a parksideos légkulcs is bőven jól teljesít hozzá. Csak legyen szufla

 

Előzmény: apatata (471)
apatata Creative Commons License 2018.09.11 0 0 471

Sziasztok 

Segítséget szeretnék kérni hozzáértőktől kompresszort akarok venni barkács célra , egy kis festés , vagy éppen kerékleszedés vagy autószerelésnél berohadt csavarok leszedésére 

amit kinézem 2 hengeres 50 l 

1:https://zalasarszeg.maxapro.hu/kraftdele-50l-2-hengeres-kompresszor-szij-hajtasu-408l-min-leg-legkompresszor-uj-2822741#.W5f_IFUzaHt

2:https://www.jofogas.hu/pest/Scheppach_v_2_hengeres_50l_olajos_kompresszor_83474463.htm

van most is 1 az parkside 25l 270l 1.8kw ezt akarom lecserélni

előre is köszi

ali kis Creative Commons License 2018.09.11 0 0 470

A szűrő elhelyezéséről még valóban nem esett szó. Ajánlatos lenne a kilépő oldalon egy hűtő spirál vagy egyéb hűtő megoldás, mert a forró levegőből nehezebb kiszűrni a víz és olaj párát.

Nekem egy Einhell kis kompresszorom van. A nem szabályozott nyomású levegőt a tartály végén lévő fél collos záródugó helyére becsavart gömbcsap + tömlő csatlakozón keresztül veszem le. A kompresszor a tartályba nyomja a levegőt, ott hűl egy keveset.

A szűrő bekötésére itt egy megoldás. Ha megveszed a szűrőt, venni kell hozzá egy menetes tömlő csatlakozó párt. A szűrő menetének megfelelő méretben. Így ha nem szükséges a szűrt levegő egyszerűen lepattintod a kompresszorról.

http://www.ivanov.eu/?q=node/1836

 

 

 

 

Előzmény: oszkaar2 (468)
faelgázosítás??? Creative Commons License 2018.09.11 0 0 469

10 m tömlő igen, van választékban amit írtál igen. A kis szűrőt írták nekem is. Még nem vettem meg, nem tudok pontosabbat mondani róla. 
A festékszórós két utolsó kérdésedre, majd más ad választ. 

Előzmény: oszkaar2 (468)
oszkaar2 Creative Commons License 2018.09.11 0 0 468

Én is ilyen Lidl kompresszor beszerzését tervezem hamar.

Ha jól láttam ehhez 10m csövet adnak, Fúvófejet külön lehet most szintén akciós készletben hozzá venni ugye?

Nálam elsődleges cél az öntözőrendszer őszi víztelenítése, néhány kerék felfúvása, portalanítás.

 

Olajost javasolja nekem inkább ismerős, annyit mondott, hogy festékszórásnál esetleg lehet probléma, hogy kerül némi olaj is bele.

Azt egy ilyen mini szűrő megoldja, amit korábban linkelt 'ali kis'? A képen azt látom, hogy menetes a szűrő mindkét csatlakozása  (külső ill. belső), ezt hova lehet csatlakoztatni a rendszerben?

 

És akkor még egy festékszórós kérdés, ha már olyan baráti a Lidl-ben anak is az ára.

Zománcfesték és alapozója szórására is lehet ilyent használni? Használat után higítóval meg lehet annyira tisztítani, hogy legközelebb akár teljesen más jellegű/színű festékkel is lehessen használni?

 

Köszönöm, Oszkár

 

Előzmény: faelgázosítás??? (467)
faelgázosítás??? Creative Commons License 2018.09.10 0 0 467

Ennek a Lidl kompresszornak gumis a kereke. :)
Már csak a szűrőt kell beszerezni.

Előzmény: ali kis (464)
BigFic Creative Commons License 2018.09.09 -1 0 466

Olvasva itt az aktuális beírásokat...

Nekem meg a táskakompresszorom, ami száraz is, meg tartály nélküli is, úgy működik mostanában, hogy sok nedvességet nyom.

A lefúvatott satupadra pl. párafoltot, ami nyilván rögtön fel is szárad. A meleg, nagy páratartalmú levegő,a mit szív összenyomva ilyen lesz.

A gond inkább az, hogy ettől valószínűleg rozsdásodik a levegőfúvató belseje, mert nem akart a múltkor sem lezárni.

Ezt úgy gyógyítottam meg, hogy cseppentettem a levegőjáratába műszerolajat.

Lehet ennél többet tenni, vagy ezt kell rendszeresen csinálni?

mcll Creative Commons License 2018.09.08 0 0 465

Sziasztok!

 

A kompresszorom vízleválasztója gallyra ment, pontosabban van rajta nyomásszabályozó amin kicsit tekerni akartam erre eltört a csavar alatt a műanyag, így teljesen lezárt. Elég rossz egy konstrukció. Úgyhogy tegnap anélkül fújtam, szerencsére nem okozott gondot, de szereznem kell egy újat. Mit ajánlotok ami nem drága, de megbízható? Nem kell nyomásszabályozó, mivel a kompresszoron eleve lehet szabályozni a kimenő max nyomást.

ali kis Creative Commons License 2018.09.08 0 0 464

Szomszédomnak száraz van. Nem hittem volna, hogy ennyit kibír. Tele vannak kerekekkel, 4 bringa 2 motor + a kocsi. Szeret a fával barkácsolni, akkor jár a kompresszora.Már vagy 4 éves. Nekem meg évente olajcsere. A szárazhoz is illik a vízszűrő.

 

Előzmény: faelgázosítás??? (463)
faelgázosítás??? Creative Commons License 2018.09.08 0 0 463

Ennyit nyilván már nem ér a történet, ígí inkább szárazat kell venni aztán, ha behal újat venni ismét. 

Előzmény: ali kis (462)
ali kis Creative Commons License 2018.09.08 0 0 462

Oké! Ezzel is eléred célodat.

Ha sok pénzt akarsz rászánni:

https://www.szerszamkell.hu/jonnesway_professzionalis_levego_elokeszito_12_210

Ennyiért már komplett kompresszort kapsz.

Előzmény: faelgázosítás??? (461)
faelgázosítás??? Creative Commons License 2018.09.08 0 0 461

Köszönöm! Veszek egy ilyet.

Előzmény: ali kis (460)
ali kis Creative Commons License 2018.09.08 0 0 460

Bocsi a késésért. Tegnap távol voltam.

Valamennyi víz zsákos szűrő víz és olaj leválasztó. A nagyobb probléma ott szokott lenni, hogy a levegős szerszámok turbina lapátjainak olajkenés kell. Ezért a dupla tartályosokban a második tartály az olaj tároló, ebből adagolja a levegőhöz finoman az olajat. Olajtöltet nélkül ezek is ellátják a víz és olajszűrés feladatát.

https://www.szerszamkell.hu/elektromos_gepek_23/kompresszorok_108/kompresszor_tartozekok_109/levego_elokeszitok_232/extol_mini_levegoszuro_max_8_bar_14_48ml_14477

Előzmény: faelgázosítás??? (459)
faelgázosítás??? Creative Commons License 2018.09.06 0 0 459

A Linken szereplők közül melyik?

Előzmény: ali kis (458)
ali kis Creative Commons License 2018.09.06 0 0 458

Akkora mennyiségű olaj nem kerül a rendszerbe, hogy gondot okozna. Nálam is van jónéhány gumi, amit pumpálgatok. Nem kellett még olaj leválasztót beépíteni. Viszont tavasszal, ősszel a tartályt víztelenítem.

Ha úgy gondolod, rátehetsz olaj leválasztót, az már tuti lesz.

https://www.szerszamkell.hu/elektromos_gepek_23/kompresszorok_108/kompresszor_tartozekok_109/levego_elokeszitok_232

Előzmény: faelgázosítás??? (457)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!