Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

nyuszka0301 júl. 17. Creative Commons License 26372

Jó a bőröndös praktikád. :)

OFF: De gondolom, a "tudatos fogyasztói magatartás" alatt az E***e bankos pontgyűjtést érted. Vagy azóta van más variáció is? :)

Előzmény: Pitta2 (26371)
Pitta2 júl. 16. Creative Commons License 26371

Részigazság. Mint már írtam tudatos fogyasztói magatartással lehet INGYEN repülni a Wizz-zel és akkor már verhetetlen árban van az út.

A csomaggal valóban lehet gond, mert a Wizznél 32 kg lehet, és ha jól emlékszem a flydubainál 20 kg, de erre is kitaláltam már a megoldást. Nagybőröndben kis bőrönd. A Wizznek 1 db, ha szétszedem a flydubainak már 2 db. És vannak akkora bőröndjeim, amivel ezt meg tudom csinálni. :)))

Előzmény: nyuszka0301 (26369)
hoppáré24 júl. 16. Creative Commons License 26370

Mi Oman Air-rel Frankfurtból. Kár hogy nem akkor jöttök amikor mi :) jó lett volna egy kis magyar szó :)

Előzmény: bambibetty (26358)
nyuszka0301 júl. 16. Creative Commons License 26369

...mondjuk egyelőre sok értelmét még nem látom Wizz-el elrepülni Dubai-ba külön, és utána onnan tovább, mert összességében kb. pont annyira jön ki egy Turkish-nél kompletten. Kivéve persze, ha Dubai stop-ot akar az ember közbeiktatni. De a Wizz még akkor is problémás lehet a végösszeg tekintetében a csomagméreteivel, meg extra díjaival..

mv.andras júl. 16. Creative Commons License 26368

ami biztos, ahogy írtad is. figyelni kell majd a bevezető akciót, és akkor már a konkurencia jegyárait is, hátha lépnek ők is. 

Előzmény: Pitta2 (26366)
mv.andras júl. 16. Creative Commons License 26367

bocsánat nem 2 fő hanem / fő :) 

Előzmény: mv.andras (26365)
Pitta2 júl. 16. Creative Commons License 26366

Amúgy is szeretnék 2-3 napot Dubaiban tölteni, így a reptérváltás nem okoz gondot. Kíváncsi vagyok mikorra lesz DWC az első számú reptér, bár akkor a Wizz megy DXB-re. :))

Egy hasraütésre kiválasztott időpontra néztem Dubai - Male útvonalat. Flydubai 4000 helyi pénz, Emirates 7000.

Előzmény: mv.andras (26364)
mv.andras júl. 16. Creative Commons License 26365

amit kaptál árajánlatot milyen időszakra vonatkozik ? 

Turkish október végi indulás Novemberi érkezéssel.  2 fő 

Cs 30/10 20:05 12:00 +1  11h55 Budapest FerihegyMale International 94 161 Ft adókkal együtt

P 14/11 23:500 8:35 +1  12h45 Male InternationalBudapest Ferihegy 94 161 Ft adókkal együ

Előzmény: Icus60 (26359)
mv.andras júl. 16. Creative Commons License 26364

Szia, 

BUD - DWC re értette. és Wizz re. onnan meg tovább valami mással. emirates , flydubai, sri lanka... bár azt hiszem azok meg DXB ről mennek, de a két reptér közötti átjutást is nyilván könnyedén meg lehet oldani. 

Pitta2 júl. 16. Creative Commons License 26363

Jól érted.

Előzmény: nyuszka0301 (26361)
Pitta2 júl. 16. Creative Commons License 26362

Dubaiig 60-70 eFt/fő Wizz-zel, onnan kb 100-120 eFt/fő a flydubai.

Az Airportal.hu-n írta az egyik kommentelő a következőt az Emirates járatnyitásáról szóló cikkéhez:"Amikor Varsóba nyiltottak, akkor pl. 95e Ft-ért adták a jegyet a Maldív szigetekre."

Nálunk is lehetne ilyen akció. :)))

nyuszka0301 júl. 16. Creative Commons License 26361

Bocsi! Nem akarok belebeszélni, de ha jól látom, azt írja, hogy most 60-70 ezer/fő retúr DUBAI. 
és mivel az Emirates bejelentette, hogy ősztől közvetlen repül majd Dubai-ba Pestről, ezért lesz majd mindenki kíváncsi az akkori Wizz-es árakra a 60-70 ezer helyett. :)
( már ha én jól értem. :) )

Icus60 júl. 16. Creative Commons License 26360

Bocsi! A repülőjegy ára.

Icus60 júl. 16. Creative Commons License 26359

Szia Pitta2!

Hol olvastál ilyet, hogy 60-70 eFt/fő a Maldív? Most kaptam ajánlatot, az egyik 240 ezer, a másik 280 ezer.

Előzmény: Pitta2 (26352)
bambibetty júl. 16. Creative Commons License 26358

Szept. 29-én indulunk  :) Ti melyik légitársasággal mentek?

Előzmény: hoppáré24 (26356)
nyuszka0301 júl. 16. Creative Commons License 26357

Sziasztok!

nézelődünk mi is folyamatosan. Most egy olyan kérdés merült fel bennem, hogy aki esetleg Dubai stop-pal járt már Maldívon, egyéni szervezésben, az hogyan foglalta, kereste a repjegyet?
Én most nézegetem, de "csak" 60 ezerrel lenne olcsóbb a jegy, ha nem BP-ről, hanem Dubaiból mennénk Male-ra. 
Elég szürreális..

hoppáré24 júl. 16. Creative Commons License 26356

Szia. Szeptemberben mikor mentek Sun-ra? Mi is szeptemberben megyünk ugyanoda. szept.14-26ig.

Előzmény: bambibetty (26355)
bambibetty júl. 15. Creative Commons License 26355

Mi végül hatalmas hezitálás után Sun Islandra megyünk szeptember végén :) Ritkán mondok ilyet, de remélem hamar eltelik a nyár és sok sok képpel és élménnyel szolgálhatok majd itt :)

Pitta2 júl. 15. Creative Commons License 26354

Szia Bandos!

Tervezni tervezek, de csak télen. 2015. január-február nem jöhet szóba, márciusra már van két rövid nyaralás, így marad 2016. Addig gyűjtöm a Wizz pontjaimat, hogy Dubai-ig ingyen menjenek. Onnan meg akár úszva is. :)))

Amikor az Emirates megjelent Varsóban, akkor volt egy indítási akciója, akkor 95 eFt volt Male. Erre figyelek majd.

Amennyire lehet megpróbálom kihagyni az utazási irodákat. Jobban szeretem magam intézni. A szigeten meg ráérek akkor gondolkozni, ha van már repjegyem, de azt hiszem nagyon fontos lesz a hidroplános transzfer.

Előzmény: Bandos (26353)
Bandos júl. 15. Creative Commons License 26353

Szia Pitta!

Üdv újra a fórumon, jó itt néha régi "malongóst" üdvözölni.

Tényleg leül nyáron a fórum, de ez minden évben így van. Terveztek esetleg a közeljövőben valamikor egy újabb maldív utat?

Itt van egy akciós ajánlat, igaz, hogy nem a legjobb szigetre, és nem a legjobb időszakban, de alighanem a legjobb áron...

https://www.pelikan.hu/hu/?utm_source=HU-DB&utm_campaign=1f54919361-happy_hour_15_7_2014&utm_medium=email&utm_term=0_4d328550c0-1f54919361-80928993&goal=0_4d328550c0-1f54919361-80928993#/deals/show/nyar-maldiv-szigeteken

Bandos

Előzmény: Pitta2 (26352)
Pitta2 júl. 15. Creative Commons License 26352

Valóban leült. Nyáron kevesebben mennek Maldív-szigetekre. Most 65-70 eFt/fő oda-vissza út a legolcsóbb a Wizznél Dubaiba. Nézzük meg az árakat 2-3 hónap múlva.

Előzmény: mv.andras (26351)
mv.andras júl. 15. Creative Commons License 26351

:) én kíváncsian várom , hogy lesz e valami árzuhanás, illetve bármiféle árversengés a keleti régió felé. de ez már nem ide tartozik. 

kicsit leült a fórum. 

Előzmény: Pitta2 (26350)
Pitta2 júl. 15. Creative Commons License 26350

A két légitársaság alatt a Qatart és az Emiratest értettem, bár visszaolvasva amit írtam ez nem drül ki. Nyilván van még sok féle lehetőség. A bécsi közvetlen járat is jó lehetőség, de oda el is kell jutni. Valóban a Türkish is megfelelő színvonalú, de a többi lehetőségnél már nő a repülési idő.

A Wizz lehet a legolcsóbb tudatos fogyasztói magatartással és jó időpontban történő foglalással. Akár ingyenes is lehet, de ez már egy másik történet, másik topik. :)))

Előzmény: mv.andras (26349)
mv.andras júl. 15. Creative Commons License 26349

Szia, 

nem kötekvésképpen csak nem értem. Miért 2 légitársaság? ott van még a qatar, turkish, esetleg aeroflot. ezek mind 1 átszállással visznek. ( vagy austrian,(állítólag jövőre már nem csak a téli időszakban ) swiss, condor...) A wizz jegyárra kiváncsi lennék a poggyászokkal mennyire jönne ki. 

Előzmény: Pitta2 (26348)
Pitta2 júl. 14. Creative Commons License 26348

Ősztől jön az Emirates. Napont Budapest - Dubai. Onnan már csak egy ugrás a ... nem a Sugár, hanem Male. Így már két légitársasággal mehetünk a paradicsomba. De marad még a Wizz+Emirates vagy Wizz+FlyDubai kombináció is.

bambibetty júl. 10. Creative Commons License 26347

Holiday Island-al kapcsolatban van  valakinek tapasztalata? 

ozik júl. 10. Creative Commons License 26346

Egy térkép így jobban átláthatóak a lehetőségek.

Előzmény: Trixi87 (26344)
ozik júl. 10. Creative Commons License 26345

Szia Trixi87!

Esetleg  Biyadhoo Island Resort.

Nem voltunk itt de a Tripadvisor szerint 84 % a megelégedettség a sziget 3/4-e körül 20-30 m-re ott a reef.

Nincs messze a lakószigettől így olcsón átvisznek csónakkal.

3* sziget, van All Inclusive ellátás is.

Esetleg Adaaran Club Rannalhi.

Tripadvisor szerint 74 % a megelégedettség a sziget 3/4-e körül 20-30 m-re ott a reef.

Ez egy kicsit messzebb van  a lakószigettől de nem vészes, átvisznek csónakkal.

3* sziget ,van All Inclusive ellátás is.

Remélem tudtam segíteni.

Ozik

Előzmény: Trixi87 (26344)
Trixi87 júl. 10. Creative Commons License 26344

Sziasztok! 

Még pár hónapja kértem tőletek Maldív nászúttal kapcsolatban segítséget. Először is nagyon szépen köszönöm a segítségetek. Mi voltunk azok, akik egy hetet Thaiföldön lettek volna, egy hetet pedig Maldívon. Sajnos a hírek alapján a Thaiföldi helyzet nem igazán javult, még mindig vannak összecsapások , így Thaiföldről letettünk, most annyira az északi rész nem biztonságos. Helyette kitaláltuk, hogy akkor 10 napra mennénk a Maldív szigetekre. A tervünk az lenne, hogy 3 napot lennénk Maafushi  őslakosok által is lakott szigetén, ott elmennénk a különböző kirándulásokra a 3 nap alatt, és utána mennénk tovább 7 napra egy hotel szigetre az atollon belül.

Olvastam a fórumon, hogy nem értetek azzal sokan egyet, hogy őslakosok által lakott szigeten foglaljon valaki szállást, mivel nem ugyanazok a körülmények, még a víz sem sok esetben, mintha egy hotelszigeten lennél. Mi abból indultunk ki, hogy van rengeteg kirándulási lehetőség amit Maafushi szállások kínálnak, ezek ugyanazok mint amit a többi hotelsziget is kínál az atollon belül. Mi kirándulásra mindenképpen szeretnénk menni és mivel a legtöbbjük teljes napot vesz igénybe, 9.00-17.30-ig eltartanak, úgy gondoltuk, hogy a hotelszigeten 3 olyan napért kifizetni a méregdrága szállást amin napközben ott sem vagyunk, felesleges. Maafushin a legdrágább, extrás hotel 20 000 Ft/ 3 nap/fő.  Amúgy a kirándulás árak között nincs különbség, a hotelszigetek is annyiért szerveznek pl. cet cápa lest, mint a maafushis szállások.

Próbálunk Maafushi-s Atollon belül találni hotelszigetet a további 7 napra, de nagyon nehéz. Az elképzelésünk, hogy a hotel, egy közepes nagyságú szigeten legyen(ne legyen homokzsák vagy kőgát), gyönyörű reef-fel gazdag élővilággal, jó éttermi szolgáltatásokkal, esetleg legyen neki vizi bungalow lehetőség. Az én szempontjaim között az is szerepel, hogy a sziget körüli víz lassan váltson át a kék óceánira (mivel én az igazi kék óceáni vízbe félek úszni), tehát, ne egy 30 méteres sugarú körben legyen a sziget körül csak türkiz víz. Olhuveli, Rihiveli és Fihalhohi hotelek amik szóba jöhettek árban. Tripadvisoron utána olvasva azonban mindegyiknek volt valami szépséghibája:

Rihivelin a szállás eléggé lepusztult, minden más gyönyörű.

Olhuvelin csodaszép a környezet, a szolgáltatásokat is dicsérik, de állítólag a víz alatti élővilág nagyon gyér.

Fihalhohin a reef gyönyörű, a szállásai közül csak a vízi bungalow szállást dicsérik,azt írják a fürdőszobák koszosak,  a kaját pedig nagyon lehúzzák.

Ezért is fordulok hozzátok, főképp azokhoz akik már rég óta visszajárnak és több szigettel kapcsolatban van tapasztalatuk, hogy melyik hotelszigetet ajánlják az atollon belül. Különben már az is szóba került, hogy akár a 3 nap Maafushi után visszamennénk Maléba és egy másik atollban néznénk hotel sziget szállást, ami a fent felsorolt kritériumoknak megfelel. Esetleg ha másik atollban tudtok a leírt kritériumoknak megfelelő szállást ajánlani, azt is megköszönnénk, adókkal együtt a 7 éjszakás hotel szállásra Fp-val olyan 1 milliót szánunk. 

A repjegyünk már megvan, 2015. február 20-27-re keresünk hotelszigetet.Előre is köszönünk minden észrevételt, segítséget!

Icus60 júl. 10. Creative Commons License 26343

Szia Mindenkinek!

Nagyon kedvesek vagytok, köszönöm a biztató szavakat!

Mivel ez az első utunk, Sun-ra gondoltunk. Sajnos valószínű, hogy ez az első és az utolsó is, nem, nem azért, mert nem fog tetszeni, hanem a korunk miatt. Mindketten nyugdíjasok vagyunk, már bejártuk a világ nagy részét, de valahogy ide még nem jutottunk el. Talán most. Ha összejön, ígérem hosszú beszámolót írok. 

A trópusi esőt ismerjük, Brazíliában egy szigetről visszafelé, a kishajón kapott el bennünket. Ilyet még nem láttunk, úgy ömlött, hogy szinte nem lehetett látni. Minden porcikánk vizes volt, de nem volt kellemetlen, mert meleg volt.

Kicsit abban bízom, hogy ilyenkor nincs tömeg, és talán jó helyre kapjuk a szállást. Mindenképpen superior bungit szeretnénk, nem merem bevállalni a vízen lévő házakat. Olyan sok szépet írtatok a szigetről, hogy úgy gondolom, nem lesz csalódás. Ha kérdésem lesz, gondolom fordulhatok hozzátok.

Köszönöm!