Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

mv.andras aug. 1. Creative Commons License 26442

Szia.

Holiday Island esetén vagy ehhez hasonló sziget esetén igen. 

de pl A betüs utazási irodánál én úgy látom hogy szeptemberbe 165900 FT/fő  Holiday island. természetesen ez az ár gondolom változhat.

valamint szeptemberi indulásos repjegy qatar 199.900 Ft/fő 

így  kb 365900 Ft/fő ből megvan ugyanez transzfer + fp 

Érdemes árajánlatot kérni. 

Előzmény: Gitti80 (26441)
Gitti80 aug. 1. Creative Commons License 26441

Sziasztok!

Szeretném megtudni, hogy vki vásárolt-e már a pelikan.hu-ról a Maldív-szigetekre nyaralást? Elképzelhető, hogy egy 7 éjszakás utat 4 csillagos szálláson félpanzióval, repülőjeggyel és transzferrel ki tudnak hozni 389.900 Ft-ból?

Nagyon köszönöm!

Üdv.

Gitti

Bee-GP aug. 1. Creative Commons License 26440

Bár én itt csak olvasgatni szoktam, de az ilyen kérdések után....hogy is mondjam....

Bakker, ez nem az Adria, ahol minden városban van piac, alkohol, ami tilos??!!! Nem is értem. Ha egy darab képet megnéz az ember Maldívról, már arról elég sok minden kiderül.....

...Elnézést...

Előzmény: kissbenedek (26439)
kissbenedek aug. 1. Creative Commons License 26439

sziasztok,

úgy néz ki aug végén mi is csatlakozhatunk azon szerencsések közé, akik a maldív szigeteken tölthetik a nászútjukat (2 hetünk lesz elvileg). sok tapasztalt utazó van itt, kérlek segítsetek a következő kérdésekben:

1. melyik szigete(ke)t ajánljátok akkor, ha szeretnénk sportolni? kite-ozni szeretnék, esetleg katamaránozni, meg persze snorkelingelni
2. ha halfboard-ot választunk, akkor milyen lehetőségeink lesznek általában nappal kaját vadászni? mennyibe kerül mondjuk egy saláta vagy egy lazább ebéd? van piac vagy kisbolt ahol lehet gyümölcsöt szerezni pl?
3. a költőpénzt halfboard esetén mennyivel számoljuk átlag naponta?

4. milyen költsége van ellátogatni más szigetekre? van ennek értelme egyáltalán?

5. javasoljátok azt, hogy egy hétig az egyik szigeten legyünk, aztán egy másik karakterisztikájú szigeten a második héten? vagy fölösleges variálni?

6. a kötelező házipáleszen és pár jó boron kívül mit érdemes még vinni?

7. milyen áron vannak egynapos kirándulások?

előre is köszi az infókat!

üdv mindenkinek

Szola1984 júl. 31. Creative Commons License 26438

SziaLégyszives a szola84@gmail.com ra az anyagot kérlek küld átt. köszi

Előzmény: Bandos (26436)
Sz.Nikki júl. 31. Creative Commons License 26437

Szia Bandos!

Át tudnád küldeni nekem is a Filitheyo anyagokat? Előre is köszönöm!

Előzmény: Bandos (26436)
Bandos júl. 31. Creative Commons License 26436

Szia Casady,

Nem lesz semmi probléma, nyugi. Én olyan feltételezéseket olvastam, hogy ha tovább romlik a helyzet, akkor abban a 2-3 afrikai országban zárhatják le a reptereket, amelyek érintettek a fertőzésben.

(Velünk egyébként már történt "hasonló" eset. A 2010 áprilisi izlandi vulkánkitörés miatt nem tudtunk elutazni az Island Hideaway-re, mert pár órával korábban lezárták Ferihegyet. Átfoglaltuk pár nappal későbbre a repjegyet, de még akkor sem tudtunk elutazni. Már kint voltunk a reptéren, mert úgy volt, hogy feloldják a korlátozást, de az indulás előtt 1 órával törölték a járatot. Végül 1 hónappal később utaztunk csak el. Szerencsére a repjegyet és a hotelt is ingyen át lehetett foglalni, csak addigra már bejött az esős évszak.)

Bandos

Előzmény: Casady (26433)
Bandos júl. 31. Creative Commons License 26435

Szia,

Nem haboztam.

Bandos

Előzmény: nyuszka0301 (26434)
nyuszka0301 júl. 31. Creative Commons License 26434

Bandos! ÉnÉnÉn! kérlek, ne habozz, ha időd engedi, küldd át nekem a Filiről szóló kis anyagodat! Lekötelezel! :)

Előzmény: Bandos (26432)
Casady júl. 30. Creative Commons License 26433

Bandos, most hallottam valakitől, hogy az ebola terjedése miatt le akarják zárni a nemzetközi reptereket. Turkish indít járatokat a fertőzött térségből Isztambulba. Remélem nem következik be semmi ilyesmi...

Előzmény: Bandos (26432)
Bandos júl. 30. Creative Commons License 26432

Sziasztok,

Filitheyo-n 2011 januárban voltunk, és akkor, még az utazás előtt, a kérésemre küldtek át 3 db külön pdf file-ban nagyon hasznos információkat. Most télen ismét írtam nekik mail-t, és kértem, hogy frissítsék ezeket az infókat.

Át is küldték a 2014 év eleji állapot szerint a Sunset Restaurant and Bar a' la carte menűjét (4 oldal), a kirándulások leírását, időzítését, árait (1 oldal), és a Spa Menűt (14 oldal.)

Miután ezek pdf-ben vannak csak meg, ezért nem tudom ide a fórumra feltenni, de mail-ben szívesen elküldöm bárkinek, aki kéri, és akinek nyilvános az email címe.

Egyébként nem csak Filitheyo-ra, hanem bármely más maldív szigetre is igaz, hogy a szigetek publikus mail címére érdemes az utazás előtt írni, és információkat kérni, amelyeket általában meg is szoktak küldeni.

Bandos

Előzmény: Casady (26430)
nyuszka0301 júl. 30. Creative Commons License 26431

nyuszka0301@freemail.hu ( de elvileg nyilvános a nevem alatt. :) )

Azta, akkor Te is régóta készülsz rá. Nálunk a Páromnak ilyen gyerekkori álma, én pedig csak szimplán imádok utazni, meg szeretem a vizet, vízpartot, és a különleges helyeket. így, mikor felmerült, hogy esetleg nem tartunk itthon lagzit, hanem helyette valahol kint lesz esküvőnk, akkor nem is volt kérdés, hogy hol máshol. Nálunk is egy álom válik valóra majd. :)

Melyik légitársasággal utaztok?

( jah, és köszönöm előre is az e-mailt! :) )

Előzmény: Casady (26430)
Casady júl. 30. Creative Commons License 26430

Szia!

Bandos-tól kaptam étlapot. továbbítom, ha adsz egy e-mail címet. ha változott akkor nyaralás után frissítem.

Igen nagyon várjuk, nekem ez gyerekkori álmom, és 15 év várakozás után, most végre jövő héten teljesül :)

Előzmény: nyuszka0301 (26429)
nyuszka0301 júl. 30. Creative Commons License 26429

Szia!

Ha nem sikerül, nyugodtan kérj segítséget az Araamu-tól! Tuti, segítenek. ;) ( Mi is velük utazunk egyébként. :) )

Melyik légitársasággal utaztok?

Ha nem túl nagy kérés, kérdés, annyit szeretnék csak kérni, hogy megteszed majd, hogy nézel egy étterem étlapot, vagy kb. árakat? Vacilálunk még, hogy megéri-e befizetni a teljes panziót, és ehez szerencsés lenne kb. árakat tudnunk. :)

Gondolom, már nagyon várjátok az indulást.. :)

Előzmény: Casady (26427)
mv.andras júl. 29. Creative Commons License 26428

qatarnál holnapig Budapest(BUD)-Maldives(MLE)Economy30 Jul 2014
 Only 1 day left   03 Oct 2014 - 31 Mar 2015 178,900 HUF

Casady júl. 29. Creative Commons License 26427

Araamu-nál azt mondták 6 nappal indulás előtt már lehet helyet foglalni, amihez ugye be kell csekkolnom, de miután beírom az E-ticket reference nr-t, azt írja csak 24 órával előtte check-in.  ???

Esöember... júl. 29. Creative Commons License 26426

Sziasztok!

Kedves András,moonwalkr...köszönöm a hozzászólásokat!

Rájöttem,hogy butaságot kérdeztem ,mert gyakorlatilag az összes sziget megfelel a kritériumaimnak.

Úgy olvastam,hogy néhol a víz annyira kint van,hogy nehezen lehet sétálni a parton.   De ahogy a képeket néztem ez is több mint elég!  Sun szigetre nem szeretnénk menni mert ott "sokan"vannak...Meghitt nyugalomra vágynánk. Hogy érdemes utazni?  Utazási irodával leszervezetten, vagy külön repülő-külön szállásfoglalás?

Itt az oldalon említett utazási iroda szimpatikusnak tűnik,és őszintén szólva első utazás alkalmával jobb,nyugodtabb érzés ha már itthonról mindent elintéznek..

Néztem a Quatar Airways honlapját,és Októbertől már közvetlen Male járat is van..  Kb 99-110.000 Forintos áron,utanként.

(az aláhúzás véletlen volt)

Benta júl. 29. Creative Commons License 26425

Engem is nagyon érdekel, minden infót köszönök!

Utazó666 júl. 29. Creative Commons License 26424

Szia Bandos!

Csatlakoznék az elöttem szólóhoz :-)  Minden hasznos infot én is szívesen fogadnék Filitheyoval kapcsolatban...

Előzmény: Bandos (26422)
nyuszka0301 júl. 29. Creative Commons License 26423

Szia Bandos!

Filitheyo-hoz kapcsolódó "további hasznos infókat" én is szívesen olvasnám. Esetleg át tudod nekem is küldeni? :)

Köszönöm!

Nyusz

Előzmény: Bandos (26422)
Bandos júl. 29. Creative Commons License 26422

Szia Casady,

A fél napos kirándulások általában vagy du. 1-re érnek vissza, vagy du. 2-kor indulnak, így tudtok ebédelni a teljes panziós ellátásnál, akár a délelőtti, akár a délutáni kirándulásra mentek. Az egész napos kirándulásokhoz pedig jár ebéd, Island Hopping-hoz barbecue ebéd egy lakatlan szigeten, sznorkelling szafarihoz pedig snack vagy szendvics kaja.

Küldtem neked egy privát email-t is további hasznos Filitheyo infókkal.

Bandos

Előzmény: Casady (26418)
mv.andras júl. 29. Creative Commons License 26421

várjuk várjuk :) 

Előzmény: Casady (26420)
Casady júl. 29. Creative Commons License 26420

Köszi!

Nagyon régóta készülök rá, és innen tavaly november óta gyűjtöm az infót az itteni segítőkész és kedves tagoktól. Az én ingényeimnek Fili felelt meg, de nem volt egyszerű a sziget kiválasztása. fotók videó lesz rengeteg, kamerák, fényképezőgépek egész arzenálját viszem magammal. Majd jön a részletes beszámoló :)

Előzmény: nyuszka0301 (26419)
nyuszka0301 júl. 29. Creative Commons License 26419

Szia Casady! 

Én még nem tudok sajnos válaszolni a kérdéseidre, mert még én is csak gyűjtögetem az infókat. :) Viszont nagyon kíváncsi leszek majd az élményeitekre, tapasztalataitokra, mert jövőre mi is ide tervezzük az utunkat. 
Szóval nagyon jó pihenést kívánok! :)

Előzmény: Casady (26418)
Casady júl. 29. Creative Commons License 26418

Sziasztok!

egy hét múlva indulunk Fili-re, el sem hiszem!

Viszont most eszembe jutott valami.. mi teljes panziót kértünk, de megyünk Island hopping-ra, fél és teljes napos sznorkel safarira. ezeken a napokon akkor buktuk az ebédet, vagy ott is felszolgálnak valamit ha teljes panziónk van? meddig van ebéd? ha egy félnapos sznorkelről visszaérünk 3 kor farkaséhesen, akkor kapunk még enni, vagy felárért vehetek ebédet?

moonwalkr júl. 29. Creative Commons License 26417

Szia!

Ne aggódj, tök természetes állapot, hogy a sok hozzászólás között egyszercsak eljut az ember oda, hogy már nem tud semmit sem:)

Viszont valószínűleg tévútra vitt valami. Amiket leírsz, mint kritérium, gyakorlatilag tökéletesen illenek Filitheyora. A kicsi partszakasz valami félreértés lehet csak, Filitheyon van egy kifejezetten hosszú part, ahol mászkálni lehet. Persze ha az olyan nagy szigetekhez viszonyítod, mint Sun, Kuredu, vagy Meeru, valóban "kicsi" a part és valóban vannak olyan részek a part mentén, ahol csak elméleti a sziget körbejárhatósága. De ezzel együtt órákat töltöttünk a szigeten azzal, hogy csatangoltunk a parti fehérhomokban a lábunk alá mosó víz szélén.

Maldivon azért sehol se számíts nagy sétákra, a fent említett nagy szigetek kerülete is max. 2-3 km (40-50 perc séta). Az olyan közepeseken, mint Filitheyo ez értelemszerűen kevesebb, de ha pl. rákeresel a Google Earth-ön Filitheyora és a távolságmérővel megnézed az egybefüggő fehérhomokos partot, ott is legalább 1,5 km "sétautat" találsz.

Előzmény: Esöember... (26406)
mv.andras júl. 29. Creative Commons License 26416

Szia, 

Filitheyon mire gondolsz a kicsi partszakasz alatt?  úgy szeretnéd körbesétálni mint amilyen Sun? 

Esöember... júl. 28. Creative Commons License 26415

Elnézést, az értelmetlen kérdések miatt..

nyuszka0301 júl. 28. Creative Commons License 26414

még nem kaptam rá választ, úgyhogy sajna nem. De igazából ezt még van is időnk kiszámolni, kitalálni megálmodni, jövő áprilisig. :) 
Arra emlékszel kb. hogy milyen árak voltak az étlapon? 

Előzmény: mv.andras (26413)
mv.andras júl. 28. Creative Commons License 26413

Én úgy gondolom, hogy nekünk megérte.  Őszinte leszek, nem számoltam utána, hogy pontosan mennyi pénzt költöttünk csak ebédre, és hogy mennyi lett volna a Teljes ellátás kettőnknek.  (Esetleg azt tudod mekkora a különbség a két ellátás között / fő ? )

Előzmény: nyuszka0301 (26412)