Keresés

Részletes keresés

Neszka6 Creative Commons License 2016.08.11 0 0 30451

Mi is mindig szúrjuk magunkat és viszünk haza útra is. A nagy böröndbe szoktam rakni sose volt gond, a bevitellel se és a gyógyszernek sem lett semmi baja a bőröndbe.

Előzmény: oookkk (30443)
oookkk Creative Commons License 2016.08.10 0 0 30450

Köszönöm szépen mindenkinek a választ!

Royal Island Creative Commons License 2016.08.10 0 0 30449

Mi nem talàlkoztunk ilyennel.Pedig tobbszor bejartuk a szigetet.Sajnàlom hogy kimaradt...

Előzmény: a kockáshasú nyúl (30448)
a kockáshasú nyúl Creative Commons License 2016.08.10 0 0 30448

A Sun szigeten láttam ezt az éttermet. Még nem láttam, hogy irt róla valaki, valóban van ott ilyen? https://www.youtube.com/watch?v=AilK3WIgwnU

lucita Creative Commons License 2016.08.10 0 0 30447

Szia,

Nekem is kell használnom, minden repülés előtt. Mivel a nagybőröndöt össze-vissza dobálják, ezért nem célszerű abba tenni, mert félő, hogy eltörik.

Én mindig kéziben viszem, és van nálam orvosi igazolás angolul és magyarul is.

Soha, sehol nem kérték még egyébként, de még csak fenn se akadtak rajta, hogy injekció van nálam. Még USA-ban sem.

üdv, l

Bathala Creative Commons License 2016.08.10 0 0 30446

Mivel injekcióról van szó, biztosabb, ha kérsz a háziorvostól egy angol nyelvű igazolást, amiben leírja, milyen névre milyen indikációval megy a gyógyszer, azt tedd a gyógyszer mellé, úgy biztos, hogy nem lesz vele gond.

juppy Creative Commons License 2016.08.10 0 0 30445

Bocsi azt nem írtam, hogy igazolás sem volt hozzá.

juppy Creative Commons License 2016.08.10 0 0 30444

Szia oookkk!

Szerintem kitudod vinni, mi is vittünk gyógyszereket, a férjemnek a vérnyomására, sőt a repülőre is, mert ott kellett bevennie. Én magamnak tettem be dedalont, ha a hajóúton lenne valami baj, az is a kis táskámban volt fenn a repülőn. Nem is foglalkoztak vele.

oookkk Creative Commons License 2016.08.10 0 0 30443

Sziaztok!

Megszeretném kérdezni hogy véralvadás gátló injekciót ki tudok-e vinni ha a nagybőröndbe rakom bele?

Arra gondolok hogy kell-e vinnem itthonról orvosi igazolást róla.Ha kell igazolás akkor elég-e ha a körzeti írja meg?És jól gondolom angolul legyen megírva?

Neszka6 Creative Commons License 2016.08.09 0 0 30442

Kuredun közvetlenül foglalva nagyon jó akció van október 6-ig. AI felár nélkül, ingyen transzfer és ingyen gyerek szállás ellátás (nekik a transzfert kell fizetni). 

Volt már aki direktbe a szigettől foglalt? Nem volt gond? 

Koszi! 

Cukorka2016 Creative Commons License 2016.08.08 0 1 30441

jahh hát közben visszaolvastam hogy Sun-ra:) Jajj de szuper lesz!! Mi imádtuk :)

Előzmény: Cukorka2016 (30440)
Cukorka2016 Creative Commons License 2016.08.08 0 0 30440

Ti mikor, és melyik szigetre mentek pontosan :)?

Előzmény: jazzy2002 (30439)
jazzy2002 Creative Commons License 2016.08.08 0 0 30439

Igen, igy utolag nem is bánom a Turkisht, ki tudja mi lesz arra....

Odafelé az 1 órás átszállással lefoglaltuk, januárban megyünk :) így már reggel 9re ott leszünk és utolsó nap is csak este indul vissza a gép, szinte plusz egy nap...

Előzmény: Cukorka2016 (30438)
Cukorka2016 Creative Commons License 2016.08.08 0 0 30438

Mi is ezt választottuk ;-) Visszaútnál nem vészes szerintem az a 8 óra.Nem feltétlen az ára miatt, de amit még szem előtt tartunk az a visszaindulási idő, ami pl az autrian esetében azt jelenti hogy korán reggel kihoznak a szigetről, míg pl a Qatar, illetve a turkish airlines is későn este indul vissza, de mi nem szívesen mennénk a törökökön keresztül.

Előzmény: Maldivian (30433)
juppy Creative Commons License 2016.08.08 0 0 30437

Dohába kell vízum, 4000-12000 ft/fő. Mikor mit gondolnak. Ezért mi elvetettük a dohai városnézést. Valahogy majd csak eltelik az a 8 óra oda is és vissza is. Maldívért még ezt is elviseljük! :)

Előzmény: Tojglius (30436)
Tojglius Creative Commons License 2016.08.08 0 0 30436

ha odafelé van rövid átszállás is hasonló áron, akkor sztem is egyértelmű... ettől még hazafelé überfos lesz az a 8 óra (éjjel bemenni dohába se biztos, hogy nagy élmény (azt nem tudom, hogy ilyenkor kell-e vmi vízum-papírmunka, érdemes utánajárni), bár mindenképpen nagyob élményb, mint a váróban szenvedni), de inkább majd itthon nyűglődjetek a kimerültségtől mint ott... túl szép és túl drága hely ahhoz, hogy átaludjatok egy napot... :)

hajráhajrámaldívra :) :)

Előzmény: jazzy2002 (30435)
jazzy2002 Creative Commons License 2016.08.08 0 0 30435

Turkish múlt héten még jó áron volt, a héten valami történt, minden akörüli napra elszállt az ára és még az Emiratesnél is drágább lett sajnos. Emirates 230, így azt is csak végső soron vállaljuk be, annyit nem ér nekünk.

Most a Moszkvát el is vetettük, az utazási iroda sem ajánlja annyira. Néztünk Bécsen keresztül is, ott 8 óra v 1 óra várakozás van és plusz 80ezer az ára a Qatarhoz képest kettőnknek. Lehetne várost nézni a 8 óra alatt, de ki tudja milyen idő lesz januárban.

Dohai átszállásnál oda 1 óra 5 perc a várakozás, ahogy olvastam ez azért nem lehetetlen és ha késnénk, akkor pedig felraknak minket a későbbi gépre, szerintem végül ezt bevállaljuk, mert akkor legalább reggel érnénk oda és nem 8 óra várakozás plusz még az 5 órás út után, ahogy írtátok is, az úgy nem biztos hogy jó kezdés lenne. köszönöm szépen a tanácsokat!

Előzmény: Tojglius (30434)
Tojglius Creative Commons License 2016.08.08 0 0 30434

türkish nincs? (mintha lenne és jó időkkel, normális árakon?!) esetleg bécsből qatar vagy emirates lehet még alternatíva...

én 8 óra várakozás helyett tuti, hogy egy akár 50ezerrel drágább jegyet keresnék, mert az a 8 óra az agyhalál tud lenni egy reptéren... ami persze hazafelé talán nem gond, de azért nem mindegy, hogy az első napod a maldívon azzal telik-e, hogy 24 órát alszol egyben, mert úgy kidőltél, vagy elég 3 órára ledőlni és aztán élvezni a napot... (moszkvát a januári időjárás miatt én kihagynám)

Előzmény: jazzy2002 (30431)
Maldivian Creative Commons License 2016.08.08 0 0 30433

Qatarral mi is foglaltunk de csak visszafele van 8 órás várakozás Doha-ban. Árban  174.000 .

juppy Creative Commons License 2016.08.08 0 0 30432

Szia Jazzy2002!

Szerintem a moszkvai átszállásnál az esetleges havazás miatt lehet gond. Dohában azzal nincs probléma. Mi is azért választottuk a Qatart decemberben, mert idén januárban Turkysel voltunk, és az isztambuli havazás miatt késett Bp-en is 3 órát és Isztambulban is. Úgyhogy 12 óra helyett 16 óra körül érkeztünk Maléba, mire ott felkerültünk a hajóra és megérkeztünk a szigetre, már ment le a nap. És még szerencsénk volt, hogy nem törölték a járatot, mert az elötte lévő napon törölték a járatokat. Folyamatosan a netet figyeltük, hogy mi lesz, de szerencsére sikerült elindulnunk.

Akkor megfogadtam, hogy legközelebb Qatar v. Emirates-el megyünk, még ha egy kicsit hosszabb is az átszállási idő, de legalább nincs idegeskedés.

jazzy2002 Creative Commons License 2016.08.08 0 0 30431

Sziasztok! Januárban mennénk Sun-ra (első alkalommal Maldívra) itthoni utazási irodával szervezve, az átszállás helyszíne miatt nem jutunk dűlőre melyik légitársasággal menjünk... Gondoltam megkérdezlek titeket, mi a tapasztalat :) Elég jó áron van most a Qatar, itt ugye januárban is még 20-25 fok simán van, vagy Aeroflot Moszkván keresztül. Mennyi plusz kellemetlenség ez hogy ha Moszkvában szállnánk át? Dohában a mostani állapot szerint lenne 8 óra várakozás oda és vissza is, Moszkvában csak 5 és 2. Mit ajánlotok, megéri inkább a hosszabb várakozás, de melegebb idő? Árban nincs különbség szinte a kettő között. Vagy ha nem megyünk ki a reptérről, akkor igazából észre sem vesszük ezt az időjárás-beli különbséget?

bakonyiviktoria86 Creative Commons License 2016.08.08 0 1 30430

Legutóbb egy gumipókkal volt behúzva az ajtó :D :D jóvanazúgy :D

Előzmény: Tojglius (30429)
Tojglius Creative Commons License 2016.08.08 0 2 30429

az élményhez - ha vágytok rá - szerintem pont elég a 20 perc... persze nem olcsó, de szerintem megéri... hisz hol máshol lesz esélyetek vízről fel-vízre leszállni és trópusi szigeteket meg bugyikék tengert bambulni egy pici repcsiről amit egy pacskeres napszemcsis pilóta vezet nyitott ajtónál? :) :)

Előzmény: Timi&Happy (30423)
Tojglius Creative Commons License 2016.08.08 0 1 30428

ha a rendszer engedte befoglalni (főleg ha odáig is qatarral mentek) akkor annak kell lennie... :) persze nézelődésre nem lesz idő... :) (nekünk egyszer egy késés miatt kb fél óra is elég volt :D)

ha még nem jártatok dohában, akkor kb így meg:

asszem már ferihegyen, becsekkoláskor kaptok egy szines kártyát (csomag is, amit alapból a teljes útra feladnak, így dohában nem kell vele foglalkozni)

ami a rövid idő átszállási idő miatt más színű lesz mint a standard (asszem piros :D), leszálltok, bebuszoztok a terminál bejáratához, itt nagy tömeg van, mindenki vár a belépésre... a kártya szine mutatja, hogy melyik sorra vagy jogosult (a Tiétek elvileg a legrövidebb, gyorsított sor lesz ahova csak azok mehetnek akiknek kevés idejük van), gyors átvilágítás, becsekk, kijelzőn kapu megkeres, séta a kapuhoz... (nagy a reptér, de azért nem nehéz megtalálni a kapukat)

ha nagyon nem érzitek magatokat biztonságban, akkor lehet szólni a repcsin is és a reptéren is a személyzetnek, hogy segítsenek...

Előzmény: Tomi8208 (30427)
Tomi8208 Creative Commons License 2016.08.07 0 0 30427

Sziasztok.

Valakinek tapasztalata Doha-i átszállással, 45 perc elég? :)

hegemonic Creative Commons License 2016.08.06 0 2 30426

Kérted Vilamendhoo és Filitheyo összehasonlítását. Ezzel kapcsolatban a következőt tudom elmondani. A sziget berendezése, a pihenési, szórakozási lehetőségek, játékok, szoba berendezések tekintetében Vilamendhoo sokkal modernebb. A zátony élővilágát tekintve, ahogy korábban is leírtam Vilamendhoo-n több volt a hal, szebbek voltak a korallok és tisztább volt a víz. Filin viszont együtt úsztam a teknőssel, ami felejthetetlen élmény. Itt nem voltak bébicápák annyian (csak egyszer láttunk kettőt), viszont láttunk nagyokat. Rengeteg bohóchal volt, amelyeket órákig tudtam nézni. Inkább a víz zavarosodása volt, ami eléggé zavaró volt. Filin nem volt jellemző a denevér és kevés volt a gekkó is. Viszont rengeteg csigaházba költözött rákot láttunk, ahogy szaladgáltak a homokban, ami nagyon érdekes volt számomra. Szerintem a homokos part szélesebb volt a sziget körül, mint Vilamendhoo-n, de korall törmelék több volt benne. Nem tudnám letenni a voksomat egyik sziget mellett sem egyértelműen. Bármelyikre visszamennék azonnal.

Előzmény: Bandos (30250)
hegemonic Creative Commons License 2016.08.06 0 1 30425

Sziasztok!

Kicsit megkésve de itt a beszámolóm:

Filitheyo Island Resort 2016. július 15-29.

Utazás:

Emirates-el mentünk Budapestről a szokásos nagyon jó színvonalon. Annyi volt csak, hogy egy másfél éves forma gyerek volt velünk egy sorban és folyamatosan sírt, néha ordított, ami elég kellemetlen volt. Bár a szülőket láthatólag nem zavarta különösebben. Ezt csak azért írom, mert ez a gyerekkel utazás téma már többször előkerült a fórumon. Egyébként visszafelé is volt a Male -Dubai járaton egy hasonló korú gyerek, aki teljesen korrektül viselkedett. Így aztán szerintem nem az a lényeg hogy gyerek vagy sem, hanem hogyan van megnevelve. Male felett kellett köröznünk egy kicsit, mert volt egy vihar nem kevés esővel és nem engedtek leszállni. Aztán csak megérkeztünk. A csomagok lemérése után már mentünk is a hidroplán váróba. Egy kicsit el voltunk keseredve az eső miatt, háborgott a tenger is rendesen. Örültem, hogy nem hajóval kell a szigetünkre menni, mert az érdekes lett volna. Végül is a hidroplánnal zökkenőmentesen elértük a szigetet kb 40 perc alatt. Nem sok sziget és korallzátony fölött repültünk el sajnos. Azonban a visszaút kárpótolt mindenért, mert szépen sütött a nap és rengeteg zátony pompázott azúr- és türkiz kékben. Fantasztikus látvány volt.

Szállás, időjárás:

Érkezéskor egy zöld koktél és thai nyakmasszázs várt mindenkit, ami nagyon jól esett a repülő út után. Kicsit esőre állt, de végül is nem esett. Viszont éjszaka nagy szél lehetett mert reggel mindenütt a szigeten lehullott levelek, ágak stb, fogadtak. Aggódtunk az időjárás miatt, de végig nagyon jó időnk volt. Ezen kívül egy reggel esett kb 5 percet a reggeli alatt, illetve néhány szem az elutazás előtt. Szóval összességében az időnk kitűnő volt. Annyi csak, hogy egy nap kivételével eléggé fújt a szél főleg a mi oldalunkon. Ennek a férjem nagyon örült, mert így nem volt olyan melege. Egyébként 27-31 fok között ingadozott a hőmérséklet. A másnapi előrejelzés a recepciónál volt minden nap kitéve, ami nagyon mókás volt. Rendszeresen a felhős-esős időt jósoltak, amikor szépen sütött a nap. Már csak nevettünk rajta. Erről ennyit.

Tíz éjszakát szuperior szobában 2 éjszakát vízi villában töltöttük. Előzetesen a 30-60 közé kértük a szobát és így örültünk, amikor a 43-ast kaptuk. Előtte nagyon szép volt a part, pont egy vízbe belógó pálmafa volt előttünk, ahol többen is fényképezgettek a hét során. A szoba nem volt valami modern, de a célnak megfelelt. Kétszer takarították naponta. A kinti zuhanyt imádtuk. A vízi villában sokkal jobbak voltak a bútorok és a TV illetve volt egy jakuzzi is, amit nem lehetett kihagyni. Minden képpen szerettem volna kipróbálni a vízi villát is, ha már ott vagyunk. Érdekes volt, mert pont akkor volt egy szelesebb nap és nagyon hullámzott a víz, de nem volt zavaró az alvás tekintetében. Ugyan így az iker bungi sem volt kényelmetlen, néhány napig egy fiatal pár volt a szomszédunk. A sziget első héten úgy félig volt a másodikon háromnegyedesnek mondták a pincérek. A légkondik jól működtek, mert szigetelés hiányában gyorsan melegedtek a szobák, ha nem volt bekapcsolva. Rengeteg szúnyog volt és csíptek is erőteljesen. A szobában is használtunk elektromos irtót és testre fújhatót is használtunk folyamatosan, mégis voltak csípéseink. Érdemes vinni Fenistilt is. Egy flakon Off visítva volt elég kettőnknek.

Part-sziget:

A szigetet folyamatosan takarítják, nagyon szépen rendbe tartják. Összeszedik a kókuszokat, a lehulló leveleket, ágakat. Még a korábban említett éjszakai vihar után is viszonylag hamar rendbe hoztak mindent. Elégedettek voltunk a tisztasággal. A sziget nagyon szép, igazi dzsungeles, mezítlábas. Ami valóban rontja a képet, hogy az épületek tetején foghíjasok borítások, több helyen kilátszik a műanyag szigetelés és ez elég demoralizáló. Mikor ott voltunk, akkor újították fel az egyik vízi villa teljes tetőszerkezetét. Most úgy néz ki a vízi villák teteje, hogy a fele fel van újítva a fele meg kopottas. A part korall törmelékes, vittünk vízi cipőt, de nem használtuk. Előttünk szép volt a part, de a magasabb számozású bungik előtti részt ( kb 100-tól felfelé ) nagyon alámosta az óceán, kilógnak és kiállnak a növények gyökerei.Van olyan rész ahol be sem lehet menni a vízbe e miatt. Aki ide kap szobát, azt nem irigylem.

A búvárbázis közelében este 9-9.30 között cápaetetésen is voltunk, ami nagyon érdekes volt.

Étel-ital:

All inclusive ellátással voltunk, amit nem bántunk meg. A reggeli mindig ugyanaz, péksütemények, palacsinta, felvágott, tojást bármilyen formában és többféle feltéttel lehetett kérni, pirítós, gabonapelyhek, gyümölcs, paradicsomos bab, bacon szalonna. Kétféle innivalóból lehetett választani, az egyik mindig friss vegyes gyümölcslé volt, a másik friss ananászlé, dinnyelé vagy joghurt. Volt mikor hideg hibiszkusz teát is adtak .Ebéd és vacsorakor az ételek finomak voltak, bár elég egyhangúak. A választék mindig 3-4 fajta curry grillezett hal, sült hal, tészta kívánság szerint, valamilyen sült hús bárárny, marha, sertés, pulyka, saláták, és 3-4 fajta édesség. Gyakran volt pizza is különböző feltétekkel. Gyümölcsök között volt dinnye, (görög, sárga és cukor is) alma, ananász, narancs, banán is. A végére a curryt már egy kicsit untuk. A leves nagyon hiányzott, (mint általában külföldön) bár egyszer volt ökörfarok leves meg gulyásleves (ami persze messze volt az igazitól) ami a körülményekhez képest finom volt. Több koktélt is kipróbáltam a közel két hét alatt, és a férjemnek is elég hideg volt a csapolt sör. A pincérek a bárokban és az étteremben is kedvesek voltak és az elszámolásukkal is megbarátkoztunk az első hét végére.

Reef:

Déli oldalon, ahogy már többen leírták előttem a deluxe bungiknál messze van a reef, sokat kell úszni. Északon ez 10-15 méter csak. Összehasonlítva Vilamendhoo-val a zátonyt nekünk kicsit csalódás volt. Ott nagyobb volt a halsűrűség, szebbek voltak a korallok. Bár ha azt nézem itt többször láttunk teknőst, óriás cápát, és a férjem, murénát és polipot is, amelyeket ott nem láttunk. A legnagyobb gond az volt, hogy nagyon zavaros volt a víz a lebegő homokszemcsék miatt szinte állandóan és a part közelében sokszor az orrunkig sem láttunk, ami nagyon zavaró volt. Nem tudom, hogy az erős szél miatt volt-e vagy mi okozta. Érdekelne kedves fórumozók, hogy ti tapasztaltátok-e ezt korábban? Legjobb a 6-7 közötti rész volt valóban. Nekem legjobban a bohóchalak és a bőröndhalak tetszettek. Több helyen is találkoztam velük. Lehet, hogy ha tisztább a víz, akkor más a benyomásunk nekünk is. Éppen e miatt voltunk egy fél napos sznoris túrán. Két zátonyra ás egy homokpadra vittek el bennünket. Nem volt szerencsénk, mert eléggé háborgott a tenger, így az első zátonynál nem tudtunk megállni. Újra tervezés után egy másikhoz vittek helyette, de az nem volt egy nagy durranás. A második zátony már szebb volt, a sziget körülihez hasonló. A legjobb a homokpad volt, legalább is nekem nagyon tetszett. A hozzá kapcsolódó szigetről a legénység hozott kókuszt, amit előttünk megtisztítottak és meg lehetett kóstolni.

A sziget keleti csücskénél a leghátsó mólónál minden este egy srác eteti a cápákat. este 9-fél 10 között. 1.5 – 2 mm es cápák is odajönnek enni és teljesen kiúsznak a part széléig. A srác simogatja is Őket.Vannak kisebb cápák is és láttunk egy ráját is. A parton pedig rengeteg a tarisznyarák.

Összességében nagyon jól éreztük magunkat. Ha tisztább lett volna a víz, akkor még jobb lett volna a sznorizás. Ha a bungik tetejének látványán valaki felül tud emelkedni (ahogy mi is tettük), akkor hibátlan nyaralásban lehet része.

DékányDániel Creative Commons License 2016.08.05 0 1 30424

Szia,

Igen ezeket elolvastuk (Neszka a feleségem :-) ). Erős áramlatba nem nagyon mennénk ki, a gyerekek nem úsznak olyan jól.

Újból átolvasva, lehet, hogy nem is áramlatos az a rész.

Mindenesetre eldöntöttük, hogy Kuredu lesz a következő célpont :-) Izgalmas!

Előzmény: Sborisz (30422)
Timi&Happy Creative Commons License 2016.08.05 -1 0 30423

Köszönöm eniko0915!

Még gondolkodunk, mert azért elég kevéske szerintem az a 20perc ennyiért....! :/

Előzmény: eniko0915 (30421)
Sborisz Creative Commons License 2016.08.05 0 1 30422

Szia!Hogy érted azt: " snorkel lehetőségek nem a legjobbak"?

Az ( Kuredu) O'Beach villák felőli rész szerintem a legjobb snorkellre de zavaros tud lennia víz ( erről jön az áramlás/hullám).Hullám mentes időben és napsütésben pazar az élővilág (láthatósága) ...

a korallok annyira nem de a "halszerűek" nagyon jók!! ( Titan, teknős,szirtcápa,muréna,bőröndhalak,polipok) de nézd a 29459,25652 beírásokat.

Ha a korallok érdekelnek inkább, akkor pl. Filitheyo vagy Komandoo= ezek házi "kertjei" csodálatos( voltak, mikor ott voltunk 2-3 éve)

Mindkettőn voltak a fórumról azóta is; írd be a keresőbe őket és találsz pár (friss) leírást..

:)

Előzmény: Neszka6 (30411)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!