Keresés

Részletes keresés

lucita Creative Commons License 2016.04.21 0 0 29723

Szia,

Mit szólnál, ha dobnék át fényképeket róla? Sok féle hal volt, a legtöbb nevét sajnos nem ismerem, szerintem a képek beszédesebbek (bár élőben azért sokkal jobb, a fényképek nem teljesen adják vissza a színeket).

üdv, l

Előzmény: hegemonic (29719)
juppy Creative Commons License 2016.04.21 0 2 29722

Szia!

Ha nem lényeges nektek a reef, akkor Meeru-t én nagyon tudom ajánlani. Csodálatos a partja, és a növényzet is elég dús. Malétól kb. 45 perces hajóútra van. A 29523 hsz-ban tettem fel néhány fotót is. Nekünk nagyon tetszett.

Előzmény: persie1 (29720)
Laci_BP Creative Commons License 2016.04.21 -1 1 29721

Én amit javasolnék az Sun és Meeru.

Előzmény: persie1 (29720)
persie1 Creative Commons License 2016.04.21 0 0 29720

Sziasztok!

A párommal (egy hosszabb Sri Lankai nyaralást kiegészítve) pár napot a Maldív szigeteken szeretnénk tölteni augusztus vége, szeptember eleje környékén. Előreláthatólag 4-5 napról van szó, az ott lét célja nagyrészt pihenés és az a sokat hangoztatott "maldív" érzés megtapasztalása. Tudnátok javasolni olyan szigeteket, ahol mondjuk közép áron (a Maldív szigeteki árakhoz mérten természetesen :) ) tudnánk szállást foglalni? Előnyben vannak azok a szigetek, ahová hajóval lehet eljutni és nem hidroplánnal.

Nagyon szépen köszönöm a segítséget!

hegemonic Creative Commons License 2016.04.20 0 1 29719

Kedves lucita! Köszi a beszámolódat. Egy kicsit részletesebben írnál a tengeri élővilágról a sziget körül? Nagyon köszönöm előre is. 

Előzmény: lucita (29710)
Attika30 Creative Commons License 2016.04.20 0 0 29718

Engem is nagyon érdekel, pontosabban nem csak a csillagászat, hanem összességében a világegyetem, a keletkezéstől napjainkig, a bolygók, csillagok, fekete lyukak.....

Végig is néztem a The Universe összes évadának összes részét :) De ennél tovább nem jutottam, illetve annál, hogy szabad szemmel "vizsgáljam" éjszaka a csillagokat. Sajnos egy komolyabb teleszkóp...... nagyon drága ahoz, hogy csak úgy megvegyem és lesegessem vele az eget, pedig azért jó lenne biztos :)

OFF vége.

Előzmény: Zoom (29711)
Zoom Creative Commons License 2016.04.20 0 1 29717

A TripAdvisor felhasználói értékelések alapján elkészítette a Top10 szigetek listáját. Nem sikerült egyik Maldív szigetnek sem bekerülnie. De még cuzámmen mint "Maldív szigetek" néven sem. Igaz, hogy a Seyshelle szigeteknek sem. Ezt fel lehet fogni jó dolognak is úgy, hogy ezek szerint nagyon sok szép helye van a bolygónkak, :)

lucita Creative Commons License 2016.04.20 0 1 29716

Szia Zoom,

Sajnos modern korunk mocskát jelenti, ami az óceánba kerül és kimossa a partra a víz. Palackok, üdítős dobozok, kötél darabok, fél pár flip-flop...

Filitheyon-n is volt korábban Robinson program, Hamza island-re vittek, de ez sajnos most nem érhető el. Csak ez a 2 órás program. Szerintem amúgy a 160 $ 2 főre értendő, bár nincs a hirdetésen ezzel kapcsolatban érdemi info. Annyi, hogy zátony vagy lakatlan sziget is választható, 2 óra múlva vesznek fel, kaját, piát az ár nem tartalmaz, és 160 $.

Átküldöm, ha gondolod.

üdv, l

Előzmény: Zoom (29712)
andromedae Creative Commons License 2016.04.19 0 1 29715

Igen, igazad van. A trópusokon 12-12 óra a nappal/világos nagyjából, reggel 6kor kel és este 6kor nyugszik nagyjából. (Elvileg ezért van még egy óra eltolás némely szigeten Maléhoz képest, hogy tovább legyen világos) Negyed óra eltérések lehetnek télen/nyáron. A tejút és az orion nagyon szépen látszott és a hold csónakja is. (Bár azért annyira nem ragyogóan mint a namibiai sivatagos fotókon) Remélem jó időtők lesz, ezt már csak a felhők ronthatják el.

ISIS/002 Creative Commons License 2016.04.19 0 0 29714

Nekem már többször volt lehetőségem látni a tejútat ! Igaz nem a Maldiv-n. Az egy fantasztikus élmény, sztem leírhatattlan, ahogy  távol a fényszennyezéstől ( mi több száz km-re voltunk mindig a partoktól a tenger közepén ) felnézel az égboltra...hát, órákat vagyok képes ilyenkor bámulni az eget !

Sok sikert hozzá !!!

Törölt nick Creative Commons License 2016.04.19 0 0 29713

Mi Royal-ról mentünk át egy lakatlan szigetre, ami maga volt a földi paradicsom:) 4 óra hosszára hagytak ott inni-és ennivalóval..240 $ volt...De az élmény felbecsülhetetlen..Gyönyörű sziget, csodás reef-el..Kb 150mx100m-es kis gyöngyszem..

Előzmény: Zoom (29712)
Zoom Creative Commons License 2016.04.19 0 0 29712

Felkészültem az erős árakra, de a zátonyon 2 órára magára-hagyós túráért $160 erősen mellbe vágott. Szerettem volna kipróbálni a Robinson érzést, no de ennyiért? Inkább 2-szer félnapos sznori-túrára megyek - ahogy írtad - ott is vannak zátonylátogatások...

Kérdés: A lakatlan szigeten mit jelent az, hogy szemetes? Partra sodorja az óceán a hínárokat, tengeri élőlények maradékait, vagy esetleg modern korunk mocskát, esetleg az odalátogató turisták dobálják szét?

Előzmény: lucita (29708)
Zoom Creative Commons License 2016.04.19 0 2 29711

Mivel erről a témáról ebben a topikban még biztos nem írt senki, talán nem fogtok kiutálni, ha megosztom veletek.

Előljáróban: imádom a csillagászatot!
Most először lesz alkalmam, hogy az egyenlítőnél csodáljam meg az égboltot. Három számomra elég érdekes csillagászati jelenséget szeretnék ott megfigyelni. Ha valakinek hajlandósága van ezekre a dolgokra, szívesen ajánlom figyelmébe, mert mindhárom jelenség gyönyörű, szemkápráztató!

1. Mindenekelőtt és elsősorban a tejútat. Sokszor olvastam már, és láttam a TV-ben, hogy a tejútat teljes pompájában csak ott lehet megfigyelni, ahol távol vannak a nagyvárosok fényei. Például az Ausztrál sivatagban azt mondják, hogy szinte vakítanak az éjszakai csillagok. Nálunk Európa közepén ez a feltétel sajnos nem teljesül, így még azt is nehezen lehet megfigyelni, hogy miről is kapta a nevét, mert szinte csak a legerősebb fényű csillagok látszanak. De a Maldív szigetek elég távol van mindenféle nagyvárostól, így egy tiszta éjszakán újholdkor, vagy olyan este, mikor a hold még nem kelt fel, meg lehet figyelni a csillagos égboltot szabad szemmel úgy, ahogy még sosem láthattam!!!!!!!!

2. A hold fázisait. Októberben mikor megérkezünk pont teliholdra érkezünk. Romantikusan lehet sétálgatni a fénye alatt éjszaka. De mielőtt hazajönnénk már majdnem el fog fogyni. És ez az ami érdekel. Ugyanis biztos ismeritek a szabályt, hogy onnan lehet megtudni, hogy növekszik-e a hold, vagy csökken, hogy "C" betűt formál e az alakja (vagyis C-sökken) vagy "D" betűt (vagyis D-agad). De ez az ökölszabály csak az északi féltekén érvényes. A délin pont fordítva működik, és egészen közel az Egyenlítőhöz a láthatáron lebegő Hold már szinte csónaknak tűnik fel, amely a vízen himbálódzik; ezért mesélnek az arab mesék a Hold csónakjáról. Számomra a csökkenő hold csónakját reggel lehet majd megcsodálni a keletre néző ócenánon. A Dagadó hold csónakja este látható nyugat felé tekintve. (Már akinek dagadó hold jut osztályrészül)

3. Napnyugtát és napkeltét. A nappalok - ha jól van beállítva az időzóna - reggel 6-tól este 6-ig tartanak. ÉVSZAKTÓL FÜGGETLENÜL! Vagyis mindig 12 órás nappalok, és 12 órás éjszakák vannak. Mint nálunk a tavaszi és őszi napéjegyenlőségkor. A nagy különbség a hazai napéjegyenlőséghez képest az, hogy az egyenlítőnél sokkal kevesebb ideig tart a szürkület. Azt is lehet mondani, hogy ha lebukott a nap, pár perc, és sötét éjszaka van.

lucita Creative Commons License 2016.04.19 0 2 29710

Szia,

Uhh, ne haragudjatok, a nettel kapcsolatban baromságokat írtam tegnap este. Hiába na, késő volt.

Szóval a pontos adatok:

Filitheyo-n 1 óra 6,16 $, 12 óra 18,48 $, 1 hét pedig 123,20 $.

A reptéren a Dhiraagu üzletében vette a férjem a kártyát. Ez a kijárattól jobbra van.

Volt 3 GB-s 16 $-ért, és 15 GB-s 22-ért (remélem ő jól emlékszik 😊). Azt mondja, hogy neki csak 1 heteset ajánlottak fel, és ebből a kettőből lehetett választani. Mivel nekünk nem

volt szükségünk hosszabbra, így nem is firtattuk, de az ületben biztos tudnak segíteni.

A kártya csak netezéshez jó, telefonálni nem lehet vele.

Mi egyébként nem álltunk addig sorba a hidroplán check in-nél, amíg el nem intézze a férjem a kártyavásárlást, de amúgy nem is volt nagy sor.

Jaj, még egy fontos dolog. Sajnos a kis kézi bőröndöket is fel kell adni a hidroplánra, akkor is, ha nincs 5 kg. Hiába mondtuk, hogy tele vannak kütyükkel, muszáj volt. Megnyugtatásul közölték, hogy rájuk tesznek egy "törékeny" címkét.

Még jó, hogy az öcsém hátizsákkal jött, úgyhogy inkább gyorsan átpakoltunk hozzá.

Előzmény: cilinderlakó (29709)
cilinderlakó Creative Commons License 2016.04.19 0 0 29709

Szia lucita, köszönjük a részletes beszámolót. Megragadva a felajánlott lehetőséget az internet felől érdeklődnék. A reptéren belül pontosan hol lehet venni? (Igyekeznék a hidroplánhoz, hogy ne kelljen sokat várni, de félek elszakadni a páromtól, hogy esetleg addig ő álljon sorba.) Ha a Tiétek 1 hetes volt, akkor gondolom van 10 napos vagy 2 hetes is. Mekkora adatforgalmat lehet bonyolítani vele? Köszönöm előre is a válaszod.

Előzmény: lucita (29708)
lucita Creative Commons License 2016.04.18 0 2 29708

Filitheyo - 3. rész

Fakultatív programok:

Reggeli és éjszakai horgászat (ami inkább naplementés, 40,66 dollár/fő), ill. big game trawling fishing (135,52 dollár/fő), egész- és félnapos snorkeling túra (88,70 és 40,66 dollár/fő) és island hopping (40,66 dollár/fő).

A félnapos sznori szafariból 4 féle van, - kis átfedéssel - különböző helyszínekre visznek. Az island hopping során Feeali és Biladhdhoo közül lehet választani.

Nincs minden nap minden program, akit érdekelnek a részletek, időpontok, helyszínek, annak szívesen elküldöm mailben.

Ezeken kívül van még lehetőség éjszakai sznorira és olyanra is, hogy jetski-vel kivisznek egy zátonyhoz és magatokra hagynak benneteket 2 órára (160 dollár). És persze búvárkodásra. A próbamerülés 40 dollár, de nem tudom, hogy ebben minden benne van-e.

Mi island hoppingon és félnapos sznori szafarin voltunk. Min. 5 fő kell, hogy indítsák a programokat.

Az island hopping nem csak a szigetlátogatásból áll, hanem lehet egyet sznorizni is. Feeali-t néztük meg, utána pedig megálltunk egy zátonynál, de a személyzet felvetette, hogy mivel nagyon kevés a hal, ezért mit szólnánk, ha átmennénk egy lakatlan szigethez. A sziget nevét sajnos elfelejtettem megkérdezni. Lenyűgöző volt, égig érő, érintetlen korallkertekkel. Ki is lehetett menni a szigetre, de kellett lavírozni és a pocakosabbaknak hasat behúzni rendesen, hogy nehogy hozzáérjünk a korallokhoz. A sziget nagyon szép volt, egész más, mint Filitheyo, csak sajnos nagyon szemetes. Hiába itt nincs személyzet, aki naponta felszedje a szemetet, mint Filitheyo-n.

A félnapos sznori szafari 3 megállóból állt, 3 zátonynál álltunk meg, az elsőnél rögtön láttunk is egy teknőst. A zátonyokra ki lehetett menni. Klassz volt, de a lakatlan szigetnél látottakat nem tudta felülmúlni. Sőt még Filitheyo-t sem.

Teát, kávét, üdítőt, péksüteményt, kókuszt, almát és narancsot kaptunk mindkét alkalommal.

Személyzet:

Általában kedvesek voltak, a pincérünk viszont egy mufurc alak volt, akinek nehezen ment a rendelés megjegyzése is (notesz persze minek?!), így sokszor többet/kevesebbet hozott az innivalókból.

A szobát 2 srác takarította, többször türelmetlenkedtek, bekopogtak (Meeru-n a takarító mindig kifigyelte, hogy mikor nem vagyunk a szobában, egyszer sem zavart bennünket), de különösebb problémát nem okoztak.

A déli oldalon van egy takarító srác, aki szinte minden nap rajzolt valami szépet (rája, bohóchal, teknős, stb.) homokkal a bungik teraszára. Nagyon ügyes volt.

A fakultatív kirándulásokon a guide-unk iszonyat jó fej volt, közvetlen, beszédes, érdeklődő.

Internet:

Ha jól emlékszem 6 dollár 2 órára, 123 dollár 1 hétre, és csak a közösségi helyeken érhető el. Mi vettünk a reptéren kb. 6,5 dollárért kártyát, ami egy hétig volt valid, azt használtuk.

Ha valakit érdekelnek a részletek ezzel kapcsolatban, akkor jelezze.

Hulhumalé:

Mivel a gépünk késő este indult, így itt foglaltunk szállást, hogy ne a reptéren kelljen dekkolni. Csak a reptéren van utasfelvétel, szóval ha valaki hidroplánnal utazik, annak is át kell mennie a reptérre.

A szigeten építkezés építkezés hátán, ázsiai megoldásokkal. A szobánk ablaka pl. a kb. fél méterre lévő szomszéd épületre nézett, a teraszunk pedig a 2 méterre lévő éppen épülő házra. Amúgy a szoba teljesen új és korrekt volt.

Egyszer valaki érdeklődött hulhumalé-i szállodákról itt a fórumon. Csak annyit tudok mondani, hogy 1 napnál többre neeee. J Strand persze itt is van, a homok ugyanúgy fehér, az óceán pedig türkíz, de én az utcán sem éreztem jól magam, nemhogy fürödjek a helyi férfiak közt. Még akkor sem, ha a guide-unk megmondta, hogy a maldív lányok sokkal szexibbek, mint az európaiak. J

Nagyjából ennyi. Ha van kérdés, akkor bátran, igyekszem megválaszolni!

Itallapokat, árral szintén tudok küldeni. A fényképeket még ki kell válogatnom, de ha van rá igény, akkor próbálok feltenni párat.

Köszönöm, hogy elolvastátok!

Üdv, l

Előzmény: lucita (29692)
hegemonic Creative Commons License 2016.04.18 -1 0 29707

Köszönjük a részletes beszámolódat. Mi júliusban megyünk Filire, a reef miatt választottuk. Szerencsére nekem közömbösek a pókok, de nekem is van fóbiám, így teljesen megértelek. Várom a beszámolód folytatását.

Light and Blue Creative Commons License 2016.04.18 0 0 29706

Szia 🤗 Én megértelek ,a gekkókat mi is imàdjuk ,a denevéreket is,köszönjük a szép beszàmolót .Sajnos nekem  is hatalmas pókfóbiàm van,de ettől függetlenül imàdom a Maldív szigeteket,de én is ugy gondolom,hogy egy közel 10 cm példànynak nem a hàlószobàmban a helye ☺

Előzmény: lucita (29702)
andi265 Creative Commons License 2016.04.18 0 0 29705

Köszönöm szépen!! :)

Kedves Tőled!

Előzmény: lucita (29704)
lucita Creative Commons License 2016.04.18 0 0 29704

Szia,

Nézd, a véleményünk erősen szubjektív, lehet, hogy ti egészen máshogy élitek majd meg.

Voltak negatívumok, igen, de egyáltalán nem jöttünk haza rossz élmènyekkel! Sőt, kifejezetten rossz volt visszazökkenni a hétköznapokba.

Egyébként boldog névnapot!

üdv, l

Előzmény: andi265 (29695)
lucita Creative Commons License 2016.04.18 0 0 29703

Szia Zoom,

Elkél a fürdőcipő, bár én személy szerint utálom. A többiek felvették, én nem.

Ha áramlattal szemben úszol, ill. ha mentek sznori túrára, akkor kell a békatalp, de lehet bérelni is, 5 $/nap, v 25 $/6 nap.

üdv, l

Előzmény: Zoom (29696)
lucita Creative Commons License 2016.04.18 -4 2 29702

Szia,

Ez nálam nem ízlések és pofonok kategória, hanem rettegés. Nyilván nincs fóbiád, így elképzelni is nehéz, hogy milyen. Pl. amikor rettegsz elaludni, mert folton az jár a fejedben, hogy mikor mászik fel az ágyra, még akkor is, ha ésszel tudod, hogy fél ő attól, hogy a közeledbe jöjjön.

Próbálom felkészíteni magam utazások előtt ilyen helyzetre, de nagyon más az éles helyzet, és eddig még soha sehol nem találkoztam ekkorákkal.

A gekkót mi sem zavartuk ki, de az én értékrendemben össze sem lehet hasonlítani egy cuki gekkót egy félelmetes pókkal.

Ez van, nem vagyunk egyformák.

üdv, l

Előzmény: Royal Island (29701)
Royal Island Creative Commons License 2016.04.18 -2 3 29701

Szia, azért 2 pók miatt arra gondolni hogy hazajövök Maldívról...Ez nekem kicsit magas azért. Örülök neki hogy végül jól éreztétek magatokat. Annó nekünk gekkó volt a szobánkban, eszünkbe nem jutott kizavarni.Persze ízlések és pofonok.Bizonyára egy Párizsi 4 *os szállodában én is rosszul venném...

Előzmény: lucita (29688)
juppy Creative Commons License 2016.04.18 0 0 29700

Szia Zoom!

Én Meeru-ról tudok nyilatkozni. Ott minden bungihoz 2db napozószék és 4 db napozó ágy volt. 2szék és 2 ágy közvetlenül a bungi teraszán, 2 ágy pedig kint a parton. Nekünk azt mondták, hogy bárhol napozhatunk, ha van szabad ágy, de ha jön a gazdája, akkor át kell adni a helyet. Nem mindenki feküdt ki a partra, volt aki a bungi előtt pihent, de volt olyan is aki kirándult valamerre. Mi is amikor Kagi-ra mentünk, akkor egész nap ott állt üresen az ágy. Volt olyan is, hogy a szomszéd bungiból elfoglalták a mi ágyunkat, szóltunk nekik és szó nélkül átadták a helyet. A medencénél és a bárnál mindíg voltak szabad helyek.

Előzmény: Zoom (29697)
benji58 Creative Commons License 2016.04.18 -5 2 29699

Mindenkinek nagyon jó utat kívánok, aki most megy Filitheyo-ra az anyukájával, és jó munkát!

andi265 Creative Commons License 2016.04.18 0 0 29698

Szia Zoom,

Az a helyzet, hogy ideális esetben a szép partszakaszt látod a ágyadból reggel, vagy a teraszkádról, tehát nem mindegy.

Igen, kvázi a "saját" beach-ed.  Persze semmi konfliktus nincs, ha máshová fekszel vagy a napágyad odahúzod a szebb partra. (persze nem közvetlenül a másik bungaló elé, mert azt valahogy nem...)

Ez az egyik jó dolog Maldívban, hogy a kéglid a strandon van, mintha a te partod lenne.

Van "közös" strandszakasz is, ez általában a bárok, medencék körüli rész.

De persze oda mész és ott strandolsz ahol akarsz.

Előzmény: Zoom (29697)
Zoom Creative Commons License 2016.04.18 0 0 29697

Még egy elmélkedés, kérdés:

Sokan írtok a bungaló-kiosztásról, meg hogy milyen előtte a part. Számomra ez azért furcsa, mert eddigi nyaralásaim során, még ha parton is volt a panzió, akkor is gyalogolgattunk, hogy a számunkra megfelelő partszakaszon strandolhassunk. Úgy tudom elképzelni, hogy ha kapsz egy bungit, akkor az előtte elterülő partszakaszt kvázi sajátodnak tekinted. Így talán egy kicsit illetlenség is mások elé befeküdni - mert ott szebb, jobb a part - esetleg konfliktusokra adhat okot. Így van ez?

Ha igen, akkor a szigetek általában teljesen körbe vannak bungalózva, vagy van "közös" partszakasz? ( Filitheyo különösen érdekel :) )

Vagyis mennyire fontos a jó elhelyezkedésű bungaló? Minket egyáltalán nem zavar, ha át kell caplatni a sziget túloldalára. Azt a pár száz métert ki lehet bírni, ha csak ennyin múlik.

Zoom Creative Commons License 2016.04.18 0 1 29696

Szia Lucita!

Köszönjük a beszámolót! Szerintem sosem rossz az, ha hosszú. Ha valakinek hosszú, az átugorja, más meg élvezettel falja szavaid. Főleg, ha érdekelt benne. :)

Kérdésem lenne: Kell vinni fürdőcipőt? Vagyis a vízben vigyázni kell, hogy hova lépsz, nehogy elvágd a lábad?

Másik kérdésem nem csak kifejezetten hozzád szól: snorizáshoz kell békatalp, vagy csak a szemüveg-pipa elég? Bőröndben elég sok helyet foglal ugyanis.

andi265 Creative Commons License 2016.04.18 0 0 29695

Szia Lucita,

Köszi a beszámolót! Holnapután indulunk mi is Filitheyora.

Picit most nem vagyok happy a negatívumok miatt, amit írtál.... hát majd meglátjuk.

Pók és élőlény engem nem zavar, a hangos szomszéd egy kicsit, de remélem a legjobbakat.

Az időjárás eléggé rossznak néz ki, de ez majd ott kiderül, eltalálták e.

lucita Creative Commons License 2016.04.17 0 0 29694

A szobában nem volt gond, de a nyitott fürdőben mindent hallottunk. 😄

Előzmény: hegemonic (29690)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!