Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

martini07 2014.12.18 Creative Commons License 27061

Amikor lefoglaltuk a jegyeket egy honappal ezelott, meg kb. minden nap volt jaratuk. Ma jott a level, hogy a januar 26.-a helyett 25.-en jon vissza a jaratunk. Semmi alternativat nem ajanlottak fel. A kovetkezo jaratuk pedig meg 5 nappal kesobb jonne vissza. Probaltuk azt is, hogy akkor 1 nappal elobb mennenk, de abban pedig az a vicc, hogy 15.-en indul, de bevarja a 16.-an indulo jaratot Moszkvaban, es 17.-en er Maleba.

Előzmény: mv.andras (27060)
mv.andras 2014.12.18 Creative Commons License 27060

Szia,

azt nem lehet esetleg megoldani, hogy a visszafelé jövő jegyeteket átbookoljátok 1 nappal ? vagy amikor van járat? Ugy vettem ki a szavaidból, hogy ezek szerint nem minden nap jár az aeroflot. És esetleg a szigettel is lelevelezni, hogy 1 nappal tovább maradnátok.  

Nem gondoltam volna, hogy csak így megváltoztatják a menetrendjüket. 

gondolom azért azt már jó előre megtervezik... és ennek ellenére tudtatok így jegyet foglalni.. 

Előzmény: martini07 (27057)
mv.andras 2014.12.18 Creative Commons License 27059

két külön reptér (mondhatni szinte egymás mellett) 

Dubai International (DXB)

Al Maktoum International (DWC) 

Wizz DWC re repül a többi nagy pedig ha jól tudom DXB re.

A Dubai kitérő miatt írtam, ha esetleg wizzel mennétek ki akkor nagy valószínűséggel nem

ugyanarra a reptérre kell visszamennetek. Mikorra terveztétek az indulást ? 

Érdemes nézegetni a légitársaság honlapjait, qatar és emirates is szokott akciókat hírdetni. 

Előzmény: Attika30 (27051)
Tojglius 2014.12.18 Creative Commons License 27058

Hát, sokat sajnos szerintem nem tudsz tenni,de érdemes átolvasni az utazási feltételeket, hogy abban mi van!

szerintem ilyenek lehetnek: visszakérheted a jegy árát és ha találsz akkor foglalsz egy másik járatot akár kicsit drágábban! akár az egész utat akár csak a visszaútét, vagy kérsz helyette kompenzációt vagy esetleg próbálkozhatsz azzal, hogy a kifizetettt és elbukott szállásárat levered rajtuk...

ha ennyiben hagyod akkor maguktól nem fognak semmit sem felajánlani... ez biztos!

aeroflotnak mintha irodája is lenne mo-n nem?

megnéztem, van:

Offices of direct sales in Budapest

1050 BUDAPEST, JOZSEF ATTILA UTCA, 18

361 / 3185955

361 / 3185892

361 / 3171734

budtosu@aeroflot.ru

Mon.-Fri.: 08:00-16:30
lunch break: 13:00-13:30

Előzmény: martini07 (27057)
martini07 2014.12.18 Creative Commons License 27057

Sziasztok!

Tudnatok segiteni abban, hogy olyankor mi a teendo, amikor a kedves legitarsasag (Aeroflot) ugy gondolja, hogy megvaltoztatja a indulasi idopontokat, es igy 1 nappal leroviditi a nyaralasunkat?! Nyilvan azert foglaltunk X napot, mert annyit szeretnenk ott lenni, erre ok fogjak magukat es SPAM-ban kuldenek egy levelet, hogy 1 nappal elobb indul vissza a jarat. Voltak rossz erzeseim veluk kapcsolatban, erre sajnos be is igazolodott. Nagyon bosszanto!!! :(

Udv: M.

Pitta2 2014.12.18 Creative Commons License 27056

BUD-DWC Wizz Air közvetlen járat is van.

DWC egyenlőre nagyon kis forgalmú repülőtér, onnan nem megy járat Malere, így az átszállás nem megoldható. Ha viszont Maldív előtt/után néhány napot Dubaiban vagy, akkor ez nem okoz gondot.

Előzmény: Attika30 (27051)
Tojglius 2014.12.18 Creative Commons License 27055

mi is mindig elgondolkodunk rajta hiszen vagy ott vagy qatarban szálltunk át az eddigi utazásainkkor, de aztán mindig arra jutunk, hogy inkább 1 nap "bárhol máshol" ahová megyünk, semmint akármennyi dubai... önmagában dubaiért meg nem fogok utazni... úgyhogy mi egyelőre skippeljük... egyszerűen nem vonz ennyire... :)

Előzmény: Attika30 (27049)
Attika30 2014.12.18 Creative Commons License 27054

Köszi a segítséget amúgy, elöbb ez lemaradt a hsz-ről :)

Előzmény: Maldívocska (27052)
Attika30 2014.12.18 Creative Commons License 27053

Tehát akkor Maldív árhoz + 400.000 volt a Dubai kitérő? A 400.000 az / fő vagy két főnek? Én is ilyenben gondolkodom amúgy :)

Előzmény: Maldívocska (27052)
Maldívocska 2014.12.18 Creative Commons License 27052

Kedves Attika! Nekünk volt szerencsék egy ilyen kombinációhoz és nagyon élveztük :) Óriási a kontraszt a két hely között, de pont ezért élveztük annyira... Ha ezt választjátok nem fogjátok megbánni, főleg ha Abu Dhabiba is elmentek egy napra. Három éjszakát időztünk Dubaiban, aztán irány Filitheyo, aminek végtelen nyugalma pont egyensúlyba tette a Dubai benyomásokat. Talán így méginkább értékeli az ember, azt amit a Maldívon megtapasztal. Mérlegre van téve az ember alkotta maximum a természet alkotta hihetetlen szépségekkel. Emirates-el voltunk ez év tavaszán és kb 400 e-el volt így drágább, hogy szétnéztünk az átszállási ponton, de minden pillanata megérte. Ha megtehetitek tegyetek így! Én biztosan nem mennék külön csak Dubaiba el, mert nem ad annyit, de a Maldívra BÁRMIKOR, BÁRHOGY visszamennék :)

Előzmény: Attika30 (27046)
Attika30 2014.12.18 Creative Commons License 27051

Köszi :)

Mi a különbség a DXB és a DWC között, hogy annyira figyelni kell rá?

Előzmény: mv.andras (27050)
mv.andras 2014.12.18 Creative Commons License 27050

Szia, 

http://www.skyscanner.hu/ 

http://www.emirates.com/hu/english/index.aspx 

http://wizzair.com/hu-HU/Search 

nem lehet megmondani hogy sacc mennyi, mert nem tudjuk mikor akarsz menni, és hogy fapaddal vagy sem. 

Maldív 

Bud-Mle - airberlin 2 átszállással AUH tól Etihaddal  186 400 Ft   40óra ..... 

Bud-Mle - emirates 1 átszállás  198 786 Ft     12ó 30p 

Dubai

Bud-DWC !! - qatar 1 átszállás 107 806 Ft 

Bud-Dxb      - turkish 1 átszállás 117 007 Ft 

Bud-Dxb    - emirates közvetlen  129 257 Ft  

és ha még Dubai ból akarsz továbbmenni Maldívra 

Dxb - Mle    - Sri lankan 1 átszállás CMB  118 256 Ft 

Dxb - Mle    - emirates közvetlen  188 100 Ft 

mint láthatod elég nagy a szórás és rengeteg alternatíva lehet. természetesen ezek az árak mindig változhatnak, akció közeli időpont távoli időpont ... szóval jó játékot hozzá. (Dubainal figyelj oda, hogy DXB, vagy DWC ) 

Előzmény: Attika30 (27048)
Attika30 2014.12.17 Creative Commons License 27049

Amúgy a barátnőm akar mindenáron eljutni Dubai-ba, de azért nekem sincs ellenemre, bár lehet magamtól nem mennék :)

Előzmény: Tojglius (27047)
Attika30 2014.12.17 Creative Commons License 27048

A Budapest - Dubai repjegy. illetékekkel sacc/kb. mennyi lehet? :)

Előzmény: Tojglius (27047)
Tojglius 2014.12.17 Creative Commons License 27047

Attika30:

hát pont egy BP-Dubai repjeggyel lesz drágább ha külön mentek és nem összeépítve a kettőt! :-D

Persze lehetnek variák az árban, ha dubaiba fapados wizzairrel mész, maldívra meg mondjuk türkishel... de a legegyszerűbbnek az emirates tűnik ami dubai átszállással megy maldívra...

Mondjuk dubait én úgy ahogy van kihagynám...  (Számomra!!! tehát szubjektív... ) a felkapottságán kívül nincs ott semmi, se történelmi se természeti látnivaló, csak puccoskodás, plázák, felhőkarcolók meg drága kocsik... vagyis (ismét számomra) semmi olyan nincs ott, amiért akár egy óra maldív nyaralásról is lemondanék cserébe...

Agro: nekem valamiért így rémlett... lehet, hogy messzebb lévő szigeteknél van így, de az is lehet, hogy sosem volt így...  :)

Előzmény: Attika30 (27046)
Attika30 2014.12.17 Creative Commons License 27046

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy ha egy Maldív utat "összekombinálunk" egy dubai úttal (tehát Dubai mondjuk 5 nap és onnan Maldív szigetek) akkor az mennyivel jön ki olcsóbbra mintha egymástól függetlenül utaznánk a két helyre? Csak sacc/kb. különbözetre vagyok kíváncsi, felmerült bennem egy ilyen gondolat is és kíváncsi lennék, hogy az anyagiakat tekintve ez milyen mértékű árcsökkenést eredményezne (megéri vagy nem számottevő a különbözet) ahoz képest mintha külön-külön mennénk mindkét helyre. Köszi a segítséget :)

agro1 2014.12.17 Creative Commons License 27045

Mi vasárnap érkeztünk haza. Paradise Islandon voltunk. A transzfer kis hajó este 8 órakor indult.

Tök sötétségben száguldott 30 percen keresztül.

Előzmény: Tojglius (27044)
Tojglius 2014.12.17 Creative Commons License 27044

Szerintem a kishajók se járnak napnyugta után (ahogy a hidroplánok sem), pontosabban úgy indul majd a szigetről, hogy napnyugta előtt Male-ba érjen!

A szigetről nincs információm és azt hiszem, hogy itt a fórumon se olvastam még róla... a sziget honlapja alapján 9 féle szállástípus van és bár alaprajz nincs, de képek vannak... ott talán tudod csekkolni, hogy hogy fogtok négyen elférni...

Előzmény: dodidodi (27042)
jol csí 2014.12.17 Creative Commons License 27043

Szia Bandos!

Köszönöm a linkeket. Én is örültem neki. Gondoltam hozok neki haza a homokjából is egy kicsit.

Mi is foglaltunk szobát az utolsó nap délutánra Malén. A hidropántól hogy jutunk oda?

Előzmény: Bandos (27039)
dodidodi 2014.12.17 Creative Commons License 27042

Sziasztok!

Anantara Dhigun járt már valaki?

Ha éjszaka indul hazafelé a repülő, akkor hánykor indulunk majd a szigetről a kishajóval?

Két kiskamasz gyerekkel mennyire lesz zsúfolt a szoba? 

manna13 2014.12.17 Creative Commons License 27041

Járt már valaki Maafushin?

manna13 2014.12.17 Creative Commons License 27040

Járt valaki Maafushi szigetén?

Bandos 2014.12.16 Creative Commons License 27039

Szia!

Filitheyo-ról minden nap kétszer, de. és du. is lehet 1-1 párnak átmenni a Hamza Island-re.

Mi nem voltunk ugyan ezen a picnic szigeten, de biztos nagy élmény lehet!

A Hamza vezetéknevű ismerősöd biztos örül majd, ha átküldöd neki ezt a két linket.

http://www.maldivesexclusive.com/view-article/32/honeymoon-excursion-on-hamza-island--near-by-filitheyo-island--resort-maldives

https://www.youtube.com/watch?v=2_wPqXn-p9g

Bandos

Előzmény: jol csí (27038)
jol csí 2014.12.16 Creative Commons License 27038

Még valami eszembe jutott. 

Egy Hamza vezetéknevű nagyon kedves ismerősömnek megigértem,  hogy ha arra járok felkeresem a róla elnevezett szigetet. Filitheyorol volt valaki, aki járt ott? 

jol csí 2014.12.16 Creative Commons License 27037

Mindenképpen hasznosnak tartom elolvasni az ilyen értékeléseket, mert legalább tisztában vagyok vele, hogy ilyen is előfordulhat. De ilyenek miatt kár egy percig is aggodalmaskodni. 

Akkor én is egy kicsit erősítem a nagy bölcsességeket mondók táborát.

Nincs jó idő meg rossz idő. Csak időjárás van...meg reakciónk.

Tojglius 2014.12.16 Creative Commons License 27036

:) kösz a linket... bár én mégis tudok nevetni rajtuk... mert megérdemlik... nem szép dolog... de ez van... kicsit szégyellem magam... :)

Szóval nem tudom sajnálni őket és még csak megérteni sem... aki képes az időjárás miatt haragudni valakire az nem érdemel semmit, nemhogy empátiát és végképp nem az igazi maldív élményt... A hidroplán lekésése valóban kellemetlenebb ügy, de tegyük hozzá, hogy sajnos ez is előfordulhat ha rossz az idő és biza ilyenkor ha saját szervezésben vagy akkor történhetnek kellemetlenségek, senki se szereti de ettől még előfordulhat...

A kedvencem - mint sok más esetben a tripadvisoron - hogy a rossz időjárás miatt a sziget kap 1/2 csillagot... (persze ez fordítva is igaz szokott lenni, amikor valaki a maldív élmény miatt ad 5x-ot, mert meleg volt és sütött a nap és látott pálmafákat is :D)

és igen... a nyaralásunk olyan lesz amilyenek mi vagyunk... amit viszünk magunkkal... se több, se kevesebb...

Előzmény: mv.andras (27031)
Sborisz 2014.12.16 Creative Commons License 27035

Hmmm, igen... Biztosan megélték ezeket a negatív élményeket ( eső) bár nem tudom mit vártak, mikor ezt írták: "On this island there is no safe beach in the sea, because there are lot of dangerous fishes (!!!) under the water..."  a veszélyes halak (??) nyilván a murénák, cápák és Titan fish-re értendők... nyilván elmondták nekik mire figyeljenek... kár hogy ez maradt meg nekik Filitheyo-ról, viszont ez segíthet abban másoknak, akik a snorkelezést, búvárkodást nem szeretik; azok ne menjenek a Maldívra mert nem fogják jól érezni magukat.

A másik kommentnél pedig hibáztak a szigeten, szerintem... nem kicsit, nagyot! Annak ellenére, hogy tudott dolog a hidrok nem repülnek napnyugta után és napkelte előtt. Továbbá nem repülnek vihar esetén sem!! Időjárás előrejelzés pedig létezik!! Nem voltak körültekintőek és szerintem ez( rossz viharos idő miatt nincs hidro transzfer) nem Vis Major kategória! Sajnálom, hogy így jártak de ez ne vegye el a kedvét senkinek a Maldívtól!!! :)

andi265 2014.12.16 Creative Commons License 27034

Örök érvényű, hogy egy helyen sem találod meg a boldogságot, kiegyensúlyozottságot, hacsak magad oda nem viszed.:)

Van, aki mindenben a rosszat látja.

Miért ne tájékozódott, hogy abban az időszakban eshet???

Balcsiról is hazarohan? Itt sem garantálhatják, hogy nyáron nem fog esni...pfff....

Sosem fogom megérteni.

nyuszka0301 2014.12.16 Creative Commons License 27033

őszintén szólva nekem a stílus meg a hozzáállás bosszantó az említett értékelésben, nem a "problémák", amiről ír... De nem vagyunk egyformák. :)
Nem tudom egyszerűen elképzelni, hogy eljutok egy ilyen csodás helyre, és azon fogok bosszankodni, hogy nem mosolyog a pincér, vagy nem integetnek nekem a mólóról, illetve hogy nem lehet semmit csinálni a szigeten, csak "búvárkodni"..  
Nem értem, mikor tervezték az útjukat, uticélt választottak, akkor milyen érdeklődés, tájékozódás előzte azt meg, hogy fel vannak háborodva, hogy "semmit nem lehet csinálni"..
Az egészet nem értem. :)

bigbear74 2014.12.16 Creative Commons License 27032

Nagyon szépen köszönöm a választ.

Bízom benne, hogy egyedi eset volt.

Előzmény: Thongpo (27028)