Keresés

Részletes keresés

cyberworms Creative Commons License 2015.05.15 0 0 27751

Mivel látom elég sok szigeten voltál, ha majd hazajöttél tudnád ragsorolni az összes általad megjárt szigetet?

Előzmény: Magic11 (27750)
Magic11 Creative Commons License 2015.05.15 0 0 27750

Még nem küldtem el, de rajta vagyok, csak az a baj, hogy elég szar a wifi. A szobában nincs, igaz vettünk egy hétre 30 dollárért , csak hát a minőség................ Mire bejelentkezem a freemailra, és megírom az üzit, és csatolom a képeket már kis is dob. Tényleg lehet, hogy majd csak otthonról küldöm el.

Magic

Előzmény: Pranit (27748)
cyberworms Creative Commons License 2015.05.15 0 0 27749

Köszönöm a választ!

Én is úgy gondoltam ha majd lesz lehetőséged akkor mutasd meg, megnézném a képeken mindkét szállást is, lássuk mi a különbség.

Előzmény: Magic11 (27747)
Pranit Creative Commons License 2015.05.15 0 0 27748

Szia Magic,

egyelöre nem kaptam emailt, spamek között sincs, nem tudom elküldted-e, de ne foglalkozz most vele, elég ha majd itthonról küldöd a képeket.

A leírásod alapján az 5 év alatt nem sok minden változott.

5 éve ugyanezeket tudtam írni Angagáról: a reef elsörangú, a part-strand gyönyörü, a bungi jó (úgy rémlik akkor nem volt olyan, hogy garden bungi és a honlapjuk most is csak beach bungit említ - mi a különbség?)

Van a bungiban free wifi?

Egyedül én is a szolgáltatásokat/étkezést minösítettem kevésbé jóra, de ezek nem igen vontak le a nyaralás értékéböl.

Mi akkor TP-n voltunk, és nem mintha a kaja rossz lett volna, de lehetett volna változatosabb, illetve kicsit több tengeri dologgal. A gym elég kezdetleges volt, illetve az esküvöi szervezés sem volt igazi profi, de megvolt a maga hangulata (valószinüleg egy ilyen pici szigeten nem házasodnak olyan gyakran, mint pl. egy Kuredun, így kevesebb gyakorlatuk van a szervezésben). Illetve elég kevés fakultatív program lehetöség volt.

3 szigeten voltunk, ebben a sorrendben mennénk vissza: Angaga- Kuramathi-Kuredu.

Illetve ez csak úgy pontos, hogy ebböl Angaga az egyetlen amire vissza fogunk menni (remélem :-)), a másik kettö jó volt, de nem annyira, hogy visszamenjünk, inkább majd új szigetet választunk.

További szép idöt és jó nyaralást nektek!

Előzmény: Magic11 (27744)
Magic11 Creative Commons License 2015.05.14 0 0 27747

Persze, csak nem itt, mert ahoz kicsinyíteni kellene a képeket, azt pedig most itt nem tudok.

Szerintem több mint 3 csillag, nekem nagyon bejött. Nem rég lett felújítva, szép a szoba, igaz a garden bungit nem nagyon ajánlom. Mikor megérkeztünk még nem volt szabad a szobánk, így használhattunk egy garden bungit pár órára. Na az 3 csillag, de a beach bungi az nbI-es.

Magic

Előzmény: cyberworms (27746)
cyberworms Creative Commons License 2015.05.14 0 0 27746

Szia Magic!

Mi is gondolkodtunk rajta, mert szép kis sziget, csak féltünk hogy 3* Tudnál képeket mutatni majd a szállásról?

Előzmény: Magic11 (27745)
Magic11 Creative Commons License 2015.05.14 0 0 27745

Szia Bandos !

2. teljes nap. Az idő tökéletes, verőfényes napsütés. Rees első osztály, ilyet még nem láttam, pedig voltam már pár szigeten.

Reef az első helyen van, szigetek közt nehéz a besorolás, de majd gondolkodom rajt. Bungi jó, körbesétálható a sziget, szép a part. Talán a kaja választék egy kicsit kevés.

Majd később írok bővebben, most vacsi idő.

Mindenki Maldívra

Magic

Előzmény: Bandos (27740)
Magic11 Creative Commons License 2015.05.14 0 0 27744

küldöm az emailt

Előzmény: Pranit (27739)
klindu Creative Commons License 2015.05.14 0 0 27743

Szia!

Köszi az infókat

néhány esös nap nem zavarna, sőt az sem ,ha mindennap esne ,de kevés

Előzmény: mv.andras (27734)
klindu Creative Commons License 2015.05.14 0 0 27742

Szia!

Titokban én is ezt gondoltam, hogy még eső ellenére is csodás lesz

most megerősitettél 

köszi

Előzmény: TR FX (27736)
MTMTM Creative Commons License 2015.05.14 0 0 27741

Szia, de jó, főleg az időjárás, aggódtam eddig,  ilyen helyzet a térségben szokott lenni, de azért igazán örülök, hogy a szigeten sem tartós az eső!!!! Írj kérlek még infókat! Milyen túrákra mentetek, ha igen, mi a tapasztalat? Belépéskor most van vízum? (Nem világos ez sem...) Milyenek a szobákban a konnektorok, kell hozzá átalakító? Van-e valami, ami hiányzik, amit nem vittetek, de, jó lenne? Egyébként érezzétek nagyon jól magatokat!

Előzmény: sidebyside (27737)
Bandos Creative Commons License 2015.05.13 0 0 27740

Szia Magic!

Milyen Angaga? Tényleg jó a reef?

A többi szigethez képest hova sorolod ezt a szigetet? Előnyök, hátrányok?

Látom a weatheronline-on, hogy az esős évszak kezdete ellenére is nagyon jó az idő, csak így tovább!

Mindenki Maldívra, aki teheti!

Bandos

Előzmény: Magic11 (27738)
Pranit Creative Commons License 2015.05.13 0 0 27739

Jajj, de jó, köszönöm. :)

Az emailem az itteni felhasználónevem végig kisbetüvel, aztán kukac t-emailponthu

További szép nyaralást nektek! Remélem írsz majd beszámolót!

Előzmény: Magic11 (27738)
Magic11 Creative Commons License 2015.05.13 0 0 27738

Szia ! Megtaláltuk a táblátok, és pálmátok . Készítettem pár fotót is róluk. Megpróbálom feltenni ide, ahogy kérted, de , ha nem sikerül, akkor az én email címem nyílvános, küld el oda a , és akkor ott küldöm a képeket.

Próbáltam a képet feltenni, de nem engedi, mert nagyobb, mint 2,5 Mb, kicsinyíteni most nem tudom.

Magic

Előzmény: Pranit (27644)
sidebyside Creative Commons License 2015.05.13 0 1 27737

Mi 3 napja érkeztünk Atmosphere Kanifushira és előtte otthon folyton nézegettük az időjárás előrejelzéseket, amik szerint itt eső-eső-eső. Na ehelyett minden reggel verőfényes napra ébredünk és csak kora délután vagy este van egy-egy felhőszakadás, de aztán újra kitisztul az ég. Modjuk a páratartalom elég jelentős, de hála az égnek fúj a szél, ezért mindez elviselhető. Senki ne aggódjon az idő miatt, hanem csak csomagoljon és induljon el, mert PAZAR ÉLMÉNY!!

TR FX Creative Commons License 2015.05.12 0 0 27736

Klindu, mi november közepén voltunk és jócskán kijutott nekünk az esőből de ezzel együtt is óriási élmény volt, úgyhogy az eső szerintem ne tartson vissza! :-)

Előzmény: klindu (27731)
Light and Blue Creative Commons License 2015.05.12 0 0 27735

Szia Zsófi! én megértelek :) kétszer voltunk eddig a Maldiv- szigeteken egyszer 10 napot Kuredun, és most nemrégen 15 napot Kuredu-Komandhoo párositásban.  Most volt Kuredun az esküvönk. :) A lényeg ,sajnos én is pók -fóbiás vagyok,ez a mások számára bagatell dolog,megneheziti az életemet. Én is felmértem előtte több helyen ezt a - kérdést! Öszinte leszek hozzád! hatalmas pókot nem láttam,de kicsiket igen,de nem a szobánkban,vagy a vizi- villánkban! ettöl függetlenül a hotel személyzete elmondta,hogy dzsungelesebb részeken vannak pókocskák! de annyi új élmény ért,hogy a végén már nem foglalkoztam ezzel a kérdéssel. Szóval ez ne tartson vissza az indulástól!!!! minden kárpótolni fog,akár még terápiának is felfoghatod! üdvözlettel: Ł@B.

Előzmény: Zsófia Török (27732)
mv.andras Creative Commons License 2015.05.12 0 0 27734

Szia, 

Ne menjen el a kedved! 

Mi május - júniusba voltunk amikor állítólag szintén nagy az esélye az esőnek, kétszer esett 5 percig.

(persze sokan azt mondták, hogy szerencsénk volt. ) 

Valóban biztosan nagyon változó és meghatározhatatlan hogy mikor milyen idő lesz,  és tényleg kellemetlen lehet ha a régen vágyott nyaralásodba beletolakszik egy eső, de azért ahogy én itt tájékozódtam inkább a rövidebb záporok voltak a jellemzőek, persze olvashattuk, hogy volt aki sajnos egész napos esőt fogott ki. 

Kérdezted a transzfert, Filitheyo kb 45 perc hidroplánnal, és nem macera, fantasztikus élmény. szinte leírhatatlan, ahogy 

a magasból látod a gyönyörű zátonyokat szigeteket. 

A hidroplánra várni ? szerintem ez teljesen változó. Mi a gép leszállásától számítva kb 50 perc  volt az hogy felültünk a hidroplánra. 

azt gondolom ez nem volt sok idő, hiszen átestünk az útlevél ellenőrzésen, felvettük a csomagjainkat, megkerestük a der tour képviselőt, 

átkisért a hidroplán pulthoz, töltögettünk papírokat, majd már egy kisbuszon voltunk ami átvitt abba a terminálba ahonnan indult a hidroplánunk. Itt kb pont azt az 5 percet tudtuk eltölteni amíg vettem egy üveg vizet és csináltam egy fotót, és már mondták is, hogy 

aki Filitheyora tart annak indulnia kell. Nem gondolnám macerásnak. Nekem nagyon látványos volt és izgalmas, főleg, hogy első utunk volt. 

hegemonic Creative Commons License 2015.05.11 0 0 27733

Mi 2014. október 23-november 1 között voltunk Vilamendhoo-n. Összesen 3 csepp eső esett a hazautazás napján délelőtt. Nagyon szép időnk volt, mindenkinek csak ilyet kívánok. Ennyit a statisztikákról.

Zsófia Török Creative Commons License 2015.05.11 0 0 27732

Sziasztok! 

Azt szeretnem  kérdezni, maldiv szigeteken vannak óriás pokok? 😊

klindu Creative Commons License 2015.05.11 0 0 27731

Hát el is ment a kedvem ,rengeteg esőt mutat,igaz még csak a 2014-est néztem.

mi okt. végén mennénk majdnem mindennap esett,de a többi hónapra is sokat mutat,

jan.-febr. a legjobb.

Ha esik is remélem nem egész nap?

Volt v.ki okt-nov.-ben?

Előzmény: cyberworms (27728)
klindu Creative Commons License 2015.05.11 0 0 27730

Szia!

Hát tényleg szép lehet, ha másodszor is ezt választottátok

Várjuk a beszámolót, a transzfer is érdekelne, mert elég macerásnak tűnik. kb. 1 óra?

Sokat kellett várni a maléi reptéren?

Előzmény: nyuszka0301 (27729)
nyuszka0301 Creative Commons License 2015.05.11 0 0 27729

Szia Klindu!

Mi most jöttünk haza másfél hete Filitheyo-ról, szóval első kézből jön az infó, hogy nincs a használt partszakaszon kőgát, vagy betongyűrű-rengeteg. Egyetlen helyen van vmi ehhez hasonló, de az is csak egy kb. másfél méternyi hosszúságú, mintha egy régebbi kikötőnek, vagy stégnek a maradéka lenne, homokba temetkezve. külön imádtuk, mert egy nagy vörös rák tanyázott rajta, illetve mellette pedig viszonylag sűrűn megfordult egy kiscápa. :) Továbbá pont tökéletes "állványa" lehet a naplementés kép-készítésnél a fényképezőnek. :)

További, hosszabb, részletesebb beszámolóval jövök Filiről a héten. Nekünk az esküvőnk is ott volt, imádtam minden ott töltött pillanatot.

Előzmény: klindu (27715)
cyberworms Creative Commons License 2015.05.11 0 0 27728

Sziasztok!

Találtam egy oldalt ahol meg lehet nézni az elmúlt 20 év időjárását, napra lebontva melyik nap mennyit esett

http://www.wunderground.com/history/airport/VRMM/2015/3/1/MonthlyHistory.html?req_city=Malé&req_state=&req_statename=Maldives&reqdb.zip=00000&reqdb.magic=1&reqdb.wmo=43555

Tojglius Creative Commons License 2015.05.11 0 1 27727

Meerun, ahol elvileg az egyik legtöbb turista van egy szigeten sincs "nyüzsi" max az étkezésekkor fogsz "nagyobb" mennyiségben embereket látni és a bárban este üldögélve nem lesztek egyedül...

Én anno el is csodálkoztam, hogy napközben hová tűnik ez a sok ember, mert a parton - a sznorizós helyeket kivéve - csak elvétve láttunk embereket, mintha mindenki a medencénél (ahol sosem jártunk) vagy programokon lenne, vagy a szobájában hűsölne... :)

Maldívban amúgy pont az elszigeteltség a világtól távolság vagy "egyedül vagyunk" érzés a megfizethetetlen... nem lesz "lakatlan" vagy "kihalt" csak pont annyira, hogy kiszakadj a rohanásból...

Előzmény: klindu (27726)
klindu Creative Commons License 2015.05.11 0 0 27726

azért nem olyan nagy nyüzsire gondoltan, csak mégse ketten legyünk (nem nászútra megyünk, buvérkodás a cél)

mert félnék egy "lakatlan szigeten

hogy mitől azt nem tudom

Előzmény: Tojglius (27724)
klindu Creative Commons License 2015.05.11 0 0 27725

Köszi!

Az Austriant néztem, de csak egyetlen dátumot és szezonon kivül,

akkor ezért nem találtam

Előzmény: Tojglius (27724)
Tojglius Creative Commons License 2015.05.11 0 0 27724

Szia!

a másnaposság egy félhivatalos esemény miatt volt, az egyik partner tartott egy borbemutatót... :)

Meeru nem számít közepes szigetnek, sun mellett az egyik legnagyobb sziget... de "nyüzsi" azért itt sem volt, ez úgy általában nem jellemző maldívra...

Direktjárata az Austrianairlines-nek van, ha jól tudom hetente csak egy vagy két alkalommal és csak "szezonban"...

Előzmény: klindu (27718)
BarSas Creative Commons License 2015.05.11 0 0 27723

À fel akartam tenni die pár keépet, de nem megy... :( Mind 1! Bocsi

Előzmény: BarSas (27722)
BarSas Creative Commons License 2015.05.11 0 0 27722

A képek mindegyike retusálatlan!

Előzmény: BarSas (27721)