Keresés

Részletes keresés

CsA Creative Commons License 5 napja 0 0 220128

Emlékszek az ominózus cikkre, jó volt a sztori, ha-ha... :-)))

Okos fijú ez a Jenő, nem hiába neveztek el róla még egy rádióaktív sugárzást mérő berendezést is...

Előzmény: Zoli_t5H (220122)
Zoli_t5H Creative Commons License 5 napja 0 0 220127

Neked is jó szemed van ám, ha megmondod egy képről, hogy az gyári króm-e vagy valamikor az elmúlt 50 évben készült-e utólag. Ne már...

Előzmény: moci60 (220126)
moci60 Creative Commons License 5 napja 0 0 220126

Ma tettek fel egy hatso white sarvedot a jofogasra dombovaron van.. ez lenne az??? Az gyari kromos...

szilárd84 Creative Commons License 5 napja 0 0 220125

Én személy szerint nagyon szeretem a Facebookon való jelenléted Zoli. Legalább ezek az önjelölt kereskedők, és mindent is!!! tudó szakembereknek megmutatod, hogy van még feljebb is a tudásban. Én személy szerint ahogy meglátom a hozzá szólásod mindig el is olvasom…..

Előzmény: pancsipancser (220123)
1zsakkrumpli Creative Commons License 5 napja 0 0 220124

Utána már az terjedt, hogy hang alapján is megtudja mondani, hogy melyik motor a White :))))

Anno még az első kulimat tőle vettem, amit művészet volt átíratni, mert olyan sima ügy volt...

pancsipancser Creative Commons License 6 napja 0 0 220123

A fiatalabbak csak a börzékről ismerik, mint "ordibátoros" Jenőt!:-)))

Nekem meg Rólad jut eszembe egy vicc....de megérdemled!

A cigány karácsonykor elmegy a templomba misét hallgatni. A mise jó hosszúra nyúlt és a jó cigányunk be-bebóbiskolt  közben. A pap mondja a misét épp annál a résznél jár, hogy Jézus megy a gecsemáné kertben, ott elfogák és keresztre feszítik...... A cigányunk ekkor megriadt álmából és odaszól a papnak: Úgy kell neki, minek ment oda, tavaly is ott fogták el!:-))) Na hát így jársz Te is a FB-n az ilyen "tudálékosokkal"!!!:-O

Zoli_t5H Creative Commons License 6 napja 0 0 220122

Áááá, semmi, csak tegnap kicsit bajszot akasztottam egy okossal, aki a nagyobb haszon reményében egy mezei krómozott hátsó sárvédőt export White sárvédőként hírdetett. Tudod hogy van ez, kis extra haszon reményében az emberek szeretnek egzotikumokat vízionálni. Hiába mondtam neki, hogy ennyi erővel akkor minden krómozott oldaldoboz fedél, vagy krómos oldalú tank is White, sőőőőt, hogy valami baromi egyszerű példát hozzak fel, akkor egy szinte minden vidéki portán kallódó mezítlábas motorház dekli is White, mert azon is olyan volt... esélytelen harc volt. Csak annyit értem el vele, hogy törölte a teljes bejegyzést a FB csoportból (ezáltal törlödtek vele a hozzászólások), majd feltette újra, de akkor már nem éreztem késztetést, hogy tovább folytassam az ismeretterjesztő hadjáratomat.   

Erről egyébként egy aranyos, de annál viccesebb sztori ugrik be a kilencvenes évek végéről. Pannóniás körökben senkinek nem kell bemutatnom G.Jenő barátunkat (nem azért használom a rendőrségi akták mintájára a vezetéknév rövidítést, mert annyira rossz ember lenne, épp ellenkezőleg, a maga módján egy lelkes veterános, mindig is jó viszonyban voltunk, neki is vannak személyiségi jogai, aki nem ismeri, annak úgysem mond sokat, aki meg igen, az úgyis tudja kiről van szó, ezért nem írtam ki a teljes nevét). Naszóval vele esett meg, hogy egyszer csak felbukkant egy szerintem máig vitatott eredetiségű White Pannóniával, amiről sztoriztak is az akkori veterán újságban. A motor csillogott villogott, ahogy kell, ha ezen múlik, hogy White-e vagy sem, akkor biztosan megugrotta a szükséges szintet (emlékeim szerint persze adattábla nuku, szóval... na mindegy is). De hogy kilukadjak oda, ami miatt a párhuzamot vontam a tegnapi esettel: Jenőnk, nem tudom szó szerint idézni, de valami hasonló történettel próbálta kicsit kívánatosabbá tenni a gépet (tudjátok hogy van ez, mindjárt másképp hangzik a dolog, ha van hozzá egy jó háttérsztori :-): naszóval valami olyasmi volt, hogy épp ücsörgött az udvarán egy verőfényes nyári délutánon, mikoris arra lett figyelmes, hogy a helyi suhancok egy régi motort tologatnak az utcában azon küzdve, hogy életet leheljenek bele. A hangok alapján hősünk felkapta a fejét és máris konstatálta, hogy "ez bizony csakis egy White Pannónia lehet". Na és mikor ideért a történet, akkor volt az, hogy a hallgatóság pont aképpen reagált, mint a méltán híres Brian élete c. film ominózus jelenetében a római katonákat játszó, be nem avatott statiszták, ahogy próbálják visszatartani a röhögésüket a raccsoló Pontius Pilátus szövegét hallva. :-))  

https://www.youtube.com/watch?v=VWqVr3BuJ5w

Na hát kb. úgy White alkatrészek ezek, amint ahogy hallás alapján megmondja valaki, hogy amit hall, azt bizony egy White okádja ki magából. :-)))

Előzmény: 1zsakkrumpli (220119)
tono_t5H Creative Commons License 6 napja 0 0 220121

Szia!

Szépek a motorjaid!

A TLT milyen év/hó paraméterekkel rendelkezik?

Előzmény: Pancsi club Zsolt (220112)
1zsakkrumpli Creative Commons License 6 napja 0 0 220120

Ezek szerint nekem nem Pannoniáim vannak hanem White-k, hogy ezt eddig nem tudtam...

Előzmény: Zoli_t5H (220115)
1zsakkrumpli Creative Commons License 6 napja 0 0 220119

Hol?

Már viszem is a fél garázst. :))

Előzmény: Zoli_t5H (220115)
Zoli_t5H Creative Commons License 6 napja 0 0 220118

A hátsó telóról nem is beszélve. :-)

Szegény Zsolt, becsöppent ide, büszkén feltette a motorjáról a képet (megjegyzem abszolút nincs semmi szégyellnivalója, mert nagyon korrekt minőségben van felújítva, nincs túlcsicsázva), mi meg jó szokásunkhoz híven szétcincáljuk. (Vagyis inkább csak én, de te kezdted! :-)))

Előzmény: Zoli_t5H (220117)
Zoli_t5H Creative Commons License 6 napja 0 0 220117

Lehet, de akkor nem jó rajta sem a sátvédő, sem a tankmatrica. Szerintem. ;-)

Előzmény: ggabbroo (220116)
ggabbroo Creative Commons License 6 napja 0 0 220116

"Bár ggabbroo emlékeim szerint rendszeresen motorozott a különúszóházassal is."

A múltidőt kikérem magamnak!:)

Amúgy meg szerintem 1960 júniusi!:)

Előzmény: Zoli_t5H (220114)
Zoli_t5H Creative Commons License 6 napja 0 0 220115

Srácok, hajrá, most lehet nagy pénz fogni, ha valakinek van otthon sufni lekrómozott cucca, mert el kell sütni White alkatrészként. Nagy az isten állatkertje és hiába próbál az ember fényt gyújtani az ilyen fejekben, szélmalomharc.

Zoli_t5H Creative Commons License 6 napja 0 0 220114

Komoly darabok, szép munka.

A TLF '59 második fele (esetleg '60 nagyon eleje)?

Gondolom csak a jobb használhatóság miatt van rajta az újabb karbi. Bár ggabbroo emlékeim szerint rendszeresen motorozott a különúszóházassal is. :-)

Előzmény: Pancsi club Zsolt (220113)
Pancsi club Zsolt Creative Commons License 6 napja 0 0 220113

P21                                                                                                                                                                                                       

Előzmény: Pancsi club Zsolt (220112)
Pancsi club Zsolt Creative Commons License 6 napja 0 0 220112

Köszi! Elfelejtettem beilleszteni.

Előzmény: Pancsi club Zsolt (220110)
abes Creative Commons License 6 napja 0 0 220111

Feltöltés majd beillesztés.

Előzmény: Pancsi club Zsolt (220110)
Pancsi club Zsolt Creative Commons License 6 napja 0 0 220110

p

Előzmény: Pancsi club Zsolt (220109)
Pancsi club Zsolt Creative Commons License 6 napja 0 0 220109

A kép lemarad.

Előzmény: Pancsi club Zsolt (220108)
Pancsi club Zsolt Creative Commons License 6 napja 0 0 220108

A P21-est és aTLF-et én újítottam, a TLT 17éves felújítás. Bocs!

Előzmény: Pancsi club Zsolt (220107)
Pancsi club Zsolt Creative Commons License 6 napja 0 0 220107

A P21-est és aTLF-et én újítottam, a TLT 17éves felújítás.

Előzmény: Zoli_t5H (220106)
Zoli_t5H Creative Commons License 6 napja 0 0 220106

Üdv a fedélzeten!

Kérünk képet a motor(ok)ról. :-)

Előzmény: Pancsi club Zsolt (220105)
Pancsi club Zsolt Creative Commons License 6 napja 0 0 220105

Sziasztok! Évek óta kővetötök vagyok, gondoltam csatlakozok én is, tovább bővíthessem eddigi tapasztalataimat e számomra oly szép és jó motorokról. Gratulálok a kitartó tagoknak!

cbx Creative Commons License 6 napja 0 0 220104

:)

Előzmény: Zoli_t5H (220099)
vmm.hu Creative Commons License 6 napja 0 0 220103

Ja, meg legújabban szőlőősgazda és borász. 

Előzmény: vmm.hu (220102)
vmm.hu Creative Commons License 6 napja 0 0 220102

Illetve malom tulajdonos. :-)

Előzmény: 1zsakkrumpli (220100)
trubusta Creative Commons License 6 napja 0 0 220101

Üdv!

Érdeklődnék hogy valaki már szerelt-e egy Keihin Pwk 28-as karbit Pannóniára?

Ha igen mik a tapasztalatok beállításügyileg nehéz a dolog?

1zsakkrumpli Creative Commons License 2018.01.16 0 0 220100

Szerintem egy ács mester

Előzmény: cbx (220097)
Zoli_t5H Creative Commons License 2018.01.16 0 0 220099

De csak azért nem ismered fel, mert közben a nagy semmittevésben kisimult az arca. :-)))))

(Bocs, nem bírtam kihagyni. :-)

Előzmény: cbx (220097)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!