Keresés

Részletes keresés

glbtech Creative Commons License 2018.08.23 0 0 1288

Régi motorosokhoz szól a kérdésem elsősorban, hátha tudnak válaszolni. :-)

Van egy szekrényes lábhajtós Pfaff 130/230-as gépem, szuper szerkezet, kipucoltam, beállítottam, gyönyörűen varr, nem is konkrétan a géphez tartozik a kérdés. Van a szekrényében egy tartó rész, ahova valami hosszú rúd lehetett bepattintva valamikor, illetve a hajtómű oldalán, jobb oldalt egészen alul van felcsavarozva egy kis fém tálka belül, egy amolyan mécses méretű. Milyen rúd hiányzik a tartóból és mire szolgálhatott az a tálka ? Semmi olyan ami gép rendes üzeméhez kell, de érdekel hogy mik ezek.

 

Másrészt van 2 darab Union gépem, a 2M mintájú, egy lábhajtású és egy elektromos, és akárhogy állítgatom, nem stabil a szálfeszesség beállítása. Eredeti bobbin van benne, úgy látom nem ott van a gond, de érthetetlen, hogy beállítom a szálfeszességet, varrok vele 30 centit, és tök jó, aztán meg jön több öltés ahol nem húzza meg a cérnát rendesen, és ezt mindenféle anyagon is produkálja. Kipolíroztam a tárcsákat,a  tengelyt a szálfeszesség beállítónál, de nem javult sokat. Ez ilyen, vagy valami még mindig nem oké ? A szintén öreg Pfaff, vagy az újabb Pfaff olyan szépen stabilan dolgozik.

 

2M-hez útmutatóm van digitális formában, de csak jövő héten férek hozzá. Viszont van papír alapú, ha megmondod mi érdekel konkrétan befotózom. A legrejtélyesebb talán az a három állású forgókapcsoló az alaplapon, az az "anyagtovábbító fogasléc emelésszabályzó fogantyúja", különböző anyagokhoz, a három állás : H - normál, "W" - vékony anyagokhoz mint a selyem, és B - stoppolás/hímzés. :-)

Törölt nick Creative Commons License 2018.08.18 0 0 1287

Sziasztok!

 

Tudja valaki, hogy a háztartási singer varrogépekhez kapható hozzácsúsztatható/pót/kiegészítő asztal minden singerhez jó?

Vettem egy tradition 2282 típust, de jem találok hozzá asztalt. Vajon melyik lenne hozzá jó? Vagy semelyik?

 

Köszi előre is.

ban.szilvi Creative Commons License 2018.08.14 0 0 1286

Sziasztok!

 

Varrógép vásárlás előtt állok, ebben szeretném a segítségeteket kérni. Főként pamutvászon anyagokkal dolgozok, baba/gyerektextíliákat varrok (falvédő, ágynemű, párnahuzat). Amit kinéztem az a Toyota Super Jeans 34. Ebből van egy XL verzió is, de sehol nem találom, hogy ez miben különbözik a sima SuperJ34-től. Van esetleg valakinek tapasztalat velük?

cimbobita Creative Commons License 2018.07.26 0 0 1285

Kedves Garázslakó, 

Bár nagyon régi poszt, azért megpróbálom, hátha... esetleg el tudnád küldeni emailben a 2M varrógép használati utasítását? 

Segítségedet előre is nagyon köszönöm!
monika.laki@gmail.com

Előzmény: Garázslakó (610)
Wartd Creative Commons License 2018.07.09 0 0 1284

Helo! 

 

Van egy kicsi réztábla singer 18-2 

Előzmény: csendi (1280)
glbtech Creative Commons License 2018.07.04 0 0 1283

Valóban, köszönöm ! Tegnap kiműveltem magam a témában, és valóban, egyrészt kicsit mélyre ment a tű,de a nagyobb probléma a kb. 10 fokkal előre siető greifer volt. Beállítottam mindkettőt, és most hibátlan.

Előzmény: Órarugófelpattanó (1282)
Órarugófelpattanó Creative Commons License 2018.07.03 0 0 1282

Elállítódott, vagy rosszul van beállítva a greifer.
Tűmélység hiba is lehet.
Ezek a legvalószínűbbek...

Előzmény: glbtech (1281)
glbtech Creative Commons License 2018.07.02 0 0 1281

Sziasztok ! Elsősorban Órarugófelpattanónak címzem a kérdést, de persze más válasza is érdekel. Van egy Pfaff Hobbymatic 803 gépem. Gyönyörűen varr, vastag anyagoknak is neki szoktam engedni, és azokat is varrja hibátlanul. Viszont van egy furcsa jelenség, ha cikcakkot varrok, akkor már fél szélességen ( mármint a gép beállítása szerint fél ) lehet hallani, hogy amikor a tűt húzza ki a gép a bobbin mellől, akkor hozzáér a bobbin körül forgó valami ( segítsetek, nem tudom mi a neve ) lemezhez, aminek oldalról nézve olyan emelkedően lejtős profilja van, és ha növelem a cikkcakk szélességét akkor ez egyre romlik, legnagyobb szélességen már rendesen pendül a tű amikor a jobb oldali öltés után jön fel. Ha ez ilyen elfogadom, amúgy is leginkább egyenesen varrok csak, de normális ez ? A hurkot minden beállítás mellett hiba nélkül elkapja, nagyon szép és egyenletes a varráskép, de ez a plusz zaj nem tetszik. Egyenes varrásnál nincs semmi rendellenes zaj.

Nem vagyok épp hülye a mechanikához, de nem nyúlok hozzá amíg fel nem világosodom. :-) Előre is köszönöm a segítséget !

csendi Creative Commons License 2018.06.30 0 0 1280

Tudja valaki ennek a gepnek a tipusat?

Fr3eWar Creative Commons License 2018.06.29 0 0 1279

Sziasztok

 

Szülinapomra varrógépet kértem a férjemtől, hogy végre megtanulhassak varrni. Jobb későn mint soha. ;) Szóval elkezdtem ismerkedni vele, vettem egy pamut 80/3-as cérnát de nagyon szakadékonynak bizonyult. Érdekelne hogy normál ruhákhoz (meg majd gyereknek jelmezhez ;) ) milyen cérnát javasolnátok? Jobb a poliészter? és abból milyen számút?

 

Válaszotokat előre is köszi

Órarugófelpattanó Creative Commons License 2018.06.27 0 0 1278

Ennyi pénzért kimondott bőrvarrógépet nem lehet kapni.
Leharcolt Csepel 111, vagy Textima 8332 jöhet szóba. Ezek normál ipari gépek, vastag bőrt egyáltalán nem varrnak, esetleg közép vastagot.

Előzmény: nanu77 (1277)
nanu77 Creative Commons License 2018.06.27 0 0 1277

Üdv! Keresek ipari varrógépet 380-as motorral bőr varráshoz. 20-30,000Ft-ot tudok rászánni.

Előzmény: Órarugófelpattanó (1275)
Ica972 Creative Commons License 2018.06.23 0 0 1276

Nagyon köszönöm!!!Így sem oké!!!Szervíz lesz!!😕

Előzmény: Órarugófelpattanó (1275)
Órarugófelpattanó Creative Commons License 2018.06.23 0 0 1275

Kedves Ica!

Csodák nincsenek.
Van itt egy jó videó a befűzésről. Ügyelj a sorrendre, a tűkbe utoljára fűzd be, és ügyelj arra, hogy a befűzés után a tű anyagba szúrjon, úgy biztosabban kialakul a láncolat.
https://www.youtube.com/watch?v=bvvHYI3MVR4

Előzmény: Ica972 (1274)
Ica972 Creative Commons License 2018.06.22 0 0 1274

Szép napot mindenkinek!Segítségre szorulok!Kaptam egy álomgépet a páromtól!!😊/nekem az/.Singer S14-78 overlock.Tökéletesen működött is!!Gondoltam egy kis takarítás ráfér hiszen tiszta szövetpor.Eddig rendben is van!!Cérna ki kisecset elő!Tiszta!Visszafűzöm a cérnát és vége!Nekem is!!😕.Mióta befűztem nem működik!!Nem varr!Vagyis nem hurkol!Ezerszer ujrafűztem!Segítsen valaki!Mit csesztem el???Vagy csak egy használati útmutatót írjon valaki!Hol találom meg magyarul???🤤.Előre is köszönöm ha valaki tud tippet adni!Ilona.

Waahidah Creative Commons License 2018.06.06 0 0 1273

bernina bernetta london 3 varrógépről mi a vélemény? köszönöm a válaszokat 

Órarugófelpattanó Creative Commons License 2018.05.26 0 0 1272

Használt gép: az állapot és az ár dönt
Új gép: Siruba OK, de érdemes elgondolkodni a Jack-en is. Olcsóbb, és nem rosszabb.

Előzmény: Kotu2018 (1271)
Kotu2018 Creative Commons License 2018.05.26 0 0 1271

Milyen ipari varrógépet érdemes venni? Használt Brother,pfaff,gemsy új siruba?

révkapitány Creative Commons License 2018.05.21 0 0 1270

Üdv Mindenkinek!

Magdi vagyok és lassan már toporzékolok. Elna lock T34D gépem van. Sajnos nem kaptam hozzá kezelési könyvet így nagyon nehéz és sikertelen a beállítás. Kérem segítsen valaki, egy kézikönyvhöz. Bármilyen megoldás érdekel, csak le tudjam tölteni.

Előre köszönöm, ha sikerül nagyot sikítok.

T: Magdi

MiluMilu Creative Commons License 2018.05.20 0 0 1269

Kedves Órarugófelpattanó! Köszönöm szépen a javaslatokat! Megpróbálom ezek alapján beállítani.

Előzmény: Órarugófelpattanó (1268)
Órarugófelpattanó Creative Commons License 2018.05.18 0 0 1268

jersey az bizony kényes anyag.

Javaslatom:
-befűzések ellenőrzése
-tű ellenőrzése (max 80-as legyen)
-szálfeszítők visszaállítása a javasolt jelekre
-különböző színű cérnák befűzése 
-kés szerkezet átlagos szélességre állítása
-a tűlap jobb oldalán lévő fehér gomb "N" állásba legyen


Ha a varrat még mindig lelóg, három út van:
1: késszerkezetet jobbra állítani, hogy kitöltse a fonal kapcsolatot
2: alsó és felső greifer szálakat szorítani. Itt lesz jelentősége a különböző színű cérnáknak.
3: műszerészt kell keresni...

Előzmény: MiluMilu (1267)
MiluMilu Creative Commons License 2018.05.17 0 0 1267

Üdv Mindenkinek!

Kedves Órarugófelpattanó! Millió köszönet ezért a rengeteg önzetlen tanácsért és segítségért amit évek óta nyújt a forumozóknak! Nagyon sok hasznos infót tudtam meg a visszaolvasással. (Most már csak azt sajnálom, hogy nem varrógép vásárlás előtt találtam rá ezekre az infókra.) Amiben szeretném én is a tanácsát kérni az az , hogy van egy (Singer S14-78-as tipusú) Overlock-om és amióta megvan még nem sikerült semmilyen jersey anyagot úgy eltisztázni, hogy szépen az anyag szélére készüljenek az öltések és ne lógjon túl a varrat 0,5 cm-errel illetve, ha szorítok a szálfeszesítőkön akkor meg már összehúzza az anyagot. Próbáltam már ajánlott gyári beállításokkal, úgy, hogy a felső szálakat szorosabbra beállítva, 3-4 szálasan, nyújtással illetve kissé tolva az anyagot, de továbbra sem vagyok elégedett a végeredménnyel. (Korábban volt alkalmam más márka lockjával varrni de ott be volt minden állítva és szépen eldolgozta a gép az anyagszéleket).

Elképzelhető, hogy v.mi el van állítodva a gépen? Vagy csak én vagyok ennyire béna?

Köszönöm szépen előre is, ha van valami javaslata.

Majki76 Creative Commons License 2018.05.16 0 0 1266

Szia!

Nejem kapot barátnőjétöl egy varógépet. (Tesco neve)

Mert ő nem használja.

Hát rá jöttem miért.

Mind dent szépen be füzzök.

Be rakom az orsót a helyére, majd elinditom a varógépet és a 2. le mozgáskor amikor a tű feljön elszakad a felsö cérna.

Olyan mintha alul valamibe be le akad és a motor szenved.

Nem tudom mi szakitja el a cérnát.

Esetleg tud valaki valami jó tippet hogy miért csinálja ezt?

Köszike!

 

Órarugófelpattanó Creative Commons License 2018.05.09 0 0 1265

Látni kéne belülről is.
Láttam már ugyanis olyan Singert, aminek a belseje egy 40 éves Lucznik konstrukció volt....(ráadásul a legrosszabb fajtából)
Ezek a mostaniak elég egyszerűnek tűnnek, nem hinném hogy a motoron és a világításon kívül más elektronika lenne benne.

Palotabarát Creative Commons License 2018.05.09 0 0 1264

Hát, persze, ez már elektronika, gondolom a világ összes háztartási varrógépében ugyanazok a tajvani áramkörök működnek, szóval nincsenek illúzióim. De ha valakinek van tapasztalata, és leírja, hogy nagyon vacak, akkor el tudom engedni a témát (ha azt, hogy eddig nem volt gondja vele, akkor lehet, hogy belevágok).

 

Itt a link (a bolt másutt van, de nem akarok direkt reklámot):

 

http://www.lucznik.info/en/products/sewing-machines/new-to-sewing

Előzmény: Órarugófelpattanó (1263)
Órarugófelpattanó Creative Commons License 2018.05.08 0 0 1263

Ez a világ már nem az a világ.
Nem tudom mit találtál ami ma új és Lucznik.
A régi, az a régi iskola szerint készült: minden fémből, hogy sokáig jó legyen.
Volt abból is olyan, ami nem igazán sikerült: a tetején van egy forgatógomb.
Linkeld már be azt amit találtál...

Előzmény: Palotabarát (1262)
Palotabarát Creative Commons License 2018.05.07 0 0 1262

Sziasztok! Páromnak van egy régi, lábbal hajtós Lucznik varrógépe, és a születésnapjára meg akarom lepni egy újjal (szeretni a régit is, de beszéltünk már róla, hogy tudna használni egy modern gépet is). Meglepődve vettem észre, hogy még mindig létezik ez a márka, ma is gyártanak gépeket, csak úgy tűnik Magyarországon nincs forgalmazója. Az a kérdésem, hogy van-e valakinek mai modern Lucznikja, és hogy mik a tapasztalatai, jó gép-e. (Én magam nem értek hozzá egyébként, szóval ha jön válasz, akkor pls. úgy, hogy laikus is értse :)

Órarugófelpattanó Creative Commons License 2018.04.30 0 0 1261

Naumannból a legjobbak a kerek hátúak. Bivalynak is mondják őket.
Ipariból bővebb a választék: Textima 8332, Pfaff, Dürkopp, Adler, mindez pénztárca függő.
A legfontosabb, az állapot!!!

Előzmény: Babzsákteca (1260)
Babzsákteca Creative Commons License 2018.04.29 0 0 1260

Kedves Órarugófelpattanó! 

Tűtolásos ipari gépből melyiket ajánlaná? 

Régebbi Naumann gépnél esetleg van konkrét típus ami jó lehet erre a célra? Köszönöm  

Előzmény: Órarugófelpattanó (1259)
Órarugófelpattanó Creative Commons License 2018.04.29 0 0 1259

Kedves Babzsákteca!
A rétegek elcsúszásának megakadályozására legjobb a tűtolásos gép. Ez persze ipari gép.
Nem tudom mit ért az ipari árammal működő gépek alatt. Az asztalos ipari gépet? Ha csak a 380V az akadály, az nem gond, többnyire át lehet kötni őket 230V-ra.
Háztartásiban nincs tűtolásos. A régebbi Naumannt esetleg el tudom képzelni ilyen munkára.
A rétegek elcsúszását úgy is meg lehet akadályozni, hogy varrás közben össze kell őket szorítani a tű előtt és után.

Előzmény: Babzsákteca (1258)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!