Keresés

Részletes keresés

Ctrl+Alt+Del Pierro Creative Commons License 2002.01.21 0 0 161
A Bend of Bodrik elvitt egy GoldenGömböcöt.

Pedig ez a legutóbbi rész nem volt az igazi.

Udosz Creative Commons License 2002.01.17 0 0 160

csak ennyi tellik tolem... ;-)
1997es kiadasu.. nem tudom hol lehetne megtalalni...
Előzmény: Athos_VO101 (159)
Athos_VO101 Creative Commons License 2002.01.17 0 0 159
Igen, nekem is tetszett. És persze sokkal teljesebben írja le az eseményeket, a filmből idő hiányában nagyon sok dolog kimaradt.

A D-napról nekem csak a Stephen Badsey féle nagyalakú (képes)könyv van meg, hol lehet kapni Ambrose-ét? A librinél most néztem, de ott nincs.

Előzmény: Udosz (158)
Udosz Creative Commons License 2002.01.16 0 0 158
neked bejött a könyv?
nekem qrvara tetszett...
Ambrose írta a D-napot is.. az is nagyon klassz..
Előzmény: Athos_VO101 (151)
Athos_VO101 Creative Commons License 2002.01.15 0 0 157
:))))
Előzmény: Ctrl+Alt+Del Pierro (156)
Ctrl+Alt+Del Pierro Creative Commons License 2002.01.14 0 0 156
OFF:
Mi naponta pantomimozzuk el az irodában a nyomtató szétverését. És a főnököm meg rendszeresen bejön egy bögrével, hogy "Pítör, mi a helyzet? Hálás lennék, ha mondjuk be tudna jönni..." Olyankor szakadunk a nevetéstől.

Néhány ember szerint David Schwimmer szerepeltetése az első részeknél ballépés volt, mert túl ismert, és mindnekinek beugrik Ross a Jóbarátokból. Hát ami azt illeti nekem meg Nixon-nál ugrik be rendszeresen Livingston-nak az a bárgyú búrája, és elképzelem, eg yilyesmi párbeszédet:
Ezredes: "Őőő, Nixon, mi a helyzet? Nagyon hálás lennék, ha vasárnap is be tudna jönni, pár emberünket az utóbbi időben nélkülöznünk kell, és hát be kell hozni a világháborús lemaradást."
Erre Nixon: "Ne haragudjon, de nincsenek kész a TPI reportok, és különben sincs itt semmi motiváció, jó ha az ember 15 percet hasznos harccal tölt el egy nap alatt a világháborúban. És különben is Kungfut kéne nézni, úgyhogy a megbocsát!"

Előzmény: Athos_VO101 (155)
Athos_VO101 Creative Commons License 2002.01.14 0 0 155
Utóbbit láttam, jó volt, különösen a nyomtatós jelenet :)
Előzmény: Ctrl+Alt+Del Pierro (154)
Ctrl+Alt+Del Pierro Creative Commons License 2002.01.14 0 0 154
Én az HBO-n futó másik két filmjére is gondoltam. (Pár-baj és Hivatali patkányok)
Előzmény: Athos_VO101 (153)
Athos_VO101 Creative Commons License 2002.01.14 0 0 153
Ja, csak az a vicc, hogy pont ennél a résznél Webster személyes beszámolója is benne van a könyvben, a túlpartról egy erkélyről nézte az egészet :) Na mind1.
A könyvben amúgy talán Webster "szólal" meg személyesen a legtöbbször, bár már nem élt amikor íródott, de nagyon sok levelet írt haza. Csodálkoztam is eddig hogy milyen kis szerepet kapott a filmben, igaz "csak" egy közlegény volt.

Nixonról van egy nagyon jó fotó, lehet hogy majd felrakom, legfeljebb lecsuknak szerzői és szomszédos jogok megsértéséért :) A lógós szerintem relatív, ő az ezred hadműveleti tisztje volt, nem frontkatona. A piás az stimmel :)
Ja és gratulálok a fordítónak, aki következetesen ezrednek fordította a zászlóaljat.

Előzmény: Ctrl+Alt+Del Pierro (152)
Ctrl+Alt+Del Pierro Creative Commons License 2002.01.14 0 0 152
Amelyik regényből a sztorit lopta, ott biztos úgy volt, ahogy végül Tom Hanks-ék is ábrázolták. :)))

A sorozat egyre jobb. Az tetszik, hogy minden oldalról bemutatják a háborút. Webster egyáltalán nem volt lelkes, inkább olyan háborúellenes realista, és az ő gondolatai is elfértek a filmben. Asszem én sem nagyon léptem volna meg a gyengélkedőről, hogy jól seggbelőjenek. Ja és Webster olyan jól tudott németül, hogy el is neveztek róla egy szótárt emlékül.

És meglepő módon Nixon nem golfnadrágban és lehányt sportmellényben nyomta végig a részt, és mégcsak kába sem volt. De a munka alól folyamatosan lóg itt is. :)) Ez aztán közös a három HBO-s filmjében.

Előzmény: Athos_VO101 (151)
Athos_VO101 Creative Commons License 2002.01.13 0 0 151
Üdv,

Néha össze szoktam hasonlítani az epizódok után a filmet Ambrose regényével, mennyire követi azt. Hát lehet hogy szőrszálhasogatásnak tűnik, de most kicsit meglódult a filmesek fantáziája, ugyanis az aktuális főszereplő, Webster nem is volt benne a járőrben (és Martin őrm. se) :) Szerintem ez elég erős volt, főleg azzal a patetikus kéznyújtás jelenettel a végén. Tom Hanks meg arról beszélt a werkfilmben, milyen pontos dokumentáció alapján dolgoztak...
Amúgy nem volt rossz.

Ja és egy adalék azoknak akik nem olvasták a könyvet: azért tudták elsumákolni a második járőrt, mert az ezredes meg a többi fejes benyakalt egy üveg bourbont és elaludtak :)))

csöpi Creative Commons License 2002.01.12 0 0 150
Sziasztok! Osztom azok véleményét, akik szerint jó a sorozat, de őszintén szólva nekem a legjobban a zenéje tetszik. Néhány számot már sikerült megszereznem, de 4-5 még hiányzik. Ha esetleg valaki tudna valami tuti tippet adni, hol szerezhetném meg az egész albumot, megköszönném.
KOMWarrior Creative Commons License 2002.01.11 0 0 149
A Shermie maximum a festéket tudta lekapni a kiscicáról, míg a tigris 3 km-ről ki tudta lőni. Viszont létszámban verték a tigriseket.
VORTEX Creative Commons License 2002.01.11 0 0 148
Isten a sorozat! Gyúrtok holnapra? Amúgy tök elment a kedvem a katonaságtól (eddig se volt, meg asztmás vagyok). A Ryanbe nem a nyitott ablakon lőttek be a tankba?
Szerintem a Bob elég realista. Viszont érdekes dolgokat láttam a Spektrumon. Arról volt szó, hogy a Shermanok mekkora isten tankok voltak, simán verték a tigriseket. Ez azért nem így volt vagy rosszúl tudom? Mondjuk a Spektrumot mindig fentartásokkal kezelem...
Udosz Creative Commons License 2002.01.07 0 0 147
hmmm a lopas csunya dolog ;-)
Előzmény: Ctrl+Alt+Del Pierro (146)
Ctrl+Alt+Del Pierro Creative Commons License 2002.01.06 0 0 146
Na van egy ilyenem:

Ambrose apologizes
for plagiarism

Historian’s ‘Wild Blue’ contains phrases from older WW II book by Childers

MSNBC NEWS SERVICES

NEW YORK, Jan. 6 — Historian Stephen Ambrose has acknowledged that sentences and phrases in his new book “The Wild Blue” were copied from a work by another historian. Ambrose was accused of plagiarism by Fred Barnes, the executive editor of The Weekly Standard, in a column in the magazine’s Jan. 14 issue.

BARNES CHARGED THAT Ambrose borrowed passages from “The Wings of Morning” by historian Thomas Childers, published in 1995. Ambrose footnotes Childers in the sections in question, but does not acknowledge quoting directly from the book, Barnes said.
Both books are about World War II bomber pilots.
In a statement issued late Saturday through his publisher, the Simon & Schuster division of Viacom, Ambrose said, “Dr. Childers is correct. I made a mistake for which I am sorry. It will be corrected in future editions of the book.”
Childers, a professor at the University of Pennsylvania, told The New York Times for Sunday editions, “I think it is a classy thing to do, and I appreciate it.”
The two books have several similar passages, according to Barnes. For example, Childers wrote about ball turret gunners: “It was the most physically uncomfortable, isolated, and terrifying position on the ship. The gunner climbed into the ball, pulled the hatch closed, and was then lowered into position.”
A section in Ambrose’s book, focusing on former Sen. George McGovern, reads: “The ball turret was, as McGovern said, the most physically uncomfortable, isolated, and terrifying position on the plane. The gunner climbed into the ball, pulled the hatch closed and was then lowered into position.”
Ambrose, a professor emeritus at the University of New Orleans, is the author of more than 25 books. One of them, “Band of Brothers,” was made into a television miniseries. The show, produced by Tom Hanks and Steven Spielberg, was named best TV mini-series Saturday night at the first American Film Institute Awards.

kasztello Creative Commons License 2002.01.02 0 0 145
sziasztok, és buék mindenkinek. (bár gondolom ezt sejtettétek :))
ez az utolsó rész teccet. rohadt jó képek voltak a hóról, havas erdőről, stb. azért a fénnyel is tudnak játszani ezek ott hálivúdban. :)) szegény kis csokis lány meg meghalt, ne legyen kétségünk efelől. viszont a half cagon (ezt mér nem fordították le?) eugene pillanatnyi elmezavara elég mesébe illően múlt el. no mind1, a lényeg, hogy túlélte :))
azért a stiehle nachtra elvártam volna valami frappáns ámérikai választ, mert az a tűzrakás ölég bénára sikerült, nem?
Athos_VO101 Creative Commons License 2002.01.01 0 0 144
A 11. rész címe: Kandahár :)
(A 101-esek váltják a tengerészgyalogosokat Afganisztánban)
Udosz Creative Commons License 2001.12.31 0 0 143
Mindenkinek BÚÉK!
Udosz Creative Commons License 2001.12.31 0 0 142
mint a magyar sztkban ;-)
Előzmény: Ctrl+Alt+Del Pierro (141)
Ctrl+Alt+Del Pierro Creative Commons License 2001.12.31 0 0 141
Hát igen, azt sejtettem, hogy a helyi ellátásba nem fér bele egy vérkép, CT, kisrutin elemzés.

Legfeljebb a vizelet...

Előzmény: Udosz (140)
Udosz Creative Commons License 2001.12.31 0 0 140
mivel nem orvosok voltak hanem csak sorkatonak minimalis egeszsegugyi kepzettseggel. Amugy az US.Army katonai-egeszsegugyi doktrinaja a gyors sebellatasra es szallitasra a korhazakba ( fel a jeepre es hajra) igy nem is volt szukseg meg lehetoseg komolyabb kepzesre felszerelesre.
Előzmény: salva (139)
salva Creative Commons License 2001.12.30 0 0 139
Tényleg ezen már én is gondolkoztam, a szanitécek csak ennyit tudtak csinálni? jód, kötés, morfium?
Nem túl sok...
Amúgy haldoklik a topic?
KORNhulio Creative Commons License 2001.12.30 0 0 138
Előzmény: KORNhulio (137)
KORNhulio Creative Commons License 2001.12.30 0 0 137
Üdv!

Az alábbi helyen (ázsiai HBO?) még szavazni is lehet a kedvenc szereplőre:

http://www.hboasia.com/bob_promo/vote/

Kitalálnátok, hogy ki vezet?

Ctrl+Alt+Del Pierro Creative Commons License 2001.12.30 0 0 136
Az egy dolog, hogy a kendőjét elhagyta. De akkor meg is halt vajon?

Amúgy az egy kicsit béna volt, ahogy együtt turkáltak a csajjal annak a manusznak a hasában. Mégis mit csináltak ők ott akkor? Valami artériát vagy mit kerestek, de hát akkor is! Nem lehet mindent porcukorral, szelet papírzsepivel, meg morfiumampullával meggyógyítani.

Ja és utána ugyanazzal a kézzel megették a csokit...

Előzmény: salva (135)
salva Creative Commons License 2001.12.29 0 0 135
Hát ma Roe doki teljesen besokallt.
Azér kár volt a csokis csajért...
Ctrl+Alt+Del Pierro Creative Commons License 2001.12.27 0 0 134
Amúgy egyre jobban tetszik a sorozat, most már fenntartásaim sincsenek. Érzésem szerint a következő rész a hideggel, meg az erdővel elég durvának igérkezik. Amennyire a werkfilmre emléxem, ott fordítottak nagy figyelmet arra, hgoy igényesen recsegjenek ropogjanak a fatörzsek.
Udosz Creative Commons License 2001.12.25 0 0 133
Előzmény: salva (130)
Udosz Creative Commons License 2001.12.25 0 0 132

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!