Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2011.08.10 0 0 819

Aztmondják hogy kemény és konok  a természete a kaukázusinak.Jó területőrzökké válnak?Mikorra alakúl ki ez náluk?

Előzmény: Törölt nick (817)
Yv Creative Commons License 2011.08.09 0 0 818

szép:))

 

mi Ásókának, a körömgombának becéztük szegényt:)

Előzmény: Törölt nick (815)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.09 0 0 817

Ja ja:))

Bár az enyém már nem nő tovább.

Vagyis kan az árva de nem nőőő!

Előzmény: Törölt nick (814)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.09 0 0 816

Hú de szép ez is!

Érdekes szép a színe.

 

Előzmény: Törölt nick (815)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.09 0 0 815

Báró kutyám a kubikus

Törölt nick Creative Commons License 2011.08.09 0 0 814

Köszi!Kicsit leűlt a topik az utóbbi időkben.Közben nagyot nöhettek a kedvencek.:))

Előzmény: Törölt nick (807)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.09 0 0 813

Szép jószág!

A havas tetszik a legjobban.

Yv Creative Commons License 2011.08.09 0 0 812

most nézem, hogy a nyári az június eleji, akkor még nem vedlett le...

Előzmény: Yv (810)
Yv Creative Commons License 2011.08.09 0 0 811

és egy überkedvenc háromhónapos korából:)

 

Előzmény: Yv (810)
Yv Creative Commons License 2011.08.09 0 0 810

tavaly decemberi:

 

szüleivel tavasszal:

 

 

idén nyári:

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (809)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.09 0 0 809

Frissen vágott fű a kedvenc,azonnal hempereg.Meg bármi jó fekvőhely csak frissen legyen ásva kaparva stb:)

Egy kép esetleg a keverékről?

Mire hasonlít?

Előzmény: Yv (808)
Yv Creative Commons License 2011.08.09 0 0 808

miBélánk ugyan kau-kuvasz, de azért a tapasztalat: első vedlése után (tavaly nyár, április 30-n volt két éves), mindenki megállapította, hogy milyen sovány a kutya és hogy nem etetjük. és persze a doki téved, aki szerint nem sovány a kutya:)

téli és nyári bunda között óriási különbség van kinézetre!

 

ásás: nálunk (mondom két éves) már nem nagyon van, vagyis van, mert azóta van egy ifjonc eb, de Béla már nem ás.

Előzmény: Törölt nick (805)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.09 0 0 807

Na látom elmaradt a válasz:))

Szal..az én tapasztalatom:

Természetes hogy ás mert neki a hűvös a jó ahogy te is látod.

Az enyém is ásott kapart,elrágott mindent,stb de azután lenyugszanak és max a növényeket hugyozzák ki ,amire rászállnak annak annyi:))

Azzal meg hogy vedlás után nem olyan mackós ne foglalkozz!

Ugye nem is eszik annyit nyáron meg nem kell nagydarab lomha dögnek lenni csak azért mert nagy termet!

Nyugodtan feledkezz el néha a kajáltatással nem fog éhenpusztúlni.Ez a fajta nem a joisten jobbján fejlődött ilyenné hanem a háta mögött!

Tehát hajrá!

:))

Előzmény: Törölt nick (805)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.06 0 0 805

Sziasztok!

8 hónapos a kaukázusi kutyám.Kertes házban szabadon van tartva.nagy melegbenhűvös helyre tud vonúlni.Nagy a mozgásigénye és nagyon játékos.Most hosszú ideje azt játszuk hogy ő éjszaka vagy amikor nemvagyunk otthon hatalmas lukakat ás .Ő ás én betemetem.Jellemző ez a fajtájára vagy leszokik erről?Kinek mi a tapasztalata.Most vedlik  és bizony nekem is hirtelen soványnak tünt de nincs koplaltatva és minőségi tápot,kajátkap.

Warnika Creative Commons License 2011.05.16 0 0 804

szia,

köszi az infókat. Mi is próbáljuk változatosan összeállítani a kajáját a kaunak, főtt kaja, táp, csont és néha koplalós napok. Amikor gond volt a bűzmirigyével akkor kapott egy csont kúrát (lapocka csontból) és azóta semmi baja sincs a "kis" Édesnek. Eszik, alszik. rohangál, véd, ugat, jelez. Van mellette egy kisebb kutya, ő egy kis örökmozgó és emiatt sokat mozognak, bunyóznak. Szerintem nagyon kiegyensúlyozott mindegyik, alig várom, hogy annyira jó idő legyen, hogy megfürdessük (évente egyszer szoktuk, nem visszük túlzásba).

Előzmény: Maxocska (801)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.16 0 0 803

Ja és nem bántólag írtam az igénytelen jelzőt hanem azért mert én így látom hogy ezek azok.

Nekem nem egy nagy bamba kövér dög kell a házat őrizni ami jólakottan fekszik a ház mögött és telesz...a az udvart hanem egy kemény házörző aki az élete árán is megvédi ami hozzá tartozik.

És nekem ilyen van,ha nem is 70 kiló csak mittudomén 55.

Ő van énértem és nem fordítva.

Láthetja mindenki nem felkiáltójelekkel írtam.Ezeket csak halkan mondtam:)

Törölt nick Creative Commons License 2011.05.16 0 0 802

Köszi!:))))

Értem:)))

De nem éhezik nyugodj meg.Eddig még minden kutyám a 13 évet megütötte egészségben szeretetben!

Az hogy valami vagy valaki zabál és kövér lesz még nem boldogabb:)))

Előzmény: Maxocska (801)
Maxocska Creative Commons License 2011.05.15 0 0 801

Kedves Warnika! Én is fajtatenyésztő is vagyok (nem szaporító), meg egyben doktor is... egy állítás -egy tagadás :-DDD ennyi :-D

inmi: minden JÓ MINŐSÉGŰ tápon részletes leírás van, hoyg hány kilótól mennyit kell adni. Amúgy én a tápetetésnek se vagyok nagyon híve, de még mindíg jobb, mint aki elfelejti megetetni a ktyáját :-( végülis minekis annak enni, meg foglalkozni vele. A virágvázát se etetjük mégis áll a polcon nem???? (húúú basszus de idegesítenek azok az emberek akik azt hiszik a kutya = használatitárgy). remélem érti a célzást akire vonatkozik, természetesen NEM RÁD! Jól, igényesen összeállított főtt ételből ki kell tapaszatlni, hogy pont mennyi kell. Nincs erre külön adat, a kutya méretétől, napi munkamennyiségétől és sok mindentől függ.

Előzmény: Warnika (795)
inmi Creative Commons License 2011.05.13 0 0 800

Súlyra mennyit kapjon egy kölyök kutya eledelt? És a felnőtt egyedek mennyit esznek naponta? Tudtok erről valami kimutatst, vagy irányelvet? esetleg letölthető vagy megvásárolható könyvet, tanulmányt? Persze, hiteles forrásból.

Warnika Creative Commons License 2011.05.13 0 0 799

Értem én. csak nálunk annyira családtagok a kutyák, hogy sértőnek éreztem a paréjt. Persze az igaz, hogy mindegy, csak kaja legyen. A testsúlyára viszont én is vigyázok :)

Előzmény: Törölt nick (798)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.13 0 0 798

A paréj?Hát hogyan írjam le ?Igénytelen mint a hajópatkány?:)))

Az igénytelent az élethez való szükségleteik minimumára értem tehát kaja minősége,hideg,meleg stb.

:))

he he he hát ezek a kutyák tényleg igénytelenek hidd el!

És azt is hogy nem szoktam kínozni őket de kövér 70kilós kutyám sem volt még soha.

na mindegy a lényeg hogy eredeti élőhelyükön sem kényelemben telt az életük és a nomád életet itt is elviselik.

 

Előzmény: Warnika (797)
Warnika Creative Commons License 2011.05.13 0 0 797

azért a paréj megjegyzés kicsit erős volt, gondolom viccenk írtad. mi is szoktunk hetente / kéthetente olyan napot tartani, amikor nem kap kaját, állítólag ez is jót tesz a gyomruknak, kitisztul, méregtelenít.

Előzmény: Törölt nick (796)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.13 0 0 796

Nálam meg van hogy nem is kap.De másnap jobb az étvágya:)

Akkor én egy szadista kutyatartó lennék???:)))

Igénytelenek ezek mint a paréj,az a jó amkor a kenyeret röptében kapja el.

:)

Előzmény: Warnika (795)
Warnika Creative Commons License 2011.05.12 0 0 795

szia,

nekem fajta-tenyésztő (nem szaporíó!) és doktor is azt mondta, hogy csak este szabad/javasolt etetni, mert a reggeli etetésnél nagy a bélcsavarodás esélye.

Az enyém nagyon nyugis kutya. Az idegeneket ugatja és morogja, illetve vállra ugrik, ha bejön. Most volt entropium műtétje (alsó szemhéj túlnőtt és befordult) amit kicsit elbactak így most van egy pirosas pötty a szemén, amik sarjsejtek (ezzel védte Édesem a szemét a zavaró varratvégtől) és elvileg fel fognak szívódni.

Ja és elég sokat "bagózunk" rá, minden nap foglalkozunk vele, szépen hallgat a vezényszavakra, szóval attól, mert valaki csak egyszer etet még lehet jó gazdi :)

 

 

Előzmény: Maxocska (793)
Yv Creative Commons License 2011.05.12 0 0 794

nálunk is kétszer esznek (kau-kuvasz és staffi-valami), a kau már ebben a rendszerben nőtt fel, a staffi napi egy étkezésről állt át, de sokkal jobban néz így ki, fogyott kicsit és a kondija is jobb ( jó mondjuk miután hozzánk költözött a napi két kaján kívül napi szinten kezdett sétálni, ami szintén segít ebben:D)

Előzmény: Maxocska (793)
Maxocska Creative Commons License 2011.05.11 0 0 793

Mert én így tartom jónak! Hogy nem éheznek ehész nap (esti etetés), ill nem éhesen fekszenek le (reggeli etetés). És mert megbízható szakirodalmak is tudományosan alátámasztják, hogy ez így sokkal jobb a kutyáknak. Sokkal egyenletesebb a glükószintjük, nem kapnak egyszerre nagy mennyiséget, ami főleg nagytestőeknél erősen megnöveli a gyomorcsavarodás kockázatát. Pl. ilyenek. Tudom, hogy kényelmesenn napi 1x odalökni a csóriknak valamit, és utána egész nap rá se bagózni, de sztem nem ez a jó....

Mindegy. Én így gondolom, és így is csinálom. :-D

Előzmény: inmi (792)
inmi Creative Commons License 2011.05.11 0 0 792

Értem, köszönöm. Milyen megfontolásból kapnak a felnőtt egyedek is napi kétszer?

Előzmény: Maxocska (791)
Maxocska Creative Commons License 2011.05.11 0 0 791

sztem 10-12 hetes koráig tuti. De nálam a felnőttek is 2x esznek. 1 éves korukig 3x.

NEm 2x annyit meg 3x annyit, mielőtt valaki letámadna. Hanem a napi adagot megfeleő számú részre elosztva....

Előzmény: inmi (790)
inmi Creative Commons License 2011.05.10 0 0 790

Meddig kell, hogy naponta ötször kajáljon?

Előzmény: Maxocska (786)
kz64 Creative Commons License 2011.05.02 0 0 789

Dehogy sértődök !Néha felteszem a kérdést magamban: hogy tudtam ezért pénzt adni ?Majd a németjuhász elgardírozza.Ez van,az utcára nem dobom.

Előzmény: Törölt nick (787)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!