Keresés

Részletes keresés

pajaci Creative Commons License 2017.06.02 0 0 60743

Profi eladótól vettem egy kamerát , ami sajnos nem működik, csíkos és fut a kép.

A "contact seller" és azon belül az "I have a question about using my item or I want to send the seller a message" ahol írjak az eladónak, vagy mit csináljak?

Videót is készítettem a hibás működésről, azt hogy tudom elküldeni neki?

krysztasz Creative Commons License 2017.06.01 0 0 60742

Így lesz, köszi a segítségeteket!

XANTIi Creative Commons License 2017.06.01 0 0 60741

Egyébként úgy tudom nem régen hosszabbították meg a reklamálási határidőket. Biztosan több mint 30 nap.

Írj nekik egy mail-t. De ha PP-al fizették, úgyis ott a címük a te listádban is.

Előzmény: krysztasz (60739)
XANTIi Creative Commons License 2017.06.01 0 0 60740

Akkor halleluja! Azt, hogy honnan indult, talán soha nem tudod meg. Azt, hogy hova fizettél meg úgy is tudod. Épp a világ más részén volt belőle szabad példány. Ez a mocskos globalizmus.

Előzmény: krysztasz (60739)
krysztasz Creative Commons License 2017.05.31 0 0 60739

Megérkezett, megérkezett, megérkezett!! :))
Mármint az első, amit ápr. 26-án ütöttem le. Nem baj, lesz a könyvből másik példány, lesz annak helye. Tudom, várhattam volna még, de azt olvastam, hogy 1 hónap a határ a reklamálásra, nem akartam kicsúszni. Normál postát írtak a honlapon. Legfeljebb pironkodva utalok. Ezt hogy tudom megtenni? Írjak emailt, hogy küldje el a számlaszámát? Jobb ötletem nincs.

Tegnap már jött egy email az ebaytól, hogy véleményezzem őket a reklamáció hatására, nem hordtam le se őket, se az eladót a sárga földig, mert én még reménykedtem. 

Köszi, hogy írtad, hogy mennek, mehetnek a postázások, nem tudtam. Igen, lehet, hogy ezért nem jön meg időben vagy legalábbis 1-2 héten belül.

Kerestem a nyomkövetési számot, hol találom? Mert nekem 12 számjegyes. Gondoltam, megnézem a másodszorra megrendelt könyvet, hol tart, de 17 számjegyeset nem találok. Az ebay oldalomon a termék neve alatt van a számsor. De a paypalon is van egy másik, ahol szintén látom, hogy mit is vettem.  Az sem 17 számjegyes.

Nézzétek már meg a "bélyeget", mert nem értem,hogy mit keres rajta Prága, Hollandia... A könyv Angliából indult. Jó lett volna látni rajta vmilyen dátumot, kíváncsiságból. A track szám is jó lett volna, de lehet, azért nincs, mert csak simán jött? A ládába volt bedobva.

Előzmény: XANTIi (60724)
tbalint3 Creative Commons License 2017.05.30 0 0 60738

Gondoltam leírom a történet végét, mert ilyen szerintem eddig csak velem történt:

Ma megjelent három újabb bejegyzés a nyomkövetőben az orosz postánál:

Released from RF customs

30 May 2017, 13:57 102972, Sharapovo

Handed over to the customs

30 May 2017, 13:56 102972, Sharapovo

Arrived at the customs of Russia

30 May 2017, 11:33 102972, Sharapovo

Majd egy elég érdekes dolog történt:

Elkezdte felismerni a magyar posta követője, mint bejövő ajánlott küldemény, ugyanakkor viszont a bolgár posta is látja.

Ráadásul még időutazó is lettem, ugyanis a magyar posta bejegyzése május 31. 10:20-at ír ma viszont még csak 30-a van.

A lényeget viszont a 17track írja, miszerint a célország "Венгрия"vagyis valóban jó helyre fog jönni.

Azt azért nem gondoltam volna, hogy valóban lehet a címen módosítani még több nappal a postára adás után is. Szerintem ha én kértem volna ilyet a magyar postánál simán elhajtottak volna, hogy ilyet nem lehet.

Előzmény: tbalint3 (60717)
pajaci Creative Commons License 2017.05.30 0 0 60737

Tényleg ott is megjelent! Köszi!

Előzmény: gojkomitics16 (60734)
magor (-_-) Creative Commons License 2017.05.30 0 0 60736

Off: Biztosítás....

Csak akkor fizetne, ha a saját portáján lévő fa dőlt volna rá a házra. Nem is értem minek fizetjük 17 éve.

On: Mindegy is. A bajok elkerülése végett inkább kifizettem és bízok benne, hogy gyorsan el tudom adni.

Előzmény: t.lantos (60735)
t.lantos Creative Commons License 2017.05.30 0 0 60735

Úgyis nyár van :)

Egy komplett tetőnél egy szaros fényképezőgép hibahataron belül van.

Amúgy meg biztosítás.

Előzmény: magor (-_-) (60730)
gojkomitics16 Creative Commons License 2017.05.30 0 0 60734

Az ebay-től jött, elvileg a felhasználói fiókodban is megtalálható az üzenetek közt.

Előzmény: pajaci (60733)
pajaci Creative Commons License 2017.05.30 0 0 60733

Jól feltételezed, de az a kérdés, hogy ez valóban az ebay-től jött, vagy valami kamu cím akar rosszalkodni velem.

Előzmény: gojkomitics16 (60732)
gojkomitics16 Creative Commons License 2017.05.30 0 0 60732

Feltételezem, volt valami ügyed, vagy leveleztél velük, és arra kérnek egy visszajelzést.

Előzmény: pajaci (60731)
pajaci Creative Commons License 2017.05.30 0 0 60731

csfeedback@ebay.com

Ez tényleg az ebay ? Innen jött egy levél, hogy kattintsak meg osszam meg a véleményem stb.

magor (-_-) Creative Commons License 2017.05.28 0 0 60730

Ne legyél ilyen arrogáns!

Nem volt betervezve, hogy a szomszéd nyárfája rádől édesanyám házára és az egész tető szerkezetet cserélni kell.

Soha nem mondanék vissza egy vásárlást, ha nem lenne életbevágó.

Arra tudsz-e választ, hogy mi ilyenkor a teendő és milyen következményekkel számolhatok?

Előzmény: t.lantos (60727)
t.lantos Creative Commons License 2017.05.28 0 0 60729

Most mi van? Korrupcio, bunozes, kb. hasonlo szinten.

Előzmény: bombaba (60728)
bombaba Creative Commons License 2017.05.28 0 0 60728

Más nyomkövetési oldalon is ugyanez van, amiket én ismerek.

Az első csomagom LP000... számot visel, ez feltehetően csak Kínán belül követhető. A posta sem, a 17track sem ismeri a számot.

A 17track-et ismerem, mást nem, de ez jó szokott lenni.

Új fejlemény: a második csomagomat 05.24.-én sikertelenül kézbesítették Dél-Afrikában. WTF?

Nem volt még problémám a csomagokkal, - egy kivételével, ami Izraelben kötött ki - mindet megkaptam, normál postával.

Előzmény: XANTIi (60726)
t.lantos Creative Commons License 2017.05.28 -2 0 60727

Az dotol fugg. Alapjában veve kotelezo megvenned.

Megjegyzem, nem tudom elkepzelni azt az elethelyzetet, hogy egy szaros fenykepezo ara masra kell.

Ha meg ennyire, akkor nem kell vasarolgatni. Tele van a padlas hasonlo vevokkel. Nagyon utaljuk oket.

Előzmény: magor (-_-) (60723)
XANTIi Creative Commons License 2017.05.28 0 0 60726

Néha érdemes többféle tracking oldalt megnézni. Volt, hogy a magyar azt mondta, még nem jött be az országba, miközben már kihozták.

Ha fennakad a fináncokon, az tutti 3 hét dekkolás itthon. Az USA-ból 4 nap alatt beérkezett, majd 4 hétig tartott a tökölés itthon. Pedig tiszta, egyszerű PP vásárlás volt.

Az occóposta eleve bizonytalan, 5% elvesztés bekalkulálandó az üzletmenetbe.

A magyar posta követése meg egyszerűen hitvány. Ahogy az EMS-ükkel is elmehetnének a csudába. Ha bármi fontos kell külföldre, csak a DHL vagy más futár.

Előzmény: bombaba (60725)
bombaba Creative Commons License 2017.05.28 0 0 60725

Akkor lehet, az én csomagom is "lappang" valahol.

Van két tételem, ápr.13-i rendelés, mindkettő ápr.20-án Departed country of origin, azóta semmi.

Ugyan akkori másik három rendelésemet már nem emlékszem, mikor, kb 3 hét alatt megkaptam.

Az egyik lappangóra rákérdeztem az eladónál - ennek belföldi (Kínán belüli) csomagszáma van - hol jár a csomag. A válasza: "The package have arrived your country, i think you will receive it soon " - viszont arra a kérdésre, honnan veszi ezt, már nem válaszol- szóval egy halasztó hatású illetékmentes válasz volt az első. A másik küldeménynek normál, nyomkövetési száma van, az állapota ugyanaz: departed..)

Két héttel későbbi rendelések is megérkeztek már.
Ez a két tétel immár két hónapnál hosszabb ideje kóborol, vagy lapul valahol. Szerintetek van még esélye megjönni?

"Régebben" simán meg lehetett a track-infoban bízni, ha az országba beérkezett, nagyon hamar átverekedte magát a "hivatalokon" és a követési lehetőség is korrekt volt.  

Mostanában az a szokás, hogy az országba beérkezett csomag még 7-10 napot simán eltölt valahol kézbesítés előtt, vagy 2 fázis között is akár, vagy már kézbesítik, de a track szerint jó, ha beérkezett.

Talán a karácsonyi szétesés óta nem tud a posta egyenesbe jönni. Nincsenek már dolgozók a postánál, csak az 5 milliós fizetésű vezetők? Ezekkel nehéz lesz a postának normálisan működnie.

Előzmény: XANTIi (60724)
XANTIi Creative Commons License 2017.05.28 0 0 60724

Ha nagyon olcsó postával jön valami, hosszú "lappangási" idő is eltelhet. Van olyan kategória, ahol ezeket a küldeményeket tömegben, egyfajta kitöltő tömegként kezelik. Egy-egy zsáknyit mindíg odatesznek a normál, határidős csomagok, levelek közé. Ha épp sok rendes cucc van, csak keveset. Ha kevés fizetős van, akkor többet. A konténer félig telten nem jön. Így előfordulhat 2-3 hetes "parkolás" is valamelyik közbenső állomáson. S akkor még a M.Kir. Postáról még nem is volt szó. Ott se ritka a kéretlen parkolás, ha nem ajánlott a cucc.

Előzmény: krysztasz (60722)
magor (-_-) Creative Commons License 2017.05.28 0 0 60723

Sziasztok!

Ma megnyertem egy aukciót, egy nagyon vágyott fényképezőt sikerült szereznem.

Az élet viszont közbeszólt, kiderült másra kell a pénz.

Van-e lehetőség lemondani a terméket és milyen feltételekkel?

Köszönöm a segítséget!

krysztasz Creative Commons License 2017.05.27 0 0 60722

faki, XANTIi: mindenesetre megrendeltem másik eladótól most másodszorra, legfeljebb visszautalom, ha tényleg megjönne még az első. Azt gondolom, hogy feladta, nem hiszem, hogy nem adta fel. De nem egy olyan dolog, ami az út során annyira kapós lenne, nem lehet csak úgy zsebrevágni. Vagy oly mindegy, hogy mi van a csomagban, kell vkinek és kész... 

Előzmény: XANTIi (60719)
In Lak'ech Creative Commons License 2017.05.26 0 0 60721

Visszautalta a kínaim a 22 eurót. Viszont így eltünt a vásárolt tételeim közül a termék, és megjelent kifizetetlenként. Van valami teendőm még? Nem kérte, hogy postázzam vissza a tévedésből küldött nem megfelelő cuccot.

gojkomitics16 Creative Commons License 2017.05.26 0 0 60720
XANTIi Creative Commons License 2017.05.26 0 0 60719

Bizony a könyvek időnként rejtélyes utakat járnak be. Van, hogy 3 nap alatt megjön, máskor 2 hónapig bujkál. Aztán megjön Lengyelországból, Izlandról vagy bárhonnan. Ez még nagy profi cégnél is előfordul.

Előzmény: krysztasz (60714)
HomolyaG74 Creative Commons License 2017.05.25 0 0 60718

Eredeti csomagolás

Előzmény: petoxc (17749)
tbalint3 Creative Commons License 2017.05.24 0 0 60717

Lehet, hogy mégis idetalál?

Ez a "forwarded to the correct address" bejegyzés reményre ad okot. Mondjuk nyugodtabb lennék, ha a Small packet to Bulgaria sor  kicserélődne Hungary-ra.

Előzmény: tbalint3 (60705)
faki Creative Commons License 2017.05.24 0 0 60716

Valószínűleg futószalagszerűen, rutinból adja az értékelést, ha fizettek és a refund-ot is, ha kérik (mert nem éri meg görcsölnie az egy-két meg nem érkezetten). A könyv állapotán meg akkor is ráérsz filózni, ha majd a kezedben lesz.

Előzmény: krysztasz (60714)
krysztasz Creative Commons License 2017.05.24 0 0 60715

Arra is gondoltam, hogy ha mégsem jön meg még pár napig, akkor írok pár hirdetőnek, hogy megvan-e a könyv? Ne fárasszuk egymást, ha nincs. Bár, ha egy könyvesbolt hirdet, akkor lehet, van 5 raklapnyi könyve, nem fogja nekem külön megkereseni. De egyszer úgyis meg kell keresnie. Nem értem én ezt. :( Biztos kiárusítás, de egyszer csak megvolt neki az a könyv. Vki tudja, hogy van ez a könyves kiárusítás? A vaterán is vettem már párszor könyvet könyvkereskedésből, pár 100 Ft-ért, de vadiúj volt. 

krysztasz Creative Commons License 2017.05.24 0 0 60714

Lehet, hogy emlékeztek, május elején írtam, hogy ápr. 26-án rendeltem egy könyvet Angliából, 27-én kaptam egy pozitív értékelést, majd a könyre máj. 8-at ír az ebay, normál postával.  

A könyv tegnap sem érkezett meg, elküldtem a pénzvisszatérítést, írtam az eladónakegy normális mailt, hogy kérem vissza a pénzem és ma ott van a paypalon. Ok, örülök, hogy legalább a pénzem megvan, de akkor sem értem. Hátha Ti igen és adtok vmi magyarázatot. 

Az eladó 27-én értékelt, akkor mi a búbánatra? Vagy feladta, vhol kering már lassan 1 hónapja az 1 db könyvem és szó nélkül visszautalt? Én lennék a legboldogabb, ha a napokban még megérkezne, mert akkor nem kellene mástól megrendelnem, megint várhatok, reménykedhetek, nyitogathatom a ládát, hogy ma? Hátha? Aztán csalódottan csukhatom vissza. 

Nekem megbízhatónk tűnt az eladó a %-ja alapján, egy könyvesboltot üzemeltet, megtaláltam a face-en. van vagy 4500 pozitívja, kb. 120 negája, olyanok, hogy könyvtári könyvet küldött, nem érkezett meg, az ilyeneket sem értem. Minek hirdet meg könyvtárit? Ok, hirdessen pocsolyából kiszedettet is, de akkor biggyessze oda, hogy pocsolyás. A könyvemre is az volt írva, hogy 1x olvasott, de jó állapotban van. Akkor legyen is olyan, mert olyan semlegeset küldök, hogy én is nézni fogok. A könyv akkor is lehet jó állapotú, ha 5x olvasta, ha nincs lekajálva, áthajtva, szamárfülezve, stb. stb., de lehet, ez most nem is ide tartozik. 

Vaterázok is, bár inkább eladó vagyok, ha könyvet hirdetek, ha van benne ilyen-olyan bejegyzés, törés, azt is feltüntetem. 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!