Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

t.lantos 2014.05.24 20:12:21 Creative Commons License 53825

A paypal acchoz van csak ervenyes partya, az ebay evek ota azt irja, hogy lejart a kartya.

es ez igy is van, sot, megszunt mar az a kartyam. de ugyis a paypalrol vonja a jutalekot.

Előzmény: radikál (53824)
radikál 2014.05.24 19:56:04 © 53824

Ez nem teljesen kerek.

Kifejtenéd bövebben?

Ha érvényes kártya van mögötte akkor az még nem járt le.

?

Előzmény: t.lantos (53802)
Axióma 2014.05.24 19:37:07 Creative Commons License 53823

Ne mar hogy valaki ebay + paypal parosra ugyanazt a jelszot adja meg... alapdolog, hoyg ha nem is mindenre, de egymassal kapcsolatban levo szolgaltatasokra (es az email cimmel azonosito weboldalakon minimum, de jobb esetben mindenhol ahol az az emai lcim meg van adva) az email jelszavatol is kulonbozot hasznalunk.

Előzmény: Androidfan (53821)
bumeráng77 2014.05.24 16:30:02 © 53822

OK, így lesz.

Köszi!

Előzmény: Androidfan (53821)
Androidfan 2014.05.24 16:24:36 © 53821

Miért léptél ki? Változtasd meg a jelszót, és mehet minden, mint ha mi sem történt volna. Felhasználók adatait lopták el titkosított formában, így lehet, hogy a te jelszavad is közte van. Megváltoztatod, a régivel már nem tudnak belépni. Nem változtatod meg, mehet a kamu eladás a nevedben, bár értesítést kapsz, ha ez létrejött. Ha netán a PayPal accountod is ezzel a jelszóval van védve erősen ajánlott azt is megváltoztatni!

Előzmény: bumeráng77 (53820)
bumeráng77 2014.05.24 16:06:35 © 53820

Figyelem!

Úgy néz ki, feltörték az ebay szervereit.

Ha ellátogatsz bármelyik ebay -re (com, co.uk, com.au, de), ott találsz egy narancssárgán kiemelt menüpontot illetve egyéb jól látható módon kérik / javasolják, hogy változtasd meg a jelszavadat.

A dolog nem kamu. Az ebay facebook oldalán is erről írnak.

Pont ma akartam vásárolni egy lemezt BuyItNow -val. Bejelentkezés után ugrott fel ez az ablak a jelszó megváltoztatásáról. Léptem is ki a francba.

Szerintetek mindenféleképpen változtassam meg a jelszavamat?

Úgy hiányzott ez, mint ablakos tótnak a hanyatt esés.

aircom 2014.05.24 15:59:03 © 53819

Szaisztok! Rendeltem egy DOOGEE DG350 telefont az ebay.com-on és a posta ráfizettette velem az áfa-t, majd amikor megkaptam, kiderült, hogy egy régebbi, DG300 telefont küldtek. Nyitottam egy case-t, hogy legalább az árkülönbséget és az áfa különbséget fizessék vissza, ami kb 50$. Most ezt kaptam, miután 19$-t felajánlottak, de visszautasítottam: "Dear friend thanks for your understand and support wait for your news about the case have been closed and then we will resend the item to you asap if you do not want to close it, how about we refund to you first ?thanks for your support if you have any issues,pls contact with us nice time huangxin" .  Sajnos nekem ez kicsit fura szöveg...
Kérdezem tőletek, hogy ez mit jelent és mit tennétek az ügyben? Köszönöm, ha segítetek!

Degeczi 2014.05.24 09:20:05 © 53818

állítólag létezik olyan TV (Samsungot említettek, de típust nem), amin helyspórolás miatt csak HDMI csatlakozók vannak, és ha nagyon muszáj, azon tud analóg jelet is fogadni, egyébként nem használt lábakon, speciális kábellel

erre jó lehet ilyen kábel, ha valóban létezik ilyen megoldás, és azzal kompatibilis - de rákeresve tényleg pont a fordítottjára hirdetik (HDMI -> analóg) ami képtelenség, egyértelmű lehúzás a semmiresejó termékkel

érdekes, h az Amazon is tele van ilyenekkel, pedig ott beszámolókat is lehet olvasni (természetesen rosszakat, az a néhány "tök jó, működik!" nyilvánvalóan az eladó trükközése) és ott sem tiltotta ki az ügyfélszolgálat a termékcsoportot... :(

Előzmény: Vgyuri (53817)
Vgyuri 2014.05.24 08:13:14 © 53817

Van olyan az eBay vevőszolgálati rendszerében, hogy egy terméket (függetlenül az eladótól) kitiltsanak? Már két HDMI - AVI átalakítót vettem (nem nagy pénz, <1000 Ft), míg egy szaki felvilágosított, hogy ez megoldhatatlan feladat aktív elemek nélkül, a HDMI digitális kimenetét összekötve az AV analóg bemenetével. Tehát a több eladó által is kínált kábel kamu, tiszta becsapás. Az eladóknál reklamálva negativ feedbackra, visszadták a vételár felét. De hogy hány embert csaptak már be vele, azt csak a jó ég tudja. Van a My eBay-nál egy "Mire gondolsz" ablak, oda már kétszer írtam, de nincs reakció.

nyubocs 2014.05.23 20:19:27 Creative Commons License 53816

Amikor eladogatni kezdtem, vagy 2 éve kb ha jól emléxem, akkor nekem is volt 10 darabos limit és akkor mintha még engedett volna az UK oldalra is feltölteni. Aztán ez automatikusan feljebb ment talán havi 80-ra, amikor meg ez is kevés lett, akkor telefonáltam és emeltettem havi 1000 darabra, most kezdem azt is kinőni, azaz hamarosan újabb telefon.

Miért ne tudná kezelni a GBP-t a PayPal.

Nekem 4 valuta van beállítva

HUF (ez az elsődleges)

EUR

GBP

USD

Nem kell konvertálgatni meg elfogadtatni semmit, amikor pénzt kapsz.

Ilyen 21 napos pendingem talán egyszer vagy kétszer volt.

Előzmény: Mann A (53814)
Mann A 2014.05.23 17:45:24 © 53815

A teljes bukas kikuszobolesere-mikor licitre rakom a termeket,de csak egy licital ra az 1 euroert-kitalaltam,hogy annyi arat adok meg shippingre,amennyiert adtam volna a termeket.

igy,ami elmegy a vamon,visszajon a reven.

Rendszerint licit utan megy a varia butorcsalad,hogy o nezte,tizedebol elhozza a postas...mondom,igy fogadtad el,le van irva by ebay law../ recht

Mann A 2014.05.23 17:09:04 © 53814

ezt hogy erted?

En a nemet oldalon vgyok,de 90 nap meg nem telt el (az elso eladas ota)ezert nem jelenik meg a termekem nemzetkoziben,csak a nemet oldalon.

Ezert,regeltem a uk oldalon mas nevvel,de ugyanazzal a paypal account -tal.

Az erdekesseg,hogy a nemet oldalon eladott termekek arat rogton (1-4 nap)alatt atutalja a magyar bankszamlara(igaz,csak forintban),viszont a uk oldalon levo reg alatt befolyo osszeget 21 napig holdingra rakja.

Kulon erdekesseg,hogy az angol fontot nem tudja "kezelni"a paypal,azt tobb kattintassal kell "elfogadtatni"konvertalni,stb,stb

Előzmény: nyubocs (53812)
malajcc 2014.05.23 11:54:56 © 53813

Köszi a segítséget!

nyubocs 2014.05.23 11:22:53 Creative Commons License 53812

Nálam ott van a csavar a történetben, hogy .de regisztrációm van, viszont a co.uk-t használom, ott van a shop-om.

És valóban EUR számlát kapok.

Előzmény: .:(gabor):. (53810)
.:(gabor):. 2014.05.23 11:21:49 © 53811

Ha megy az angol, akkor ezen elindulhatsz, nem olyan nagy dolog. A PayPal regisztráció bonyolultabb egy kicsit.

http://pages.ebay.com/help/account/gettingstarted.html

http://pages.ebay.com/help/account/getting-started.html

http://pages.ebay.com/help/buy/questions/buy-item.html

Előzmény: pajaci (53809)
.:(gabor):. 2014.05.23 11:07:45 © 53810

Számla jöhet hó közepén is, 15-16-a körül. Akkor a hó végén, következő hó elején vonják. Nekem most pl. Május 30. - Június 1.

A múltkor már írtam, hogy 1-2 éve a co.uk-s regisztrációmmal One Time Payment-et nem tudtam elintézni PayPal-lel a GBP-ben vezetett számlán, csak bankkártyás fizetéssel. PayPal-lel csak USD-ben és EUR-ben vezetett számlát rendezhetsz One Time Payment-tel.

Előzmény: nyubocs (53806)
pajaci 2014.05.23 10:52:58 © 53809

Kizárólag fixáras cuccokat szeretnék vásárolni, van valahol leírás tökhülyéknek lépésről lépesre a regisztrációhoz?

.:(gabor):. 2014.05.23 10:46:18 © 53808

Thanks!

A vevő tegnap este betámadt és eszkalálta a case-t, hajnalra megszületett a final decision:

Customer Support has reviewed the case and made a final decision.
We've decided not to issue the buyer with a refund. You don't need to do anything else for this case. The hold on this PayPal transaction has been removed. This case is closed.

Decision:
This case has been decided in your favour. The hold on this PayPal transaction has been removed.

Comments:
We received tracking information from you, around the time the buyer opened the case, that shows the item was delivered to the buyer's address. You don't need to do anything else. Because we decided in your favour, this case, any Feedback left, and all detailed seller ratings left will not affect your seller performance. In addition, any Feedback left for this transaction will be removed. Note: It may take up to 24 hours for these updates to reflect in your Seller Dashboard.

És akkor üzenem cheater Ramirez-nek is, bár valószínűleg nem olvassa: Hey amígó! Az 50 alatti feedback ennél a felhasználói nevemnél nem azt jelenti, hogy kezdő és bepalizható vagyok, nem ijedek be egy "item not received" case-től.

Előzmény: t.lantos (53803)
nyubocs 2014.05.23 10:15:02 Creative Commons License 53807

Mármint hogy nem tudom, hogy lehet-e olyan, hogy nem állítasz be automatikus payment method-ot.

Előzmény: nyubocs (53806)
nyubocs 2014.05.23 10:13:12 Creative Commons License 53806

Az Amont Due az a hátralékod.

Ha nem állítottál be automatikus Payment Method-ot a bankkártyára (ezt megmondom őszintén, fogalmam sincs, hogy lehet-e), akkor azon az oldalon keress egy ilyet, hogy

You can make a one-time payment using PayPal or another payment method.

Számla havi egyszer van hóvégén, és nálam automatikusan leveszi 10-e körül kártyáról.

Előzmény: malajcc (53805)
malajcc 2014.05.23 09:57:18 © 53805

Sziasztok!

Segítenétek? Az ebay.co.uk-n most ezt látom: Amount due as of 23-May-14: 4.99 és ez a current balance-om is. Viszont nincs sehol olyan gomb, hogy mondjuk tovább a Paypalra és fizessem ezt ki. Vagy ezt ma fogják kiszámlázni? Szóval fizetni szeretnék, de nem tudom, hol/hogyan kell...?

Köszönöm!

.:(gabor):. 2014.05.22 14:33:01 © 53804

t.lantos: thx!

Az olasz posta botrányos. Az olasz posta nyomkövetőjében látom, hogy Milánóból Rómába 10 nap alatt ért egy 50 grammos levél. Magyarországról Japánba meg 9 nap kellett a teljes kézbesítéshez.

2014.04.28 18:55 XXX posta Küldemény felvéve / Item accepted
2014.04.29 11:13 Célországba elküldve / Item sent abroad
2014.05.07 15:43 Célországba megérkezett / Arrived in the destination country
2014.05.20 20:40 Sikeres kézbesítés / Item delivered

t.lantos 2014.05.22 14:09:17 Creative Commons License 53803

Igen, ha a hataridoig nincs escalate-, akkor lezarodik, es nem nyithato ujra.

Előzmény: .:(gabor):. (53801)
t.lantos 2014.05.22 14:07:06 Creative Commons License 53802

Siman mukodik az eladas ugy, hogy csak paypal acc van megadva (amogott ervenyes kartya van), viszont a paypal-hez rendelt kartyam evekkel ezelott lejart.

Előzmény: radikál (53797)
.:(gabor):. 2014.05.22 13:38:24 © 53801

Van ellenem egy "item not received" case indítva. A mexikói címzett azt állítja, hogy nem kapta meg a küldeményt, amit én az online tracking-gel cáfolni tudok.
A dolog egyetlen szépséghibája, hogy átvevőnek nem a címzettet, hanem valaki mást, valószínűleg az anyját mutatja.
A címzett tagadja, hogy megkapta a küldeményt, de 100%, hogy csak bepróbálkozott, mert már másik eladó is írta, hogy csaló a figura, néhány vásárlását megpróbálja nullából kihozni.

Az, hogy ki volt az átvevő annyira nem is érdekes, mert "item not received" case esetén, ha teljesülnek az alábbiak, akkor a vevőnek nem lehet követelése.

If a buyer contacts us about an item that hasn't been received, you can resolve the case by providing proof of delivery. We'll ask you to provide tracking information for your case that shows:

- The delivery status of the item as "delivered."

- The date of delivery (which shows you shipped the item within your stated handling time).

- The buyer's address, displaying at least the city/state or ZIP code (or the equivalent) of the address shown on either eBay's Order Details page or PayPal's Transaction Details page.

- For items $750 or more (or local currency equivalent), proof of recipient's signature.

Jelen esetben 30 dollárról van szó postaköltséggel együtt. A vevőt egyébként jelentettem (Report a buyer) csalásért. Ha többen is jelentik, remélem az eBay-nek is világos lesz, hogy nem teljesen tiszta az amigó.

A mai napon jelent meg a case részleteinél, hogy escalate-elésre is van lehetőségem. A kérdésem az, hogy ha se én, se a vevő nem escalate-el, akkor lezáródik a case, mintha mi sem történt volna és elérhetővé válik a zárolt összeg a PayPal-emen? Viszont a case egészen június 15-ig fut, ezért én szívesen escalate-elnék, mert biztos vagyok az igazamban és eleget is teszek az eBay előírásainak a sikeres delivery-re vonatkozóan, de talán arra is látok esélyt, hogy a vevő nem próbálkozik tovább, nem escalate-el, ekkor meg ha jól gondolom feloldják a zárolást a PayPal-emen.

Előzmény: .:(gabor):. (53710)
.:(gabor):. 2014.05.22 12:13:49 © 53800

Nálam is éppen aktuális a bankkártya lejárati kérdés (05/14). Egy olyan eBay eladói regisztráció mögött van, amin fél éve nem hirdettem meg semmit, de szerintem nem is engedne listázni addig, amíg nem viszem fel egy másik kártya adatait. Mintha ez 2 vagy 3 évvel ezelőtt, a legutóbbi kártyacserekor meg is történt volna. Amúgy 1 éve meg is szüntettem ezt a bankkártya / bankszámla párost. Viszont a PayPal egy másik bankszámlával működik továbbra is gondtalanul, a héten is hívtam le róla pénzt a bankszámlámra.

arlo 2014.05.22 10:56:04 © 53799

A PayPal nagyon is látja a kártya érvényességét, hiszen meg kell adnod a kártya adatai között. El is kezd cseszegetni, amint megközelíted ezt a dátumot, a lejáratot követően még egy hónapot kaptam, hogy megújítsam a kártyámat, és közöljem velük a megújított kártyám adatait.

Előzmény: radikál (53797)
arlo 2014.05.22 10:49:07 © 53798

Akkor az jön be, ami nálam történt: se levásárolni, se más módon mozgatni nem tudod a pénzedet, amely a PP balance-ban van. Ha eladó is vagy, akkor nem tudom, de nagy vonalakban ugyanez lehet a helyzet.

Kellene nyitnom egy új számlát, és azt betolni a PayPal mögé, de ezt csak legutoljára szeretném meglépni. 

Viszont valahol olvastam, hogy már Magyarországnak is nyitott a "personal", vagyis a mögöttes bankszámla nélküli (több mindenben korlátozott) PayPal számla nyitási lehetőség - csak az nem derül ki, hogy ezt hogyan lehet nyélbe ütni.  

Előzmény: radikál (53796)
radikál 2014.05.22 10:32:37 © 53797

Lejárni nem tud, de az érvényességi ideje a kártyának lejár asszem 5 évente és olyankor meg kell újítani.

Ezt ugyan a paypal nem látja az ebay viszont igen és ordít is ezerrel, hogy frissítsd a bankkártyád különben addig bukó az eladás.(legalábbis régen így volt)

Szóval a kérdés: Nekem már nincs semmilyen bankszámlám de eladó vagyok aktív paypal számlával.(premier account)

Korlátozhat e bármilyen módon az ebay vagy a paypal emiatt?

Előzmény: t.lantos (53794)
radikál 2014.05.22 10:27:34 © 53796

Jogos kérdés.

Nekem sincs már bankkártyám de a pénz jön folyamatosan a paypal számlámra.

Viszont én gond nélkül tudom használni de lehet, hogy csak azért mert az ebay még nem lejárt (aktív) bankkártyát tud mögötte, holott már több mint 1 éve megszüntettem a bsz.-lát.

Mi van ha lejár az érvényessége de én idöközben meg is szüntettem a bankkártyám?

Előzmény: arlo (53793)