Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

t.lantos okt. 1. Creative Commons License 54558

eu-n belul nincs vam

Előzmény: matuka10 (54553)
.:(gabor):. okt. 1. Creative Commons License 54557

Na, mire megírtam ide a problémámat, megérkezett a lóvé. Szóval minden rendben van, de ilyen 1 órás késéssel eddig még nem találkoztam.

Előzmény: .:(gabor):. (54556)
.:(gabor):. okt. 1. Creative Commons License 54556

Egyik Paypal accountomról egy családtag másik Paypal accountjára küldtem egy kisebb összeget. A tranzakciót 1 órája indítottam és a poén az, hogy 1 óra alatt sem ért át az összeg. Amiról utaltam, arról eltűnt. Amire küldtem, azon nem jelent meg. Historykban sincsenek benne és értesítő e-mailek sem érkeztek. Valaki tapasztalt már ilyet? Eddig mindig, azonnal végbement a terhelés és a jóváírás. Mindkét account verified státuszú (igazolvánnyal, közüzemi számlával validált) és case sincs ellenem indítva, tehát nincs "held" státuszú lóvém.

Alphaholdbázis okt. 1. Creative Commons License 54555

Sziasztok!

Több vásárláson is túl vagyok már.

Ma akartam venni egy terméket és a PayPal menüben folyamatosan a bankkártyámmal bajlódik... nincs rajta fedezet.

Soha nem vásároltam a bankkártyámmal, mert a pavpal-os számlámra töltök fel összeget.

Találkozott már ilyesmivel valaki?

Péter_szd okt. 1. Creative Commons License 54554

Sziasztok, segítséget szeretnék kérni, ezt az üzenetet kaptam egy vásárlás után pár órával:

We had to remove this listing from the site and you're not required to complete the transaction. If you've already sent payment, the sale should process as normal and you don't have anything to worry about. If you have any questions about delivery, please check tracking or contact your seller. If you run into any trouble along the way eBay is here to help. Please visit the Resolution Center to help resolve any problems you may encounter.

A terméknél, látszik, hogy fizetve, de semmi más, egy hete nem történik semmi, mi a teendő?

Válaszokat előre is köszönöm.

matuka10 okt. 1. Creative Commons License 54553

Ezt szerintetek le fogják vámolni?

2014.09.27
01:35 NLAMSA(NETHERLANDS (

Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad

2014.09.27
10:15 NLAMSA(NETHERLANDS (

Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad

2014.09.30
07:22

Küldemény információ:
Célországba megérkezett / Arrived in the destination country

nyubocs okt. 1. Creative Commons License 54552
Asszem most 15%-al számolják az áfát. Ha a szabály életbe lép, akkor 27% lesz. Ez ugye12 %-al több.
Előzmény: s4tch (54551)
s4tch okt. 1. Creative Commons License 54551

Ez mennyiben érinti a termékértékesítést?

Előzmény: t.lantos (54550)
t.lantos okt. 1. Creative Commons License 54550

Aki elad, az jelentos dijemelesre szamithat jovore.

2015 január elsejétől egyes szolgáltatás-nyújtások vonatkozásában a teljesítésihely-szabály meg fog változni - ismertette az InfoRádióban az RSM-DTM szakértője. A módosítások három szolgáltatási kört érintenek: a telekommunikációs, rádiós- és audiovizuális médiaszolgáltatások, illetve az elektronikusan nyújtott szolgáltatások körét.

"A korábbi szabályok szerint amennyiben egy EU-ban letelepedett cég egy EU-s állampolgár számára nyújtott ilyen szolgáltatást, akkor a teljesítés helye, illetve ezzel együtt az áfa-fizetés is ott keletkezett, ahol a szolgáltatást nyújtó letelepedett. Ez a szabály fog megváltozni 2015 január elsejétől. Innentől kezdve ez a teljesítési szabály megfordul, tehát ahol igénybe veszik a főszolgáltatást, ott lesz az áfa-fizetési kötelezettség" - ismertette Hegedűs Sándor.

Gyula65 okt. 1. Creative Commons License 54549

Nekem folyamatosan jönnek, általában 3 hét.

De, most a héten ott ünnepek vannak!

Jelezték is, a meghirdetett áruknál!

Üdv!

Előzmény: wasytsur (54548)
wasytsur okt. 1. Creative Commons License 54548

Van valakinek mostanában tapasztalata, hogy rendre nem jönnek meg a küldemények? Főként Kínából?

Szeptemberben 5 cuccnak kellett volna érkeznie (pár dolláros termékek), és csak az a kettő jött meg, ami könyveltként jött. A többi sima egy sem!!! Valami tolvaj munkába állt a vámosoknál, vagy a postán? Ilyen még nem történt velem 8 éve, mióta eBayezem. 

dexter0719 okt. 1. Creative Commons License 54547

bátran adj hozzá +30%-ot az árhoz.

Előzmény: gyuri860213 (54544)
s4tch okt. 1. Creative Commons License 54546

Ha nem éri meg külföldről ill. vám-áfa sarcokkal terhelt harmadik országból vásárolni, hát ne vásárolj onnan. Kellemetlen büntetések származhatnak abból, ha kiderül, te kérted a vámnyilatkozat meghamisítására az eladót. Ha átjön a csomag a vámon, annak persze mindenki örül, de tényleg érdemes belekalkulálni egy kínai rendelés _előtt, hogy mennyibe kerül a szajré, ha az összes közterhet megfizeti az ember.

Degeczi okt. 1. Creative Commons License 54545

Sokadszorra: semmi jelentőség mennyit ír rá a kínai feladó!

Ha gyanús a vámosnak, tőled fogja elkérni a (Paypal) tranzakció adatait.

De nem csak a vámra/áfára hajtanak, a hamisítványokat is szeretik lefülelni - márpedig távol-keletről drága óra jó eséllyel az lehet, ami nem túl jó ötlet

gyuri860213 okt. 1. Creative Commons License 54544

Urak.

Aki jártas EU-n kívüli vásárlásban, kérem segítsen. igaz az alábbi állítás ha harmadik országból rendelek?
"Összefoglalva megállapítható tehát, hogy vámot 150 EUR felett, míg általános forgalmi adót 22 EUR (postaköltséggel növelt) összérték felett kell magánszemélyként fizetni, a közösségi vámjog végrehajtásának részletes szabályairól szóló 15/2004 (IV.5.) PM rendelet 51. § (4) bekezdése figyelembe vételével."

Tehát ha 22 euronál alacsonyabb a postával terhelt összérték akkor vám és áfa mentes a cucc?
Ázsiai országból rendelnék egy drágább órát. Az eladó 5000 feletti tranzakción van túl és 99,9%ban pozitív visszajelzést kapott. Paypal fizetéssel természetesen. Merjek egy 2-300 eurós órát 22 eurós értékkel postáztatni? van ennek bármi jelentősége?

Degeczi okt. 1. Creative Commons License 54543

Ha mondjuk 9-én vetted, akkor valszeg tényleg nem adta föl azonnal 10-én, olyankor csak át szokták billenteni az Ebay felületén "postázott"-ra a státuszt (szerintem sokan automata scriptet használhatnak erre, ami a fizetés után már pár órával is megteszi ezt)

De a legtöbb eladónak valszeg nincs szerződése az ottani postával, ahhoz túl kicsik, hanem társulnak és egy nagyobb cég kedvezményes díjait használják, és számára a "postázás" jelentheti azt is, h átadta ennek a cégnek (hiszen onnan kezdve nem rajta múlik, ő megtette, ami a kötelessége), ez is lehet egy tényező

És az ilyen "ingyenes" postázású küldemények nyilvánvalóan sokkal alacsonyabb prioritást kapnak a tényleges kínai postán (amiből több is van, de külföldi cégek is szolgáltatnak ott), így érthető, h ezek jellemzően valóban heteket dokkolnak a postán, mielőtt útnak indulnának

Előzmény: matuka10 (54539)
t.lantos szept. 30. Creative Commons License 54542

szetvalik az ebay es a paypal jovo ev kozepetol.

bombaba szept. 30. Creative Commons License 54541

A kínai posta nem egészen úgy működik, mint a magyar.

A nyomkövetéshez az azonosítót (track) a feladó ragasztja a csomagra, a csomagokat meg gyűjtik valahol, persze akkor is, ha nincs nyomkövetési lehetőség, csak ezen látszik is. Amikor ténylegesen elindul a csomag, onnan egy hét kb., míg az országba ér.

A feladó részéről tényleg feladhatta a csomagot 08.10.-én, amit a posta 24.-én indított el. Ez az idő nem a feladón múlik. 

nyubocs szept. 30. Creative Commons License 54540

Az eBay-n a feladó állítja át a Dispatch státuszt.

Aztán a többség fel is adja aznao. Néhányan meg nem

matuka10 szept. 30. Creative Commons License 54539

Mostanában rendeltem két dolgot. ebay-ról az ebay szerint 08.10. én shipping történt mostanában kaptam meg az itemet és a kínai postai bélyegző szerint 08.24.-én adták fel. Ezek szerint nem is küldték el 10.-én.

szállóhó szept. 30. Creative Commons License 54538

csak morfondírozok csináljak-e vmit.

eladtam valamit tizen napja, még nem ért oda, a vevő aszitte,/félrenézte/  hogy tegnap  óta olcsóbb lett amit vett és hisztirohamos levékélt írt, hogy ez nem fair :) 

persze megírtam neki hogy ezt benézte, de aki ilyenen hisztizik az bármire képes.

írjak már most ,h egy rosszindulatú elmebeteg, vagy csak ha értékelt?

amúgy elképzelem, milenne ha én is visszajárnék az aldiba hisztizni ha 2 hét mulva valamit leakcióznak :):)

Előzmény: nyubocs (54537)
nyubocs szept. 30. Creative Commons License 54537

Egyrészt jelzed az eBay felé, hogy erősen bajaid vannak a vevővel, vagy a vevőjelölttel.

Másrészt a tiltásban tudsz ezekre korlátozni, mivel a vevő adatlapján ott fityeg mint feketepont.

Előzmény: szállóhó (54535)
nyubocs szept. 30. Creative Commons License 54536

Belföldre szerződéssel az MPL a legolcsóbb (ráadásul, ha nincs otthon a vevő, akkor ugye még mindig bemehet a postára érte)

(Persze lehet az a csomagmennyiség, amivel jó vagy jobb lehet a DPD vagy a GLS is, ezt nem tudom. Én mindháromtól kértem konkrét ajánlatot és így maradtunk az MPL-nél)

Előzmény: szállóhó (54533)
szállóhó szept. 30. Creative Commons License 54535

tanácsot is kérnék, nem ismerem a report buyer gombot, mit csinál?

szállóhó szept. 30. Creative Commons License 54534

émmeg válaszoltam :)

Előzmény: s4tch (54531)
szállóhó szept. 30. Creative Commons License 54533

belföldre megérné a dpd ? aszittem a posta a legolcsóbb,

vagy?

Előzmény: nyubocs (54532)
nyubocs szept. 30. Creative Commons License 54532

Anno próbáltam belföldre, de minimum követelmény volt, hogy legyen adószámod.

Előzmény: szállóhó (54528)
s4tch szept. 30. Creative Commons License 54531

Német, és ma még nem aktuális. Írok.

Előzmény: szállóhó (54529)
szállóhó szept. 30. Creative Commons License 54530

ha ma fel akarod vetetni.

Előzmény: szállóhó (54529)
szállóhó szept. 30. Creative Commons License 54529

ha írsz egy mailt, adok egy telefonszámot, felhívod és kész :)

szerződhetsz mint magánszemély és nincs limit, de ha fel akarod vetetni sietni kell.

melyik ország?

Előzmény: s4tch (54525)