Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Honnandejo júl. 31. Creative Commons License 54047

Mi van akkor és most jön egy kis okoskodás, ha pl. 500 USD valami és én két részletben küldöm el a pénzt az eladónak. 100 amennyiért leütöm ebayen (megegyezünk, ajánlatot adok neki) + 400 amit szintén elküldök neki egy sima tranzakcióval. Majd a vámnál a 100 dolláros paypal tranzakciót mutatom be? Akkor az alapján számolok el?

Tudom okoskodik az ember, de használt CD-k után ki akar több 10e vámot fizetni ugyanannyit mintha vadi új cuccot vennék. Nem tartom korrektnek hogy nincs különbség használt és új között.

Előzmény: Honnandejo (54046)
Honnandejo júl. 31. Creative Commons License 54046
Előzmény: sjohn (54045)
sjohn júl. 31. Creative Commons License 54045

Rosszul látod, 22 ojró a határ.

Előzmény: Honnandejo (54044)
Honnandejo júl. 31. Creative Commons License 54044

Ha jól látom mindenre után kell fizetni ami eléri a 45 EUR összeget. Szóval nincs különbség hogy vadi új műszaki cikket veszek vagy használt CD-t? Csak az értékhatár?

Előzmény: Honnandejo (54043)
Honnandejo júl. 31. Creative Commons License 54043

Egy kérdésem lenne.

Amerikából kb. 100 db használt CD-t vennék. Van vám használt CD-re?

Köszi!

t.lantos júl. 31. Creative Commons License 54042

Ha nem kapta meg, akkor a feladast koveto fel even belul tudakozvanyt adhatsz be a magyar postanal, amennyiben ajanlott volt.

Az ajanlasi dijat nem adja vissza, csak a tobbit, illetve ami kart megadsz, annyit meg terit, de max 30 sdr, ami most 10-11e ft kozott van.

Előzmény: Honnandejo (54041)
Honnandejo júl. 31. Creative Commons License 54041

Én nem reklamáltam, a vevő meg csak annyit írt hogy elvesztették a csomiját. Én megkérdeztem mit tehetek érte, meg sajnálom, azóta nem válaszolt.

Előzmény: t.lantos (54040)
t.lantos júl. 30. Creative Commons License 54040

Tokmindegy, hogy az usa posta vesztette el, neked kell reklamalni a magar postanak, es ok fizetik a akrteritest is.

Olcso cuccnal meg meg is eri, ha elvesztik :)

Előzmény: Honnandejo (54038)
Honnandejo júl. 30. Creative Commons License 54039

Vagy egyszerűen nem adok meg trackingot (sok eladó nem ad meg) csak annyit hogy shipped. Üziben meg elküldöm a tudnivalókat a vevőnek.

Előzmény: Honnandejo (54038)
Honnandejo júl. 30. Creative Commons License 54038

Aha, na majd ha adok fel postán megnézem. Akkor mi van ha beírok egy kamu szolgáltatót amit elfogad az ebay és ha a vevő kérdezi akkor üzenetbe megírom neki hogy magyar posta. Tapasztalatom szerint ha EU-ba 1-2 héten, USA, Kanada meg Ausztráliába 3-4 héten belül megkapják a csomit akkor nem szokta érdekelni őket a tracking, én sem csekkolom csak ha már egy kicsit késik a csomag. Eddig 1 csomagomat vesztette el a USA posta a vevő meg is írta, nem lett belőle semmi, ő majd behajtja rajtuk, igaz csak kb 30 USD volt.

Előzmény: Savanyuhas (54034)
t.lantos júl. 30. Creative Commons License 54037

Spec. a ruszki postanal mukodik a kovetes.

Viszont sajna sanszos, hogy nem ajanlja fel.

Előzmény: Savanyuhas (54036)
Savanyuhas júl. 30. Creative Commons License 54036

Azzal tisztában vagyok, egyszer nekiálltam ténylegesen azokat megadni ahova küldöm, de lustaságból meg türelem elfogyásából feladtam. Most pl. orosz postát kéne keresnem, de az ebay semmit olyat nem kínál fel. Eddig leráztam azzal amit más is csinál, hogy csak simán beírja a magyar postát és kész. A vevőt úgy is értesítem hol tudja megsasolni hogy merre jár a küldeménye. Minden gördülékenyen ment/megy mindenki happy kapom is a sok jó pozitívot. Erre meg ilyenekkel idegesít az ebay.

Előzmény: t.lantos (54035)
t.lantos júl. 30. Creative Commons License 54035

Ez speciel a hulye ebay miatt van.

Usa, Kanada biztos nem gond. Az USPS illetve CPC.

De van meg sok masik, elkezded gepelni, es dobja a nevet.

Előzmény: Savanyuhas (54034)
Savanyuhas júl. 30. Creative Commons License 54034

Ezt írja ki mától, aztán lehet, hogy van valami hülye beállítás ami miatt van ez....

Előzmény: Honnandejo (54033)
Honnandejo júl. 30. Creative Commons License 54033

Milyen szövegdobozt? Tegnap is postáztam és én mindig ezt töltöm ki, nem jön semmilyen szövegdoboz. Mindig így csináltam, én is Top rated Seller vagyok illetve Power seller is. Fura.

Előzmény: Savanyuhas (54032)
Savanyuhas júl. 30. Creative Commons License 54032

Én is csak annyit szoktam, de most a drága ebay küld egy szövegdobozt, hogy azt nem ismeri és nem számítja bele a Top Rated Seller-be. Nem szeretném bukni, ha már megvan. Nekem a termékleírásban van a posta tracking linkje.

Előzmény: Honnandejo (54031)
Honnandejo júl. 30. Creative Commons License 54031

Beírom hogy "Hungarian Post", ennyi, illetve minden vevőnek küldök egy üzenetet hogy itt tudja csekkolni a küldeményt:

http://www.posta.hu/tracking Sokszor végig követi a küldeményt de van hogy csak addig hogy "megérkezett a célországba".

Előzmény: Savanyuhas (54025)
t.lantos júl. 30. Creative Commons License 54030

Azert a legtobb nyelven a post, posta vagy valami hasonlo.

Spanyolul speciel correos :)

Előzmény: Savanyuhas (54029)
Savanyuhas júl. 30. Creative Commons License 54029

A mindentudó :)

Előzmény: t.lantos (54028)
t.lantos júl. 30. Creative Commons License 54028
Előzmény: Savanyuhas (54027)
Savanyuhas júl. 30. Creative Commons License 54027

És honnan tudjam, hogy egy nem szokványos pl Izrael, vagy Üzbegisztánnak mi?

Előzmény: t.lantos (54026)
t.lantos júl. 30. Creative Commons License 54026

A celorszag postajat.

Előzmény: Savanyuhas (54025)
Savanyuhas júl. 30. Creative Commons License 54025

Ti mit írtok be az általatok küldött termék tracking numberjénél a vivő céghez? A listában én nem találtam Magyar Postát.

BTmaxx júl. 29. Creative Commons License 54024

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni, remélem jó helyen teszem fel a kérdéseim.

A főnököm kitalálta, hogy bizonyos gépeket  - legyenek szórakoztató gépek - , meg kellene próbálni az ebay-en eladni, azon belül is a német oldalon. Szerencsére rám hárult e nemes feladat elintézése, aki maximum a magyar vaterát használta. Utánaolvasgattam fórumokon, de inkább arra találtam leírást, hogy mint magánember vásárol, arra végképp nem, hogy magyar cég elad.

1. jól gondolom, hogy dombornyomott kártya kell a regisztráláshoz? Ehhez külön készítenem kell Paypal számlát?
  2. eus adószám
  3. ha ebay.com-on regisztrálok, ki tudom listázni hogy csak német oldalon fusson a hirdetés....(angolul kicsit, németül már végképp egy szót sem gagyarászok)

Ha valaki végigcsinálta cégként ezt az egészet, lenne olyan kedves, hogy segít nekem?

Előre is köszönöm!

2319 júl. 29. Creative Commons License 54023

Köszönöm! Most már világos...

Előzmény: Degeczi (54022)
Degeczi júl. 29. Creative Commons License 54022

Nem csak a doboz fölirata, az is tökmindegy, kitől jött!

A 45 EUR határ arra vonatkozna, amikor valóban ajándékba kaptad, tehát nem fizettél érte. Mivel nem így van, erre a 22 EUR limit vonatkozik, ezért a 27% áfa és 1.5e Ft vámeljárási díj várható.

Előzmény: 2319 (54019)
blaze73 júl. 29. Creative Commons License 54021

Ha PayPal akkor a PayPal visszaigazolást a teljes összegről (termék+posta), ha netán pedig átutalás akkor a banki kivonat vonatkozó részét.

Emailben is jó  postaimport@posta.hu

A csomagszámot NE feledd beírni a subject-be + emailbe.

sjohn júl. 29. Creative Commons License 54020

Küldd el nekik a Paypal számlát, akár print screenben.

Hogy mi van a dobozra írva a kutyát nem érdekli, ha fizettél érte adóköteles.

2319 júl. 29. Creative Commons License 54019

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék!

Vásároltam az ebay-en és kaptam egy levelet A Magyar Postűtól, miszerint vámtartalmú postaküldeményem érkezett.

Ezzel nincs is gond.

Viszont a felsorolt összegek és lehetőségek közül melyiket válasszam.

Amit vettem:

Nincs jártasságom ebben a témában, mert eddig 1-2 ezer forintos tételeket rendeltem, néhányszor.

Nem tudom ez a rendelés magánszemélytől jött-e, azt sem, hogy mi van a dobozra írva...ajándék, illetve az értéke.

Mivel igazoljam azt amit kérnek, hogy mennyiért és hol vettem.

Bizonyára ismerős a gyakorlott vásárlóknak.

Köszönöm,  hogy elolvastad!

alfi13 júl. 28. Creative Commons License 54018

PayPal -al fizettem.

Előzmény: Honnandejo (54017)