Keresés

Részletes keresés

VirginMojito Creative Commons License 2017.02.06 0 0 60064

Igen, de nem :) :D

Ugyanis a hivatalos postai lezárást, szintén hivatalosan csak értékbiztosított levélre tehetik rá, különben nem.

Ha ez változott, akkor szóljatok, de tavaly még így volt.

(amúgy pont leszarnám azt a 150 Ft-ot, csak ne esne atomjaira egy leragasztott levél... ezt is valami csókos koma csinálhatja, h...ért sz...ért bekerülésben, százakért kiszámlázva; nem az a bajom a protekcionizmussal, hogy lopás, hanem hogy pénzért van pofájuk szart adni, mert ki merne nekik szólni, ha egyszer a megrendelőnek meg visszatejelnek zsebbe).

Előzmény: rednifegnar (60061)
mislenyi Creative Commons License 2017.02.06 0 0 60063

Látom itt, hogy többen nézitek a nyomkövetőt.

Hogyan működik ez?

Most is úton van 3 cuccom, hogy tudom nézni, hol tart? Ha van, inkább magyarul (vagy németül), az angol nem megy.

Köszi.

In Lak'ech Creative Commons License 2017.02.06 0 0 60062

Kezdem érteni a problémátokat. :-((

Az USA ezentúl kizárva, tetű tiltóra.

Előzmény: krisztike0000 (60060)
rednifegnar Creative Commons License 2017.02.06 0 0 60061

lehet kerni postai lezarast, gyak egy halom matrica amit raragasztgatnak es alairatjak, de persze penzbe kerul.

Előzmény: VirginMojito (60055)
krisztike0000 Creative Commons License 2017.02.06 0 0 60060

Üdv a klubban:)

Előzmény: In Lak'ech (60059)
In Lak'ech Creative Commons License 2017.02.06 0 0 60059

Mit tennétek a helyemben? Az alant már emlegetett furcsán összefüggő páros egyik tagja, aki USA-ban van címileg, nehezményezi, hogy a terméklapon Németországra megadott 12 eur helyett az USA-ba 42 eur az EMS gyorsposta. Azt kérdezi, nem tudnám-e olcsóbban küldeni? Gondolom, ne engedjek a postaköltség árból, ezzel precedenst teremtve. Meg végtére is nem őriztünk együtt libát. De akkor mit tegyek?

A vicc az egészben, hogy ott van öles bettűkkel kiemelve, hogy "paraszt, érdeklődj a te címedre érvényes postaköltségről licitálás előtt. Érdekes, a japán vevő van olyan intelligens, hogy rákérdez, a buzi amerikai meg nem.

krisztike0000 Creative Commons License 2017.02.06 0 0 60058

Nem:) Egyébként legtöbb esetben bérmentesítőt ragasztanak rá, nem bélyeget. Azon pedig rajta van a feladás dátuma...és különben is, engem jobban érdekel a kézbesítés dátuma.

Előzmény: t.lantos (60057)
t.lantos Creative Commons License 2017.02.06 0 0 60057

Hagyd ki a jobb felső sarkot :)

Előzmény: krisztike0000 (60056)
krisztike0000 Creative Commons License 2017.02.06 0 0 60056

Én a postakész borítékokat teljesen körbetekerem ragasztóval, és azért van a szájhúzás, mert nem tudják lepecsételni, elkenődik a tinta(szerintük). Van olyan posta, ahol át sem veszik így. Másképp nem merem elküldeni, annyira vékony papírból van a boríték.

Előzmény: VirginMojito (60055)
VirginMojito Creative Commons License 2017.02.06 0 0 60055

A postakész borítékoknál csak a ragasztó gáz nagyon, volt olyan nagy melegben, hogy mire beértem a postára, össze-vissza felnyíltak, és össze akartak egymással ragadni.

Kértem a postán dolgozókat, hogy nem tudom, hogyan, de oldják meg, mert ez így nem korrekt. Pénzbe is kerül, de még szar is. Volt szájhúzás, de megoldották.

Előzmény: SnAkE (60054)
SnAkE Creative Commons License 2017.02.06 0 0 60054

Most beleraktam egy szabványos borítékba buborékostúl, kapják be, így még olcsóbb is lesz a postaköltség

Előzmény: t.lantos (60053)
t.lantos Creative Commons License 2017.02.06 0 0 60053

Van also merethatar is, de meg nem volt problemam.

Előzmény: SnAkE (60052)
SnAkE Creative Commons License 2017.02.06 0 0 60052

Van a külföldre küldött leveleknél alsó mérethatár?

Ma az egyik Csepeli postán nem vették fel a 10,5x12,5cm-es bubis borítékot (15g), mert szerintük ez túl kicsi.

A vicc  hogy belföldre már küldtem ilyenben, és az simán elment.

foveon Creative Commons License 2017.02.06 0 0 60051

valaki kapott mar csomagot franciaktol a: la poste colissimo-val? ki ezeknek a magyar oldala? nem sokat talaltam roluk, egy nagyon regi posztban azt irta valaki hogy dpd, de az valami tiz eves tortenet.

In Lak'ech Creative Commons License 2017.02.06 0 0 60050

Tízből két negatív az azért sok. Árulkodó minden esetre.

Előzmény: gp1978 (60049)
gp1978 Creative Commons License 2017.02.06 0 0 60049

gp1978 Creative Commons License 2017.02.06 0 0 60048

sziasztok

egyre több csaló  b.kis sárgát fogok ki az ebayn.

ti is ?

kezd fárasztó lenni

mi éri meg ezeknek a sárgáknak hogy kamuzzák hogy feladták a  cuccot de mégse majd 2honap szórakozás után visszakapod a pénzed persze a cuccot nem :)

többször szaladtam már rá erre a kis b. sárgára is állandóan változtatja a nevét nevében a számot ,de én vagyok az állat gytesy7

In Lak'ech Creative Commons License 2017.02.05 0 0 60047

Kösz neked is.

Előzmény: mislenyi (60046)
mislenyi Creative Commons License 2017.02.05 0 0 60046

Még azt is írja, hogy értékeléseket ennek ellenére lehet leadni és az megjelenik az értékelési profilján.

Előzmény: In Lak'ech (60043)
In Lak'ech Creative Commons License 2017.02.05 0 0 60045

Köszi a gyors választ!

Előzmény: radikál (60044)
radikál Creative Commons License 2017.02.05 0 0 60044

Semmi különösre ne gondolj ;)

A vevő (lehet eladó is egyben) szimplán nem akarja, hogy mások lássák az értékeléseit, miket vásárol vagy akár elad.

Előzmény: In Lak'ech (60043)
In Lak'ech Creative Commons License 2017.02.05 0 0 60043

Sziasztok! Volna egy kérdésem. Érdekes dolog történt. Két futó aukcióm ma járt le. Az egyiket egy német vette meg, a másikat egy amerikai. Érdekes, hogy mindkettőnek ugyanaz a kis sárga autó a profilképe.

Az amerikai regneve után azt írja ki a rendszer, hogy "Privat". Ez mit jelent?  H

Ha rákattintok, hogy megnézném az (amúgy rengeteg és 100%os) értékelését, akkor pedig ez a szöveg jelenik meg: "Privates Bewertungsprofil - Das Mitglied antiquemotor2000 möchte seine Bewertungskommentare nicht veröffentlichen. Es können trotzdem Bewertungen für dieses Mitglied abgeben werden. Die abgegebenen Bewertungen werden oben als Bewertungsprofil angezeigt. Mehr zum Thema Private Bewertungen."  Ez mit takar?

Tudjátok, űldözési mániám van. :-)

FunFurry Creative Commons License 2017.02.05 0 0 60042

Akkor csak jelzem, hogy az év közepétől az ebay át fog térni az aktív leírásról a paraméterezett, előre kiválasztható tulajdonságok szerinti leírásra, azaz NO manuális description.
(az egységes megjeleníthetőség miatt; értsd: phablet, iPhone, laptop, SmartPhone, PC stb.)

No, utána lesz majd sírás, rívás, azt hiszem.

radikál Creative Commons License 2017.02.05 0 0 60041

Ad.2:

Miért ne lenne etikus?

Hagy döntsem már én el, hogy kinek akarok eladni egy autót az életben és kinek nem!

Mivel az én tulajdonom kiköthetem, hogy kizárólag 70-100 év közötti 150cm-nél nem alacsonyabb de 170cm-nél nem magasabb nagymamának adom el szeretett járművemet. például.

Az ebay is egy piactér ahol vevők és eladók találkoznak.

Ha a vevő bármilyen alapon megválogathatja, hogy az adott terméket melyik eladótól veszi meg akkor az eladónak is legyen meg az a lehetősége, hogy eldöntse kinek akarja eladni!

Milyen alapon?

Például:

- Rossz tapasztalatai vannak az adott orszából licitáló vevőkkel,

- Vagy utálja a nullásokat,

- A vevő hülye-iditóa kérdésekkel zaklatja, degenerált feltételeket próbál szabni...

- Számára nem megfelelőek az adott vevő feedback-jei,( sokan eladó lévén csak positiv feedback-ben tudják jelezni a neatív kommentet),

- Megnézi az adott vevő leadott értékeléseit és látja, hogy szórja a negatívot mint bolond gyerek a lisztet...

1000 oka lehet.

De az, hogy jelenleg minden retorzió nélkül (mivel az unpaid item strike szart sem ér) elmebetegek rohangálnak büntetlenül és játszanak mások pénzével, idejével, energiájával, idegrendszerével egy borzalmasan egyoldalú, idióta szabályozásnak köszönhetően az teljességel abnormális.

Előzmény: rednifegnar (60039)
radikál Creative Commons License 2017.02.05 0 0 60040

" hat azert ez se lenne egy szep dolog... "

vs

" Egy véglény miatt buktam 30 centet, nyílt ellenem egy PP case aminek nyoma van, volt egy cancel order-em aminek nyoma van, rabolta az időmet és darálta az idegrendszeremet. "

Előzmény: rednifegnar (60039)
rednifegnar Creative Commons License 2017.02.05 0 0 60039

hat azert ez se lenne egy szep dolog ha az elado valogatna a vevok kozott, egyreszt mi alapjan masreszt nem tul etikus. persze lehetne fejleszteni, jelezni az elado elutasitasi ratajat es hasonlok. en vevo oldalrol is megfognam, licitalas eseten valami osszeg befoglalassal, es ha megnyeri de elall akkor az elveszik. nem kell nagy osszeg, de maris elolvasna mire licital esz nelkul.

Előzmény: radikál (60038)
radikál Creative Commons License 2017.02.05 0 0 60038

Pedig lenne egy jó és egyszerű módszer a csúszómászók kiküszöbölésére.

Fizetéskor az eladónak kellene jóváhagynia, hogy az adott vevőtől akar e pénzt kapni vagy nem.(mintahogy a való életben is eldöntheted, hogy valakinek el akarod e adni a termékedet - akár alku nélkül is - vagy nem)

Ha pedig az eladó visszautasítja a pénz fogadását a tranzakció automatikusan törlődne és nem lenne lehetőség feedback hagyásra stb.

radikál Creative Commons License 2017.02.05 0 0 60037

Van egy olyan fotó amin a termék hátulról látszik de szinte csak az a része (szándékosan a retardáltak miatt) amin az az alkatrész van amit árulok.

A sztori foltytatása:

Leírom a baromnak, hogy hol találja a cancel the order-t és nyomja meg.

Erre ír 2 levelet, hogy nem találja és most figyelj!

NYIT ELLENEM EGY CASE-T A PAYPALON!!!

A büdös, teűrágó, gyapotevő, egysejtű amőbája.

Na mondom ok, (hogy pusztulj ki mint a diszorauruszok) törlöm én.

Aha! ahogy azt móricka elképzelte.

Az ebay nem engedi addig a cancel ordert amíg ugyanabban az ügyben PP case van ellened.

Holott mindkettő csak úgy vihető véghez ha refundolsz.

Nyomtam a PP-on egy refund-ot, így bezárult a case és tudtam törölni a tranzakciót az ebay-en.

Mindez 0,3$-omba került és annyit nem mondott, hogy köszönöm vagy elnézést.

Szumma:

Egy véglény miatt buktam 30 centet, nyílt ellenem egy PP case aminek nyoma van, volt egy cancel order-em aminek nyoma van, rabolta az időmet és darálta az idegrendszeremet.

Ez az ebay 2017-ben!

Előzmény: GKPW (60036)
GKPW Creative Commons License 2017.02.05 0 0 60036

Szerepelt esetleg valamelyik fotón az "egész termék"?

Régen én is csináltam az 5-6db fotó mellé egyet, amin szerepelt egy másik termék az összehasonlítás, méretarány miatt. De ma már tudom, hogy nem szabad. Mindig van valaki, aki azt az egy fotót nézi meg, és mindent szeretne ami szerepel rajta.

Előzmény: radikál (60035)
radikál Creative Commons License 2017.02.05 0 0 60035

Tudtátok mert nekem mos derült ki:

A degenerált, olvasni nem tudó Vietnámi ebay time waster-ek miatt, a nyugalom érdekében kb. 1 éve kizártam ezt az országot az aukcióimról.

Erre tegnap látom, hogy sold item: Vietnam.

WTF???

Amikor megnéztem a PP tranzakciót akkor derült ki, hogy bár a tag Vietnámi de USA cím van megadva.

Tehát az ebay nem a reg. helyét veszi ilyenkor alapul, hanem a címet ahová küldened kell.

Természetesen mondanom sem kell, hogy ez az elmebeteg sem tudott olvasni, sem megnézni a leírásban szereplő 5-6db 1200x900 méretű fotót.

Már rutinból írok neki este 2 levelet, hogy "ember ez ugye tudod, hogy csak egy alkatrész nem az egész termék?" 

Reggelre jön 4 levél (!), hogy köszöni és töröljem már a tranzakciót.

Az agyatlan, fogalmatlan, 2 agysejttel rendelkező tapírja persze nem tudja hogyan törölje de a buy it now gombot azt megtanulta nyomkodni.

Ezeket is addig ütném amíg mozognak...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!