Keresés

Részletes keresés

hunaqua Creative Commons License 2023.07.27 0 0 64911

...de ez 7 és fél óra. :-)

Előzmény: malazs (64910)
malazs Creative Commons License 2023.07.27 -2 0 64910

Nem a légitársaság védelmében, de nem biztos hogy miattuk lett késés. Mikor mi jöttünk, szerencsére a barátom volt a cpt, mondta hogy ha akkor csak 5 perccel később sikerül gurulnunk akkor másfél óra késést szedünk össze mert lemaradunk a slotról és 12 gép kerül elénk +az érkezők, ráadásul a nagy forgalom miatt még akkor sem biztos hogy megkaptuk volna a felszállási engedélyt. Nagyon túlterhelt a török légtér. A háború miatt ami ukrajnán és oroszországon menne át forgalom, annak nagy része a törökökön keresztül kerül. 

Előzmény: hunaqua (64909)
hunaqua Creative Commons License 2023.07.27 -2 0 64909

Tegnap sem volt igazán a helyzet magaslatán a Wizz  Egy laza 7.5  óra késés.

 

 

17:45   Antalya    Wizz Air    W62431    2B     Felszállt 01:14

hunaqua Creative Commons License 2023.07.24 -1 0 64908

Köszönöm !

Merhaba Creative Commons License 2023.07.21 -1 0 64907

Én is ezt írtam, beszállókártyát a check-in pultnál kapod!

Előzmény: malazs (64906)
malazs Creative Commons License 2023.07.21 -2 0 64906

Pontosan, ott nem működik a wizznél, de ettől függetlenül a wizz rendszerébe be kell csekkolj, csak beszállókártyát a pultnál kapsz. Amúgy a sunexpressnek sem volt elérhető az online check-in Budapestről, azt hiszem már működik nekik. 

Előzmény: hunaqua (64905)
hunaqua Creative Commons License 2023.07.21 -2 0 64905

Köszönöm szépen.

 

Fapadossal ( Ryanair) bárhová mentem nem kellet check-in pult amennyiben nem volt feladandó poggyász. Simán telefonról ment a check-in,és a kapott QR-kód elég volt a belépésre mindenhová.Akkor ezek szerint ez Antalya-ban nem működik ez a Wizz-nél.

malazs Creative Commons License 2023.07.21 -2 0 64904

Visszafelé igen. 

Előzmény: hunaqua (64902)
Utazó HUN Creative Commons License 2023.07.21 -3 0 64903

Szerintem a repülő jegyet minden képen a pultnál adják oda akkor is ha nincs feladni kívánt poggyász. Gondolom. 

Előzmény: hunaqua (64902)
hunaqua Creative Commons License 2023.07.21 -2 0 64902

Én egyéni szervezésre gondoltam. Amennyiben nincs feladott poggyász csak Priority a Wizz-nél akkor is kell pultos check-in ? Akkor nem elég az online check-in?

Előzmény: Merhaba (64901)
Merhaba Creative Commons License 2023.07.19 0 0 64901

Irodai utaztatásnál kell, ez lemaradt!

Előzmény: Merhaba (64900)
Merhaba Creative Commons License 2023.07.19 -1 0 64900

Mindig kell check-in!

Előzmény: hunaqua (64898)
Utazó HUN Creative Commons License 2023.07.19 -1 0 64899

Háát! Ne vedd rossz néven de jobb szálloda nem volt a kínálatban amiből válogathatni lehetett? 13 éve járunk Sidebe és Belekbe de az első szálloda amibe voltunk is fényévekkel jobb volt mint ez. 2 felnőtt 1 hét minimum 550.000/600.000ft itt. Rengeteg szálloda van. Szerintem találtok sokkal szebb és jobb szállodát ennél! Ez méltatlan a török riviérához! Ezért nem vennék repülőjegyet. Nem akarlak megbántani és rosszat sem kívánok nektek  de ez a saját véleményem. Borzasztó!

Előzmény: kisspeter59 (64893)
hunaqua Creative Commons License 2023.07.18 -1 0 64898

Amennyiben Priority van és nincs feladandó poggyász akkor is kell a check-in ? Vagy akkor működik a telefonos belépés?

Előzmény: Merhaba (64897)
Merhaba Creative Commons License 2023.07.18 0 0 64897

Szia!

 

Itthon is és kint is a telefonodon megcsinálod a check-in-t, ez csak helyfoglalásra jó és nem tudsz válogatni az ülések között! Beszállókártyát továbbra is a check-in pultnál kapod! Semmit nem kell nyomtatni!

 

Üdv!

Előzmény: kisspeter59 (64896)
kisspeter59 Creative Commons License 2023.07.18 -2 0 64896

Üdv mindenkinek !  

 

A következő béna kérdésem Sidével kapcsolatban.

 

Bár talán ez általános jellegű.

 

Az indulásnál online bejeletkezés van.36-3 óráig a légitársaságnál. Vagy pízért a reptéren .

A vissza útra hogyan lesz meg a beszálló kártya? 

A moblion kell mutogatni ? Mert nyomtatót azt nem viszek magammal. :) 

Vagy megint csak a pénzes variáció ? 

 

köszi :) 

 

Péter

 

 

kisspeter59 Creative Commons License 2023.07.17 0 0 64895

Köszi a gyors választ typeo :) !

 

A jó értékeléseket láttam a Bookingon én is. 

 

Törökben nyaralni még nem voltunk. 

 

Hivatalos úton voltam egy hétig Istambulban. 

 

Vegyesek voltak az érzéseim,de inkább pozitív . Meglátjuk .

Előzmény: typeo (64894)
typeo Creative Commons License 2023.07.17 -1 0 64894

There is no place on the beach, if you can find a place from those who rent sunbeds, you can swim in the sea. If you want to rent, you have to pay 100 to 150 TL per day. The sea is very beautiful and clean. 

 

A 3* ellenére nagyon jó értékelései vannak. Tiszta és jó elhelyezkedésű. A nyugágy 100-150 líra naponta.

Előzmény: kisspeter59 (64893)
kisspeter59 Creative Commons License 2023.07.17 0 0 64893

Sziasztok ! 

 

Elvileg szeptember elején készülünk Sidébe a Miami Beach hotelbe. 

 

Ha van esetleg infótok erről a hotelről ,akkor lécci osszátok meg velem!

 

Másik kérdésem a tenger parttal kapcsolatos.

 

Itt csak annyi infó van,hogy a hotelnél ingenesek a nyugágyak és az ernyők. 

 

Nyílván a parton nem . De egyáltalán lehet ott bérelni és ha igen kb mennyiért? 

 

Mert sok szállodánál azt olvasom,hogy a parton külön része van. 

 

Ennek a hotelnek nincs. 

 

Köszi a segítséget

typeo Creative Commons License 2023.07.17 0 0 64892

Az biztos, hogy a tenger+jó idő garantált, ami alapból 50%-al több, mint pld. egy horvátországi nyaralás, ahol csak a tenger biztos. :)

Előzmény: hunaqua (64891)
hunaqua Creative Commons License 2023.07.17 -2 0 64891

Minden relatív. Amikor itthon egy "lepukkant" 3 csillagos Hotel Freya Zalakaros augusztusban 600e Huf.- félpanzióval ( 3 fő ) akkor azt kell mondanom,hogy még mindig kedvezőbbek az árak . Hasonló árban lehet találni vállalható 5 csill. AI szállodákat. ( Diamond Premium,Side Premium,Side Sunport,Luna Blanca,stb,stb) Akkor szerintem nincs miről beszélni. Igaz,van repülőjegy, de mennyit költ 3 felnőtt a horror drága Zalakarosi strandon is ebédre,fagyira ,üdítőre 1 hét alatt,és oda is le kell jutni . Arról nem is beszélve,hogy itthon simán bele lehet szaladni rossz időbe is. Egyébként "malázs" ezt a Limak Limra szállodát nagyon kedvező áron foglalta tavasszal.

 

Amennyiben pedig teljesen árban hasonlót keresünk ,akkor ott van pl.: Oz Hotel Sui (Okurcalar) Biztos vagyok benne,hogy mindenben felül fogja múlni a Zalakarosi 3 csillagost ,és egy hét augusztusban 3 fő részére 1100-1200.- euro  . Ez még árban is ,repülőjeggyel együtt is kb. kihozható egy itthoni 3 csillagos áráért.

Előzmény: typeo (64890)
typeo Creative Commons License 2023.07.17 0 0 64890

Ok, olyan lehetne hogy még mindig relatív olcsó, csak kicsit csökkent a színvonal, és az ár/érték még mindig nagyon jó.

Viszont szerintem ez nem igaz, mert egyátalán nem olcsó szállodák ezek. (De nem akarok erről másokat zavaró vitát kezdeményezni.)

Előzmény: hunaqua (64889)
hunaqua Creative Commons License 2023.07.17 -2 1 64889

Az is benne van,hogy megszoktuk a jót.Évek,évtizedek óta járok oda. Ami jó az természetes,a sz@r az  pedig rögtön szemet szúr. Sőt én azt is beismerem,ahogy öregszem egyre kevésbé vagyok toleráns. :-)

Előzmény: typeo (64888)
typeo Creative Commons License 2023.07.17 0 0 64888

Köszi az infókat!

A tavalyi Sherwood-fiaskónk után az idei tapasztalataitok (Limak, Rixos) sem hozták meg a kedvet.

Nincs sok török nyaralós ismeretem, de mintha nem jó irányba haladnának.

Előzmény: flaco22flat (64886)
hunaqua Creative Commons License 2023.07.17 -1 0 64887

Köszönjük a beszámolót,nagyon hasznos. Érdekes, akik haza jöttek eddig ismerőseim különböző szállodákból mind hasonló vegyes érzelmekről számoltak be mint Te is.

Előzmény: flaco22flat (64886)
flaco22flat Creative Commons License 2023.07.17 -1 0 64886

Sziasztok!

Hátha valakinek hasznos a friss infó, Rixos Beldibi 2023.06.23

Az utazást csomagban foglaltam februárban , TUI út a győri ÉTK Print irodában foglalva –itt is köszönöm Janinak a segítséget!

Hosszas keresgélés után döntöttünk emellett a hotel mellett, mivel a kemeri régióban még nem jártunk az árak viszont eléggé elrugaszkodtak, ár-érték arányban ezt találtuk megfelelőnek .

Utazás:

Bécsből repültünk, odafele Corendon ( 40 perces késés) visszafele Austrian  - a reptéren a kapunál meglepetésként minden egyes utast újra átvizsgáltak , táskákat kipakolták, motozás, drogteszt , cipőlevétel… mivel elég sokan utaztunk a gépen ezért ez nagyon sok időt igénybe vett volt is értetlenkedés .. mire mindennel végeztek be is szállhattunk a gépbe . Odafele nem volt ellátás, visszafele az Austrianen  rendkívül finom sajtburger, tea, üdítő, víz , kávé és csoki .

Habár volt transzfer a foglalásban, mi mindig privát transzfert foglalunk így most is, a 724 transzferrel utaztunk. 55 euro volt oda, 55 vissza. Odafele orbitális dugó szinte végig, visszafelé teljesen simán végigjöttünk a reptérig.

Szálloda:

187 szobás szálloda kavicsos tengerparttal , gyönyörű kilátással a hegyekre.

Szoba: Classic tájra néző szobát foglaltunk ennek megfelelően azt is kaptunk . A recepción mérsékelt kedvességet tapasztaltunk . Tágas kényelmes jó színekkel berendezett szobánk volt , kis erkéllyel , zuhanyzós fürdőszobával. Klíma egy nap kivételével rendesen működött, minibárban cola, sprite, víz , efes sör . Instant kávépor , vízmelegítő .

Éttermek:

Főétterem reggeli: meglepően silány pékáru felhozatal, egész hétre jellemzően. Többféle müzli, kolbászkák , gözleme, omlett- borzasztó , tükörtojás , amerikai palacsinta lekvárok , szárított hal, füstölt lazac , gépi kávé , dobozos gyümölcslevek , kis dobozos tejek kakaók , joghurtok.

Ebéd a főétteremben meglepően jó kínálattal, frissen grillezett halak, csirkecomb , rántott hagymakarika ,olaszos tészták, néhány egytálétel, saláták , kétféle leves.

Vacsora : Ugyanez mint délben kicsit bővebb választékkal , az áldozati ünnep miatt rengeteg birka / bárány étellel ( sajnos ez nekünk nem kedvezett. )Többször volt lazac, döner csirkés és borjú, grillezett halak , egyszer rák ,csirkeszárny tehát lehetett választani mindig .  Ami rettentően meglepett, az az, hogy a sütik választékban és minőségben sem voltak jók. 3-4 féle  baklava – egyszer sem volt pisztáciás , szárazak voltak, a sütik íztelenek és nem gusztusosak. Soha még ilyet nem tapasztaltunk pedig elég sok szállodában megfordultunk már. A kitett gyümölcsök között több rothadó volt. Egyedül a sütlac volt ehető számomra . Kétszer vacsoráztunk a’la carte étteremben, az egyik az olasz a másik a halas volt, mindkettő remek volt , minőségben és mennyiségben is.

Parti snack bár: biztosan mi vártunk túl sokat ( nem ) de ez volt a leggyengébb láncszem az étkeztetésben. Csak oroszul és törökül  tudó személyzet, szerény ételválaszték ( hasáb, hamburger előre legyártott műízű, csirkefalatka gyorsfagyasztott, pizza , krumpli töltve, néhány gyümölcs, gözleme  mindezek délután háromig. Ezután csak hamburger.

Cukrászda: ugyanazok a sütik mint vacsorakor, plusz száraz tea-kávésütik, fagyi tölcséres és kisdobozos este hatig . Ugyanitt kávé gépi, tea és dobozos gyümölcslevek. Bárokban nem voltunk, egyetlen egyszer a parti bárnál ültünk le, ahol valószínűleg átlátszóak lehettünk mert sokáig senki nem kérdezte meg , hogy szeretnénk e valamit :D Itt voltak az esti programok, karaoke show, élőzene , kétszer volt kiírva kertmozi de nem volt megtartva egyszer sem.

Az irodák a szálloda jellemzésében azt írják, hogy elsősorban pihenni vágyó utasoknak kiváló. Hát nem… Amit nem lehetett az pont a pihenés volt, rengeteg gyerek, a 3 hetes csecsemőtől a nagyobb gyerekekig , zajongó orosz és török vendégek, ajtócsapkodás éjjelig folyamatosan. A medencénél reggeltől két irányból ordító zene , esély nincs relaxálni olvasni. A tiltó táblák ellenére folyamatos medencébe ugrálás amiért a medence partján üldögélő életmentők egy szót sem szóltak. Labdadobálás a vízben, kétszer el is találtak kinn a medence partján , szerencsére csak a lábaim, nem a fejem… :D  Maga a kert egyébként egy csoda, ősfás parkos gyönyörűen karban tartott  hatalmas területen elterülő. Medencék kellően méretezettek, kellemes hőfokkal szép tisztán tartva. Sajnos napágyakat minden nap foglalni kellett mert jártunk úgy, hogy később mentünk és nem találtunk egyetlen ágyat sem. A tengerparton pavilonok alatt vannak kitéve napágyak, itt is mindig teltház volt ugyanúgy mint a mólón. A tengerbe bejutás  csak úszócipővel, vagy a mólóról . A medencéknél és a parton is voltak kitéve törölközők, nem kellett kártyára kérni, annyit vehetett mindenki amennyit szeretett volna.

Wellness : a spa recepciónál kettő rendkívül barátságtalanná váló férfi ült miután kiderült, hogy nem akarunk fizetős hammamra menni , csak simán körülnéznénk…. a benti medence le volt eresztve, nem működött. Maga a spa belső részei a gőz, a hammam , a pihenőrész gyönyörű, keleti stílusban berendezett tényleg igényes. Innen egy kis télikert nyílt, ami növényekkel, kanapékkal volt berendezve.

Személyzet: Takinéni, gözlemés néni , kertészek kedvesek, a főétteremben 1-2 nagyon kedves pincér, a többiek kifejezetten barátságtalanok. A tematikus étteremben nagyobb odafigyelés és kedvesség . 1-2 kimondottan bunkó alkalmazottba is belebotlottunk, de nem adtuk fel mosolyogva törökül köszöntünk .

A területen rengeteg IVAROS  cica, nem néztek ki túl jól, ki volt írva több helyre, hogy ne etesd és ne érj a cicákhoz. Persze nem bírtuk ki, a soványka kirágott cicis fiatal anyamacskáknak muszáj volt adni... A kandúrok verekedések nyomait hordozták. Több cica bejárt az étterembe kunyerálni, láttuk, hogy ez sok embernek nem tetszett. A főbejáratnál a füves részen egyszer  láttunk kiborítva cicatápot tehát biztosan kapnak élelmet de az ivartalanítás sokat segítene a helyzeten.

Vegyes érzelmekkel jöttünk haza, összesítve jó nyaralás volt, de egy Rixos szállodától valahogy többet vártunk.

 

hunaqua Creative Commons License 2023.07.17 -2 0 64885

Jó hotel,kíváncsi vagyok majd a véleményedre. Többször néztem már én is a nyitása óta.

Előzmény: tkisgyongyi (64884)
tkisgyongyi Creative Commons License 2023.07.17 0 0 64884

Mi ide megyünk szeptemberben: Side Royal Style Hotel. A tripadvisoron olvastam egy orosz értékelést, amiben felháborodottan írta, hogy nem törődnek az oroszokkal, nem beszélnek oroszul, csak németekkel és hogy nem ajánlja oroszoknak. Nem tengerparti, egy kisbusz jár egész nap 10  percenként a partra.

Előzmény: angel55 (64883)
angel55 Creative Commons License 2023.07.16 0 0 64883

Köszönöm a segítséget mindenkinek, keresgetek tovább....

tájfotós Creative Commons License 2023.07.16 0 0 64882
Előzmény: tájfotós (64880)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!